Коли в нас буде як в Європі?

turysty v cvingeri

Коли в нас буде як в Європі?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 1,977 просмотров

Це питання виникає в мене постійно, щоразу після повернення з подорожі в якусь європейську країну, а це відбувається два-три рази на рік. Найбільше, найболючіше питання:

-      Коли в нас будуть такі дороги, як в Європі?

Хочу розповісти про те, що насправді найбільше вражає мене, коли я, перейшовши кордон, сідаю в поїзд, щоб їхати далі. Ні, це не чисті вагончики і привітні кондуктори. Це не будиночки та подвір’я, добре продумані та сплановані, чистенькі, в квітах, без городини, а з декоративними деревами та кущами. Це не гіпермаркети, які збудовано навіть в невеличких містечках. Це не ретельно відновлені, доглянуті, прекрасні палаци і замки, які приваблюють натовпи туристів.

 

 

Найбільше мене вражає те, що я з вікна поїзда бачу багато диких тварин. Це сарни, зайці, куріпки, фазани та інші лісові жителі, які мирно пасуться чи займаються іншими своїми важливими справами, вийшовши з лісу і підійшовши зовсім близько до будинків та залізниці.

 

Причому вони зовсім незвертають увагу на поїзд, на шум, який він створює, на людей, які проходять неподалік. Я запитувала у європейців, чому це так, і вони мені відповідали, що полювати заборонено.

Важко навіть собі уявити, що такі тваринки чи птахи можуть так мирно співіснувати з людьми в нашій країні. Їх у нас давно би вже перебили і з’їли, не питаючи жодних дозволів.

А ще важко собі уявити європейця, який дає хабар лікарю, та лікаря, який цей хабар вимагає, адже кожен має медичне страхування, саме тому лікар заробляє не на хабарах, а в залежності від того, наскільки він якісний фахівець. Важливо також, наскільки якісний медичний заклад, а, значить, чи уклала з ним угоду страхова компанія.

Коли про це розповідаю в Україні, мені кажуть, що в нас такого ніколи не буде. А я тоді показую свою карточку медичного страхування і пояснюю, що це вже є, але лише для тих, хто знає і готовий за це заплатити відповідну ціну. Пацієнти, які мають медичне страхування, в Україні також обслуговуються на найвищому рівні, в кращих медичних закладах, до них уважні, про них турбуються, адже договір зі страховою – це для медичного закладу велика удача та висока честь.

То коли ж у нас буде так, як в Європі? Вважаю, що лише тоді, коли ми відчуємо себе європейцями по духу, коли хоча б навколо себе будемо діяти так, як європейці.

І це значить поводитись екологічно, не залишати після відпочинку на природі сміття, так ніби нам сюди вже ніколи не доведеться повернутися, а тому  нехай тут вже не має задоволення від природи ніхто.

І це значить поважати один одного на дорозі, пропускати пішоходів – в першу чергу, а також інших водіїв.

І це значить подбати самому про своє майбутнє, а не перекладати цю справу на молоде покоління, взяти відповідальність за свою пенсію на себе, а не чекати цього від уряду, держави, начальника, дітей чи сусідів. Європейці звикли самі дбати про себе, адже там фінансова грамотність передається з покоління до покоління. Саме тому європейці на пенсії подорожують і насолоджуються життям з свої пенсійні гроші, а наші горбатяться на городі, рахують пенсійні копійки та нарікають на важку старість.

І це значить самому подбати про своє здоров’я, тобто не лише правильно харчуватися, вживати здорову їжу, виконувати допустиме фізичне навантаження, але й мати хоча б елементарне медичне страхування, принаймні від нещасних випадків. Чи ви  й далі будете вважати, що з вами точно нічого не станеться. А європеєць так не вважає, а просто купує собі медичний поліс.

І це значить знати закони, використовувати їх з користю для себе, користуватися, наприклад, тими пільгами з оподаткування, які є в законі, а не критикувати все підряд, не знаючи і не бажаючи дізнатися хоч щось нове.

Дещо цікаве на цю тему показав нещодавно в новинах Перший Національний http://1tv.com.ua/uk/news/2013/05/12/39317

Не варто сидіти і чекати, поки нас приймуть в Європу, а варто бути європейцем в Україні вже сьогодні  та тим самим наближати Україну до Європи, а Європу до України.

Ви з цим згодні? Напишіть у відгуках, що ви вже робите, щоб Європа прийшла в Україну.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of