Інвестиційний консультант: потрібен чи ні?

Інвестиційний консультант

Інвестиційний консультант: потрібен чи ні?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 3,449 просмотров

Зміст:

У багатьох країнах світу давно вже практикуються послуги приватного інвестиційного консультанта, який допомагає ефективно вкладати свої капітали і отримувати прибуток при мінімальних ризиках.
У нашій країні послугами подібного роду, в своїй більшості, користуються юридичні особи, компанії, корпорації та організації. Хоча загальне число компаній, що користуються послугами інвестиційних консультантів, поки становить близько 10%, але ця цифра щороку зростає і фізичні особи також звертають увагу на такі можливості, які відкриває перед ними співпраця з фінансовими консультантами.

Інвестиційний консультант: що це за професія?

 

Інвестиційний консультант — це професійний порадник у питаннях з інвестицій, об'єктам інвестування, правильного розподілу своїх фінансових коштів за різними інвестиційними інструментами. Цей фахівець володіє довгим досвідом роботи, вмінням ретельно і грамотно аналізувати різні ринки, куди вкладник може вкласти свої кошти і отримати максимальний дохід при мінімальних ризиках.
Інвестиційний консультант здатний розробити індивідуальну стратегію інвестування, виходячи з потреб клієнта, його цілей накопичення, розміру його початкового капіталу.

В обов'язки такого фахівця входить уміння провести грамотний аналіз всіх фінансових активів для того, щоб визначити їх інвестиційні властивості. Він дає своєму клієнтові рекомендації з управління інвестиціями, інвестиційним портфелем, активам на різних біржах і ринках (нерухомість, цінні папери, валютні вклади, депозити і т.д.).
Клієнтами інвестиційного консультанта можуть бути фізичні приватні особи або юридичні особи — компанії, установи та організації.

За великим рахунком, інвестиційний консультант — це фінансовий аналітик, що прекрасно розбирається в питаннях інвестування.

Інвестиційний консультант - це фінансовий аналітик

Інвестиційний консультант: в чому полягає його допомога?

 

Перш за все, грамотний і професійний інвестиційний консультант — це ваш друг, помічник і товариш, який зобов'язаний представляти і захищати ваші інтереси на всіх інвестиційних ринках. Він завжди на перше місце ставить інтереси свого клієнта. Професіонал вміє прорахувати фінансовий стан свого клієнта і, виходячи з отриманих даних, допомагає формувати інвестиційний портфель, цілу програму інвестування та розподілу всіх капіталів за різними інвестиційними об'єктами:

  • Інвестиційні фонди;
  • Накопичувальне страхування;
  • Акції та цінні папери;
  • Пенсійні накопичення;
  • Банківські вкладення (депозити, валютні вклади).

Крім того, що клієнт отримує якісний фінансовий аналіз свого капіталу і можливість грамотного розподілу коштів по інвестиційним об'єктам, йому надається і допомога у втіленні стратегій інвестування в життя і управління всіма інвестиційними процесами.

Професійний інвестиційний консультант

Коли послугами інвестиційного консультанта користуються юридичні особи (підприємства, організації та т.д.) обов'язків у нього додається і йому належить:

  • Розраховувати економічні можливості від певного проекту компанії;
  • Проводити аналіз і порівнювати отримані дані від можливих альтернативних напрямків розвитку та реалізації проекту;
  • Проводити консультації з питань, які стосуються нинішньої ситуації на фінансовому ринку, фінансового положення потенційних інвесторів, вивчати ринок інших інвесторів, співпраця з якими може принести користь компанії;
  • Розробляти найоптимальніші та ефективні шляхи розвитку та фінансування проекту, враховуючи при цьому всі можливі потоки фінансів за проектом, графіки фінансування проекту вашими партнерами, графіки виплат за позиками і кредитами;
  • Розробляти кроки оптимізації фінансової складової проекту, спрямовані на зниження розміру податкових виплат, витрат за відсотками і т.д .;
  • Готувати необхідний портфель документів для проведення презентації проекту перед вашими потенційними партнерами, кредиторами. Сюди входить бізнес-план, економічне і технічне обгрунтування, інвестиційний меморандум;
  • Брати активну участь у ділових переговорах з потенційними партнерами та інвесторами, покупцями бізнесу та кредиторами;
  • Супроводжувати проект з моменту його розробки до логічного завершення, протягом всього терміну його реалізації.

Такий великий обсяг роботи і обов'язків накладає певну відповідальність, і компанії найчастіше звертаються не до приватних інвестиційних консультантів, а в консалтингові фірми, чиї фахівці розподіляють між собою обов'язки і ефективно їх ведуть.

Обов'язки інвесиційних консультантів

Професійні навики інвестиційного консультанта

 

Справжній професіонал у фінансовій та інвестиційній сферах повинен володіти великим обсягом знань аналітики та особливостей фінансування, умінням робити прогнози і проводити грамотний аналіз всіх інвестиційних ринків і об'єктів.
Крім цього, консультант повинен бути комунікабельним, легко встановлювати контакти з клієнтами, зацікавлювати людини у своїх послугах. Важливо також вміти чітко і коротко доносити свої думки та ідеї клієнту, простими словами розповідати про фінансові особливості інвестицій.
Багато в чому успіх такої співпраці, як інвестиційний консультант — клієнт, залежить від тих відносин, які складаються між вами. Тому, без знань психології людини, бажання бути корисним і правильно подавати себе ви просто не обійдетеся.

Останнім часом послуги інвестиційних консультантів в Україні почали користуватися попитом і тенденція тільки зростає.

Якщо ви хочете «потрапити в течію», ви повинні бути справжнім професіоналом, який сам володіє ефективним і прибутковим інвестиційним портфелем, вміє просто доносити свої думки людям, володіє багатим і успішним досвідом роботи на інвестиційному ринку, вміє грамотно і правильно розподіляти капітали клієнтів між прибутковими об'єктами вкладень.

Професійні навики інвестиційного консультанта

Корисним буде знати, що в порівнянні з інвестиційним консультантом, у фінансового консультанта дещо інші завдання. Його завдання в першу чергу пов'язані з фінансовою грамотністю (сімейний бюджет, постановка і розрахунок фінансових цілей, розробка фінансового плану), а також ефективним використанням можливостей фінансового ринку. Фінансовий консультант також підбирає надійні фінансові установи, вигідні продукти і супроводжує клієнта при укладанні договорів і під час їх дії. Більш докладно про фінансового консультанта читайте у статті.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of