Де зберігати гроші. 10 можливих варіантів

Де зберігати гроші

Де зберігати гроші. 10 можливих варіантів

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
1 комментарий 20,768 просмотров

Зміст:

Якщо у вас виникло питання про те, де зберігати гроші — це означає, що ви людина, яка вже навчилася їх заробляти і розумно керувати ними. Це значить, що ви вже засвоїли одне з головних правил успішного інвестора — витрачати менше, ніж заробляєш. Саме тоді ви можете решту грошей відкласти на зберігання і навіть для їх примноження.

Звичайно, наше сьогодення вносить свої корективи: то криза, то банк розпадається і оголошує себе банкротом, то інфляція, то ще щось. Але зберігати гроші вдома під матрацом або в скляній банці теж не вихід — проти злодіїв не допомагають навіть найсучасніші системи охорони.

Що ж робити в такій обстановці, і як зробити так, щоб зберегти накопичення і при цьому, не хвилюватися про їх схоронності.

Де зберігати гроші 

Зберігаємо вдома

Позитивні моменти: гроші завжди під рукою і ми можемо займатися релаксом і періодично перераховувати їх, як Плюшкіни. Якщо банки раптово всі стали банкротами, вас це не стосується — ваші гроші вдома, в цілості й схоронності.

Негативні моменти: домашнє зберігання коштів, припускає скляні банки, панчохи, під килимом, в морозилці, в горщику для квітів, в варенні або в улюблених солоних огірках, в бачку унітаза і т.д. У цих варіантах, якщо вас відвідають незвані гості, які сьогодні досить спритні і проникливі, ви залишитеся і без огірків, і без грошей.

Що робити: купити якісний і міцний сейф, з кількома ступенями захисту, бажано вбудувати його в стіну і укріпити бетоном.

Зберігаємо в банківському вкладі

Тим, хто готовий частково ризикувати і вміє аналізувати становище на банківському ринку, цей спосіб здасться найоптимальнішим.

Позитивні сторони: якщо ви кладете гроші на депозит, то вони вже не просто лежать в безпечному місці, але і «працюють» — приносять вам прибуток у вигляді відсотків, які нараховуються на розмір суми вкладу. Якщо гроші знаходяться на простому рахунку, ви можете контролювати свої витрати і не хвилюватися про те, що у вас їх вкрадуть.

Негативні моменти: іноді банківські установи припиняють свою роботу і ваші накопичення та вклади попросту зникають і добитися їх назад і отримати компенсацію, по крайній мірі, в нашій країні, дуже і дуже проблематично. Не забуваємо і про те, що якщо у вас виникає термінова необхідність в грошових коштах, ви не зможете зняти їх з депозитного рахунку тоді, коли вам необхідно або ж отримаєте мінімальні відсотки по вкладу.

Зберігаємо в накопичувальних страхових програмах

Позитивні сторони: накопичувальні страхові програми — один з найнадійніших інструментів для довгострокового зберігання грошей з одночасною можливістю захисту від ризиків, пов'язаних з життям і здоров'ям вкладника.

Негативні моменти: такі програми зазвичай відкриваються на 10-15-20 і більше років, а при достроковому розірванні присутні суттєві штрафні санкції. Прибутковість таких програм порівняно не висока, але зате гарантована.

Більше про цей спосіб зберігання грошей дізнайтеся у статті «Послуги зі страхування життя як форма здійснення заощаджень» http://vseprogroshi.com.ua/poslugy-zi-strahuvannya-jyttya.html

Зберігаємо на рахунку в банку

Відкрити розрахунковий рахунок в банківській установі — це найпростіший спосіб зберігання грошей. Відрізняється від банківського вкладу своєю ліквідністю — ви в будь-який момент можете зняти потрібну суму, переводити свої кошти і оплачувати покупки при потребі.

Позитивні моменти: якщо ви раптом втратите свою карту або її вкрадуть, ви можете її заблокувати і протягом 30 хвилин зробити нову, ваші гроші з рахунку не пропадуть.

Коли ви вносите кошти на свій рахунок, ви можете відкрити мультивалютний тип вкладу і таким чином захищаєте себе від постійних коливань валюти на ринку. Всі банки надають можливість відкрити не один, а декілька рахунків, що допоможе мати при собі і накопичувальну карту, і карту, призначену для щоденних витрат. На такі карти можна встановити автоматичне поповнення із заробітної плати та інших виплат.

Негативні моменти: ризик банкрутства банку; ризик проблем банку з ліквідністю; підвищення процентної ставки і вам стане невигідно користуватися відкритими рахунками.

Як варіант — зберігання грошей в іноземних банках, які більш стабільні і завжди виконують свої зобов'язання перед вкладниками в разі свого банкрутства або іншої непередбаченої ситуації.

З переліку вітчизняних банків вибирайте ті, які з довгим терміном діяльності, позитивною репутацією, причому не відгуками на офіційному сайті банківської установи, а живими коментарями, які можуть дати ваші друзі та знайомі. Критерій вибору банку — це його інвестори, серед яких повинні бути відомі імена європейських банків, з філіями в багатьох країнах світу. Не забувайте, що наші спритні ділки відкривають в інших країнах банки і самі себе інвестують. Більше про критерії вибору банківських установ читайте тут

Зберігаємо в дорогоцінних металах

Це один з найбільш ефективних і древніх способів зберігання своїх коштів, який захищає від різного роду інфляцій, криз, як всередині самої країни, так і на світовому ринку.

Позитивні моменти: дорогоцінні метали постійно підвищуються в ціні, і ви повністю захищені від різного роду несподіванок.

Негативні моменти: таке зберігання коштів має ефект тільки при розрахунку на тривалий період і в разі необхідності отримання грошових коштів, доведеться ще вирішити питання про продаж золота та отримання найоптимальнішої і вигідної вартості. Другий аспект, який виникає при переведенні грошей в золото — це питання про те, де зберігати злитки, які вимагають до себе ретельної уваги і особливих умов зберігання (вм'ятини, подряпини на поверхні злитка істотно зменшують його вартість).
Зберігаємо в дорогоцінних металах

Зберігання в банківській комірці

Сьогодні кожен банк надає подібні послуги, і вони стали досить популярними, хоча і мають як позитивні, так і негативні сторони.

Позитивні моменти: клієнтові надається комірка на необхідний термін; в банківській установі система безпеки організована на найвищому рівні і не доводиться хвилюватися про збереження грошей. Додамо сюди ще й повну анонімність, якої дотримуються банки.

Негативні моменти: у клієнта з'являється зайва стаття витрат — на оплату оренди комірки. Якщо ви можете перевірити домашній сейф в будь-який час, то доступ до банківської комірки обмежений і, наприклад, вночі, якщо вам насниться сон про те, що вас обікрали, ви не зможете відвідати банк, і до ранку будете хвилюватися, поки установа не відкриється.

Вибирайте надійний банк з позитивною репутацією і відомими інвесторами, які гарантують стабільність його роботи. Обов'язково підписуйте договір про страхування вмісту вашої банківської комірки.

Зберігаємо в електронній валюті

Сьогодні стало досить популярним зберігання грошей в електронних валютах і гаманцях і в принципі, це можна зрозуміти, адже вкрасти у вас такі накопичення дуже і дуже проблематично, т.я. в системі захисту та безпеки в даному випадку, задіяно кілька країн і міжнародних компаній. Щоб відкрити електронний гаманець достатньо пройти просту реєстрацію і вибрати ті валюти, які вам кращі.

Позитивні моменти: ви можете швидко класти гроші на електронний гаманець і так само швидко знімати їх, переводити в будь-яку валюту. За допомогою електронного гаманця можна оплачувати будь-які покупки, не виходячи з дому протягом кількох хвилин.

