Люди з'їдають гроші швидше, ніж інфляція

гроші

Люди з'їдають гроші швидше, ніж інфляція

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
1 комментарий 1,359 просмотров

грошіРівень фінансової грамотності українців дорівнює нулю. Про це в інтерв'ю Gazeta.ua розповів  фінансовий консультант та автор блогу «Все про гроші» Руслан Юрків, 

Люди знають лише один тип прибутку — зарплату, — каже Руслан Юрків. — Але зовсім не враховують , що можна користуватись депозитами, страховими програмами, вкладати гроші в нерухомість та золото. Два роки тому до мене звернулась молода сім'я. 

 

Вони обоє працювали та мали невеликий автопрокат, заробляли близько 4 тисяч гривень. На кінець місяця лишались без грошей. Ми зробили облік їхніх доходів і витрат, виявилось сім'я забагато грошей витрачає на пальне для автомобіля та розваги", — каже він. 

Після перегляду витрат сім'я почала скуповуватись лише в великих супермаркетах раз на тиждень, на машині їздити лише за потреби, привчили друзів дарувати не подарунки, а гроші. За місяць вдалось зекономити 1200 гривень. Відкрили рахунок у страховій компанії на імя дитини. Щомісяця його поповнюють. До 18-річчя назбирають близько ста тисяч гривень", — продовжує він.

Якщо дитина тільки народилась треба відкладати по 200 гривень. Якщо вже виповнилось 3 роки — по 500, а шестирічним — по 600 гривень на місяць."

Півроку ведіть облік доходів і витрат. Це допоможе зрозуміти, куди йдуть гроші, та почати економити. Введіть в звичку записувати щодня всі витрати. Спочатку треба вести облік всіх витрат, розділивши листокна графи. В одній давати обов'язкові витрати, те, без чого можна обійтись, записувати абсолютно всі витрати протягом місяця.

Я й сам так робив, потім помітив, що графа з необов'язковими витратами займає 20-30 відсотків усіх моїх витрат. Такий облік навчить вас звертати уваги на дрібнички. Наприклад, якщо ви кожен день ходите обідати в кафе за 30 гривень, а можна поряд знайти кафе за 15-20 гривень, скористаєтесь дешевшим. В місяць тільки на цьому можна зекономити 200 гривень.

Складіть сімейний бюджет. В нього впишіть всі витрати, бо ж не можна відійти від сплати комунальних послуг, туди ж додати щомісячні витрати на проїзд. Внесіть у бюджет дні народження друзів, родичів, знайомих. Плануйте які суми будете дарувати. Відпустку теж плануйте. 

Простіше відкладати по тисячі гривень щомісяця, ніж взяти дві останні зарплати, позичити частину грошей і поїхати на відпочинок. Подарунки до Миколая, Новорічних та різдвяних свят теж робіть заздалегідь. Індивідуальні витрати на розваги теж треба врахувати.

Треба зробити все, щоб ви керували грошима, а не гроші вами. Постійно навчайтеся, щоб знати все про гроші: читайте блоги фінансових консультантів, цікавтеся курсами гривні та валюти. Якщо постійно вчитись, поступово заробітки зростатимуть. 

Наприклад, 5 років тому я не мав бізнесу в інтернеті, користувався інтернетом як звичайний користувач. На сьогоднішній день я маю два інтернет-проекти, які використовую для залучення клієнтів".

83 гривні 33 копійки — мінімальна сума для відкриття інвестиційної програми в страховій компанії. Мінімальний внесок — тисяча гривень на рік. Я сам цим користуюся, відкладаю гроші на навчання дитини, вже назбирав 48 тисяч гривень. Є депозити, які можна відкривати із 100 гривень.

Якщо тільки почали відкладати краще це робити в гривнях. Якщо постійно переводити гроші в валюту і з валюти в гривні, втрачатимете на різниці курсів. Навіть вкладаючи невеличкі суми, все рівно покриваєте інфляцію. Відсотки по депозитах трохи вищі, ніж інфляція. 

Проблема в тому, що люди з'їдають свої гроші швидше, ніж інфляція. Замість того, щоб зберігати гроші, купують непотрібні речі. Але ж коли прийде час вчити дитину ми ж їй не скажемо, що ось у мене п'ять телевізорів чи три автомобілі.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 1555936491-9650

  З 2021 року ФОПи заживуть по-новому?

  «Я не лох! #Save ФОП»... Українські підприємці вийшли на черговий пікет до Офісу президента на початку листопада. Причина протестів та ж сама: законопроекти «РРО та ФОП» №1053-1 і №1073, прийняті Верховною Радою ще 20 вересня 2019...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

 • 1

  Зміна системи кредитування в Україні: банки зобов'яжуть зробити кредити «прозорими»

  16 жовтня 2019 року президент України підписав закон, що передбачає внесення в законодавство поправок, спрямованих на захист прав споживачів фінпослуг. Як доповнення до окремих законодавчих актів вплинуть на роботу банків, і які преференції отримають від...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

Коментарі

 • Cashflow Денежный поток – игра, которая меняет жизнь! | | 26 / 04 / 2014

  [...]во всем мире. Играя в нее, обычные люди изучают правила обращения с деньгами, учатся инвестированию и [...]

 • Коментувати

  Name*

  Email

  Website