Інвестори для бізнесу. Які бувають і де їх шукати?

Інвестори для бізнесу які бувають

Інвестори для бізнесу. Які бувають і де їх шукати?

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Комментариев нет 11,714 просмотров

Нерідко зустрічаються ситуації, коли фахівці певного напряму, генеруючі масу ідей, не мають достатньої кількості коштів для їх реалізації, та й зовсім перебувають часом занадто далеко від світу фінансів та інвестування. Відповідно, слова «інвестор», «інвестування», "дисконтування» та інші вводять їх в ступор, а адже саме ці незрозумілі терміни і можуть стати ключем у вирішенні завдання пошуку грошових коштів для реалізації тих самих ідей.

Як потрібно подавати свій проект інвестору, щоб у того не було іншого вибору, окрім як погодитися? Як дати своїй бізнес-ідеї адекватну грамотну оцінку? Як заговорити з інвестором на одній мові? Давайте разом спробуємо відповісти на ці та багато інших питань, пов'язані з пошуком інвестора для бізнесу.

ЗМІ був створений якийсь образ, що представляє інвестора не в найкращому світлі. За версією телебачення та інтернету інвестор — це спекулятор, який грає на біржі, спритно скуповує потрібні акції і в різних ситуаціях проявляє різні стратегії поведінки, може навіть шахраювати. Але на ділі, інвестор — це досвідчений фахівець сфери фінансів, який допоможе вам отримати максимальний прибуток з реалізації вашої бізнес-ідеї.

Де знайти інвестора

Ваша бізнес ідея являє собою ваш потенційний капітал, а інвестор — потенційний партнер. Незалежно від того, яку позицію ви займаєте — інвестора або людини, яка організувала проект, дійсно хороша ідея обов'язково принесе гарний прибуток. З часом ви розберетеся з головними особливостями світу фінансів і зможете робити самостійні інвестиції у власний бізнес, а може також, як і вас колись, підтримаєте «молоду» бізнес-ідею.

Отже, ми зійшлися на тому, що у вас є хороша бізнес-ідея, але її реалізація здійсненна лише за наявності інвестора. Як знайти і зацікавити інвестора, щоб він погодився з вами працювати? Спершу ознайомте потенційного партнера зі своєю бізнес-ідеєю. Пам'ятайте, що дуже багато залежить від способу подачі ідеї, адже інвестору важливо почути найголовніше, що ваша ідея примножить його вкладення.

Саме тому зацікавити інвестора можна, надавши у презентації дані про такі речі як:

 1. Конкурентоспроможність і актуальність бізнес-ідеї на ринку в нинішніх умовах.
 2. Необхідний обсяг інвестування.
 3. Плановані терміни отримання прибутку з вкладення.
 4. Розмір прибутку інвестора після вкладення в проект.

Якщо ви самі без проблем відповідаєте на ці питання, то можете бути впевнені і в тому, що незабаром інвестор, який згоден підтримати ваш проект, обов'язково знайдеться.

Завжди пам'ятайте про те, що інвестор не ставить перед собою мету керувати вашим бізнесом. Його головний інтерес — виправдане вкладення, а керівництво бере на себе «ідейний натхненник». Але це й не означає, що віддавши гроші, інвестор просто піде в тінь і буде там чекати віддачі.

Перш ніж зробити вкладення, інвестор робить його глибокий аналіз, у процесі якого оцінює всі наявні ризики, для цього розглядаються питання:

 1. Реалістичність проекту;
 2. Актуальність проекту на ринку;
 3. Стратегія РЕАЛІЗАЦІЇ проекту;
 4. Можливість комерційного успіху проекту;
 5. Наявність вкладень особистих коштів ініціатора проекту;
 6. Перспектива Розвитку проекту;
 7. Перевага проекту перед конкурентами.

Інвестування бізнесу - де знайти інвестора

Пам'ятайте, що прояв інвестором активної зацікавленості в тонкощах вашого бізнес-проекту — це не доказ, що він хоче викрасти вашу ідею, а лише спосіб інвестора максимально убезпечити себе від втрати вкладених коштів.

 • Щоб уникнути будь-яких недомовок з цього питання, краще відразу розкрити партнерам і інвесторам всі ключові моменти і захистити їх за допомогою патенту, свідоцтва про авторське право. Юридичний захист дозволяє зберегти право на реалізацію ідеї за творцем. У суперечних ситуаціях подібна практика дозволяє забезпечити надійну позицію творця бізнес-ідеї, наприклад, у суді, якщо справа про крадіжку інтелектуальної власності буде переведена в більш серйозні інстанції.
 • Для зручності інвестора складіть резюме своєї пропозиції — коротке й чітке формулювання ідеї. Задумайтеся про формат розподілу прибутку між вами та інвестором, наприклад, до повного повернення вкладених коштів відсоток, одержуваний інвестором буде вище, а після повного повернення — понизиться на користь керівника проекту. Така схема дає можливість інвестору повернути вкладені в проект кошти в рази швидше, та й довіри викликає в рази більше.
 • Обов'язково складіть зрозумілий докладний бізнес-план проекту. За допомогою такої документації можна за дві секунди з'ясувати слабкі сторони ідеї і визначити оптимальний обсяг фінансування. Множинні факти, згадані в бізнес-плані, дозволять визначити цільову аудиторію серед інвесторів — саме тих, яких максимально зацікавить ваш проект. У бізнес-плані категорично заборонено завищувати економічні показники — вибирайте найбільш песимістичні прогнози. Грамотний інвестор самостійно зробить оцінку, ґрунтуючись на отриманих даних, так що обдурити його не вдасться.

Бізнес-план для інвестування

 • Будьте об'єктивні в оцінці привабливості своєї ідеї. Уявіть, наприклад, чи готові ви ризикнути всім своїм майном заради неї. Якщо ні, то ви вважаєте, що хтось інший це зробить? Допрацьовуйте і переробляйте свій проект поки він не стане максимально перспективним і для вас, і для потенційних партнерів.
 • У пошуку інвестора зверніть увагу на своїх близьких, на перших етапах роботи вкладати в проект можуть родичі або друзі, які не бояться ризиків. Якщо цей бізнес-проект для вас перший і у вас немає схожого досвіду роботи, залучіть в якості інвестора більш досвідченого в даному напрямку людини. І тоді крім своїх грошей він дасть вам щось набагато цінніше — свої знання.

Якщо мова йде про масштабний бізнес-проект, який вимагає великої суми інвестицій, можете подумати про іноземні інвестиції. Для цього вивчите питання Хто такі іноземні інвестори? Де їх знайти і як їх залучити.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 1-2

  МФО vs банк або де вигідніше брати кредити

  Ще кілька років тому в разі фінансової потреби люди зверталися переважно в банки, оскільки іншої гідної альтернативи для отримання кредиту не було. Однак з появою в Україні мікрофінансових організацій (МФО) ситуація змінилася. Взяти кредит тепер...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

 • 1555936491-9650

  З 2021 року ФОПи заживуть по-новому?

  «Я не лох! #Save ФОП»... Українські підприємці вийшли на черговий пікет до Офісу президента на початку листопада. Причина протестів та ж сама: законопроекти «РРО та ФОП» №1053-1 і №1073, прийняті Верховною Радою ще 20 вересня 2019...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

Коментувати

Name*

Email

Website