Огляд надійних банків 2015

Надійні банки

Огляд надійних банків 2015

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
1 комментарий 26,286 просмотров

Зміст:

Кожна людина розуміє, що тримати гроші під матрацом або в 3-х літровій банці, в довгостроковій перспективі не вигідно. Адже в такому випадку гроші поїдає інфляція, і вони схильні іншим ризикам, таким як крадіжка, пожежа і т.п. Саме тому, сьогодні мало знайдеться людей, які зберігають свої накопичення в домашніх умовах.

Розглядаючи європейську банківську систему, можемо сказати, що вона являє собою досить міцний моноліт, довіра до якого непохитна, навіть в економічну кризу. В Україні послуги банківської системи також міцно увійшли в життя більшої частини населення, і благо довіра людей до банків підвищується з кожним роком. Звичайно, був період, коли багато забирали свої вклади з банків в страху втрати своїх кровно зароблених грошей. Але хочемо відзначити, що по тим банкам, які збанкрутували в 2014 році, фонд гарантування вкладів здійснив виплати, у розмірі, передбаченому законом. Тому, як би складно не було, в цілому банківська система вистояла, що підвищує рівень довіри до неї.

Але кому хочеться хвилюватися про те, вистоїть банк чи ні? Кому хочеться стояти в чергах, щоб отримати свої гроші частинами через фонд гарантування вкладів? Саме тому і варто, перед тим, як вкладати гроші в банк, розібратися, на скільки цей банк надійний? Звичайно, кожна фінансова установа про себе буде говорити і писати, що вона найкраща. Ми ж рекомендуємо вам навчитися самостійно розбиратися в надійності банків.

Критерії визначення найбільш надійних банків

 

Що стосується найвищого рівня надійності банків України, ми надаємо перевагу в першу чергу банкам з іноземним капіталом. При цьому основними критеріями при складанні переліку найнадійніших банків є:

 1. Час роботи на міжнародному фінансовому ринку — пропонуємо застосовувати критерій для відбору мінімум 40 років.
 2. Рейтинг надійності групи від міжнародних рейтингових агентств, таких як Standard & Poor's, Moody's, Fitch Ratings, — мінімум «А»
 3. Прозорість діяльності [ІРО]. Якщо банк (фінансова група) пройшла ІРО, то це вже свідчить про певний рівень надійності, а також по курсу акцій можна простежити поточний стан справ.
 4. Величина капіталу — чим більше, тим краще.
 5. Масштаб діяльності — мінімум в 15-ти країнах. Якщо в одній-двох країнах будуть проблеми, то за рахунок можливої зовнішньої підтримки банку легше вистояти.

Зрозуміло, що далеко не кожен банк з іноземним капіталом підпадає під дані критерії, тому будьте уважні. Більш докладно про критерії вибору надійних банків ви дізнаєтеся з відео:

Огляд найбільш надійних банків 2015

 

Виходячи з вирішальних критеріїв надійності, ми склали для вас список найбільш надійних банків, які присутні в Україні.

 1. Креді Агріколь банк

Креди Агриколь банкЦе універсальний банк, який знаходиться у власності у однієї з найбільших європейських фінансових груп CREDIT AGRICOLE (Франція, 50 країн, 1894 рік). На українському ринку банк працює з 1992 року і надає своїм клієнтам широкий спектр послуг і входить в десятку найбільших і надійних банківських установ. Згідно з аналітичними даними, саме цей банк пропонує своїм споживачам найвигідніші умови автокредитування, іпотечні програми, а також високий рівень обслуговування платіжних карт і послуг за переказами. На високому рівні забезпечується співпраця з юридичними особами.

 1. Укрсоцбанк (UniCredit Bank)

УкрсоцбанкПрацює на українському ринку з 1990 року і сьогодні є однією з найбільших банківських установ, входить до міжнародної фінансової групи UniCredit Group (Італія, 49 країн, об'єднання 7-ми банків у т.ч. Rolo Banca 1473 р. і Banca di Genova 1870 р. ).

 1. Райффайзен банк Аваль

Райффайзен банкВеде свою діяльність на українському ринку з 1992 року. У 2005 році основна частина акцій установи була продана фінансовій групі Raiffeisen International Bank Holding AG (Австрія, 17 країн, 1927 рік). Сьогодні банк впевнено займає перші місця рейтингів надійних банків, володіє більш ніж 1134 відділень і філій по всій країні.

 1. УкрСиббанк

УкрсиббанкОдин з найбільших банків України, входить до стабільної фінансової групи BNP Paribas (Франція, 60 країн, об'єднання в 2000 році Banque Nationale de Paris (BNP) 1848 р. і Paribas 1872 р.). Сьогодні BNP Paribas є одним з лідерів фінансового ринку у всьому світі.

 1. ОТП Банк

ОТП банкНа українському ринку цей банк працює з 1998 року. Сьогодні банк належить фінансовій групі OTP Bank Plc (Угорщина, 9 країн, 1949 рік), надає послуги європейського рівня.

Саме ця п'ятірка банків найбільш підпадає під вирішальні критерії найнадійніших банків України.

Як вибрати надійний банк в Україні?

 

Якщо у вашому населеному пункті немає жодного з перерахованих вище банків, або ж ви хочете розумно ризикнути з іншим банком, то ви можете зайнятися вибором надійного банку з наших вітчизняних. При цьому слід завжди бути обережним і звертати увагу не на офіційні дані, які часто створюються тільки для управління громадською думкою, а на інсайдерську інформацію. Саме такий тип інформації — неофіційний, допомагає правильно оцінити всі можливості банку, його здатність зберігати ваші активи і примножувати їх. Надійний банк ніколи не веде свою діяльність на межі фолу і не пропонує вам високі ставки по депозиту тоді, коли всі інші банки показують менші відсоткові ставки.

Щоб вибрати надійний банк зовсім необов'язково бути фінансистом, достатньо вміти аналізувати дані. Сам термін «надійний банк» має включати в себе здатність виконання взятих зобов'язань перед клієнтом. Іншими словами — це його платоспроможність.

Банк, який веде прозору діяльність, за першою вашою вимогою, повинен надати всю інформацію, яка і допоможе вам визначити рівень його стабільності та надійності:

 • Публічні показники його фінансової діяльності, що включають в себе квартальні баланси установи, звіт про прибуток і збитки, річний звіт, який підтверджується зовнішнім (незалежним) аудитом;
 • Повний перелік всіх філій, підрозділів, список керівників відділень, власників банку;
 • Всі послуги банку та їх вартість;
 • Додаткову інформацію, яка може вас зацікавити.
Важливо знати: високий показник процентної ставки депозиту не завжди є гарантом надійності банку. Особливо в тому випадку, якщо розмір ставки депозиту наближений до суми ставки по кредиту в цьому ж банку.

В якості додаткової інформації, ми рекомендуємо використовувати офіційні дані з державного журналу «Вісник Національного банку України», де всі бажаючі можуть ознайомитися з рейтингом банків.

 

Огляд надійних банків

 

Як відрізнити надійний банк від ненадійного?

 

