Фінансова грамотність дітей

468

Фінансова грамотність дітей

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Комментариев нет 6,080 просмотров

бюджетВсі батьки бажають своїм дітям тільки добра і прагнуть захистити їх від бід. З раннього віку Вони вчать своє чадо, як правильно переходити вулицю, як поводитися з незнайомцями, що робити, якщо вони загубляться... Пізніше, коли діти підростуть, ми не соромимося говорити з ними на серйозні теми, такі як: безпечний секс, злочинність, наркотики та їх шкідливість.

Та на обговорення з дітьми питань, пов’язаних із грошима, в багатьох сім’ях чомусь ставиться табу, часто вважається непристойним тоном. А дарма, адже навики правильного поводження з грошима не менш важлива тема, ніж особиста безпека дитини. Якщо копнути глибше – то часто саме від наявності або відсутності грошей та безпека і залежить…

Всі діти — Великі «почемучки»! Іноді запитають таке, що голова обертом йде, мізки киплять, а зрозумілу відповідь дитині видати не виходить. Особливо, це стосується теми фінансової грамотності, яку, здавалося б, зарано обговорювати з малюками. 

Ось, наприклад, що б Ви могли відповісти своїй дитині на питання:

— Навіщо придумали гроші? Де їх взяти?

— А як люди жили до того, як з'явилися гроші?

— А як я можу мати більше грошей?

— Що таке банк? Навіщо придумали банк?

— А що таке кредит? Для чого він?

— А навіщо потрібен внесок?

— Навіщо банку потрібні відсотки?

І так далі. І тому подібне.

Перше питання, яке виникає до дитини: «Де і від кого ти чув про банк, кредит, внесок і відсотки?»

Насправді, потрібно радіти! Ваша дитина вже задає такі питання? А це означає одне: прийшов час починати вивчати основи фінансової грамотності!І зараз головне дитину підтримати і зробити це в простій та зрозумілій формі.

Як Ви думаєте, з якого віку потрібно починати навчати основам фінансової грамотності?

Може Ви вважаєте, що після того, як дитина закінчить школу і отримає середню освіту? Або, що її цього навчать в університеті? Можливо, що цьому взагалі потрібно вчитися тільки тим, хто хоче стати бухгалтером або економістом? Продовжуйте так думати далі і нічого не робіть! …і це стане Вашою найбільшою помилкою.

Якщо Ви хочете бачити свою дитину успішною, щасливою і фінансово незалежною, Вам доведеться змінити свою думку.

Основам фінансової грамотності потрібно навчати з дитинства!

Щоб не запізнитися, починайте ДІЯТИ вже прямо ЗАРАЗ! 

Розповідати дитині про гроші потрібно починати з п’ятирічного віку, а то й раніше, коли Ваш малюк вже чітко розуміє, що речі купують за гроші.

Чого ж навчати дітей? Що є основою фінансової грамотності для дітей? Що сюди відносять? 

финансовая грамотность для детейЗрозуміло, що п’ятирічній дитині необов’язково знати, скільки Ви заробляєте і скільки грошей на вашому рахунку в банку. Але Ваші діти мали б, для прикладу, усвідомлювати, що банкомат видає гроші не просто так, а тому, що раніше Ви поклали їх на банківський рахунок. А от Ваша 10-річна дитина повинна знати, що таке: валюта, кредит, відсотки, інфляція, податки, для чого працюють банки, які бувають види доходів. Крім того, дитина повинна усвідомлювати, що не всі речі можна купити відразу, чому частину грошей потрібно відкладати. Важливо розповісти про те, як і коли необхідно витрачати гроші, що потрібно купувати, а що – не варто. Таким чином і закладається фундамент “розумного” розпорядження грошима, а також уже з дитинства формуються навички управління грошима, фінансові навички.

Ваша 15-річна дитина повинна бути ознайомлена з такими поняттями як: інвестуванням, активи, пасиви, що таке акції, диверсифікація, страхування, вести облік доходів та витрат, знати різницю між поточним і накопичувальним рахунком, і т.д.

А що вже знає Ваша дитина?

Фінансова грамотність Ваших дітей – це запорука їх безпеки, адже Ви пам`ятаєте, що «Знання — це сила», а «Незнання – не звільняє від відповідальності».

 •  Де Ваша малеча може отримати ці знання?
 • Як їй це пояснити у доступній формі?

Очікуйте наступну статтю саме на цю тему.

І головне — пам’ятайте, що найкраща наука для Ваших найдорожчих діток – це Ваш особистий приклад. Розпочніть із дотримання законів грошей та ведення сімейного бюджету.

Коваль НаталіяАвтор: Незалежний фінансовий консультант Коваль Наталія

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • payoneer-limits

  Платіжна система Payoneer – вигідно виводимо валюту з-за кордону

  Отримання грошей є однією з основних задач, яку доводиться вирішувати всім, хто працює з іноземними інтернет-ресурсами або компаніями, і більшість фрілансерів вибирають Payoneer, тому що вважають його кращим платіжним сервісом. Пояснюється це невисокою комісією при...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

 • 23

  Що таке “ринок страхування” та як він функціонує в Україні?

  Ринок “страхування” для пересічного громадянина сьогодні звучить досить неоднозначно та абстрактно. З однієї сторони, асоціативно, керуючись власним пострадянським досвідом ми згадуємо “соцстрах”, праобраз “солідарної системи пенсійного страхування”, “відновлення тимчасової втрати працездатності”, з іншої – абсолютно...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

Коментувати

Name*

Email

Website