Негативні моменти: багато державних і приватних структур, час від часу намагаються отримувати доходи з таких електронних систем, особливо в нашій країні. Тому ви повинні бути готові до різного роду неприємних ситуацій, як то закритий доступ до електронного гаманця, підвищення комісії за операції, залежність від коливань валютного ринку і не настільки велике поширення (багато людей просто не знають про існування таких систем, і ви не зможете вести з ними свої справи) і т.д.

Зберігання в цінних паперах

Сьогодні існує певна категорія людей, які не довіряють ні банкам, ні вкладенню коштів в дорогоцінні метали, не приваблює їх і нерухомість (може згоріти). Тому вони використовують такий варіант, як інвестування в цінні папери — векселі, акції, заставні папери та облігації.

Позитивні моменти: заощадження не пропадуть — вони захищені майном компанії; якщо угода компанії, цінні папери якої ви придбали, пройшла успішно, ви можете отримати хороший прибуток.

Негативні моменти: акції можуть не вирости в ціні і ви не отримаєте ніякого прибутку. Якщо у вас у володінні виявляється невелика частина акцій, за допомогою якої ви не можете впливати на рішення акціонерів, ви залежите від усіх рішень ради акціонерів і від їхніх методів проведення угод, які не завжди дають позитивні і бажані результати. Не варто скидати з рахунків і великі ризики, які завжди присутні на ринку цінних паперів і вони можуть в один момент знецінитися.

Зберігання грошей в дорогих придбаннях

В цей спосіб зберігання своїх грошових коштів входить покупка нерухомості, автомобілів, коштовностей, земельної ділянки. Старий, популярний і досить вигідний спосіб.

Позитивні моменти: придбану квартиру можна використовувати як спосіб заробітку — здавати її в оренду. Якщо ви вклали гроші в комерційну нерухомість, тут таке ж отримання прибутку і в разі чого, і квартиру, і комерційне приміщення можна вигідно продати і отримати не тільки свої кошти, а й прибуток.

Що стосується земельної ділянки, то тут можлива маса варіантів. Приміром: побудувати на ньому готель, ресторан, базу відпочинку чи кемпінг і заробляти гроші. А можна знову, як зазначено вище, здавати ділянку в оренду.

Щодо вкладення в автомобіль, то він так само може приносити вам непоганий дохід, за який надалі, ви придбаєте ще не одну машину.

Коштовності, так само, як і дорогоцінні метали завжди в ціні, тому це вигідний спосіб зберігання грошей, але тільки в тому випадку, якщо ви зможете організувати безпеку зберігання цих ювелірних виробів.

Негативні моменти: ціни на ринку нерухомості можуть значно знизитися; для покупки дорогих придбань потрібні значні суми грошей; такі вкладення в більшості випадків слабо ліквідні. Автомобіль може зламатися, його вкрадуть, ви потрапите в аварію перш, ніж застрахуєте його. А вкладати гроші в коштовності набагато ефективніше на тривалий термін зберігання.

Зберігання грошей у валюті

Цей спосіб зберігання грошей підходить тим людям, хто уважно стежить за всіма коливаннями валютного ринку, вміє аналізувати його стан і положення економіки в країні і на світовому ринку.

Позитивні сторони: розмістивши кошти на різних валютних рахунках, ви можете отримувати прибуток від коливань курсу. Вибравши саму стійку валюту на світовому ринку, вам не доведеться турбуватися про те, що її курс впаде.

Негативні моменти: валютні коливання сьогодні настільки непередбачувані, що грати в цю рулетку можуть люди, тільки самі присвячені в усі нюанси ринку.

Зберігання грошей у валюті

Практика показує, що вибираючи місце і метод зберігання своїх грошових коштів, слід зупинитися не на одному, а кількох варіантах — диверсифікувати ризики і розподілити гроші між такими «сховищами».

У тому випадку, якщо ринок цінних паперів обвалиться або банк, з його досконалою системою охорони, обкрадуть, у вас ще залишаться накопичення, які допоможуть досягати бажаних цілей, а також протриматися на плаву певний час.

