ШОК! Заберіть свої гроші у держави!

Повернення грошей за іпотеку від держави

ШОК! Заберіть свої гроші у держави!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 2,666 просмотров

Продовжити серію заміток про повернення податку (сьогодні — щодо житла, купленого в іпотеку) мене спонукало два моменти.

Момент перший. ЛЮДИ, ЯК І РАНІШЕ НЕ ЗНАЮТЬ ПРО СВОЇ ПРАВА!

Момент другий. Порахуйте ЕФЕКТИВНІСТЬ ВАШИХ ДІЙ!

Тепер про все по порядку. Джерело, як завжди, — Податковий Кодекс України.

Наприклад, Ви купуєте квартиру вже в побудованому будинку. Вартість квартири — 1 178 000 грн., площа квартири 48 кв м. І Вам не вистачає 500 000 грн. Ви берете ці гроші в кредит під 23% річних на 10-ть років. Комісію і будь-які разові додаткові платежі ми до уваги не беремо.

Ви купили квартиру вже в готовому будинку, теоретично можете відразу жити в цій квартирі. Це означає, що з дати оформлення права власності Ви отримуєте право на повернення частини грошей від держави. Але скористатися цим правом Ви зможете тільки в наступному році.

Припустимо, Ви купили квартиру в середині січня, після Різдва. До кінця року Ви зробите 11-ть платежів з погашення кредиту. Для спрощення розрахунків ми беремо ануитетну форму погашення кредиту. За цей час Ви виплатите приблизно 104 200 грн відсотків (!) за користування кредитом. Погашення тіла кредиту при розрахунку суми до повернення до уваги береться.

Тепер починається найцікавіше. Чи всю суму ВІДСОТКІВ ми можемо використовувати?

Повернення грошей за іпотеку

У Податковому Кодексі вказана найпростіша формула коефіцієнта, який розраховується наступним чином: 100 кв. м. ділиться на фактичну загальну площу придбаного житла, тобто

100 / ФП,

де ФП — фактична площа житла.

Якщо цей коефіцієнт більше одиниці (> 1) — для розрахунку суми до повернення використовується вся сума відсотків. У нашому випадку цей коефіцієнт дорівнює 100/48 = 2.08

Відповідно до норм Податкового Кодексу, ми отримуємо право використовувати для розрахунку суми до повернення всю суму сплачених відсотків, тобто всі 104 200 грн.

Якби квартира була площею понад 100 кв м, наприклад, 110 кв м, тоді для розрахунку суми до повернення використовувалася б сума сплачених відсотків в розмірі 100/110 * 104 200 = 94 700 грн.

Ура! Тепер для розрахунку суми, яку ми отримаємо від держави, нам треба знати суму офіційно нарахованої заробітної плати за рік, в якому була придбана квартира.

Таку інформацію можна взяти в бухгалтерії Вашого роботодавця (або попередньо в самій податковій) в січні наступного року.

Для попередніх розрахунків точна цифра нам не потрібна, достатньо просто знати порядок цифр зарплати.

Отже, якщо за рік було нараховано зарплати більше, ніж 104 тис. грн., то буде отримана від держави сума, близька до 104 200 * 18% = 18 756 грн.

Я пишу «близька», так як ТОЧНУ цифру Вам допоможуть розрахувати в податковій, куди Вам треба буде звернутися на початку наступного року після року покупки своєї квартири. Чому на початку? Тому, що інфляцію ніхто не відміняв. А ще гроші цінніше вчора, ніж сьогодні. І вже тим більше завтра!

Тобто зараз саме час робити це, якщо Ви купували свою квартиру в 2017-му році!

Якщо розмір Вашої офіційно нарахованої зарплати за рік нижче, ніж сума відсотків, сплачених за користування іпотечним кредитом, Вам просто повернуть всю суму податку на доходи фізичних осіб за рік. Адже саме цей податок і повертає держава.

А зараз дайте собі відповідь на таке питання: «Чи коштують дві години мого часу 18 тис. грн. (або ваша розрахункова сума)? » І це буде підставою ефективності Ваших дій в поході в податкову в суботу (або інший, зручний для Вас час). Чому кілька годин? Тому що нижче буде вказано перелік документів, які треба підготувати. Досвід наших клієнтів показує, що час заповнення декларації в податковій рідко займає більше однієї години. Але допускаю, що Вас можуть попросити принести додаткові документи. Податкові в різних районах Києва (не кажучи вже про різні областях України) можуть просити різні додаткові документи.

Список документів для повернення грошей від держави

Отже, які документи Вам необхідні для походу в податкову за Вашими грошима? 

  1. Довідка про доходи, де вказана заробітна плата і все сплачені податки. Видає бухгалтерія роботодавця. Якщо Ви працюєте за сумісництвом в декількох організаціях, Ви можете запросити цю довідку про доходи у Вашій податкової, де Вам була видана довідка про присвоєння Вам податкового номера (ідентифікаційного коду).
  2. Кредитний договір, де покупка квартири чітко вказана як мета видачі кредиту. Кредит видає саме банк, а не інша фінансова установа. І саме банк приймає Вашу квартиру в заставу.
  3. Нотаріально завірений договір іпотеки. Іпотечний договір повинен бути підписаний на термін не менше 5-ти років.
  4. Всі квитанції (платіжні доручення, меморіальні ордери, інші розрахункові документи) про оплату відсотків по кредиту. Якщо тіло кредиту і відсотки вказані однією сумою, ці цифри повинні бути розшифровані в документі про оплату. СУМА СПЛАЧЕНИХ ВІДСОТКІВ має бути чітко прописана!
  5. Ваш паспорт. При цьому, повторюся, місцем Вашої реєстрації повинен бути адресу Вашої квартири, купленої в іпотечний кредит.
  6. Ваша довідка про присвоєння Вам податкового номера (ідентифікаційного коду).
  7. Довідку (інформацію) з Вашого банку з реквізитами Вашої платіжної картки.
  8. Копії всіх документів з 2-7 пунктів.

З цим пакетом документів Ви звертаєтеся до податкової за місцем реєстрації або ту, де Вам видали довідку про присвоєння податкового номера (ідентифікаційного коду).

У податковій Ви заповнюєте декларацію про доходи за попередній рік (так написано в Податковому кодексі України), адже саме в тому році Ви придбали квартиру. До декларації докладаєте всі копії та оригінали документів п. 1 і п. 8. Повторюся, що іноді (!) співробітники податкової можуть запросити додаткові документи. Якщо Вам це не складно — надайте. Оригінали документів залишаються у Вас і Ви зберігаєте їх не менше 5-ти років.

Справу зроблено! Протягом 60-ти днів Вам на карту повинні надійти гроші від держави.

Тепер ще трохи про цю норму закону. Ця норма поширюється ще й на первинний ринок житла. Право на отримання грошей від держави у Вас виникне тільки з наступного року після введення будинку в експлуатацію. Також ця норма закону поширюється на приватний будинок (частина будинку). Користуватися цим правом можна не більше 10-ти років.

Скористатися правом на податкову знижку не можуть:

  • Приватні підприємці,
  • Дружини / чоловіки або інші родичі.

Повторюся, зараз саме час піти в податкову і заповнити декларацію, якщо Ви придбали собі квартиру в іпотечний кредит в 2017-му! Виникли додаткові питання? Звертайтеся! Наша команда охоче допоможе Вам.

З повагою, Марина Довнич.

 

Якщо у Вас фінансові негаразди то:

Замовляйте фінансову консультацію тут.

Відвідайте серію безкоштовних живих майстер-класів. Детальніше та зареєструватись можна тут.

Подивіться відео курс після якого Ви дізнаєтесь:

  • Які необхідно документи, щоб отримати податкову знижку та заощадити свій час та нерви?
  • На кого краще оформити податкову знижку?
  • Як створити капітал отримуючи «бонуси» від держави?
  • Як два місяці не платити за навчання дитини?

Читайте також:

Податкова декларація про майновий стан і доходи. Бланк та зразок заповнення

Податкова знижка на навчання. Як? Кому? Скільки?

Заберіть від держави гроші, які Вам належать — скористайтеся податковою знижкою!

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of