Нерідко зустрічаються ситуації, коли фахівці певного напряму, генеруючі масу ідей, не мають достатньої кількості коштів для їх реалізації, та й зовсім перебувають часом занадто далеко від світу фінансів та інвестування. Відповідно, слова «інвестор», «інвестування», "дисконтування» та інші вводять їх в ступор, а адже саме ці незрозумілі терміни і можуть стати ключем у вирішенні завдання пошуку грошових коштів для реалізації тих самих ідей.
Як потрібно подавати свій проект інвестору, щоб у того не було іншого вибору, окрім як погодитися? Як дати своїй бізнес-ідеї адекватну грамотну оцінку? Як заговорити з інвестором на одній мові? Давайте разом спробуємо відповісти на ці та багато інших питань, пов'язані з пошуком інвестора для бізнесу.
ЗМІ був створений якийсь образ, що представляє інвестора не в найкращому світлі. За версією телебачення та інтернету інвестор — це спекулятор, який грає на біржі, спритно скуповує потрібні акції і в різних ситуаціях проявляє різні стратегії поведінки, може навіть шахраювати. Але на ділі, інвестор — це досвідчений фахівець сфери фінансів, який допоможе вам отримати максимальний прибуток з реалізації вашої бізнес-ідеї.
Ваша бізнес ідея являє собою ваш потенційний капітал, а інвестор — потенційний партнер. Незалежно від того, яку позицію ви займаєте — інвестора або людини, яка організувала проект, дійсно хороша ідея обов'язково принесе гарний прибуток. З часом ви розберетеся з головними особливостями світу фінансів і зможете робити самостійні інвестиції у власний бізнес, а може також, як і вас колись, підтримаєте «молоду» бізнес-ідею.
Отже, ми зійшлися на тому, що у вас є хороша бізнес-ідея, але її реалізація здійсненна лише за наявності інвестора. Як знайти і зацікавити інвестора, щоб він погодився з вами працювати? Спершу ознайомте потенційного партнера зі своєю бізнес-ідеєю. Пам'ятайте, що дуже багато залежить від способу подачі ідеї, адже інвестору важливо почути найголовніше, що ваша ідея примножить його вкладення.
Саме тому зацікавити інвестора можна, надавши у презентації дані про такі речі як:
Якщо ви самі без проблем відповідаєте на ці питання, то можете бути впевнені і в тому, що незабаром інвестор, який згоден підтримати ваш проект, обов'язково знайдеться.
Завжди пам'ятайте про те, що інвестор не ставить перед собою мету керувати вашим бізнесом. Його головний інтерес — виправдане вкладення, а керівництво бере на себе «ідейний натхненник». Але це й не означає, що віддавши гроші, інвестор просто піде в тінь і буде там чекати віддачі.
Перш ніж зробити вкладення, інвестор робить його глибокий аналіз, у процесі якого оцінює всі наявні ризики, для цього розглядаються питання:
Пам'ятайте, що прояв інвестором активної зацікавленості в тонкощах вашого бізнес-проекту — це не доказ, що він хоче викрасти вашу ідею, а лише спосіб інвестора максимально убезпечити себе від втрати вкладених коштів.
Якщо мова йде про масштабний бізнес-проект, який вимагає великої суми інвестицій, можете подумати про іноземні інвестиції. Для цього вивчите питання Хто такі іноземні інвестори? Де їх знайти і як їх залучити.
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
Не обтяжені фінансовою грамотністю співвітчизники вважають, що зберігання заощаджень «під матрацом» – найнадійніший варіант. «Ну і нехай гроші не приносять прибуток, зате немає збитків. А то вкладеш кудись не туди, й залишишся ні з чим...
15 грудня Верховна Рада прийняла держбютжет, в якому встановлені розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на 2021-й рік. Як ці зміни вплинуть на податки, пенсії, соціальні стандарти й окремі види штрафів ми розповідаємо в цій статті...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: