Фінансова грамотність дітей

468

Фінансова грамотність дітей

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 8,065 просмотров

бюджетВсі батьки бажають своїм дітям тільки добра і прагнуть захистити їх від бід. З раннього віку Вони вчать своє чадо, як правильно переходити вулицю, як поводитися з незнайомцями, що робити, якщо вони загубляться... Пізніше, коли діти підростуть, ми не соромимося говорити з ними на серйозні теми, такі як: безпечний секс, злочинність, наркотики та їх шкідливість.

Та на обговорення з дітьми питань, пов’язаних із грошима, в багатьох сім’ях чомусь ставиться табу, часто вважається непристойним тоном. А дарма, адже навики правильного поводження з грошима не менш важлива тема, ніж особиста безпека дитини. Якщо копнути глибше – то часто саме від наявності або відсутності грошей та безпека і залежить…

Всі діти — Великі «почемучки»! Іноді запитають таке, що голова обертом йде, мізки киплять, а зрозумілу відповідь дитині видати не виходить. Особливо, це стосується теми фінансової грамотності, яку, здавалося б, зарано обговорювати з малюками. 

Ось, наприклад, що б Ви могли відповісти своїй дитині на питання:

— Навіщо придумали гроші? Де їх взяти?

— А як люди жили до того, як з'явилися гроші?

— А як я можу мати більше грошей?

— Що таке банк? Навіщо придумали банк?

— А що таке кредит? Для чого він?

— А навіщо потрібен внесок?

— Навіщо банку потрібні відсотки?

І так далі. І тому подібне.

Перше питання, яке виникає до дитини: «Де і від кого ти чув про банк, кредит, внесок і відсотки?»

Насправді, потрібно радіти! Ваша дитина вже задає такі питання? А це означає одне: прийшов час починати вивчати основи фінансової грамотності!І зараз головне дитину підтримати і зробити це в простій та зрозумілій формі.

Як Ви думаєте, з якого віку потрібно починати навчати основам фінансової грамотності?

Може Ви вважаєте, що після того, як дитина закінчить школу і отримає середню освіту? Або, що її цього навчать в університеті? Можливо, що цьому взагалі потрібно вчитися тільки тим, хто хоче стати бухгалтером або економістом? Продовжуйте так думати далі і нічого не робіть! …і це стане Вашою найбільшою помилкою.

Якщо Ви хочете бачити свою дитину успішною, щасливою і фінансово незалежною, Вам доведеться змінити свою думку.

Основам фінансової грамотності потрібно навчати з дитинства!

Щоб не запізнитися, починайте ДІЯТИ вже прямо ЗАРАЗ! 

Розповідати дитині про гроші потрібно починати з п’ятирічного віку, а то й раніше, коли Ваш малюк вже чітко розуміє, що речі купують за гроші.

Чого ж навчати дітей? Що є основою фінансової грамотності для дітей? Що сюди відносять? 

финансовая грамотность для детейЗрозуміло, що п’ятирічній дитині необов’язково знати, скільки Ви заробляєте і скільки грошей на вашому рахунку в банку. Але Ваші діти мали б, для прикладу, усвідомлювати, що банкомат видає гроші не просто так, а тому, що раніше Ви поклали їх на банківський рахунок. А от Ваша 10-річна дитина повинна знати, що таке: валюта, кредит, відсотки, інфляція, податки, для чого працюють банки, які бувають види доходів. Крім того, дитина повинна усвідомлювати, що не всі речі можна купити відразу, чому частину грошей потрібно відкладати. Важливо розповісти про те, як і коли необхідно витрачати гроші, що потрібно купувати, а що – не варто. Таким чином і закладається фундамент “розумного” розпорядження грошима, а також уже з дитинства формуються навички управління грошима, фінансові навички.

Ваша 15-річна дитина повинна бути ознайомлена з такими поняттями як: інвестуванням, активи, пасиви, що таке акції, диверсифікація, страхування, вести облік доходів та витрат, знати різницю між поточним і накопичувальним рахунком, і т.д.

А що вже знає Ваша дитина?

Фінансова грамотність Ваших дітей – це запорука їх безпеки, адже Ви пам`ятаєте, що «Знання — це сила», а «Незнання – не звільняє від відповідальності».

 •  Де Ваша малеча може отримати ці знання?
 • Як їй це пояснити у доступній формі?

Очікуйте наступну статтю саме на цю тему.

І головне — пам’ятайте, що найкраща наука для Ваших найдорожчих діток – це Ваш особистий приклад. Розпочніть із дотримання законів грошей та ведення сімейного бюджету.

Коваль НаталіяАвтор: Незалежний фінансовий консультант Коваль Наталія

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 735ac5ca-ce3e9cb0ad7ea518f3f4eb5d278a1fff

  Чи варто довіряти недержавним пенсійним фондам?

  Сьогодні в Україні досить гостро стоїть проблема з наповненням Пенсійного фонду, а також є необхідність в реформуванні всієї системи. І якщо це проблема не буде вирішена, то вже через 10-15 років пенсії буде платити просто нічим. Про...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • Рейтинг и анализ банков

  Підсумки 2020 року для банківського ринку України

  Для будь-якої країни, банківська система — вкрай важливий елемент розвитку та взагалі існування держави. Вона складають невід'ємну частину сучасного грошового господарства, а її діяльність тісно пов'язана з потребами відтворення. У сучасному суспільстві банки не тільки організовують...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of