Отже, ви вже знаєте, що в нашій голові одночасно працює два мізки — людини і рептилії. Який з них потрібен для прийняття рішень? Сказати, що лише новий мозок, тобто мозок людини, мозок логіки та мудрості, не можна, адже іноді швидкі рішення бувають необхідні, а їх приймає саме древній мозок рептилії. А ще є ліва та права половини головного мозку, і в них також є важливі особливості думання та прийняття рішень.
Саме тому потрібні правила, як приймати фінансові рішення, щоб вони були мудрими і зваженими, щоб приносили людині позитивний результат.
Перше і найважливіше правило – ніколи не приймайте фінансових рішень під впливом емоцій.
Будь-які емоції – і позитивні і негативні – суттєво обмежують здатність людини бачити перспективу, оцінити загальну картину ситуації, в якій людина знаходиться в цей момент. В полоні емоцій людина не здатна передбачити довготривалі наслідки своїх рішень.
Людина, яка знаходиться в стані емоційного збудження, не здатна почути розумні та логічні аргументи, вони її лише дратують. Тому я, як фінансовий консультант, уникаю спілкування на фінансові теми з перезбудженими співбесідниками, адже такі люди чекають від мене лише схвального хитання головою.
Друге правило – не приймайте фінансових чи інших важливих рішень в стані втоми, стресу чи внутрішньої напруги.
В стресі чи при втомі людина стає подібною на маленьку дитину – капризну, непередбачувану, плаксиву, яка вимагає невідомо що і прямо вже. В такому стані втрачається самоконтроль говорить і робить такі речі, про які вже наступного дня дуже сильно шкодує. Дайте спочатку собі час для відпочинку, зніміть напругу, а вже тоді почніть обдумувати рішення. Саме тому висновок: не приймайте важливі рішення після 21-00.
Правило третє – якщо вам прийшла в голову хороша думка, обдумайте все повторно на наступний день.
Насправді в нашому житті не так часто виникають ситуації, які вимагають негайного прийняття рішення. До таких ситуацій точно не відносяться придбання плазми в кредит чи купівля акцій. Якщо та фінансова ідея, яка раптом прийшла вам в голову, є справді вартісною, то вона залишиться такою і на завтрашній ранок, після того як ви виспитеся і прокинетесь відпочивши. Ваше бачення перспективи проясниться, і це не відмова від прийняття рішення, а усвідомлене очікування найкращого моменту для його прийняття.
Правило четверте – в наступній статті. Очікуйте і відпочивайте в своє задоволення…
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
Кожен новий уряд обіцяє українцям проведення пенсійної реформи, та всякий раз «списи ламаються» про величезний дефіцит Пенсійного фонду (ПФ). Поки, все, що ми бачимо – це так зване осучаснення пенсій, яке виражається в оновленні формули...
Не обтяжені фінансовою грамотністю співвітчизники вважають, що зберігання заощаджень «під матрацом» – найнадійніший варіант. «Ну і нехай гроші не приносять прибуток, зате немає збитків. А то вкладеш кудись не туди, й залишишся ні з чим...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: