Інвестори для бізнесу. Які бувають і де їх шукати?

Інвестори для бізнесу які бувають

Інвестори для бізнесу. Які бувають і де їх шукати?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 16,190 просмотров

Нерідко зустрічаються ситуації, коли фахівці певного напряму, генеруючі масу ідей, не мають достатньої кількості коштів для їх реалізації, та й зовсім перебувають часом занадто далеко від світу фінансів та інвестування. Відповідно, слова «інвестор», «інвестування», "дисконтування» та інші вводять їх в ступор, а адже саме ці незрозумілі терміни і можуть стати ключем у вирішенні завдання пошуку грошових коштів для реалізації тих самих ідей.

Як потрібно подавати свій проект інвестору, щоб у того не було іншого вибору, окрім як погодитися? Як дати своїй бізнес-ідеї адекватну грамотну оцінку? Як заговорити з інвестором на одній мові? Давайте разом спробуємо відповісти на ці та багато інших питань, пов'язані з пошуком інвестора для бізнесу.

ЗМІ був створений якийсь образ, що представляє інвестора не в найкращому світлі. За версією телебачення та інтернету інвестор — це спекулятор, який грає на біржі, спритно скуповує потрібні акції і в різних ситуаціях проявляє різні стратегії поведінки, може навіть шахраювати. Але на ділі, інвестор — це досвідчений фахівець сфери фінансів, який допоможе вам отримати максимальний прибуток з реалізації вашої бізнес-ідеї.

Де знайти інвестора

Ваша бізнес ідея являє собою ваш потенційний капітал, а інвестор — потенційний партнер. Незалежно від того, яку позицію ви займаєте — інвестора або людини, яка організувала проект, дійсно хороша ідея обов'язково принесе гарний прибуток. З часом ви розберетеся з головними особливостями світу фінансів і зможете робити самостійні інвестиції у власний бізнес, а може також, як і вас колись, підтримаєте «молоду» бізнес-ідею.

Отже, ми зійшлися на тому, що у вас є хороша бізнес-ідея, але її реалізація здійсненна лише за наявності інвестора. Як знайти і зацікавити інвестора, щоб він погодився з вами працювати? Спершу ознайомте потенційного партнера зі своєю бізнес-ідеєю. Пам'ятайте, що дуже багато залежить від способу подачі ідеї, адже інвестору важливо почути найголовніше, що ваша ідея примножить його вкладення.

Саме тому зацікавити інвестора можна, надавши у презентації дані про такі речі як:

  1. Конкурентоспроможність і актуальність бізнес-ідеї на ринку в нинішніх умовах.
  2. Необхідний обсяг інвестування.
  3. Плановані терміни отримання прибутку з вкладення.
  4. Розмір прибутку інвестора після вкладення в проект.

Якщо ви самі без проблем відповідаєте на ці питання, то можете бути впевнені і в тому, що незабаром інвестор, який згоден підтримати ваш проект, обов'язково знайдеться.

Завжди пам'ятайте про те, що інвестор не ставить перед собою мету керувати вашим бізнесом. Його головний інтерес — виправдане вкладення, а керівництво бере на себе «ідейний натхненник». Але це й не означає, що віддавши гроші, інвестор просто піде в тінь і буде там чекати віддачі.

Перш ніж зробити вкладення, інвестор робить його глибокий аналіз, у процесі якого оцінює всі наявні ризики, для цього розглядаються питання:

  1. Реалістичність проекту;
  2. Актуальність проекту на ринку;
  3. Стратегія РЕАЛІЗАЦІЇ проекту;
  4. Можливість комерційного успіху проекту;
  5. Наявність вкладень особистих коштів ініціатора проекту;
  6. Перспектива Розвитку проекту;
  7. Перевага проекту перед конкурентами.

Інвестування бізнесу - де знайти інвестора

Пам'ятайте, що прояв інвестором активної зацікавленості в тонкощах вашого бізнес-проекту — це не доказ, що він хоче викрасти вашу ідею, а лише спосіб інвестора максимально убезпечити себе від втрати вкладених коштів.

  • Щоб уникнути будь-яких недомовок з цього питання, краще відразу розкрити партнерам і інвесторам всі ключові моменти і захистити їх за допомогою патенту, свідоцтва про авторське право. Юридичний захист дозволяє зберегти право на реалізацію ідеї за творцем. У суперечних ситуаціях подібна практика дозволяє забезпечити надійну позицію творця бізнес-ідеї, наприклад, у суді, якщо справа про крадіжку інтелектуальної власності буде переведена в більш серйозні інстанції.
  • Для зручності інвестора складіть резюме своєї пропозиції — коротке й чітке формулювання ідеї. Задумайтеся про формат розподілу прибутку між вами та інвестором, наприклад, до повного повернення вкладених коштів відсоток, одержуваний інвестором буде вище, а після повного повернення — понизиться на користь керівника проекту. Така схема дає можливість інвестору повернути вкладені в проект кошти в рази швидше, та й довіри викликає в рази більше.
  • Обов'язково складіть зрозумілий докладний бізнес-план проекту. За допомогою такої документації можна за дві секунди з'ясувати слабкі сторони ідеї і визначити оптимальний обсяг фінансування. Множинні факти, згадані в бізнес-плані, дозволять визначити цільову аудиторію серед інвесторів — саме тих, яких максимально зацікавить ваш проект. У бізнес-плані категорично заборонено завищувати економічні показники — вибирайте найбільш песимістичні прогнози. Грамотний інвестор самостійно зробить оцінку, ґрунтуючись на отриманих даних, так що обдурити його не вдасться.

Бізнес-план для інвестування

  • Будьте об'єктивні в оцінці привабливості своєї ідеї. Уявіть, наприклад, чи готові ви ризикнути всім своїм майном заради неї. Якщо ні, то ви вважаєте, що хтось інший це зробить? Допрацьовуйте і переробляйте свій проект поки він не стане максимально перспективним і для вас, і для потенційних партнерів.
  • У пошуку інвестора зверніть увагу на своїх близьких, на перших етапах роботи вкладати в проект можуть родичі або друзі, які не бояться ризиків. Якщо цей бізнес-проект для вас перший і у вас немає схожого досвіду роботи, залучіть в якості інвестора більш досвідченого в даному напрямку людини. І тоді крім своїх грошей він дасть вам щось набагато цінніше — свої знання.

Якщо мова йде про масштабний бізнес-проект, який вимагає великої суми інвестицій, можете подумати про іноземні інвестиції. Для цього вивчите питання Хто такі іноземні інвестори? Де їх знайти і як їх залучити.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of