Інвестиційний консультант: потрібен чи ні?

Інвестиційний консультант

Інвестиційний консультант: потрібен чи ні?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 2,308 просмотров

Зміст:

У багатьох країнах світу давно вже практикуються послуги приватного інвестиційного консультанта, який допомагає ефективно вкладати свої капітали і отримувати прибуток при мінімальних ризиках.
У нашій країні послугами подібного роду, в своїй більшості, користуються юридичні особи, компанії, корпорації та організації. Хоча загальне число компаній, що користуються послугами інвестиційних консультантів, поки становить близько 10%, але ця цифра щороку зростає і фізичні особи також звертають увагу на такі можливості, які відкриває перед ними співпраця з фінансовими консультантами.

Інвестиційний консультант: що це за професія?

 

Інвестиційний консультант — це професійний порадник у питаннях з інвестицій, об'єктам інвестування, правильного розподілу своїх фінансових коштів за різними інвестиційними інструментами. Цей фахівець володіє довгим досвідом роботи, вмінням ретельно і грамотно аналізувати різні ринки, куди вкладник може вкласти свої кошти і отримати максимальний дохід при мінімальних ризиках.
Інвестиційний консультант здатний розробити індивідуальну стратегію інвестування, виходячи з потреб клієнта, його цілей накопичення, розміру його початкового капіталу.

В обов'язки такого фахівця входить уміння провести грамотний аналіз всіх фінансових активів для того, щоб визначити їх інвестиційні властивості. Він дає своєму клієнтові рекомендації з управління інвестиціями, інвестиційним портфелем, активам на різних біржах і ринках (нерухомість, цінні папери, валютні вклади, депозити і т.д.).
Клієнтами інвестиційного консультанта можуть бути фізичні приватні особи або юридичні особи — компанії, установи та організації.

За великим рахунком, інвестиційний консультант — це фінансовий аналітик, що прекрасно розбирається в питаннях інвестування.

Інвестиційний консультант - це фінансовий аналітик

Інвестиційний консультант: в чому полягає його допомога?

 

Перш за все, грамотний і професійний інвестиційний консультант — це ваш друг, помічник і товариш, який зобов'язаний представляти і захищати ваші інтереси на всіх інвестиційних ринках. Він завжди на перше місце ставить інтереси свого клієнта. Професіонал вміє прорахувати фінансовий стан свого клієнта і, виходячи з отриманих даних, допомагає формувати інвестиційний портфель, цілу програму інвестування та розподілу всіх капіталів за різними інвестиційними об'єктами:

 • Інвестиційні фонди;
 • Накопичувальне страхування;
 • Акції та цінні папери;
 • Пенсійні накопичення;
 • Банківські вкладення (депозити, валютні вклади).

Крім того, що клієнт отримує якісний фінансовий аналіз свого капіталу і можливість грамотного розподілу коштів по інвестиційним об'єктам, йому надається і допомога у втіленні стратегій інвестування в життя і управління всіма інвестиційними процесами.

Професійний інвестиційний консультант

Коли послугами інвестиційного консультанта користуються юридичні особи (підприємства, організації та т.д.) обов'язків у нього додається і йому належить:

 • Розраховувати економічні можливості від певного проекту компанії;
 • Проводити аналіз і порівнювати отримані дані від можливих альтернативних напрямків розвитку та реалізації проекту;
 • Проводити консультації з питань, які стосуються нинішньої ситуації на фінансовому ринку, фінансового положення потенційних інвесторів, вивчати ринок інших інвесторів, співпраця з якими може принести користь компанії;
 • Розробляти найоптимальніші та ефективні шляхи розвитку та фінансування проекту, враховуючи при цьому всі можливі потоки фінансів за проектом, графіки фінансування проекту вашими партнерами, графіки виплат за позиками і кредитами;
 • Розробляти кроки оптимізації фінансової складової проекту, спрямовані на зниження розміру податкових виплат, витрат за відсотками і т.д .;
 • Готувати необхідний портфель документів для проведення презентації проекту перед вашими потенційними партнерами, кредиторами. Сюди входить бізнес-план, економічне і технічне обгрунтування, інвестиційний меморандум;
 • Брати активну участь у ділових переговорах з потенційними партнерами та інвесторами, покупцями бізнесу та кредиторами;
 • Супроводжувати проект з моменту його розробки до логічного завершення, протягом всього терміну його реалізації.

Такий великий обсяг роботи і обов'язків накладає певну відповідальність, і компанії найчастіше звертаються не до приватних інвестиційних консультантів, а в консалтингові фірми, чиї фахівці розподіляють між собою обов'язки і ефективно їх ведуть.

Обов'язки інвесиційних консультантів

Професійні навики інвестиційного консультанта

 

Справжній професіонал у фінансовій та інвестиційній сферах повинен володіти великим обсягом знань аналітики та особливостей фінансування, умінням робити прогнози і проводити грамотний аналіз всіх інвестиційних ринків і об'єктів.
Крім цього, консультант повинен бути комунікабельним, легко встановлювати контакти з клієнтами, зацікавлювати людини у своїх послугах. Важливо також вміти чітко і коротко доносити свої думки та ідеї клієнту, простими словами розповідати про фінансові особливості інвестицій.
Багато в чому успіх такої співпраці, як інвестиційний консультант — клієнт, залежить від тих відносин, які складаються між вами. Тому, без знань психології людини, бажання бути корисним і правильно подавати себе ви просто не обійдетеся.

Останнім часом послуги інвестиційних консультантів в Україні почали користуватися попитом і тенденція тільки зростає.

Якщо ви хочете «потрапити в течію», ви повинні бути справжнім професіоналом, який сам володіє ефективним і прибутковим інвестиційним портфелем, вміє просто доносити свої думки людям, володіє багатим і успішним досвідом роботи на інвестиційному ринку, вміє грамотно і правильно розподіляти капітали клієнтів між прибутковими об'єктами вкладень.

Професійні навики інвестиційного консультанта

Корисним буде знати, що в порівнянні з інвестиційним консультантом, у фінансового консультанта дещо інші завдання. Його завдання в першу чергу пов'язані з фінансовою грамотністю (сімейний бюджет, постановка і розрахунок фінансових цілей, розробка фінансового плану), а також ефективним використанням можливостей фінансового ринку. Фінансовий консультант також підбирає надійні фінансові установи, вигідні продукти і супроводжує клієнта при укладанні договорів і під час їх дії. Більш докладно про фінансового консультанта читайте у статті.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 735ac5ca-ce3e9cb0ad7ea518f3f4eb5d278a1fff

  Чи варто довіряти недержавним пенсійним фондам?

  Сьогодні в Україні досить гостро стоїть проблема з наповненням Пенсійного фонду, а також є необхідність в реформуванні всієї системи. І якщо це проблема не буде вирішена, то вже через 10-15 років пенсії буде платити просто нічим. Про...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • Рейтинг и анализ банков

  Підсумки 2020 року для банківського ринку України

  Для будь-якої країни, банківська система — вкрай важливий елемент розвитку та взагалі існування держави. Вона складають невід'ємну частину сучасного грошового господарства, а її діяльність тісно пов'язана з потребами відтворення. У сучасному суспільстві банки не тільки організовують...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of