Фінансова незалежність. Як її досягти?

Фінансова незалежність

Фінансова незалежність. Як її досягти?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 16,734 просмотров

Фінансова незалежність є тим порогом, за яким відкривається безліч перспектив і можливостей. Саме до цієї головної мети ви повинні прагнути всіма силами, щоб позбутися від усіх своїх грошових зобов'язань і стати незалежним від грошей, підпорядкувати їх собі.

Фінансова незалежність — це те, до чого прагне розсудлива людина, саме прагне, а не просто мріє. Значить — вчиняє цілеспрямовані кроки на шляху реалізації цієї мети, а не займається відмовками: «завтра почну ...», «а у мене зарплата не дозволяє ...», «я не фінансист ...» і т.д.
Друга величезна проблема, з якою ви можете зіткнутися на шляху до своєї фінансової незалежності — це банальна лінь, адже ви розумієте, що доведеться багато читати фінансової літератури, робити якісь кроки, в чомусь собі відмовляти, шукати додаткові джерела доходу і здійснювати ще масу кроків. Але ж лінь, правда?
Та, як не дивно, ваша лінь і може стати поштовхом до фінансової незалежності. Проводимо просту аналогію: лінь — це двигун прогресу, адже якби не ця особливість людського характеру, у нас не було б автомобілів, кухонних комбайнів і всього того, що дозволяє значно скорочувати час на роботу і здійснення якихось дій.

Так і у випадку з фінансовою незалежністю: чим раніше ви приймете рішення про свій шлях до реалізації цієї мрії, тим раніше ви почнете насолоджуватися постійним відпочинком і нічогонеробленням, за вас все робитимуть ваші гроші.

Отже, фінансова незалежність може бути досягнута в тому випадку, якщо у вас є кілька джерел пасивного доходу, завдяки яким у ваше життя приходять гроші, а ви при цьому можете не працювати. Але, перш ніж приступати до пошуку цих джерел, необхідно зробити наступні кроки:

  1. Навчіться правильно користуватися тими засобами, які у вас є в наявності в даний момент. Ви повинні зрозуміти одну просту істину: тільки розумна економія і оптимізація витрат, зможуть забезпечити вам стабільне фінансове становище, від рівня стабільності якого і залежатимуть всі ваші подальші кроки з придбання фінансової незалежності. Складіть свій фінансовий план, зробіть так, щоб ваші щомісячні витрати не перевищували сукупність ваших доходів, забезпечте собі безпеку від різного роду несподіванок (фінансова подушка безпеки, медичний захист), позбудьтеся всіх боргів і кредитів. Економія повинна бути розумною і не можна відмовляти собі у всьому. Коли ви почнете реалізовувати свій фінансовий план, ви побачите, як легко можна витрачати гроші, і при цьому не вводити себе в мінус, а завжди залишаючись у виграші, тобто ваш грошовий баланс буде в стабільному і нормальному стані, а активи та накопичення при цьому будуть збільшуватися;
  2. Після того, як ви склали свій фінансовий план і почали слідувати йому, обов'язково подбайте про свій «золотий» запас, тобто відкрийте вклад у банку, який будете щомісяця поповнювати і отримувати свої відсотки. Краще коли відсотки з капіталізацією, тобто отримані відсотки приєднуються до тіла депозиту і далі нараховуються відсотки на відсотки. Більш докладно про складний відсоток і капіталізацію дізнайтеся в одному з відео уроків безкоштовного курсу «Управління особистими фінансами». Це будуть ваші перші реальні кроки на шляху до фінансової незалежності і спочатку важливо виробити звичку мінімум 10 % від своїх доходів відкладати.
  3. Ви повинні розуміти, що відкладаючи по 10% від свого доходу, накопичити на депозиті капітал в сумі 100 ваших заробітних плат, а це мінімальна вимога для фінансової незалежності, можна хіба що років так через 60-80. Швидше за все такий варіант вас не влаштує, тому ви повинні постійно покращувати свій навик по заробітку грошей і підвищувати розмір своїх доходів. Ви повинні інвестувати також в себе, в навички ефективного управління особистими фінансами, у вивчення нових можливостей щодо примноження грошей. Тільки такий підхід дозволить вам прискорити свій рух до бажаної фінансової незалежності.
Важливо знати: чим нижче ваше теперішнє фінансове становище і рівень вашої фінансової грамотності, тим більш довгим може бути ваш шлях до фінансової незалежності. Тому необхідно починати якомога раніше робити кроки і прагнути до благополуччя.

Тільки при величезному бажанні, прагненні і реалізації всіх необхідних кроків, ви зможете сказати через кілька років про те, що ви незалежні від фінансів і тепер вони працюють на вас, а ви — відпочиваєте.

 

Як досягти фінансової незалежності?

 

Етапи реалізації фінансової незалежності

 

  1. Фінансова яма — це найчастіший стан, в якому може знаходитися людина. Зрозуміло, якщо в цьому стані розсудливий індивідуум, то йому необхідно терміново вибиратися з цієї ями і переходити на більш якісний рівень. В даному випадку, це буде фінансово нестабільний стан, коли присутні борги і кредити, що і робить людину нестабільним у фінансовому плані.

Якщо ви опинилися в такому стані, то на даному етапі ви повинні:

  • Навчитися жорстко економити, щоб якомога швидше вилізти з усіх кредитів і боргів і тут вже потрібно відмовлятися навіть від маленьких радостей, покупки приємних дрібниць. Це тимчасовий захід, але необхідний;
  • Почати збільшувати свої активні доходи, тобто постаратися знайти місце роботи з більш високою заробітною платою, може знайти ще одну роботу (а може і не одну, якщо вам під силу таке навантаження);
  • Навчитися розсудливо мислити і вміти відмовлятися від пропозицій швидко розбагатіти, шляхом вкладення грошей в сумнівні проекти, фінансові піраміди і т.д. І ще важливий момент — самі в борг не давайте, навчіться не жаліти всіх, хто навколо вас в тому випадку, якщо бачите, що ця людина бере у вас гроші тому, що сама не хоче робити жодних кроків щодо поліпшення власного добробуту.
  1. Тепер, коли боргів і кредитів немає, можна говорити про те, що перший етап вашої фінансової незалежності успішно пройдено і можна переходити на новий рівень: від нестабільного фінансового стану до стабільного.
Важливо знати: це один з найголовніших етапів, т.я. саме він є показником того, що ви вже не бідна людина і йдете в правильному напрямку.

Так само ви повинні:

  • Продовжувати реалізовувати плани з нових джерел активного доходу і шукати нові шляхи заробітку;
  • Створювати свої фінансові резерви (подушку безпеки), що допоможе уникнути кризових станів з браком грошових коштів в будь-яких обставинах;
  • Створювати ще й фінансові заощадження, за допомогою яких ви будете поповнювати свої резерви і купувати те, що необхідно для стабільного життя, тобто створювати свої матеріальні активи;
  • Планувати свій особистий (сімейний) бюджет, який допоможе грамотно ставитися до коштів, не здійснювати непотрібних трат і т.д.

Як правило, вже на цьому етапі починають поступово з'являтися перші доходи від ваших пасивних інструментів доходу (депозитні вклади).

Важливо знати: особливість цього етапу — його тривалість, тому ви повинні бути готові до того, що цей період затягнеться на кілька років. Це нормальне явище, в результаті якого, ви віддалитеся від своєї межі бідності і створите собі досить солідну матеріальну і грошову базу, яка не дозволить вам скотитися назад в яму злиднів.
  1. Заключний етап, на якому стан фінансової стабільності перетворюється на фінансову незалежність. Іншими словами — ви переходите з активного доходу на пасивні джерела.

Тут важливо додержуватися наступних пунктах:

  • Підготовляти свої грошові кошти, які примножувалися в різних фінансових інструментах, до інвестування в активи — створення свого особистого капіталу;
  • Створювати джерела пасивного отримання доходів. Чим більше таких способів ви знайдете і реалізуєте, тим вище станете отримувати грошові суми, та й сукупність різних проектів, дає можливість мінімізувати ризики (економічна нестабільність в країні, нечесна гра і т.д.);
  • Повільно, крок за кроком потрібно відходити від активного способу отримання доходу до пасивного. Ні, ну якщо вам подобається ваша робота, тоді не варто від неї відмовлятися, а от тим, кому вже хочеться лінуватися і спостерігати, як працюють його гроші, можна більше уваги приділяти пасивним джерелам доходу і відходити від справ.

