Два легальні способи інвестувати в Google, Visa і ebay з України

Два легальных способа инвестировать в Google, Visa и eBay

Два легальні способи інвестувати в Google, Visa і ebay з України

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 2,677 просмотров

За даними НБУ на кінець минулого року в «тіні» української економіки «ховалося» близько 310 млрд. грн. Як змусити ці гроші «вийти на роботу»? Звісно, вкласти їх в акції успішних зарубіжних компаній!

Тепер це легально може зробити кожен українець. Адже на українському фондовому ринку, на жаль, інвестувати нема куди... Ось так виглядала структура біржової торгівлі на Українській біржі в 2017 році.

Інструмент Питова вага у торгах
Облігації внутрішньої державної позики 88%
Депозитні сертифікати НБУ 5%
Облігації підприємств 4%
Акції 2%
Інше 1%

 

Наш уряд обіцяв, що зовсім скоро на українській біржі будуть вільно торгуватися акції іноземних компаній. Сьогодні Україну називають «країною з ізольованою фінансовою системою». Щоб пробитися на вітчизняний фондовий ринок, закордонним емітентам потрібно пройти сім кіл бюрократичного пекла.

Але з 6 лютого 2018 року набуло чинності рішення НКЦПФР №871. Тепер вхід «іноземцям» на український ринок максимально спрощено. Емітенту достатньо заповнити стандартну форму заяви. Будемо сподіватися, що з часом акції Тесла, McDonald's і Apple можна буде купити за гривні і в УкраїніJ.

Чому американські фондові біржі?

Фондова біржа — це ринок, на якому купуються і продаються цінні папери. Сьогодні близько 90% угод укладається через Інтернет в режимі он-лайн. Всього в світі функціонує понад 100 бірж. І більша частина угод припадає на США.

американські фондові біржі

Окремі компанії представлені тільки на одній світовій біржі. Але акції компаній-гігантів можуть одночасно торгуватися на декількох біржах в Європі, Азії та США. Але обов'язково — під різними тікерами!

Тікер — це скорочене буквено-цифрове позначення компанії. Наприклад, Google має тікер GOOG, Microsoft Corporation — MSFT.

Найбільші американські біржі представлені двома майданчиками: NYSE і NASDAQ.

NYSE

NYSE (New York Stock Exchange)

NYSE — найстаріша і найбільша біржа в світі. Розташована в Нью-Йорку на славетній Уолл-стріт. Була створена в далекому 1792 році. Саме на цій біржі розраховується всесвітньо відомий індекс Доу-Джонса, а також індекс NYSE Composite.

На Нью-Йоркській фондовій біржі здійснюється понад 60% усіх угод світу. Загальна сума капіталізації цінних паперів NYSE перевищує $28 трлн. На біржі обертаються акції 4000 компаній.

Сьогодні Нью-Йоркська фондова біржа виглядає зовсім не так колоритно і яскраво, як у фільмі «Вовк з Уолл-стріт». Атмосфера, скоріше, нагадує офісну: сотні менеджерів напружено працюють перед екранами моніторів.

По всій торговій залі розкидані десятки «кіосків». На кожному «посту» фахівець проводить двосторонній аукціон між покупцями і продавцями. Кожного емітента представляє один фахівець біржі.

Компанії NYSE: Coca-Cola, American Express, Alibaba, General Electric, Microsoft, Procter & Gamble, Visa, Walt Disney, Johnson & Johnson.

NASDAQ (National Associations of Securitas Dealers Automate Quotations)

Спочатку біржа створювалася для компаній високотехнологічного сектору (електроніка та програмне забезпечення). Але сьогодні на біржі представлені не тільки акції hi-tech-сектора.

Тому на базі NASDAQ була створена ціла низка індексів — на кожну сферу економіки: NASDAQ Composite, NASDAQ-100 Index, NASDAQ Biotechnology Index, NASDAQ Insurance Index і інші.

Хоча біржа була заснована не так давно (на початку 1971 року), за капіталізацією вона впевнено посідає друге місце в світі.

Компанії NASDAQ: Amazon, Apple, eBay, Google, Oracle, Starbucks, Marvell.

Як інвестувати в NYSE і NASDAQ з України?

Поки у приватного інвестора-українця є два (не дуже зручних, проте легальних) способи інвестувати у фондовий ринок США.

Як інвестувати в NYSE

Спосіб 1. Укласти договір з іноземним брокером безпосередньо

а) У Вас є відкритий рахунок в іноземному банку

Найбільш вигідний для інвестора спосіб: без українських посередників і проблем з ліцензією. За умови, що Ви вільно володієте англійською мовою. І можете собі дозволити відкрити брокерський рахунок на суму від $10 000J.

У цьому випадку досить перевести потрібну суму зі свого банківського рахунку за кордоном на рахунок іноземного брокера і підписати з ним договір на обслуговування. б) У Вас немає рахунку в іноземному банку

Якщо рахунку в американському або європейському банку немає, схема ускладнюється. Щоб перерахувати гроші з українського банку іноземному брокеру, доведеться оформляти одноразову е-ліцензію (про неї ми детально писали в попередній статті).

Нагадаємо основні плюси і мінуси е-ліцензії:

 • видається швидко (практично в режимі «онлайн»);
 • не потрібен договір на купівлю конкретних акцій у конкретного продавця за конкретною ціною. Інвестору достатньо підтвердити цільове використання коштів (наприклад, показати договір з іноземним брокером);
 • переведені за кордон кошти мають бути отримані законним шляхом і з них повинні бути сплачені всі податки;
 • за рік за кордон можна інвестувати не більше $50 000.

По суті, Ви оформляєте е-ліцензію на ОДНУ операцію — переказ грошей на брокерський рахунок за кордон. А далі інвестуйте їх, куди заманеться.

Обираючи іноземного брокера, зверніть увагу на те, яке місце він посідає в рейтингах авторитетних видань. При розрахунку враховуються такі критерії як зручність платформи, технологічність, тарифи, мобільні додатки і додаткові сервіси.

Ось так, наприклад, виглядає ТОП-10 брокерів США, на думку видання Barron's:

 1. Fidelity
 2. Interactive Brokers
 3. TD Ameritrade
 4. OptionsHouse
 5. Charles Schwab
 6. Merrill Edge
 7. TradeStation
 8. E * TRADE
 9. Tradeview
 10. Lightspeed Trading

 ТОП-10 брокерів США

Спосіб №2. Підписати договір з українським субброкером

Субброкер — це посередник, у якого є прямий договір з великим іноземним брокером. Наприклад, інвестиційна група АРТ КАПІТАЛ (Україна) надає доступ на фондовий ринок США через американського брокера Interactive Brokers.

Плюси роботи з субброкером:

 • не потрібно оформляти е-ліцензію, бо гроші інвестора по факту не виводяться за межі України. На рахунок американського брокера долари зараховуються в пропорції до гривневого забезпечення на рахунку українського посередника;
 • договір з субброкером відкриває доступ до всіх операцій з цінними паперами (купівля, продаж, отримання дивідендів);
 • технічна підтримка буде на рідній мові (в тому числі, особистий кабінет і звіти);
 • мінімальний розмір інвестицій починається з $100;
 • операції введення-виведення коштів підтверджуються документами;
 • введення грошей відбувається в гривнях з їх подальшою конвертацією в долари;
 • є страховка на суму до $500 000;
 • торгівля відбувається в режимі онлайн з прямим підключенням до торгів на американських фондових біржах;
 • субброкер виступає податковим агентом. Всі податки автоматично утримуються і перераховуються до бюджету України. Інвестору залишається раз на рік заповнити та подати податкову декларацію.

Мінуси роботи з субброкером:

 • доведеться платити подвійну комісію: українському і американському брокеру;
 • неминучі втрати від подвійної конвертації валюти.

Як відбувається інвестування за кордон через українського субброкера?

 1. Відправляєте субброкеру сканкопію паспорта, ІПН, закордонного паспорта або водійського посвідчення, а також платіжки на оплату комунальних послуг з прізвищем та адресою.
 2. Підписуєте два договори (на брокерське обслуговування і на депозитарій). Про те, що таке депозитарій, ми розповімо трохи нижче.
 3. Поповнюєте брокерський рахунок в гривні і оплачуєте послуги депозитарію.
 4. Підписуєте заявку і звіт на покупку акцій.
 5. Субброкер відкриває рахунок у американського брокера, надає доступ до особистого кабінету і до ліміту в доларах США.
 6. Вибираєте акції і надаєте брокеру доручення на їх купівлю. З брокерського рахунку автоматично списується вартість цінних паперів плюс інші збори і комісії.
 7. Якщо Ви хочете продати свої акції, то надаєте брокеру доручення на продаж. Гроші від продажу за вирахуванням зборів і комісій будуть зараховані назад на рахунок.