 1. Перш за все, ми радимо звертати увагу на такий факт: чи входить банк у Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. При цьому слід враховувати, що він повинен бути не тимчасовим учасником, а постійним і тільки в цьому випадку, ви зможете отримати свої вклади назад, якщо банк раптом збанкротує.
  Важливий аспект — банк не повинен виключатися зі списку Фонду гарантування вкладів фізичних осіб протягом останніх 3 — 4 років.
 2. У відкритому доступі для клієнтів і вкладників повинна бути інформація про те, чи були прецеденти по поверненню вкладу клієнтам у примусовому порядку за допомогою судових рішень.
 3. Проаналізуйте інформацію про те, як йшли справи у банку в період минулої кризи (2008—2009рр.): чи були повернуті депозити, наприклад. Якщо всі свої зобов'язання банк виконував, то цілком можливо, що і зараз у відносинах з клієнтами, банк відрізняється відповідальністю і надійністю.
 4. Як ми вже відзначали, надійний банк ніколи не запропонує своїм клієнтам дуже високі відсотки по депозиту. Краще вибирати ті установи, які пропонують середні показники, що становить від 6 до 7%. Хоча і тут є свої особливості. Якщо банк постійно (протягом останніх 3 років) пропонує такі високі ставки, то він може собі дозволити це робити і зараз. Але якщо у нього постійно були середні або низькі показники відсотків за депозитами, а тут, раптом стали високими — це серйозний привід для роздумів.
 5. Сучасний надійний банк повинен володіти великою кількістю філій, відділень та банкоматів не тільки у великих містах, а й у невеликих селищах. Одне це вже говорить про велику клієнтську базу, можливості надавати якісний сервіс і допомогу клієнтам. Якщо банк може собі дозволити таку розгалужену мережу відділень, значить, він володіє стабільним прибутком і гарантує вкладникам виконання всіх своїх зобов'язань.
 6. Якщо обраний вами банк, хоча б раз за історію свого існування отримував допомогу від держави, так зване «рефінансування», це має насторожити. Така ситуація складається в тому випадку, якщо банк має проблеми з грошима — спостерігається їх нестача. Професійною мовою це називається ліквідністю банку. Якщо держава надає допомогу на довгий термін і занадто великі суми, то ліквідність цього банку залишає бажати кращого, тому і довіряти йому свої кошти не варто.
 7. У відкритому доступі надійного банку завжди є інформація про власників. Якщо ви бачите, що це маловідомі бізнесмени, у яких ще й не цілком чиста репутація, то назвати банк надійним не можна. Під це визначення потрапляють і ті банківські установи, власниками яких є представники офшорних компаній.

Ми відзначили вище про користь неофіційної інформації про стан справ банку. Але й тут є свої підводні камені. Перш за все, реалії українського суспільства такі, що розмістити інформацію про швидкий крах і банкрутство банку у нас дуже просто. І часто, такі дані є замовними діями конкурентів або людей, що бажають обвалити цей банк і купити його за низькою ціною. Якщо ви помітили під заміткою «з непідтвердженого джерела» або «на думку експерта», про якого ви взагалі нічого не змогли знайти, не варто завчасно панікувати і вірити цій новині. Нехай пройде небагато часу, і ви самі переконаєтеся в тому, що ніяких змін у рейтингу надійності банку немає і забирати свої вклади або змінювати своє рішення щодо вибору банку не варто.

 

Як обрати надійний банк?

 

У будь-якому разі, коли ви обираєте навіть найнадійніший банк для депозиту, ніколи не вносьте всі свої кошти в один банк. Захистити себе від різного роду несподіванок і кризи можна одним способом — розмістити вклади в різних банках. Крім цього розумним і більш ефективним буде використання різних фінансових інструментів і напрямів інвестування для збереження та примноження ваших грошей. Докладніше про це дізнайтеся в безкоштовному відеокурсі «Куди вкласти гроші?»

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 1

  Безбідна старість в Україні – міф чи реальність?

  Оскільки введення обов'язкових накопичувальних пенсій в черговий раз відкладається, в Україні як і раніше залишаються солідарний і добровільний накопичувальний рівні пенсійної системи. При солідарному пенсіонерам виплачуються гроші за рахунок податків офіційно працюючих громадян, яких в...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

 • 1-2

  МФО vs банк або де вигідніше брати кредити

  Ще кілька років тому в разі фінансової потреби люди зверталися переважно в банки, оскільки іншої гідної альтернативи для отримання кредиту не було. Однак з появою в Україні мікрофінансових організацій (МФО) ситуація змінилася. Взяти кредит тепер...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

Коментарі

 • Пасивний дохід. Від ідеї до створення | 11 / 08 / 2015

  […]відноситься також до консервативних інвестицій та в надійних банках процентні ставки низькі або середні, тому для […]

 • Коментувати

  Name*

  Email

  Website