Якщо постійно боятися криз, банкрутств банків і інфляції, то тоді можна взагалі залишитися без грошей. Адже в цьому випадку, ви почнете укладати їх пачками під матрацом, і вас можуть обікрасти. А якщо не будете зберігати гроші взагалі, то самі будете проїдати їх повністю і швидше ніж будь-яка інфляція. І тоді можете забути про бажану квартиру, автомобіль, пасивний дохід, гідну освіту дітям, забезпечену старість і багато інших благ, які вимагають значних сум грошей.

Якщо наявні суми дозволяють вам придбати нерухомість та інші активи, то краще розподілити свій інвестиційний портфель в різні напрямки. Ви можете успішно поєднувати зберігання грошей в нерухомості, зберігання в цінних паперах і в цінних металах, зберігання в пенсійних накопичувальних програмах, на банківському рахунку або в комірці:

 • Нерухомість може приносити стабільний і довгий дохід (тривалий вклад грошей з прибутком);
 • Цінні папери (наприклад акції) можуть приносити дохід у вигляді дивідендів, також їх можна продати і заробити на різниці (вклад з прибутком з можливістю часткової або повної продажі);
 • Пенсійні накопичувальні програми дозволяють поступово накопичувати капітал невеликими сумами і забезпечувати своїй сім'ї надійний захист (тривале зберігання з найвищими гарантіями повернення);
 • Банківський рахунок дозволяє постійно вести контроль за витратами та накопиченнями, ви можете швидко зняти потрібну суму (швидкий доступ);
 • Банківська комірка, як найбільш захищений варіант зберігання і можливість отримати гроші в будь-який час (швидкий доступ).

Таким чином, таке одночасне зберігання дає вам масу можливостей отримувати різні види доходу, користуватися своїми коштами, і в той же час, ваші гроші надійно зберігаються і ви спокійні за їх збереження.

Якщо ви віддаєте перевагу зберігати гроші тільки в банках, рекомендуємо диверсифікувати вклади як по валютах так і по самих банках. наприклад:

 • 25% кладемо на доларовий рахунок;
 • 25% кладемо на рахунок в національній валюті;
 • 25% інвестуємо в дорогоцінні метали;
 • 25% кладемо на євро рахунок.

Виходить, що всі «яйця» розкладені по різних кошиках і в разі чого, ви нічого не втратите. Може десь і програєте, але за всіма законами — десь і виграєте. Є ризик того, що нічого не зможете заробити, але і втрат не буде.

Ретельний аналіз усіх методів зберігання грошей, правильний підхід і нормальне бажання не тільки зберегти свої кошти, а й примножити їх, допоможуть вам отримати відповідь на питання про те, де зберігати гроші так, щоб не хвилюватися про те, що вони зникнуть або знеціняться.

Більш докладно про те, як зберегти та примножити свої гроші дізнайтеся в безкоштовному відео курсі 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 1

  Безбідна старість в Україні – міф чи реальність?

  Оскільки введення обов'язкових накопичувальних пенсій в черговий раз відкладається, в Україні як і раніше залишаються солідарний і добровільний накопичувальний рівні пенсійної системи. При солідарному пенсіонерам виплачуються гроші за рахунок податків офіційно працюючих громадян, яких в...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

 • 1-2

  МФО vs банк або де вигідніше брати кредити

  Ще кілька років тому в разі фінансової потреби люди зверталися переважно в банки, оскільки іншої гідної альтернативи для отримання кредиту не було. Однак з появою в Україні мікрофінансових організацій (МФО) ситуація змінилася. Взяти кредит тепер...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

Коментарі

 • Інвестиції в золото в 2015 році | 15 / 07 / 2015

  […]Читайте також статтю «Де зберігати гроші. 10 можливих варіантів» […]

 • Коментувати

  Name*

  Email

  Website