Чим і як торгують на фондовий ринках?

ценные бумаги

Чим і як торгують на фондовий ринках?

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Комментариев нет 2,661 просмотров

торговля на фондовом рынкеЩоб розпочати діяльність на фондових ринках, інвестор повинен вибрати для себе конкретні інструменти та інвестиційні стратегії по роботі з ними. Важливо чітко розуміти, які можливості дає кожен інструмент та які ризики є по кожному з них. Інструменти фондового ринку можна поділити на дві основні категорії: цінні папери (облігації, акції, інвестиційні сертифікати) та похідні інструменти (ф’ючерси, опціони).

Облігації – цінні папери, що засвідчують боргове зобов’язання емітента перед її власником та приносять фіксований дохід, встановлений параметрами облігації. Облігації випускаються підприємствами або державними установами для залучення коштів. Коли інвестор купує облігації він стає кредитором компанії, за що отримує відсотки.

На відміну від акцій, облігація не дає право власності на частину підприємства. Всі облігації випускаються із встановленою номінальною вартістю, яку емітент зобов’язаний виплатити в день погашення. Облігації підходять для інвесторів, які мають на меті отримання регулярного та, відносно, невеликого прибутку протягом довгого часу. Тому їх купують навіть такі консервативні інвестори, як банки.

Наприклад: компанія Лізинг ІТ продає свої облігації номіналом 1000грн., ставка дохідності 19%, виплата відсотків здійснюється 4 рази на рік. ВТБ Банк — номінал 1000грн., ставка дохідності 12,75%. Ризики – мінімальні (банкрутство компанії)

Акції – цінні папери, що засвідчують право власності на частину підприємства, що дають можливість інвестору брати учать в управлінні акціонерним товариством та отримувати частину прибутку товариства у вигляді дивідендів.

Інвестор, що володіє акціями, має право на участь в голосуванні на загальних зборах акціонерів, отримувати дивіденди по акціям та отримати частину майна компанії у випадку її ліквідації. Для більшості інвесторів основним мотивом покупки акцій є можливість отримання прибутку за рахунок зміни їх вартості.

Наприклад: акції ПАТ «ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО» 03.01.2013 коштували 239 грн. за 1 акцію, а станом на 03.12.2013 р. — 289 грн.(прибуток 20,9%), дивіденди за рік сплатили 47,2 грн на одну акцію (19,7 %). Річний дохід склав 40,6 %. Ризики – середні (падіння ринкової вартості акцій, збиткова діяльність підприємства).

Інвестиційний сертифікат – це цінний папір, що засвідчує факт вкладення коштів у інвестиційний фонд та право на отримання частини доходу фонду. Інвестиційний фонд – це оптовий інвестор, який збирає та акумулює кошти своїх вкладників з метою оптимізації витрат на управління інвестиціями.

Владниками фондів є приватні інвестори, які не мають ані бажання ані часу самостійно займатись вибором інвестиційних інструментів, аналізом ризиків, визначення оптимальних моментів для входу і виходу з позиції. Ресурсами кожного фонду керує спеціалізований учасник фондового ринку, який має відповідну ліцензію, — компанія по управлінню активами (КУА).

Наприклад: інвестиційний фонд Скіф: Фонд Золота за останній рік дав прибуток в розмірі 32,68%, хоча за весь час свого існування з 28.04.2010 прибуток – 4,15%. Ризики – високі (неправильне формування портфеля).

Похідні інструменти – інвестиційні інструменти, ціна яких залежить від ціни на інший інструмент, що називається базовим. Базовим активом можуть бути цінні папери, товари, валюти, індекси фондового ринку, процентні стави та інші.

Ринок похідних інструментів, у порівнянні з ринком цінних паперів, пропонує більш широкі можливості  для отримання прибутку, хоча і містить в собі значно більші ризики. Торгівля на даному ринку потребує від інвестора глибокого розуміння економіки, математичних розрахунків та систем аналізу.

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • Depositphotos_100836156_original-e1499698621173

  Як правильно управляти сімейним та власним бюджетом?

  Всі ми вміємо, або вчимося заробляти гроші. Та чи багато з нас вміє чи, принаймі, знає, як ці гроші правильно розподілити? Правила управління особистими фінансами. Є три золоті правила: Заробити Зберегти Примножити Якщо людина не вміє заробити – вона...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

 • kak_rasschitat_zarplatu_po_okladu

  Яку частину заробітної плати українці «дарують» державі у вигляді податків?

  На жаль, податки в Україні сплачують не тільки бізнесмени і підприємці.  Кожен працюючий українець добровільно-примусово перераховує в бюджет більше половини зароблених грошей! Частину податків сплачуємо особисто ми, частину — наш роботодавець.  І ще немаленький шматок «відкушують» непрямі...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

Коментувати

Name*

Email

Website