Коли в нас буде як в Європі?

turysty v cvingeri

Коли в нас буде як в Європі?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 1,584 просмотров

Це питання виникає в мене постійно, щоразу після повернення з подорожі в якусь європейську країну, а це відбувається два-три рази на рік. Найбільше, найболючіше питання:

-      Коли в нас будуть такі дороги, як в Європі?

Хочу розповісти про те, що насправді найбільше вражає мене, коли я, перейшовши кордон, сідаю в поїзд, щоб їхати далі. Ні, це не чисті вагончики і привітні кондуктори. Це не будиночки та подвір’я, добре продумані та сплановані, чистенькі, в квітах, без городини, а з декоративними деревами та кущами. Це не гіпермаркети, які збудовано навіть в невеличких містечках. Це не ретельно відновлені, доглянуті, прекрасні палаци і замки, які приваблюють натовпи туристів.

 

 

Найбільше мене вражає те, що я з вікна поїзда бачу багато диких тварин. Це сарни, зайці, куріпки, фазани та інші лісові жителі, які мирно пасуться чи займаються іншими своїми важливими справами, вийшовши з лісу і підійшовши зовсім близько до будинків та залізниці.

 

Причому вони зовсім незвертають увагу на поїзд, на шум, який він створює, на людей, які проходять неподалік. Я запитувала у європейців, чому це так, і вони мені відповідали, що полювати заборонено.

Важко навіть собі уявити, що такі тваринки чи птахи можуть так мирно співіснувати з людьми в нашій країні. Їх у нас давно би вже перебили і з’їли, не питаючи жодних дозволів.

А ще важко собі уявити європейця, який дає хабар лікарю, та лікаря, який цей хабар вимагає, адже кожен має медичне страхування, саме тому лікар заробляє не на хабарах, а в залежності від того, наскільки він якісний фахівець. Важливо також, наскільки якісний медичний заклад, а, значить, чи уклала з ним угоду страхова компанія.

Коли про це розповідаю в Україні, мені кажуть, що в нас такого ніколи не буде. А я тоді показую свою карточку медичного страхування і пояснюю, що це вже є, але лише для тих, хто знає і готовий за це заплатити відповідну ціну. Пацієнти, які мають медичне страхування, в Україні також обслуговуються на найвищому рівні, в кращих медичних закладах, до них уважні, про них турбуються, адже договір зі страховою – це для медичного закладу велика удача та висока честь.

То коли ж у нас буде так, як в Європі? Вважаю, що лише тоді, коли ми відчуємо себе європейцями по духу, коли хоча б навколо себе будемо діяти так, як європейці.

І це значить поводитись екологічно, не залишати після відпочинку на природі сміття, так ніби нам сюди вже ніколи не доведеться повернутися, а тому  нехай тут вже не має задоволення від природи ніхто.

І це значить поважати один одного на дорозі, пропускати пішоходів – в першу чергу, а також інших водіїв.

І це значить подбати самому про своє майбутнє, а не перекладати цю справу на молоде покоління, взяти відповідальність за свою пенсію на себе, а не чекати цього від уряду, держави, начальника, дітей чи сусідів. Європейці звикли самі дбати про себе, адже там фінансова грамотність передається з покоління до покоління. Саме тому європейці на пенсії подорожують і насолоджуються життям з свої пенсійні гроші, а наші горбатяться на городі, рахують пенсійні копійки та нарікають на важку старість.

І це значить самому подбати про своє здоров’я, тобто не лише правильно харчуватися, вживати здорову їжу, виконувати допустиме фізичне навантаження, але й мати хоча б елементарне медичне страхування, принаймні від нещасних випадків. Чи ви  й далі будете вважати, що з вами точно нічого не станеться. А європеєць так не вважає, а просто купує собі медичний поліс.

І це значить знати закони, використовувати їх з користю для себе, користуватися, наприклад, тими пільгами з оподаткування, які є в законі, а не критикувати все підряд, не знаючи і не бажаючи дізнатися хоч щось нове.

Дещо цікаве на цю тему показав нещодавно в новинах Перший Національний http://1tv.com.ua/uk/news/2013/05/12/39317

Не варто сидіти і чекати, поки нас приймуть в Європу, а варто бути європейцем в Україні вже сьогодні  та тим самим наближати Україну до Європи, а Європу до України.

Ви з цим згодні? Напишіть у відгуках, що ви вже робите, щоб Європа прийшла в Україну.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 1

  Як оцінити прибутковість інвестицій і куди вкласти гроші в 2021-му році?

  Не обтяжені фінансовою грамотністю співвітчизники вважають, що зберігання заощаджень «під матрацом» – найнадійніший варіант. «Ну і нехай гроші не приносять прибуток, зате немає збитків. А то вкладеш кудись не туди, й залишишся ні з чим...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • 1

  Мінімальна заробітна плата, прожитковий мінімум, податки та пенсії в 2021-му році

  15 грудня Верховна Рада прийняла держбютжет, в якому встановлені розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на 2021-й рік. Як ці зміни вплинуть на податки, пенсії, соціальні стандарти й окремі види штрафів ми розповідаємо в цій статті...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of