Ціна на газ для автомобілів зростає, але як і раніше істотно нижче, ніж ціна на бензин. Тому можна переобладнати двигун на більш екологічно доброзичливий і економити на паливі. Чи так це?
І відповіддю на мій запит була новина про переобладнання двигуна Hyundai Getz одного знайомого. І сьогоднішній день я присвятила вивченню вартості такої заміни.
Отже, Hyundai Getz, компактний автомобіль для міста. Витрати по місту (за технічними характеристиками) 8,6 — 9 літрів на 100 км пробігу.
Отже, середні витрати палива за місяць (по 2016-му році) 3000 грн.
Ціни для розрахунків навмисно будемо брати вище середніх.
Ціна бензину А-95 23.49 грн. за літр.
Ціна газу 11.35 грн. за літр.
Витрати газу в автомобілі, оснащеному газовим обладнанням, становить, приблизно 115%. Хоча в одному з сервісів мені назвали цифру в 150%.
Вартість обладнання (включаючи роботу і пакет документів для МРЕВ) 410 євро, за курсом НБУ на момент написання цієї статті 29.084453, тобто 11 925 грн.
Економія в місяць на паливі при витратах 115% становить 1333 грн., при витратах 150% — 826 грн.
Середній розрахунковий період окупності газового обладнання, при витраті газу 115% становить 9 місяців, при витраті газу 150% — 14 місяців.
Тобто переобладнати автомобіль однозначно вигідно, варто тільки підібрати оптимальне обладнання. А це вже питання до технічних фахівців.
Пакет документів для МРЕВ включає в себе:
Але це ще не вся економія!
Скориставшись положеннями Податкового кодексу України щодо отримання податкової знижки, можна отримати до 18% від вартості газового обладнання свого автомобіля. Зробити це можна в наступному календарному році після установки такого устаткування. І зробити це можуть тільки ті, хто отримував протягом року, в якому встановлювалося обладнання, заробітну плату і платив із заробітної плати податок на доходи фізичних осіб.
Доходи приватних підприємців не є заробітною платою, тому податкова знижка за такими доходами не надається.
При цьому Ви повинні бути власником автомобіля, який переобладнали.
Тепер про документи, які потрібні для цього.
З цим пакетом документів Ви звертаєтеся до податкової за місцем реєстрації або ту, де Вам видали довідку про присвоєння податкового номера (ідентифікаційного коду).
У податковій Ви заповнюєте декларацію про доходи за попередній рік (так написано в Податковому кодексі України), адже саме в тому році Ви встановили газове обладнання на своїй машині. До декларації докладаєте всі копії та оригінали документів п. 1 і п. 8. Іноді (!) співробітники податкової можуть запросити додаткові документи. Якщо Вам це не становить труднощів — надайте. Оригінали документів залишаються у Вас і Ви зберігаєте їх не менше 5-ти років.
Справу зроблено!
Протягом 60-ти днів Вам на карту повинні надійти до 18% від вартості газового обладнання, встановленого на Вашій машині, і розміру Вашої заробітної плати за той же рік.
Зараз саме час піти в податкову і заповнити декларацію, якщо Ви встановлювали газове обладнання на Вашій машині в 2016-м!
Виникли додаткові питання? Звертайтеся! Наша команда охоче допоможе Вам.
З повагою, Марина Довніч.
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
15 грудня Верховна Рада прийняла держбютжет, в якому встановлені розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на 2021-й рік. Як ці зміни вплинуть на податки, пенсії, соціальні стандарти й окремі види штрафів ми розповідаємо в цій статті...
У 2020-му році світ став свідком найвищої активності по залученню капіталу IPO за десятиліття: $331 мільярд був притягнутий через 1591 лістинг, що на 42% більше в порівнянні з 2019-м роком. Настільки стрімке зростання акцій первинного ринку...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: