Біблія і страхування

http://www.dreamstime.com/-image23687131

Біблія і страхування

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
1 комментарий 5,050 просмотров

http://www.dreamstime.com/-image23687131Чи ставили Ви собі питання: якщо з нами щось трапиться, то на це воля Божа, це наші випробування, які він посилає і чи варто тоді від них захищатись, Богу ж видніше? Якщо я християнин чи виправдане тоді страхування? Напередодні Великого Свята Пасхи пошукаємо відповіді у Біблії, адже Біблія представляє нам п'ять тисяч років історії болісних спроб людства управляти матеріальними багатствами і дає актуальні відповіді на всі питання про гроші, які коли-небудь у нас можуть виникнути.

Взагалі-то, перша згадка про створення страхового товариства міститься в Біблії, а саме — у притчі про Йосипа і сні фараона. Як відомо, єгипетському правителю наснилися як вийшли з вод Нілу сім огрядних корів, а потім — сім худих, які пожерли ситих. Йосип витлумачив сон так : сім огрядних корів віщують сім років ситості і достатку в країні, сім худих корів — це попередження про наступні 7 років неврожаю і голоду. Розповівши це, Йосип запропонував шляхом зборів з населення робити запаси, щоб народу було чим харчуватися в голодні роки. У цій згадці з  Біблії в даному контексті, у притчі присутні всі компоненти страхування : прогнозування страхового випадку, внески, створення фонду, і, нарешті, виплати при настанні страхового випадку. Історія Йосипа і його мудрого планування не тільки врятувала єгипетську націю, а й людей Ізраїлю і рід Христа (Буття 41).

Страхування життя може розглядатися як недолік віри, любов до грошей, передбачливе планування чи, можливо, розумне управління коштами. Умови та переконання кожної людини в цих сферах можуть відрізнятися.  Деякі вважають, що тільки ті, хто не вистачає віри буде 2шукати захисту допомогою страхування. Страхування ж не має своєю метою вберегти людину від нещастя. Життя людини в руках Божих, як і все суще. Та просто тому, що Бог спостерігає за нами не означає, що ми можемо діяти необачно або капризно щодо нашої сім'ї, нашого життя або наших фінансів. А  турбота про ближніх — не тільки право, але й обов'язок кожного християнина. Апостол  Павло абсолютно ясно показав сутність цього обов'язку: Коли ж хто про своїх, особливо ж про домашніх не дбає, той відрікся від віри і гірше невірного. (1-е Тимофію Гл.5 ст.8).

Біблія заохочує нас відкладати гроші. ( в англ. перекладі ) — « Мудра людина зберігає на майбутнє, а дурний марнує те, що набуває» ( Прит. 21:20 ).

" Ось, утретє готовий прийти я до вас,і не буду для вас тягарем, — не шукаю бо вашого я, тільки вас. Не діти повинні збирати маєток батькам, але батьки дітям.» (Другий Коринтян 12:14) Батьки несуть відповідальність перед дітьми, щоб переконатися, що вони можуть продовжувати роботу без тягаря батьків. Це не означає, що батьки повинні залишити своїм дітям мільйони, та це означає, що вони не повинні залишати їм свої борги чи витрати. Це ж свідчить, бо ми самі маємо подбати про свою старість та дати дітям можливість дбати про себе.

3Страхування — це спосіб турботи про своїх ближніх, що дає можливість пом'якшити їх нужду в разі хвороби,  нездатності до праці або на випадок смерті годувальника. І саме в такому ключі воно повинно сприйматися.

У страхуванні житла або добровільному медичному страхуванні (ДМС) не потрібно ж бачити особистої користі. Потрібно бачити в цьому тільки можливість піклуватися про потреби ближніх своїх у разі, коли сама людина в силу обставин стає до того нездатний.

Приймати запобіжні заходи для захисту себе від несприятливих наслідків, катастрофи чітко вчить Біблія, натхненні Богом Слова (Притчі 27:12) "Мудрий бачить зло, і ховається; а безумні йдуть і караються».

Мудра людина передбачає зло і готує себе відповідно, в той час як нерозумна -  не має далекоглядності і не буде вживати ніяких заходів обережності, щоб уникнути цих потенційних проблем. Він просто передає себе в очікування передбачуваної безпеки і карається або страждає від наслідків.

Отже, саме по собі страхування і його окремі види, абсолютно не суперечать християнському вченню. Більш того, страхування життя і здоров'я — спосіб вираження любові до своїх ближніх, до своєї сім'ї. Це засіб здійснення свого піклування про їх благо і захисту їх потреби. 

Християнське вчення цілком недвозначно говорить про неможливість приділення надмірної уваги земним благам. Однак у піклуванні про хліб насущний немає нічого гріховного. Адже турбота про необхідний звучить і в словах молитви «Отче наш» (Матв. Гл.6 Ст.11 ).

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 23

  Що таке “ринок страхування” та як він функціонує в Україні?

  Ринок “страхування” для пересічного громадянина сьогодні звучить досить неоднозначно та абстрактно. З однієї сторони, асоціативно, керуючись власним пострадянським досвідом ми згадуємо “соцстрах”, праобраз “солідарної системи пенсійного страхування”, “відновлення тимчасової втрати працездатності”, з іншої – абсолютно...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

 • частные пенсионные фонды

  Як працюють приватні пенсійні фонди і чи реально в Україні накопичити на пенсію в 170 тис. грн на місяць?

  Що відбувається з пенсійною реформою в Україні? Поки нічого хорошого. Подбати про гідну пенсію в старості слід самостійно, не сподіваючись на державу. Як розповів НВ Бізнес керівник департаменту з питань маркетингу та продажів «ОТП Капітал», член ради...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

Коментарі

 • Олег | 18 / 04 / 2014

  Мир Вам братья і сестри!

  Мені дивно що Ви посилаєтесь на збірку староєврейських казок!!!!!! Це найабсурдніша, і най суперечливіша книга! Там нема ніякої логіки, і здорового глузду, і один розділ суперечить іншому, тому спиймати її буквально непотрібно. Я думаю що в майбутньому ця збірка староєврейських казок яка восхваляє євреїв, і принижує інші нації буде заборонена! Наприклад в росії вже розпочався цей процес : «http://newsland.com/news/detail/id/959253/»

  Амінь

 • Коментувати

  Name*

  Email

  Website