Всі батьки бажають своїм дітям тільки добра і прагнуть захистити їх від бід. З раннього віку Вони вчать своє чадо, як правильно переходити вулицю, як поводитися з незнайомцями, що робити, якщо вони загубляться... Пізніше, коли діти підростуть, ми не соромимося говорити з ними на серйозні теми, такі як: безпечний секс, злочинність, наркотики та їх шкідливість.
Та на обговорення з дітьми питань, пов’язаних із грошима, в багатьох сім’ях чомусь ставиться табу, часто вважається непристойним тоном. А дарма, адже навики правильного поводження з грошима не менш важлива тема, ніж особиста безпека дитини. Якщо копнути глибше – то часто саме від наявності або відсутності грошей та безпека і залежить…
Всі діти — Великі «почемучки»! Іноді запитають таке, що голова обертом йде, мізки киплять, а зрозумілу відповідь дитині видати не виходить. Особливо, це стосується теми фінансової грамотності, яку, здавалося б, зарано обговорювати з малюками.
Ось, наприклад, що б Ви могли відповісти своїй дитині на питання:
— Навіщо придумали гроші? Де їх взяти?
— А як люди жили до того, як з'явилися гроші?
— А як я можу мати більше грошей?
— Що таке банк? Навіщо придумали банк?
— А що таке кредит? Для чого він?
— А навіщо потрібен внесок?
— Навіщо банку потрібні відсотки?
І так далі. І тому подібне.
Перше питання, яке виникає до дитини: «Де і від кого ти чув про банк, кредит, внесок і відсотки?»
Насправді, потрібно радіти! Ваша дитина вже задає такі питання? А це означає одне: прийшов час починати вивчати основи фінансової грамотності!І зараз головне дитину підтримати і зробити це в простій та зрозумілій формі.
Як Ви думаєте, з якого віку потрібно починати навчати основам фінансової грамотності?
Може Ви вважаєте, що після того, як дитина закінчить школу і отримає середню освіту? Або, що її цього навчать в університеті? Можливо, що цьому взагалі потрібно вчитися тільки тим, хто хоче стати бухгалтером або економістом? Продовжуйте так думати далі і нічого не робіть! …і це стане Вашою найбільшою помилкою.
Якщо Ви хочете бачити свою дитину успішною, щасливою і фінансово незалежною, Вам доведеться змінити свою думку.
Основам фінансової грамотності потрібно навчати з дитинства!
Щоб не запізнитися, починайте ДІЯТИ вже прямо ЗАРАЗ!
Розповідати дитині про гроші потрібно починати з п’ятирічного віку, а то й раніше, коли Ваш малюк вже чітко розуміє, що речі купують за гроші.
Чого ж навчати дітей? Що є основою фінансової грамотності для дітей? Що сюди відносять?
Зрозуміло, що п’ятирічній дитині необов’язково знати, скільки Ви заробляєте і скільки грошей на вашому рахунку в банку. Але Ваші діти мали б, для прикладу, усвідомлювати, що банкомат видає гроші не просто так, а тому, що раніше Ви поклали їх на банківський рахунок. А от Ваша 10-річна дитина повинна знати, що таке: валюта, кредит, відсотки, інфляція, податки, для чого працюють банки, які бувають види доходів. Крім того, дитина повинна усвідомлювати, що не всі речі можна купити відразу, чому частину грошей потрібно відкладати. Важливо розповісти про те, як і коли необхідно витрачати гроші, що потрібно купувати, а що – не варто. Таким чином і закладається фундамент “розумного” розпорядження грошима, а також уже з дитинства формуються навички управління грошима, фінансові навички.
Ваша 15-річна дитина повинна бути ознайомлена з такими поняттями як: інвестуванням, активи, пасиви, що таке акції, диверсифікація, страхування, вести облік доходів та витрат, знати різницю між поточним і накопичувальним рахунком, і т.д.
А що вже знає Ваша дитина?
Фінансова грамотність Ваших дітей – це запорука їх безпеки, адже Ви пам`ятаєте, що «Знання — це сила», а «Незнання – не звільняє від відповідальності».
Очікуйте наступну статтю саме на цю тему.
І головне — пам’ятайте, що найкраща наука для Ваших найдорожчих діток – це Ваш особистий приклад. Розпочніть із дотримання законів грошей та ведення сімейного бюджету.
Автор: Незалежний фінансовий консультант Коваль Наталія
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...
16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: