Декретні виплати ФОПам в Україні

ae106da1f172f7367e046b1362a78b7a.1200x900

Декретні виплати ФОПам в Україні

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 1,590 просмотров

Що таке ФОП

ФОП — суб'єкт підприємницької діяльності з простим способом реєстрації, оподаткування та ведення цієї діяльності. Будь-який громадянин (дієздатна фізична особа), пройшовши етап реєстрації в спеціалізованих державних установах має право стати підприємцем.

До ФОП вiдносяться громадяни України або нерезиденти.

ФОПами також можуть бути особи, які не мають громадянства.

Якщо ви наприклад застраховані у Фонді соціального страхування то сплачуєте внесок (ЄСВ). А якщо раптом стаєте тимчасово непрацездатною(им) і на якийсь час втрачаєте робоче місце, варто звернутися за допомогою до держави. Наприклад, при вагітностi.

Такі ж виплати мають право отримувати інваліди та пенсіонери.

Який строк виплат?

Строк виплати залежать від того, наскільки офіційно ви оформлені як співробітник до моменту декретної відпустки. При цьому ви, як і будь-яка громадянка України можете отримати допомогу при народженні дитини. І неважливо, підприємець ви чи державний службовець.

  1. Згiдно з даними на 2019 рік, до пологів оплачується 69-70 день і, якщо пологи пройшли без ускладнень, 57 день після народження дитини. При ускладненнях (двійня або трійня і більше) термін збільшується до 75 днів після народження дитини.
  2. При усиновленні дитини, держава звільняє від роботи на 57 календарних діб (з моменту усиновлення). Якщо дитину усиновили обоє батьків, відпустку оформляє один з них.

Страхові виплати вагітним нараховуються з першої доби декретної відпустки, при цьому у відділі кадрів заводять лікарняний лист. Допомога виплачується не пізніше одного року з моменту закінчення відпустки. Відлік починається з наступного місяця після закінчення відпустки.

15_main

Які документи потрібні для отримання виплат?

  1. Для нарахування допомоги слід отримати лікарняний лист, який можна завести — або під час вагітності, або не пізніше 28-30 днів після пологів. Для цього потрібно звернутися в жіночу консультацію, де оформляють цей документ. У ньому вказуються терміни звільнення від роботи і тривалість декретної відпустки. Далi цю інформацію слiд відправити до Фонду соціального страхування разом із заявою.
  2. Крім цього потрібна довідка з податкової служби, де підтверджується, що ви дійсно оплачували ЄСВ за останні 1-2 роки. У зв’язку з тим, що на даний час не існує можливостi оформлення документу онлайн, потрібно прийти в Податкову службу (бажано за місцем офіційної прописки). Далі оформляєте документ про відсутність заборгованості.
  3. Потім в Пенсійному фонді отримуєте довідку ОК-5, де прописуються повні відомості про місце роботи і стаж. При оформленні документа потрібно принести паспорт та ІПН. Документ можна оформити онлайн.
  4. У Фонд соціального страхування надаються рахунки для соціальних виплат. Але слід дещо врахувати! Вам доведеться відкрити власний (соціальний) корпоративний рахунок. При цьому відкриття рахунку можна зробити в абсолютно будь-якому державному банку і зручним для вас способом (через інтернет, або ж особисто прийшовши до банку).
  5. Заповнюєте бланк «Заяви-розрахунку» самостійно або при запиті на зарахування виплати.

Декретні виплати через суд

Існують спірні ситуації, такі як робота в декількох компаніях перед початком декретної відпустки.

У такій ситуації ви маєте повне право отримувати допомогу від кожного роботодавця. Якщо ж вам відмовляють, можете сміливо звертатися за допомогою до суду. При цьому ви як позивач в будь-якому випадку виграєте в суперечці.

Загалом, коли порушуються права отримання виплат і т.i., питання вирішується через суд.

Мінімальні та максимальні розміри виплат

З кожним роком держава зменшує розмір виплат не тільки пiсля родiв або жiнкам у декретній відпустці, а й іншим громадянам. Збільшуються виплати матерям-одиначкам. А також дітям, батьки яких відмовилися виплачувати аліменти та дітям-сиротам, над якими оформлено опікунство. Всі ці виплати прирівняні до мінімального прожиткового мінімуму.

Зразу пiсля народження державою надається спеціальний соціальний пакет «малюка». На 2019 рік ця одноразова виплата складає близько 5 тисяч грн. На момент постановлення даного указу (2018 рік) ні в одному пологовому відділенні не була надано ця допомога.

В уряді обіцяють, що до 2019 року ситуація зміниться і соціальну допомогу отримають 400 000 новонароджених.

Виплата залежить від кількості народжених дітей і мінімального прожиткового мінімуму, який складає 41280 грн. Максимальний розмір становить 123900 грн. Це за умови того, що народилася третя дитина i до її шестирічного віку.

Якщо ж дитину народила мати-одиначка, допомога становить повний прожитковий мінімум. До них же додається сума доходу по закінченню півроку.

  1. Якщо дитині менше 6 років, мінімальний розмір виплати 1 625 грн. (З 1 січня 2019 року) максимальний — 1780 грн. (На період 1 грудня 2019 року).
  2. Період з 6 до набуття повноліття. Мінімальний розмір 2026 грн. (З 1 січня 2019 роки), максимальний — 2217 грн. (На період 1 грудня 2019 року).
  3. З періоду повноліття до 23 років (за умови, що діти навчаються), мінімальний розмір 1920 грн. (З 1 січня 2019 роки), максимальний — 2101 грн. (На період 1 грудня 2019 року).

raschet-dekretnyih-vyiplat

Як розраховується розмір виплат?

Розмiри виплат індивідуальні. Враховуються термін «декретної відпустки», мінімальні ставки заробітної плати і умови ведення підприємницької діяльності.

Але існує формула для розрахунку. Береться термін (півроку) і середнє значення доходу, а потім ділиться на кількість відпрацьованих за календарем днів за даний термін. Так визначається розмір страхової виплати.

Які додаткові фінансові виплати?

  1. Якщо встигаєте встати на облік до закінчення 3-х місяців від початку вагітності, маєте право на додаткову соціальну виплату.
  2. Якщо ви мати-одиначка, є додаткова допомога та інші терміни виплат.
  3. Якщо ж розраховуєте на продовження лiкарняного (працює метод тільки при отриманні ускладнень або в разі передчасних пологів), вам можуть продовжити вiдпустку на термін до двох тижнів (при цьому вам нараховуються виплати розміром до 2100 грн). Для отримання додаткових виплат не треба збирати повторний перелік документів. Досить завести:

 а) новий лікарняний лист в жіночій консультації, де вас поставили на облік під час вагітності;

б) підтвердження про те, що у вас немає заборгованостей по сплаті ЄСВ за період відкриття «декретної відпустки» — досить мати ксерокопію квитанції;

 в) нову «заяву-розрахунок»;

 г) всі квитанції і документи слід особисто віднести до Фонду соціального страхування, і додаткові виплати переведуть на особистий рахунок.

pensii-v-ukraine-640x394-640x394

Де і яким способом зараховується виплата

Після вирішення всіх питань і отримання документів часто думаєте: «Куди прийдуть гроші, і коли їх можна отримати?».

Гроші не перераховуються на банківські карти або загальний корпоративний рахунок. Їх переводять на соціальний рахунок, який ви відкрили в банку. Щоб повною мірою розпоряджатися грошима, потрібно перевести нарахування з соціального на основний банківський рахунок.

Для цього до банку пишеться заява-платіж у вільній формі, де вказується наступне:

  1. Які саме зарахування хочете вивести або ж перевести на власний рахунок.
  2. Розмір суми і всi довідки про те, що ви дійсно оплачували надані страхуванням податки і чеки з оплати ЄСВ за даний період часу.
  3. Як тільки ваша заява-платіж проходить перевірку і схвалення, грошi перераховують на корпоративний рахунок. І тепер ви зручним для вас способом можете розпоряджатися цими грошима — зняти готівку або залишити на рахунку.

Кінцеві дії

  1. Після отримання подальших виплат та перерахувань ви зобов'язані подати до Фонду соціального страхування всі документи про отримання і зарахування грошей.
  2. Далі заповнюється «Додаток_2», «Повiдомлення про виплату коштiв застрахованих особам» в «заявi-розрахунку» і передається в твердому вигляді до Фонду соціального страхування.
  3. Бажано все підготувати протягом 10 діб з моменту зарахування грошей на рахунок або з моменту виведення коштів.

Команда «ВсеProГроші» не тільки допоможе розібратися з нюансами декретних виплат, а також сформує індивідуальний інвестиційний портфель конкретно під ваші цілі з урахуванням специфіки нинішньої ситуації в Україні. Замовити безкоштовну консультацію можна тут.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of