Ми рекомендуємо на цьому етапі, перш ніж повністю відмовитися від активної участі в заробітку грошей, ретельно і уважно проаналізувати своє фінансове становище, подивитися, чи зможете ви, при наявності такої кількості інструментів пасивного доходу, забезпечити собі вдалу реалізацію якихось планів і цілей і чи не стане це великою фінансовою проблемою, яка може привести вас знову до застосування жорсткої економії.
Якщо все гаразд, значить повністю переходимо на пасивний дохід, якщо виникають сумніви, то краще перестрахуватися і ще трохи самому попрацювати. Як кажуть: «тихіше їдеш — далі будеш».

Ніколи не можна думати, що тільки високооплачувана робота зможе зробити вас фінансово незалежною людиною. Єдине, що вам допоможе — це зменшення своїх витрат до максимально можливого рівня. Для вас головним правилом повинна стати одна аксіома: ваші витрати не повинні перевищувати доходи. Так, це заїжджене кліше, але це основа фінансової стабільності, яка обов'язково приведе вас до незалежності від грошей.

 

Етапи реалізації фінансової незалежності

 

Досить поширена така помилка, як прискорення руху до фінансової незалежності. Ось, наприклад. Ви вилізли з ями, розплатилися з боргами і у вас вже видатки становлять набагато менші суми. Що ви робите? Поспішайте вкласти свої гроші. І ось тут і починається: подушки безпеки немає, резерву немає, зарплата тільки через два тижні. Ваші кроки можна передбачити: дзвінок другу або батьків з проханням зайняти грошей. І все повернулося на круги своя, і знову борги, і знову безгрошів'я, навіть думка про відсотки за вкладеними грошима не гріє.

Важливо знати: завжди порівнюйте свої фінансові можливості, ніколи не намагайтеся прискорити шлях до благополуччя, якщо немає стабільних передумов до цього (резервів, джерел додаткового доходу). Можна інвестувати тільки насправді ВІЛЬНІ ГРОШІ і це повинно стати для вас догмою і головним правилом.

Пропонуємо вам невелику фінансову модель, яка може послужити прекрасним мотиватором для того, щоб стати фінансово незалежною людиною.

Всі фінансові потоки можна розділити:

  • Потік бідного класу, характеризується тільки одним джерелом доходу, людина живе від зарплати до зарплати, постійно в боргах;
  • Потік середнього класу дозволяє вам робити дорогі покупки, добре харчуватися і навіть відкладати якісь кошти. Але також саме цей клас людей, найчастіше оформляє кредити і користується кредитними картами і в разі непередбаченої ситуації, коли залишається без коштів для виплат по кредитах, відправляється в бідний клас;
  • Фінансові вливання багатої людини. В цьому класі прийнято спочатку знаходити масу варіантів активного доходу, і вкладати в них кошти, що в свою чергу підвищує доходи і дає можливість знову вкласти гроші в прибуткову справу. Таким чином — ви отримуєте замкнуте коло: більше дохід — більше джерел доходу — ще вище дохід — ще більше нових джерел доходів.

Як бачите, все просто і зрозуміло, потрібно всього трохи змінити свій образ мислення і не сидіти на одному місці з низькою заробітною платою, а поміняти його на високооплачувану, не користуватися кредитними картами, а більше економити і купувати тільки те, на що у вас є реальні ВАШІ гроші, шукати більше джерел доходу.

Як ми зазначали вище, для того щоб стати фінансово незалежним, необхідно ще стати і фінансово грамотною людиною. Не варто соромитися купувати і читати корисні книги, які пишуть люди, що вже давно змусили гроші працювати на себе, читайте все, що відноситься до цієї теми, намагайтеся бути всебічно розвиненою людиною, адже сьогодні можна зробити гроші просто з повітря. Звичайно в тому випадку, якщо ви хочете робити кроки в цьому напрямку, а не просто сидіти і мріяти про те, коли ж настане цей благословенний час.
Вчіться інвестувати і вибирати правильні проекти, розберіться в тому, як грамотно ризикувати і як ризик взагалі поставити собі на службу; як без особливої напруги застосовувати й активні інструменти доходу і при цьому мати вільний час.

Не живіть ілюзіями про те, що завтра буде більше передумов починати реалізовувати свій план фінансової незалежності — це телевізійна пропаганда спрямована на те, щоб ви ніколи не поповнили ряди багатих і успішних, а просто працювали на роботодавця і на державу. Починайте створювати власну стратегію і тактику, розробляйте конкретні шляхи руху до своєї особистої мети — незалежності в усіх її проявах. Вивчіть дане питання більш докладно в безкоштовному відео курсі «Управління особистими фінансами»

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of