«Безвіз від НБУ». Українці вже півроку легально інвестують в акції Facebook і Tesla, нерухомість в Чорногорії і страхові продукти від AXA

инвестирование в иностранные компании

«Безвіз від НБУ». Українці вже півроку легально інвестують в акції Facebook і Tesla, нерухомість в Чорногорії і страхові продукти від AXA

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
1 комментарий 1,563 просмотров

Нарешті! З 1 липня 2017 року українці можуть вільно інвестувати в іноземні активи: акції, облігації, нерухомість і багато чого іншого на суму до $50 000 на рік. Треба лише отримати електронну ліцензію від НБУ в українському банку.

Дійсна така ліцензія всього один день і тільки на одну операцію. Але навіть в такому вигляді нововведення від НБУ можна сміливо розцінювати як «маленький крок для людства, але велетенський — для українського інвестора».

електронна ліцензія від НБУ

Довгоочікуване багатьма рішення було прийняте Національною комісією з цінних паперів і фондового ринку і Національним депозитарієм України. З середини 2017-го будь-який українець з електронною ліцензією може вільно інвестувати в цінні папери за кордоном і вільно ними розпоряджатися (дарувати, передавати у спадок, продавати).

Як було раніше? Інвестор, який планував вкласти гроші в закордонні активи, повинен був оформити індивідуальну ліцензію в Нацбанку. Ось приблизний алгоритм її отримання:

 • інвестор визначається з кількістю активів і сумою інвестицій;
 • особисто звертається в НБУ;
 • обґрунтовує необхідність інвестицій;
 • проходить співбесіду в правоохоронних органах (!).

За часом процедура займала близько 30 днів. Сьогодні ж отримати «одноразовий дозвіл» в банку можна за пару годин. А в деяких випадках — навіть в дистанційному режимі.

е-ліцензія

Доречі, анулювання та видача ліцензій здійснюється безкоштовно. Банк лише стягує комісію за перерахування коштів за кордон. Скажімо, в ПриватБанку — це 0,5% від суми переказу, але не менше 5 грн. і не більше $500 на день операції.

Черги за електронними ліцензіями поки не шикуються. За півроку (з 1 липня по 31-е грудня 2017) Нацбанк видав їх лише 402 штуки. Велика частина (370 ліцензій) була використана для інвестицій. У минулому році українці інвестували через е-ліцензії близько $ 9 млн.

Як отримати електронну індивідуальну ліцензію?

Как получить электронную индивидуальную лицензию?

 1. Звернутися в будь-який уповноважений банк і відкрити там рахунок

Брокер «УНІВЕР Капітал», наприклад, рекомендує ПриватБанк. Е-ліцензії також видає Укрексімбанк, Індустріалбанк, ПУМБ і ЮНЕКС Банк. А можна просто обрати банк, до якого Ви звикли (отримуєте через нього зарплату або маєте там поточний рахунок).

Зверніть увагу! Незважаючи на те, що постанова НБУ №54 набрала сили ще в липні минулого року, багато менеджерів поки «не в курсі», що їх банк надає таку послугу як електронна ліцензіяJ. Але у великих системних банках подібних проблем, як правило, не виникає.

 1. Підготувати пакет документів
 • заява в НБУ про видачу електронної ліцензії;
 • документи, які підтверджують дохід або наявність у Вас потрібної суми інвестицій (довідка про доходи, декларація про майновий стан і доходи, копія договору купівлі-продажу нерухомості);
 • оригінали або копії документів, які підтверджують мету переказу. Наприклад, Ви отримуєте е-ліцензію, щоб придбати акції на біржі NASDAQ. Підтверджуючим документом в такому випадку виступає брокерська угода.

У великих банках (наприклад, Приваті) всі документи можна надавати як в паперовому, так і в електронному вигляді. Паперовий документ засвідчується підписом фізособи, електронний — електронним цифровим.

 1. Банк надсилає запит в НБУ

На підставі запиту з банку НБУ автоматично видає е-ліцензію в найкоротші терміни. Робиться це так: до Реєстру індивідуальних ліцензій на здійснення фізособами валютних операцій вноситься новий обліковий запис.

 1. Банк повідомляє клієнта і проводить потрібну валютну операцію

Нагадуємо, що одна ліцензія видається тільки на одну операцію! Крім того, е-ліцензія дійсна тільки в день її отримання. В кінці робочого дня документ втрачає свою «чарівну» силу.

До яких операцій відкриває доступ е-ліцензія?

Електронна ліцензія дозволяє три види операцій:

 • інвестиції за кордоном;
 • розміщення грошей на власних рахунках в іноземному банку;
 • оплату страховок, якщо договір страхування був укладений з компанією-нерезидентом.

е-ліцензія - переваги

Опитування: «Що змінилося для українських інвесторів?»

Одразу після вступу в силу постанови №54 популярний фінансовий портал Мінфін (https://minfin.com.ua) провів опитування серед своїх читачів. Результати виявилися досить неочікуванимиJ.

Питання №1. Чи плануєте Ви інвестувати в закордонні активи за допомогою е-ліцензії? 

53,8% — Так, раніше мені заважали це зробити обмеження НБУ

20,0% — У мене немає фінансових можливостей для інвестицій

11,5% — Я інвестував і до зняття обмежень НБУ. Адже обійти їх було нескладно

8,5% — Продовжу інвестувати в Україні

6,2% — Не інвестував раніше і не збираюся цього робити зараз.

Результати опитування показують, що більше половини опитаних планують скористатися «безвізом від Нацбанку».

Питання №2. Куди б Ви вклали дозволені $50 000? 

55,0% — Акції або цінні папери компаній

16,0% — Біржові фонди (ETF)

12,0% — Нерухомість

7,6% — Депозит в іноземному банку

6,9% — Поліс страхування у закордонного страховика.

Куди б Ви вклали

Цікаво, що особливою популярністю у потенційних інвесторів користується фондовий ринок. Інвестиції в нерухомість опинилися лише на третьому місціJ.

Доречі, про нерухомість. $50 000 можна вкласти в один з двох типів нерухомості (ціни дійсні на початок 2018 року):

 • курортну нерухомість для здачі в оренду туристам (Польща, Угорщина, Чорногорія, Албанія, Грузія, Болгарія і окремі регіони Туреччини);
 • житло в мегаполісі для здачі в оренду на постійній основі (Прибалтика, Польща, Угорщина). Але повернемося до результатів опитування від порталу Мінфін.

Питання №3. Що сьогодні заважає потенційним інвесторам вкладати гроші в акції іноземних компаній? 

44,3% — Брак інформації про інструменти та механізми інвестування. Потрібно більше грамотних аналітичних статей, навчальних тренінгів і семінарів. Портал ВСЕПРОГРОШІ цілком поділяє цю думкуJ

28,2% — Низький рівень доходів населення

13,7% — Дефіцит надійних брокерів

12,2% — Обмеження з боку влади (НБУ, податкові органи)

1,5% — Брак інформації про іноземні компанії.

Зверніть увагу! Майже половина опитаних вважає, що українці відмовляються інвестувати через нестачу інформації (а не через низький рівень доходів)! Тому в наступних матеріалах портал ВСЕПРОГРОШІ обов'язково розповість про прості, зручні і безпечні інструменти інвестування за кордономJ.

Переваги інвестицій за кордоном

Нескінченний вибір варіантів

Вибір акцій і облігацій на українській біржі ПФТС зводиться, максимум, до десятка варіантів: облігації державної внутрішньої позики (в гривні і у валюті) і акції «Мотор Січ», «Донбасенерго», «Укртелеком», «Райффайзен Банк Аваль», «Укрнафта та «Центренерго». Навіть для інвестора-початківця це несерйозноJ.

А ось вихід на закордонні ринки відкриває перед інвестором нескінченні можливості! Тільки акцій на ринку представлено десятки тисяч. MacDonalds, Fasebook, Amazon, Tesla, Apple, Bank of America, eBay, IBM ... Частинку яких тепер може легально придбати інвестор-українець.

Плюсы инвестиций за границей

Різноманітна лінійка інструментів

Мало хто з приватних інвесторів може дозволити безпосередньо інвестувати в акції великих компаній. Адже одна акція «гіганта» може коштувати десятки тисяч доларів. І досить часто такі цінні папери не продаються «поштучно».

Але на фондових ринках представлені й інші способи інвестувати в акції та облігації: через індекси, взаємні фонди або ETF. І з цими інструментами ми плануємо познайомити Вас зовсім скоро.

У цінні папери можна інвестувати активно, купуючи їх прямо з дому через торговий термінал на ноутбуці. Або пасивно — віддавши свої гроші в управління професіоналам. А ще гроші в акції та облігації можна вкладати через страховку unit-linked.

На жаль, за рівнем розвитку інвестиційних інструментів Європа і США сьогодні випереджають Україну на десятиліття…

инвестировать в акции и облигации

Захист і безпека інвесторів

Рівень захисту інвесторів за кордоном годі й коментуватиJ. Там фінансовий ринок сформувався набагато раніше, ніж в Україні. У розвинених країнах по-справжньому працюють суди і контролюючі органи. І слово «репутація», дійсно, чогось варта.

Так, акції Amazon в будь-який момент можуть знецінитися в три рази — і цей ризик інвестор повністю бере на себе. Але ймовірність того, що біржа, брокер, фонд або компанія-емітент привласнять собі гроші інвесторів злочинним шляхом — набагато нижче, ніж в Україні.

Цікаво? Замовляйте безкоштовну консультацію на тему формування ефективного інвестиційного портфеля тут!

Сподіваємось, стаття була Вам корисною. Будемо вдячні за зворотній зв'язок в коментарях! Далі буде…

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 1555936491-9650

  З 2021 року ФОПи заживуть по-новому?

  «Я не лох! #Save ФОП»... Українські підприємці вийшли на черговий пікет до Офісу президента на початку листопада. Причина протестів та ж сама: законопроекти «РРО та ФОП» №1053-1 і №1073, прийняті Верховною Радою ще 20 вересня 2019...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

 • 1

  Зміна системи кредитування в Україні: банки зобов'яжуть зробити кредити «прозорими»

  16 жовтня 2019 року президент України підписав закон, що передбачає внесення в законодавство поправок, спрямованих на захист прав споживачів фінпослуг. Як доповнення до окремих законодавчих актів вплинуть на роботу банків, і які преференції отримають від...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

Коментарі

 • Способи інвестувати в Google, Visa і ebay з України | 13 / 04 / 2018

  […]Якщо рахунку в американському або європейському банку немає, схема ускладнюється. Щоб перерахувати гроші з українського банку іноземному брокеру, доведеться оформляти одноразову е-ліцензію (про неї ми детально писали в попередній статті). […]

 • Коментувати

  Name*

  Email

  Website