Два легальні способи інвестувати в Google, Visa і ebay з України

Два легальных способа инвестировать в Google, Visa и eBay

Два легальні способи інвестувати в Google, Visa і ebay з України

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 2,551 просмотров

За даними НБУ на кінець минулого року в «тіні» української економіки «ховалося» близько 310 млрд. грн. Як змусити ці гроші «вийти на роботу»? Звісно, вкласти їх в акції успішних зарубіжних компаній!

Тепер це легально може зробити кожен українець. Адже на українському фондовому ринку, на жаль, інвестувати нема куди... Ось так виглядала структура біржової торгівлі на Українській біржі в 2017 році.

Інструмент Питова вага у торгах
Облігації внутрішньої державної позики 88%
Депозитні сертифікати НБУ 5%
Облігації підприємств 4%
Акції 2%
Інше 1%

 

Наш уряд обіцяв, що зовсім скоро на українській біржі будуть вільно торгуватися акції іноземних компаній. Сьогодні Україну називають «країною з ізольованою фінансовою системою». Щоб пробитися на вітчизняний фондовий ринок, закордонним емітентам потрібно пройти сім кіл бюрократичного пекла.

Але з 6 лютого 2018 року набуло чинності рішення НКЦПФР №871. Тепер вхід «іноземцям» на український ринок максимально спрощено. Емітенту достатньо заповнити стандартну форму заяви. Будемо сподіватися, що з часом акції Тесла, McDonald's і Apple можна буде купити за гривні і в УкраїніJ.

Чому американські фондові біржі?

Фондова біржа — це ринок, на якому купуються і продаються цінні папери. Сьогодні близько 90% угод укладається через Інтернет в режимі он-лайн. Всього в світі функціонує понад 100 бірж. І більша частина угод припадає на США.

американські фондові біржі

Окремі компанії представлені тільки на одній світовій біржі. Але акції компаній-гігантів можуть одночасно торгуватися на декількох біржах в Європі, Азії та США. Але обов'язково — під різними тікерами!

Тікер — це скорочене буквено-цифрове позначення компанії. Наприклад, Google має тікер GOOG, Microsoft Corporation — MSFT.

Найбільші американські біржі представлені двома майданчиками: NYSE і NASDAQ.

NYSE

NYSE (New York Stock Exchange)

NYSE — найстаріша і найбільша біржа в світі. Розташована в Нью-Йорку на славетній Уолл-стріт. Була створена в далекому 1792 році. Саме на цій біржі розраховується всесвітньо відомий індекс Доу-Джонса, а також індекс NYSE Composite.

На Нью-Йоркській фондовій біржі здійснюється понад 60% усіх угод світу. Загальна сума капіталізації цінних паперів NYSE перевищує $28 трлн. На біржі обертаються акції 4000 компаній.

Сьогодні Нью-Йоркська фондова біржа виглядає зовсім не так колоритно і яскраво, як у фільмі «Вовк з Уолл-стріт». Атмосфера, скоріше, нагадує офісну: сотні менеджерів напружено працюють перед екранами моніторів.

По всій торговій залі розкидані десятки «кіосків». На кожному «посту» фахівець проводить двосторонній аукціон між покупцями і продавцями. Кожного емітента представляє один фахівець біржі.

Компанії NYSE: Coca-Cola, American Express, Alibaba, General Electric, Microsoft, Procter & Gamble, Visa, Walt Disney, Johnson & Johnson.

NASDAQ (National Associations of Securitas Dealers Automate Quotations)

Спочатку біржа створювалася для компаній високотехнологічного сектору (електроніка та програмне забезпечення). Але сьогодні на біржі представлені не тільки акції hi-tech-сектора.

Тому на базі NASDAQ була створена ціла низка індексів — на кожну сферу економіки: NASDAQ Composite, NASDAQ-100 Index, NASDAQ Biotechnology Index, NASDAQ Insurance Index і інші.

Хоча біржа була заснована не так давно (на початку 1971 року), за капіталізацією вона впевнено посідає друге місце в світі.

Компанії NASDAQ: Amazon, Apple, eBay, Google, Oracle, Starbucks, Marvell.

Як інвестувати в NYSE і NASDAQ з України?

Поки у приватного інвестора-українця є два (не дуже зручних, проте легальних) способи інвестувати у фондовий ринок США.

Як інвестувати в NYSE

Спосіб 1. Укласти договір з іноземним брокером безпосередньо

а) У Вас є відкритий рахунок в іноземному банку

Найбільш вигідний для інвестора спосіб: без українських посередників і проблем з ліцензією. За умови, що Ви вільно володієте англійською мовою. І можете собі дозволити відкрити брокерський рахунок на суму від $10 000J.

У цьому випадку досить перевести потрібну суму зі свого банківського рахунку за кордоном на рахунок іноземного брокера і підписати з ним договір на обслуговування. б) У Вас немає рахунку в іноземному банку

Якщо рахунку в американському або європейському банку немає, схема ускладнюється. Щоб перерахувати гроші з українського банку іноземному брокеру, доведеться оформляти одноразову е-ліцензію (про неї ми детально писали в попередній статті).

Нагадаємо основні плюси і мінуси е-ліцензії:

 • видається швидко (практично в режимі «онлайн»);
 • не потрібен договір на купівлю конкретних акцій у конкретного продавця за конкретною ціною. Інвестору достатньо підтвердити цільове використання коштів (наприклад, показати договір з іноземним брокером);
 • переведені за кордон кошти мають бути отримані законним шляхом і з них повинні бути сплачені всі податки;
 • за рік за кордон можна інвестувати не більше $50 000.

По суті, Ви оформляєте е-ліцензію на ОДНУ операцію — переказ грошей на брокерський рахунок за кордон. А далі інвестуйте їх, куди заманеться.

Обираючи іноземного брокера, зверніть увагу на те, яке місце він посідає в рейтингах авторитетних видань. При розрахунку враховуються такі критерії як зручність платформи, технологічність, тарифи, мобільні додатки і додаткові сервіси.

Ось так, наприклад, виглядає ТОП-10 брокерів США, на думку видання Barron's:

 1. Fidelity
 2. Interactive Brokers
 3. TD Ameritrade
 4. OptionsHouse
 5. Charles Schwab
 6. Merrill Edge
 7. TradeStation
 8. E * TRADE
 9. Tradeview
 10. Lightspeed Trading

 ТОП-10 брокерів США

Спосіб №2. Підписати договір з українським субброкером

Субброкер — це посередник, у якого є прямий договір з великим іноземним брокером. Наприклад, інвестиційна група АРТ КАПІТАЛ (Україна) надає доступ на фондовий ринок США через американського брокера Interactive Brokers.

Плюси роботи з субброкером:

 • не потрібно оформляти е-ліцензію, бо гроші інвестора по факту не виводяться за межі України. На рахунок американського брокера долари зараховуються в пропорції до гривневого забезпечення на рахунку українського посередника;
 • договір з субброкером відкриває доступ до всіх операцій з цінними паперами (купівля, продаж, отримання дивідендів);
 • технічна підтримка буде на рідній мові (в тому числі, особистий кабінет і звіти);
 • мінімальний розмір інвестицій починається з $100;
 • операції введення-виведення коштів підтверджуються документами;
 • введення грошей відбувається в гривнях з їх подальшою конвертацією в долари;
 • є страховка на суму до $500 000;
 • торгівля відбувається в режимі онлайн з прямим підключенням до торгів на американських фондових біржах;
 • субброкер виступає податковим агентом. Всі податки автоматично утримуються і перераховуються до бюджету України. Інвестору залишається раз на рік заповнити та подати податкову декларацію.

Мінуси роботи з субброкером:

 • доведеться платити подвійну комісію: українському і американському брокеру;
 • неминучі втрати від подвійної конвертації валюти.

Як відбувається інвестування за кордон через українського субброкера?

 1. Відправляєте субброкеру сканкопію паспорта, ІПН, закордонного паспорта або водійського посвідчення, а також платіжки на оплату комунальних послуг з прізвищем та адресою.
 2. Підписуєте два договори (на брокерське обслуговування і на депозитарій). Про те, що таке депозитарій, ми розповімо трохи нижче.
 3. Поповнюєте брокерський рахунок в гривні і оплачуєте послуги депозитарію.
 4. Підписуєте заявку і звіт на покупку акцій.
 5. Субброкер відкриває рахунок у американського брокера, надає доступ до особистого кабінету і до ліміту в доларах США.
 6. Вибираєте акції і надаєте брокеру доручення на їх купівлю. З брокерського рахунку автоматично списується вартість цінних паперів плюс інші збори і комісії.
 7. Якщо Ви хочете продати свої акції, то надаєте брокеру доручення на продаж. Гроші від продажу за вирахуванням зборів і комісій будуть зараховані назад на рахунок.

Тарифна політика брокерів

Купуючи акції, інвестор оплачує не тільки вартість цінних паперів, але і дві комісії: біржі і двох брокерів (українського і американського).

Зверніть увагу! Брокери, які працюють на фондових біржах США, беруть комісію не у вигляді відсотка від суми угоди, а фіксовану суму за кожну придбану акцію.

Вартість обслуговування брокера АРТ КАПІТАЛ

Зарахування і виведення грошових коштів на торговий рахунок брокера 1% від суми зарахування (за основу курсу береться середній міжбанківський курс долара)
Термін зарахування і виведення грошей з рахунку 5 робочих днів
Брокерська комісія $0,1 — $0,7 за 100 акцій (чим активніше торги, тим нижче комісія)
Мінімальна сума інвестицій $100
Рекомендована сума інвестицій $2000
Абонплата за обслуговування рахунку $25 на місяць
Плата за послуги депозитарію 365 грн. на рік

Крім брокерської комісії з інвестора утримується біржовий збір і збір регулятора (SEC Fee). Розмір зборів залежить від біржі, а також від типу заявки. Збір розраховується автоматично. В середньому, він становить 0,3 цента за одну акцію.

Де зберігаються куплені акції?

У кожної брокерської компанії є свій депозитарій. Тому, укладаючи договір з брокером, інвестор підписує два договори:

 • про надання брокерських послуг;
 • про надання депозитарних послуг.

У депозитарії обліковуються всі акції, які клієнт придбав до моменту їх продажу (або до моменту переведення в інший депозитарій).

Зверніть увагу! Всі акції купуються, продаються і зберігаються не в паперовому, а в електронному вигляді! «Цінні папери» — вже давно не папери, а обліковий запис в електронному реєстрі.

Якщо інвестору знадобиться документальне підтвердження того, що він володіє акціями, брокер надає виписку з депозитарного рахунку: з печатками і підписами.

Скільки акцій можна купити?

Багато акцій торгуються не поштучно, а лотами (пакетами). Чим дешевше акція, тим більшим буде розмір лота (наприклад, 100 або 500 акцій в лоті).

Однак на американських фондових біржах все акції можна купувати і продавати по одній! Але потрібно пам'ятати про те, що «роздрібні» покупки обійдуться інвестору дорожче — через фіксовані накладні витрати.

Яку прибутковість можна отримати від інвестицій в акції на біржах США?

Перевірити прибутковість кожної акції на американських біржах можна за посиланням https://finviz.com/screener.ashx?v=141&o=-perf52w. У графі Ticker вказати тікер компанії.

Давайте за допомогою сервісу перевіримо річну прибутковість акцій трьох всесвітньо відомих компаній.

 • Apple (AAPL) + 16,42%
 • Facebook (FB) + 12,02%
 • Hewlett Packard (HPQ) + 27%.

     

Iндекс S&P 500, куди входять акції 500 найбільших компаній США, у 2017 році показав ріст в 19,42%.

Зауважимо, що в довгостроковій перспективі прибутковість американських цінних паперів ще вище. Наприклад, за останні п'ять років індексний фонд Vanguard S&P 500 ETF, що копіює індекс S&P 500, щороку зростав, в середньому, на 12,4%. Вкладена в фонд умовна тисяча доларів принесла б інвестору $792 пасивного доходу за п'ять років.

Цікаво? Замовте безкоштовну консультацію на тему формування ефективного інвестиційного портфеля тут!

Сподіваємося, інформація про інвестиції у фондовий ринок США була Вам корисною. Будемо вдячні за зворотній зв'язок в коментарях!

Далі буде…

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 124eee53af96583d4ebceacaab042ca2_XL

  Забираємо податки у держави – легальні методи!

  На жаль, небагато українців знають, що податки, які вони сплачують державі, можна зменшити, причому законним способом – без офшорних рахунків та знайомств у податковій. І зараз ми розповімо, як це зробити. Податки в Україні Практично п'яту частину...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • margin_trading-min-1280x720

  «На свій страх та ризик» або маржинальна торгівля на фондовому ринку

  Той, хто цікавиться сферою біржового інвестування напевно стикався з таким поняттям як маржинальна торгівля. Не секрет, що будь-яка пов'язана з інвестиціями діяльність містить ризик, але зараз мова піде про один з найбільш ризикованих інструментів роботи...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of