Що важливіше, кохання чи гроші? Напевно, суперечки на цю тему не вщухнуть ніколи. Але сьогодні Ми поговоримо про те що потрібно знати кожній сім’ї. Коли Ви останній раз сідали з дружиною / чоловіком за стіл і обговорювали свої фінансові справи ? Якщо недавно, то Ви є однією з небагатьох пар, які цим займаються.
А взагалі, психологи відзначають, що сімейним парам набагато простіше обговорювати будь-які теми, але фінансові питання вони намагаються обходити стороною.
[tip]Давно відомо, що приблизно 90% розлучень відбувається через фінансові непорозуміння, які не вдалося вирішити спільно.[/tip]
У чому ж проблема? Можливо в тому, що для різних людей гроші уособлюють собою різні поняття: влада, могутність, силу, безпека, любов.
Давайте подивимося, яким чином можна попередити (якщо вона ще не виникла) або виправити вже виниклу проблему.
Перш за все, знайдіть сприятливий час для обговорення питань, пов'язаних з фінансами. Не потрібно чекати, поки справа дійде до скандалу. Краще в спокійній формі вирішити, на що відкласти гроші і чого краще не купувати.
Отже, коли Ви знайшли час поспілкуватися, не бійтеся першим почати розмову. У спокійній і дружній формі висловіть свої думки на рахунок особистих фінансів. Так Ви підбадьорите Вашого партнера, щоб він також міг розповісти свої роздуми з цього приводу. Обговоріть, як Ваші батьки обходилися з грошима і як би Ви хотіли це робити.
Будьте чесними перед собою. Якщо Ви весь час відчували себе незалежним у фінансових питаннях і тепер Ви трохи збентежені тим, що повинні ділити гроші ще з кимось, не приховуйте цього. Щирість допоможе Вам вирішити виниклі проблеми.
Ну а якщо у Вас взагалі нічого не виходить і вдвох не вдається вирішити проблеми, а це веде ще й до інших проблем, необхідно звернутися до третьої сторони — фінансового консультанта, який, виходячи зі свого досвіду, допоможе вирішити всі питання.
[tip]Корисні поради з ведення особистих фінансів читайте та застосовуйте зараз:
1. Враховуйте ваші витрати. Облік витрат — ключ до фінансової незалежності. Ведення бюджету, в якому враховуються всі витрати і доходи допоможе Вам у цьому.
2. Узгоджуйте Ваші фінанси. Насправді це дуже важливо, прийти до спільного рішення. Це допоможе уникнути багатьох непорозумінь у майбутньому.
3. Було б добре, якби один з членів сім'ї вів сімейний бюджет, враховуючи всі витрати і платежі, але інший, в той же час, повинен бути в курсі всього. [/tip]
Час від часу в родині виникають непорозуміння, але не варто до них додавати ще й фінансові проблеми. А як це вирішити, ми з Вами вже знаємо.
P.S Ви спілкуєтеся в сім’ї на тему грошей ? Поділіться своїми порадами та рекомендаціями в коментарях
Бажаємо Вам успіху!
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
Кожен новий уряд обіцяє українцям проведення пенсійної реформи, та всякий раз «списи ламаються» про величезний дефіцит Пенсійного фонду (ПФ). Поки, все, що ми бачимо – це так зване осучаснення пенсій, яке виражається в оновленні формули...
Не обтяжені фінансовою грамотністю співвітчизники вважають, що зберігання заощаджень «під матрацом» – найнадійніший варіант. «Ну і нехай гроші не приносять прибуток, зате немає збитків. А то вкладеш кудись не туди, й залишишся ні з чим...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: