Чи варто довіряти недержавним пенсійним фондам?

735ac5ca-ce3e9cb0ad7ea518f3f4eb5d278a1fff

Чи варто довіряти недержавним пенсійним фондам?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 707 просмотров

Сьогодні в Україні досить гостро стоїть проблема з наповненням Пенсійного фонду, а також є необхідність в реформуванні всієї системи. І якщо це проблема не буде вирішена, то вже через 10-15 років пенсії буде платити просто нічим. Про це, на своїй лекції у Львівській політехніці, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Ще 17 років тому був зареєстрований законопроект No2683. Він передбачає впровадження накопичувальних пенсій. Однак, його реалізація постійно відкладається і, на сьогоднішній день, період впровадження припадає на 2022 рік.

Чи варто довіряти недержавним пенсійним фондам?

Незважаючи на це, вже зараз необхідно подумати про свою пенсію, шляхом підписання угоди з одним з недержавних пенсійних фондів (НПФ). Таких в Україні зареєстровано 64.

НПФ можна розділити на три види:

  • відкриті;
  • професійні;
  • корпоративні.

Професійні та корпоративні спрямовані на людей однієї професії або тих, хто працює на одному підприємстві. Відкриті НПФ створені абсолютно для всіх бажаючих.

Як працює НПФ і як стати його учасником?

Схема роботи недержавного пенсійного фонду досить проста. Будь-який бажаючий протягом деякого часу, визначеного договором, вносить кошти. Фонд, в свою чергу, не просто їх зберігає, а інвестує з метою отримання доходу. При настанні терміну, обумовленого договором,  НПФ починає виплачувати вкладникові пенсію, витрачаючи при цьому суму накопичення.

Однак, з огляду на те, що подібний фонд не діє самостійно і обслуговується трьома установами: адміністратором НПФ, компанією з управління активами та банком-зберігачем —  всі вони отримують комісію. Вона в свою чергу виплачується за рахунок активів і тим самим накопичення вкладників зменшуються.

Стати учасником НПФ досить просто. Але перш за все ви повинні визначитися з пенсійною схемою. Необхідно вирішити протягом якого терміну ви будете накопичувати свій фонд, як часто робити в нього відрахування і в якому віці почнете отримувати виплати.

На практиці не все так просто. Так, розмір внесків ви дійсно визначаєте самостійно, однак фонд може встановлювати фіксовані або мінімальні суми. У деяких подібних організаціях мінімальний внесок повинен бути більше 10% від мінімальної заробітної плати.Регулярність внесків теж часто залежить не тільки від вашого бажання. Відрахування в фонд може бути одноразово, 1 раз на рік, кожні півроку, раз в квартал або ж щомісяця. При цьому, деякі фонди можуть виключити вас якщо ви припиняєте внески на тривалий проміжок часу.

Якщо ви захочете достроково зняти ваш внесок, то зробити це можливо лише в двох випадках: виїзд за кордон на постійне місце проживання або ж критичний стан здоров'я учасника.

Накопичення відбувається виключно в національній валюті України, тобто гривні. Якщо ж учасник працює за кордоном і перераховує кошти у валюті, вони відразу ж конвертуються.

Внески в вашу користь можуть робити також роботодавець, родичі або профспілка.

Всі ваші вклади в недержавний пенсійний фонд не гарантує держава, на відміну від банківських депозитів. Тому, як і кому довірити свої заощадження вирішувати тільки вам. Додатково почитати про роботу НПФ можна тут.

Станом на 2020 рік було проведено аналіз НПФ і складено рейтинг прибуткових фондів.

ТОП-10 найприбутковіших недержавних пенсійних фондів станом на 2020 рік

  1.       Відкритий недержавний пенсійний фонд «Всі»
  2.       ОТП Пенсія
  3.       НПФ Україна
  4.       НПФ ПриватФонд
  5.       Династія
  6.       Фармацевтичний НПФ
  7.       Емерит-Україна
  8.       Золота осінь
  9.       Соціальний стандарт
  10.     Український Пенсійний фонд

ТОП-10 найприбутковіших недержавних пенсійних фондів станом на 2020 рік

Але були й ті, які зазнали збитків. Серед таких фондів: ТОВ «КУА та АПФ Українські фонди» і ТОВ «КУА-АПФ» ОПІКА». Ці компанії, як повідомляє Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів, керувалися компаніями, в яких Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку відібрала ліцензію на управління активами.

Структура інвестованих пенсійних активів

Отримати прибуток в 2020 році стало можливим шляхом інвестування в нерухомість, банківські метали, валютні депозити і єврооблігації.

Таким чином виходить, що розмір вашого вкладу в підсумку залежить від того, куди будуть спрямовані кошти. Якщо компанія управління активами (КУА) вибере високо прибуткові інструменти і буде вести політику обережно, то сума вкладів учасником може значно збільшуватися. Але якщо ж ця компанія вкладе кошти у високоризикові інструменти, то в підсумку ви можете втратити свої заощадження. Тому НПФ поєднують різні інструменти для зниження ризиків.


Структура інвестованих пенсійних активів
Як ми вже говорили — вклади НПФ не гарантуються державою. Єдине, що захищає гроші вкладників — це ліміти, яких дотримуються КУА. Наприклад, ліміт на банківські депозити становить 40% від всіх пенсійних коштів; ліміт на цінні папери одного емітента —  до 5%.

При цьому варто врахувати те, то недержавний пенсійний фонд не може оголосити себе банкрутом. Існує певна процедура ліквідації. В цей час всі вкладники переводять свої накопичення до іншого НПФ.

Про всі зміни свого вкладу кожен учасник може бачити в своєму особистому кабінеті. Якщо ви бачите будь-які погіршення, то можете перевести вклад в інший НПФ. Однак і тут не все так просто. Більшість фондів дозволяють переводити кошти не частіше, ніж 1 раз за півроку.

Звичайно, НПФ не можна назвати ідеальним інструментом майбутнього для кожного пенсіонера. Але подбати про свою пенсію можна вже сьогодні. Як накопичувати: будинки, в банку, за допомогою накопичувального страхування і чи вкладів в НПФ —  вирішувати тільки вам.

Ви можете замовити безкоштовну консультацію на порталі «Все Про Гроші». Ми допоможемо більш детально вивчити умови накопичень та розібратися з усіма можливими ризиками.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of