Банкрутство банку та Фонд гарантування вкладів

48bb8d00340e2a975cf42e1cb9fb3b24

Банкрутство банку та Фонд гарантування вкладів

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 2,649 просмотров

Дуже багато хто не довіряють банкам. Основний страх — втратити гроші при банкрутстві банку. Тому, гроші зберігають удома, де вони знецінюються внаслідок інфляції.

Як любить повторювати один мій колега, СТРАХ — це незнання і нерозуміння.

Давайте спробуємо розібратися — «чи такий страшний чорт, но його малюють»?

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб

ФГВФО, або Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі Фонд). Хто без гугла зможе відповісти, що це за організація і чим вона займається?

Фонд був створений в 1998 році і однією з його функцій є відшкодування вкладу, включаючи відсотки, у разі неплатоспроможності банку. Єдине обмеження — є максимальна сума відшкодування. Про неї я скажу пізніше.

Ось так, вже 19 років у разі банкрутства банку Фонд повертає вкладникам їхні внески, а більшість з нас навіть не знає про його існування.

Трохи історії

Я зіткнувся з цим Фондом у 2009 році, коли кілька банків, де у мене були валютні депозити, збанкрутувало. Так, раніше були труднощі з поверненням. Спочатку потрібно було вистояти величезну чергу, щоб потрапити в банк і написати заяву на повернення коштів. Потім кілька місяців чекати, поки представники Фонду опрацюють всі заяви і сформують списки всіх вкладників, кому належить компенсація. Потім зайняття черги вночі в діючий банк, який здійснює виплати. Але ще раз повторюся, це було в 2009 році.

new_image3_89

Реалії

Що ми маємо в 2017 році.

  1. Фонд повертає кошти не тільки з депозитного вкладу, але і з банківських рахунків (зарплатні, пенсійні, карткові, ...);
  2. повертаються не тільки вклади в гривнях, а і в валюті;
  3. повертаються нараховані відсотки за вкладами на дату визнання банку неплатоспроможним та введення тимчасової адміністрації;
  4. повертаються кошти як фізичних осіб (громадян), так і підприємців. Не поширюється на юридичних осіб;
  5. максимальна сума компенсації за 19 років підвищувалася 11 разів і зараз становить 200 000 грн.;
  6. заяви на виплату коштів подавати в банк або в Фонд не потрібно. Уповноважена особа Фонду сама формує списки вкладників, за якими здійснюється виплата;
  7. виплати проводять кілька діючих банків (не один). В який банк звернутися — вирішувати Вам. Потрібні, як в рекламі, лише паспорт та код;
  8. виплати починаються через 20 або 30 днів, в залежності від кількості вкладників, після визнання банку неплатоспроможним.

У той же час, хоча учасниками Фонду є всі банки, які мають банківську ліцензію, крім «Ощадбанку», але це окрема історія, до вибору банку потрібно підходити усвідомлено. В останній редакції закону, в разі невиконання економічних нормативів НБУ Банк переводиться в категорію тимчасових учасників Фонду. З дати переведення банку до категорії тимчасових учасників розміщення вклади не гарантуються Фондом.

Інші країни

Банкрутство банків — це проблема лише України? Давайте подивимося на економіку №1 в світі — США. У 2016 році 5 банків визнані банкрутами, це найменша кількість за останні 10 років. У 2015 р. — 8, в 2014 р. — 18, а в 2013 р. — 24.

За 5 місяців 2017 року визнано банкрутами 6 банків.

Організація, яка є аналогом нашого Фонду, називається Федеральна корпорація зі страхування депозитів (FDIC).

Сподіваюся, дана інформація дозволить Вам не боятися банків і почати користуватися їх послугами. Адже банки — це самий консервативний фінансовий інструмент в світі. Депозитний вклад — це захист ваших грошей від інфляції і можливість накопичити кошти на дорогі покупки.

Користуйтеся депозитами, а не кредитами. І хай Вам щастить на шляху до фінансової незалежності.

Яку стратегію накопичення і заощадження коштів вибрати, як її правильно розрахувати? Як вибрати фін. установу, як визначити її стабільність? Звертайтеся! Наша команда охоче допоможе Вам.

 

 

З повагою,

Володимир Погребной.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of