Тарифна політика брокерів

Купуючи акції, інвестор оплачує не тільки вартість цінних паперів, але і дві комісії: біржі і двох брокерів (українського і американського).

Зверніть увагу! Брокери, які працюють на фондових біржах США, беруть комісію не у вигляді відсотка від суми угоди, а фіксовану суму за кожну придбану акцію.

Вартість обслуговування брокера АРТ КАПІТАЛ

Зарахування і виведення грошових коштів на торговий рахунок брокера 1% від суми зарахування (за основу курсу береться середній міжбанківський курс долара)
Термін зарахування і виведення грошей з рахунку 5 робочих днів
Брокерська комісія $0,1 — $0,7 за 100 акцій (чим активніше торги, тим нижче комісія)
Мінімальна сума інвестицій $100
Рекомендована сума інвестицій $2000
Абонплата за обслуговування рахунку $25 на місяць
Плата за послуги депозитарію 365 грн. на рік

Крім брокерської комісії з інвестора утримується біржовий збір і збір регулятора (SEC Fee). Розмір зборів залежить від біржі, а також від типу заявки. Збір розраховується автоматично. В середньому, він становить 0,3 цента за одну акцію.

Де зберігаються куплені акції?

У кожної брокерської компанії є свій депозитарій. Тому, укладаючи договір з брокером, інвестор підписує два договори:

 • про надання брокерських послуг;
 • про надання депозитарних послуг.

У депозитарії обліковуються всі акції, які клієнт придбав до моменту їх продажу (або до моменту переведення в інший депозитарій).

Зверніть увагу! Всі акції купуються, продаються і зберігаються не в паперовому, а в електронному вигляді! «Цінні папери» — вже давно не папери, а обліковий запис в електронному реєстрі.

Якщо інвестору знадобиться документальне підтвердження того, що він володіє акціями, брокер надає виписку з депозитарного рахунку: з печатками і підписами.

Скільки акцій можна купити?

Багато акцій торгуються не поштучно, а лотами (пакетами). Чим дешевше акція, тим більшим буде розмір лота (наприклад, 100 або 500 акцій в лоті).

Однак на американських фондових біржах все акції можна купувати і продавати по одній! Але потрібно пам'ятати про те, що «роздрібні» покупки обійдуться інвестору дорожче — через фіксовані накладні витрати.

Яку прибутковість можна отримати від інвестицій в акції на біржах США?

Перевірити прибутковість кожної акції на американських біржах можна за посиланням https://finviz.com/screener.ashx?v=141&o=-perf52w. У графі Ticker вказати тікер компанії.

Давайте за допомогою сервісу перевіримо річну прибутковість акцій трьох всесвітньо відомих компаній.

 • Apple (AAPL) + 16,42%
 • Facebook (FB) + 12,02%
 • Hewlett Packard (HPQ) + 27%.

     

Iндекс S&P 500, куди входять акції 500 найбільших компаній США, у 2017 році показав ріст в 19,42%.

Зауважимо, що в довгостроковій перспективі прибутковість американських цінних паперів ще вище. Наприклад, за останні п'ять років індексний фонд Vanguard S&P 500 ETF, що копіює індекс S&P 500, щороку зростав, в середньому, на 12,4%. Вкладена в фонд умовна тисяча доларів принесла б інвестору $792 пасивного доходу за п'ять років.

Цікаво? Замовте безкоштовну консультацію на тему формування ефективного інвестиційного портфеля тут!

Сподіваємося, інформація про інвестиції у фондовий ринок США була Вам корисною. Будемо вдячні за зворотній зв'язок в коментарях!

Далі буде…

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 5c50ac0b2cba5---------------------------------------------145_1200

  Що потрібно знати про страховий стаж

  Кожен новий уряд обіцяє українцям проведення пенсійної реформи, та всякий раз «списи ламаються» про величезний дефіцит Пенсійного фонду (ПФ). Поки, все, що ми бачимо – це так зване осучаснення пенсій, яке виражається в оновленні формули...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • 1

  Як оцінити прибутковість інвестицій і куди вкласти гроші в 2021-му році?

  Не обтяжені фінансовою грамотністю співвітчизники вважають, що зберігання заощаджень «під матрацом» – найнадійніший варіант. «Ну і нехай гроші не приносять прибуток, зате немає збитків. А то вкладеш кудись не туди, й залишишся ні з чим...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of