Інстинкт чи інтелект

рептилія

Інстинкт чи інтелект

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Комментариев нет 792 просмотров

В мене до вас є два питання:

Питання перше: «Що ви виберете – 150 грн. через два тижні чи 200 грн. через чотири тижні?». 

Питання друге: «Що ви виберете — 150 грн. прямо зараз чи 200 грн. через два дні?»

На перший погляд, питання ніби подібні, а тому і відповіді ніби мають бути однакові. Не знаю, відчули ви це чи ні, але для того, щоб відповісти на ці ніби однакові питання, ви думали різними частинами вашого мозку.

Відповідь на перше питання дає кора мозку, яку ще називають новий мозок. Ця частина мозку працює логічно. Логіка підказує нам, що 150 менше ніж 200, і тому варто почекати ще два тижні і отримати 200 грн. 

Відповідь на друге питання дає лімбічна система мозку, або, як її ще називають, мозок рептилії. Ця частина мозку відповідає за інстинкти, реагує на ситуацію дуже швидко, рефлекторно орієнтована на негайне задоволення наших бажань, і саме тому ваш вибір буде – 150 грн. прямо зараз. Кора мозку ще навіть не встигла включити свою логіку, а ми вже прийняли рішення.

А тепер скажіть, яка частина мозку приймає за вас рішення про користування кредитною карточкою? Кредитна карточка ніби шепоче вам: «Отримай вже і відразу усе, що ти хочеш, а платити за це все ти будеш пізніше, у віддаленому майбутньому». Мозок рептилії відразу вирішує за вас, що це вам вкрай необхідне. 

А наша логіка включається через якийсь час, починає бурчати, що треба ж робити накопичення на майбутнє, на пенсію, що треба щось заощаджувати, відкладати, інвестувати. Як Ви думаєте, хто перемагає в цій суперечці між логікою та інстинктом?

Ніхто не каже, що мозок рептилії, цей древній складник нашого апарату для мислення є непотрібним та шкідливим для сучасної людини. В дуже багатьох ситуаціях саме цей мозок, який здатний реагувати миттєво на ситуацію, на зміни подій, на небезпеку, допомагає нам уникнути аварій, нещасних випадків, швидко утікати від нападників чи врятувати близьких. Саме блискавичне реагування – позитивна особливість цього мозку. Роздуми в цих ситуаціях зайві та навіть шкідливі. 

Проте в питаннях фінансів саме мозок рептилії нам лише шкодить. І це зрозуміло чому, адже в той час, коли виникли рептилії, грошей ще не придумали. І поступати з грошима так, як це роблять усі – прояв не мудрості, а стадності, до якої веде нас мозок рептилії.

Прояв стадного мислення ми бачимо, наприклад, в періодичних ситуаціях зростання чи спаданнях валюти. Коли долар росте, то більшість людей кидається його купувати. Коли ж долар пішов вниз, то більшість його продає. 

Тим самим люди втрачають двічі, як на купівлі, так і на продажі. Причому вони все це намагаються якось пояснити логічно, адже не усвідомлюють стадності своєї поведінки. Той же, хто справді мислить логічно, при зростання долара його продає, а при падінні – скуповує, тим самим заробляє двічі.

Проаналізуйте свої фінансові рішення з точки зору інстинктів та інтелекту. Як і коли варто приймати рішення щодо особистих фінансів? Поділіться в коментарях з нами вашими роздумами, розкажіть про свої вдалі чи не дуже рішення.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • Depositphotos_100836156_original-e1499698621173

  Як правильно управляти сімейним та власним бюджетом?

  Всі ми вміємо, або вчимося заробляти гроші. Та чи багато з нас вміє чи, принаймі, знає, як ці гроші правильно розподілити? Правила управління особистими фінансами. Є три золоті правила: Заробити Зберегти Примножити Якщо людина не вміє заробити – вона...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

 • kak_rasschitat_zarplatu_po_okladu

  Яку частину заробітної плати українці «дарують» державі у вигляді податків?

  На жаль, податки в Україні сплачують не тільки бізнесмени і підприємці.  Кожен працюючий українець добровільно-примусово перераховує в бюджет більше половини зароблених грошей! Частину податків сплачуємо особисто ми, частину — наш роботодавець.  І ще немаленький шматок «відкушують» непрямі...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

Коментувати

Name*

Email

Website