Чи потібно українцю страхування в закордонній поїздці?

insurance-1

Чи потібно українцю страхування в закордонній поїздці?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 1,355 просмотров

Цікава статистика.  У 2019 українців, що купили туристичний поліс, стало більше на третину.  А обсяги «турстрахування» в порівнянні з минулим роком збільшилися на 50%.

Картинка 6

До країн Шенгенської зони українців без поліса не пустять.  Але для в'їзду в деякі «безвізові» країни страховку мати необов'язково.  До таких країн, наприклад, відносять Туреччину, Домінікану і Грузію.

І все ж таки, чи потрібно мати при собі поліс для відвідування країни з безвізовим режимом?  Чому турфірми продають поліси-«мінімалки»?  Як отримати страхове відшкодування від СК, якщо Ви зверталися за медичною допомогою в іншій країні?

Медпослуги за кордоном коштують, м'яко кажучи, недешево.  Елементарна допомога за межами України виллється в набагато більшу суму, ніж вартість страхового поліса.  Скажімо, виклик лікаря до дитини з ГРВІ в Австрії обійдеться в 110 євро.  Рентген і вправлення перелому на Кіпрі буде коштувати близько 1000 євро.

Саме тому команда ВСЕПРОГРОШІ рекомендує оформляти страховий поліс перед КОЖНОЮ поїздкою за кордон!  Навіть, якщо за законом цього можна не робити.

 Які ризики страхує «поліс туриста»?

Українські СК пропонують базові, стандартні і розширені програми для поїздок за кордон.  Між собою вони різняться переліком додсервісів і, зрозуміло, ціною.

Стандартна страховка зазвичай включає:

  • надання екстреної допомоги (амбулаторне лікування + вартість ліків);
  • транспортування туриста в лікарню (або при необхідності — в Україну).

Картинка 2

Однак ніхто не забороняє цей «мінімум» розширити і доповнити.  Перелік ризиків, що покриваються полісом, залежить від специфіки поїздки.  Скажімо, якщо Ви плануєте кататися на гірських лижах або освоювати віндсерфінг — в страховку будуть включені додаткові опції.

Або якщо у туриста є хронічне захворювання (виразка шлунка, наприклад) — він може застрахувати лікування загострення, якщо воно станеться в поїздці.

В екзотичних країнах (Зімбабве, Кенія, Бразилія, Таїланд, Індія) можна підчепити таку «екзотику» як черевний тиф, жовта лихоманка, малярія або холера.  І найчастіше щеплення від них — обов'язкова умова відвідування тієї чи іншої країни.  При цьому хвороби, які вимагають вакцинації в Україні, як правило, входять до списку виключень в страховому полісі!  Зате, за бажанням, в страховку можна включити такі ризики як укус комах, опік медузи і харчове отруєння.

Пляжний відпочинок «явно натякає» на страхування алергічних реакцій, сонячних і теплових ударів.  Альпінізм — на покриття страхової вартості пошуково-рятувальних робіт.  У будь-який страховий поліс можна навіть включити покриття нещасного випадку, що настав в стані алкогольного сп’яніння. За бажанням також можна застрахувати втрату або крадіжку документів, а також затримку або перенесення рейсу.

 Від чого залежить вартість туристичної страховки?

Ціна поліса залежить від багатьох параметрів: тривалості і мети поїздки, країни призначення, віку туриста, суми покриття і багато чого іншого.  Наприклад, страховка ділової поїздки буде відрізнятися від страховки поїздки в ту ж країну, але — на пляжний відпочинок з дітьми.

Найдешевші страхові поліси для тих, хто їде в країни Шенгену.  А ось найбільш «дорогими» країнами вважаються Японія, Нова Зеландія, Ізраїль, США, Канада і ... Туреччина.  Страховий поліс для поїздки туди буде приблизно в чотири рази дорожче, ніж страховка для «європейського» туриста.

Стандартна сума покриття для країн Європи складає 30 000 EUR.  Для поїздок в Японію, США або Австралію рекомендують купувати програми з покриттям від 50 000 USD.

А якщо Ви подорожуєте кілька разів на рік, то є сенс оформити не «разовий», а річний поліс.  Який передбачає конкретний термін перебування за межами України всередині страхового року (наприклад, 30 днів або 60 днів).  Такий варіант підійде і тим, хто часто виїжджає за кордон по роботі, і тим, хто подорожує самостійно.

 В яку суму стане страховий поліс?

Давайте оцінимо, скільки, в середньому, коштує туристичний страховий поліс.  Зрозуміло, кінцева вартість продукту залежить від цінової політики тієї чи іншої страхової компанії.

Приклад №1.  Ви їдете в європейську країну на 7 днів.  Мінімальна страховка без додаткових опцій обійдеться лише в 170 грн.  Сюди увійде покриття медвитрат на суму до 30 000 євро з франшизою в 50 євро.  (Про франшизу ми розповімо трохи пізніше).

Приклад №2.  Ви хочете включити в поліс додаткові опції.  Наприклад, застрахувати втрату багажу (на 100 євро) і затримку або скасування рейсу (на 50 євро).  Такий розширений страхової пакет обійдеться туристу вже в 300 грн.  Це лише на 130 грн.  дорожче, ніж мінімальний варіант.

Приклад №3.  Ви хочете застрахуватися «від усього».  Скажімо, від втрати документів на 100 євро (в разі втрати паспорта, авіа- або залізничних квитків).  І ще хочете, щоб страхова компанія компенсувала послуги адвоката або юриста за кордоном на суму 500 євро.  Такий варіант страхового поліса вартий вже 450 грн.

Приклад №4.  Тепер припустимо, що в тій же поїздці на 7 днів Ви плануєте відпочивати активно (займатися дайвінгом, кататися на лижах, стрибати з парашутом).  У цьому випадку ціна мінімального (без додаткових опцій) страхового поліса зростає до 570 грн.

 Зверніть увагу!

Якщо Ви подорожуєте через турфірму, то страховий поліс буде автоматично включений у вартість туру. З одного боку, це зручно — не потрібно морочитися зі страховкою.  Але поліс «від турфірми» — це ЗАВЖДИ мінімальний набір опцій і довгий список винятків.  І якщо з якихось причин внести коригування в базовий поліс заборонено (але хочеться) — можна укласти договір зі страховою компанією безпосередньо.

 Лайфхаки туристу

Термін полісу повинен на два-три дні перевищувати період поїздки

Ми вже писали вище про те, що в поліс можна включити страховку від затримки рейсу.  У цьому випадку СК оплатить туристу готель і харчування на період затримки зворотного вильоту.  Однак якщо дія поліса закінчується в день відльоту, а рейс затримують — туристам доведеться оплачувати непередбачені витрати зі своєї кишені.  Страховий договір «із запасом» в пару днів дозволить не переживати з цього приводу.

 За окремі послуги платити все одно доведеться

У деяких країнах (наприклад, в Німеччині) за прийом лікаря потрібно буде в будь-якому випадку сплатити 100 євро.  Незалежно від того, чи є у Вас страховий поліс чи ні.  Крім того, окремі процедури або медикаменти СК може не оплачувати в принципі (вартість окремої палати або масаж).

Розібратися з франшизою до від'їзду

Оформляючи страховий поліс, СК може запропонувати туристу зменшити її вартість.  За це клієнт погоджується сплатити частину витрат при настанні страхового випадку (сума обмовляється заздалегідь).  Така пільга для страховика і називається франшизою.

І остання порада: на всякий випадок, збережіть фото свого поліса в телефоні.

Як компенсувати витрати в СК при настанні страхового випадку?

Картинка 7

Стандартна процедура виглядає приблизно так.  Під час поїздки стався страховий випадок.  Турист дзвонить до асистуючої компанії (її контактний номер вказаний в полісі).  Співробітник компанії записує дані поліса і зв'язується зі страховою компанією.  СК відповідає: «Так, все вірно, це наш клієнт».  Асистуюча компанія набирає лікарню, яка:

  1. знаходиться ближче інших до потерпілого;
  2. співпрацює з конкретною страховою компанією.

У деяких випадках цей ланцюжок може бути ще довшим: за рахунок інших посередників, представництв та регіональних центрів.

З моменту звернення пацієнта в СК до зустрічі з лікарем може минути 3-6 годин.  Особливо, якщо турист перебуває десь далеко від цивілізації.  І коли допомога потрібна терміново — краще звертатися за медичною допомогою негайно.  Страховику можна повідомити про страховий випадок пізніше (протягом 24 годин після звернення за медичною допомогою).

 Важливий момент!

Страхова компанія має право відмовити в компенсації неузгоджених з нею витрат!  Зробити це можна в телефонному режимі з оператором страхової компанії.  Всі розмови записуються і зберігаються. Як правило, надати документи на відшкодування витрат потрібно протягом місяця після повернення в Україну.

 Які документи знадобляться?

1) Страховий поліс;

2) Офіційні меддокументи (де вказані дані туриста, діагноз, дата звернення за допомогою і дата лікування);

3) Направлення на всі аналізи і рецепти лікаря;

4) Рахунки на фірмових бланках медустанови (з повним списком наданих послуг) і рахунки з аптеки;

5) Документи (чеки, квитанції), які підтверджують оплату послуг і медпрепаратів українцем.

До пакету документів також можна прикласти рахунок за транспортування хворого і телефонні рахунки.  Ці витрати страхова компанія теж повинна компенсувати.

Пам'ятайте про те, що оформляючи страховий поліс перед будь-закордонною поїздкою, Ви повністю або частково перекладаєте витрати на рішення форс-мажору за межами України на страхову компанію!

В які гроші Ви оцінюєте вартість Вашого спокою в чужій країні?

Нагадуємо, що більш детальну інформацію про актуальні страхові продукти (і не тільки туристичні!) можна отримати на безкоштовній консультації тут.  Команда ВСЕПРОГРОШІ порекомендує перевірені страхові компанії і найліпші продукти з урахуванням Вашої поточної ситуації.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of