Так історично склалося, коли в українців з'являються «зайві» гроші, більшість купує долари.
Чому саме долари для мене залишається загадкою. Чому не швейцарський франк, одна з найстабільніших валют, чому не євро, Україна все-таки географічно це східна Європа. Ну то гаразд, залишимо це питання відкритим.
А наскільки виправданий такий крок, покупка доларів? Давайте спробуємо розібратися в цьому разом.
Українська гривня, діюча в даний час, була введена в обіг 1 вересня 1996 р. 21 з невеликим рік тому. Курс долара становив 1,761.
Давайте уявимо, що в 1996 році ми купили $ 1000 за 1761 грн. і сховали їх у тумбочку, припустимо на подарунок дитині до повноліття. Сума $ 1000 взята просто для простоти розрахунків.
1 березня 2017 року ми дістали наші $ 1000 з тумбочки. Що ми маємо зараз? За минулі 20 з невеликим років інфляція в США склала більше 54%, тобто те, що в 1996 р коштувало $ 1000, зараз коштує $ 1540. Або 41600 грн. по курсу на 1 березня 2017 р
МИ МОЖЕМО КУПИТИ ЛИШЕ 64% від запланованої ПОКУПКИ.
Хто мені не повірив, погугліть вартість автомобілів в 90 роках в доларах і порівняйте їх з цінами в 2017 р
Те, про що ми мріяли, стало недоступне для нас. Наша валютна заначка знецінилася.
На втіху, давайте повернемося в Україну. За аналогічний період інфляція в Україні склала 1120%, тобто продуктовий кошик подорожчав в 12 разів. В 1996 р. він коштував 1761 грн., зараз — 21500 грн. Обмінявши наші $ 1000. ми отримаємо 27000 грн.
УРА. МИ ВРЯТУВАЛИ НАШІ ГРОШІ ВІД ІНФЛЯЦІЇ. І НАВІТЬ МОЖЕМО СИТНО ПОЇСТИ
А чи була альтернатива? Один з найбільш консервативних фінансових інструментів — банківський депозит. Візьмемо ставку 17%. На депозитах в Приват банку, відкритих в 2016 році, діє ставка більше 22%. Розмістивши в 1996 р на рахунку тисяча сімсот шістьдесят одну грн., з урахуванням капіталізації 1 березня 2017 р МИ МОГЛИ ОТРИМАТИ ПРИБЛИЗНО 56000 ГРН. Так, це незручно, необхідно щорічно переукладати депозитний договір, іноді міняти банк, якщо він сильно втрачає рейтинги і т.д. Але дана операція дозволила б нам здійснити бажану покупку, тому що прибутковість перевищила доларову інфляцію. Якщо говорити про гривню, то ми б збільшили більш ніж в 2,5 рази купівельну спроможність наших грошей.
Для наочності — графік зміни вартості нашого активу.
Повторюся, банківський депозит самий консервативний фінансовий інструмент. В Україні є більш дохідні і при цьому більш захищені фінансові інструменти.
АЛЕ МИ ВІРИЛИ ТІЛЬКИ СОБІ І ТРИМАЛИ ГРОШІ В ТУМБОЧЦІ
Які можна зробити висновки?
Яку стратегію вибрати, як її правильно розрахувати? Як вибрати фінансову установу, як визначити її стабільність? Звертайтеся! Наша команда охоче допоможе Вам.
З повагою, Володимир Погребной.
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
Сьогодні в Україні досить гостро стоїть проблема з наповненням Пенсійного фонду, а також є необхідність в реформуванні всієї системи. І якщо це проблема не буде вирішена, то вже через 10-15 років пенсії буде платити просто нічим. Про...
Для будь-якої країни, банківська система — вкрай важливий елемент розвитку та взагалі існування держави. Вона складають невід'ємну частину сучасного грошового господарства, а її діяльність тісно пов'язана з потребами відтворення. У сучасному суспільстві банки не тільки організовують...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: