Казначейські зобов'язання привернули мою увагу своєю доступністю, простою схемою придбання та виплати доходу.
Мене звати Маріна Довніч, я незалежний фінансовий консультант і, перш ніж пропонувати моїм клієнтам будь-який продукт, я випробовую його на собі.
Продаж казначейських зобов'язань Міністерства фінансів України серії Б було розпочато 30 листопада минулого року. Номінал — 500 доларів США, доходність — 8% річних. Це – цінні папери на пред'явника з чотирма купонами для отримання доходу кожні півроку. Отже, інвестувавши 500 доларів, кожні півроку можна отримати гарантований дохід в розмірі 20 доларів США. Зовнішній вигляд такого цінного паперу для ознайомлення
Розміщення, обслуговування обігу та погашення зобов'язань здійснюється установами ПАТ «Ощадбанк», який має розгалужену мережу філій.
Я придбала ці цінні папери на початку грудня минулого року. Ціна придбання була вищою за номінал, але повністю відповідала Порядку визначення вартості продажу казначейських зобов'язань серії Б далі – у Порядку
Звертаю увагу, що продаж зобов'язань припиняється за п'ять днів до чергової виплати доходу. Потім знову поновлюється. Всі дати зміни вартості зобов'язань чітко вказані в Порядку.
Проміжок часу, витрачений на оформлення продажу цінних паперів, склав 20-25 хвилин (через те, що контролер, яка повинна була поставити свій підпис на папері, обслуговувала інших клієнтів). Це набагато швидше, ніж процес оформлення депозиту.
З першого червня цього року можна отримати першу виплату доходу за такими зобов'язаннями. Процес отримання доходу (як і вказано в інформації на сайті ПАТ «Ощадбанк», у доларах США) у касі банку склав 10-ть хвилин. Відверто кажучи, я побоювалася, що мені запропонують виплату виключно в гривні. Однак цього не сталося.
Ще варто звернути увагу, що, згідно з Податковим кодексом України, дохід за зобов'язаннями, емітованими органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, не оподатковується.
Відсоток по депозиту в доларах США в українських банках можна отримати на аналогічному рівні, однак витрати часу будуть у 2-3 рази більші.
Отже, загальний висновок: доволі швидко (якщо, звичайно, не буде черг до каси), без документів, що посвідчують особу, без оподаткування отриманого доходу.
Я рекомендую! Якщо у вас виникнуть питання, пишіть їх в коментарях до статті і я надам на них відповіді.
З повагою, Марина Довніч
Незалежний фінансовий консультант
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
Сьогодні в Україні досить гостро стоїть проблема з наповненням Пенсійного фонду, а також є необхідність в реформуванні всієї системи. І якщо це проблема не буде вирішена, то вже через 10-15 років пенсії буде платити просто нічим. Про...
Для будь-якої країни, банківська система — вкрай важливий елемент розвитку та взагалі існування держави. Вона складають невід'ємну частину сучасного грошового господарства, а її діяльність тісно пов'язана з потребами відтворення. У сучасному суспільстві банки не тільки організовують...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: