Пенсійна Реформа? відмінити неможливо продовжити Новини Пенсійної реформи

veto

Пенсійна Реформа? відмінити неможливо продовжити Новини Пенсійної реформи

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 9,943 просмотров

Нещодавно мала я цікаву розмову. Продавець в магазині випадково почула, що я розповідаю по телефону про Пенсійну Реформу, про значні зміни в цій Реформі, а тоді запитала в мене, які ці зміни будуть, можливо, знову повернуть жінкам пенсійний вік 55 років. У відповідь я спочатку запитала, скільки їй років, а коли дізналася, що їй 43, повідомила їй, що для неї пенсійний вік, ймовірно, буде 65 років. Жінка була здивована та, навіть, обурена такою новиною. Я аргументувала їй можливе підвищення пенсійного віку тим, що, наприклад, в наших близьких сусідів, в Польщі, пенсійний вік жінок 67 років. «Так у нас же люди не доживають до такого віку!» — знову обурилася моя співрозмовниця. Насправді, середня тривалість життя жінок в Україні понад 68 років, в західних областях України живуть ще довше, зокрема, у Львові середня тривалість життя майже 77 років. Підвищення пенсійного віку, як показала світова практика, суттєво сприяє зростанню тривалості життя.

            Мені часто доводиться чути від людей питання: «Коли вже відмінять Пенсійну Реформу? Коли нарешті повернуть назад жінкам пенсійний вік 55 років? Коли нам будуть платити нормальну пенсію, як в Європі?».

veto            Тому кілька слів про Європу. Це важливо, адже причина Пенсійної Реформи і в Україні, і в усій Європі – одна і та ж. Це не економічна причина, не  політична, а виключно демографічна. Зростання народжуванності після Другої світової війни було особливо високим  і тривалим – з 1945 по 1960, навіть по 1965 рік. Ці люди, це  покоління бебі-бумерів були чудовими трудівниками в 70-80 роках. Життя йде, і прийшов для них час виходити на пенсію. Про цю важливу подію аналітики задумалися набагато раніше, передбачили массовий вихід цілого покоління на пенсію. Саме тому, щоб уникнути повязаних з цим проблем, були проведені Пенсійні реформи в різних країнах Європи в різний час, але практично всюди однаково.

Суть європейської Пенсійної реформи виражається в кількох словах: «Ваша пенсія – це Ваша особиста справа!» Пенсія складається з трьох рівнів, перший та другий —  обов'язкові, другий та третій – приватні... Саме завдяки цьому забезпечується баланс між необхідним та бажаним рівнем пенсії. Як правило, у європейського пенсіонера співвідношення  тих складових, котрі утворюють його пенсію, є таким 5:15:80. Тобто, 5% усіх тих коштів, що приходять до нього,  це від держави, 15% — з обов'язкових приватних накопичень, а 80% — з особистих пенсійних накопичень.

Саме на особисті накопичення робиться максимальний акцент, в цей напрям людиною інвестується nakopмаксимально можлива сума. Причому, європеєць, як правило, робить не одне, а два-три таких накопичення в різних видах фінансових установ. І, після виходу на пенсію, саме ці приватні накопичення дозволяють вести  той спосіб життя, про який людина мріяла, поки збирала кошти, поки себе в дечому навіть  обмежувала. Ми всі бачимо в своїх містах веселих, життєрадісних дідусів та бабусь з Європи, котрі розважаються та насолоджуються життям.

Дехто вважає, що пенсію європейці отримують виключно від держави, проте це не так, просто приватні накопичення вони звикли робити, вони їх робили досить довго, адже Пенсійна реформа в Європі почалася 25-30 років тому. Та й раніше, традиційно, люди завжди відкладали гроші собі на старість.

Ситуація в Україні складніша, ніж в Європі, і не лише тому, що Пенсійна реформа в нас почалася значно пізніше, ніж в Європі. Додатковим фактором ускладнення нашої демографічної ситуації  стали 1986—1992 роки, коли після Чорнобильської катастрофи суттєво знизилася народжуваність. Далі, до цього фактору додалися ще розпад Союзу, гіперінфляція, криза 90-х років. Тобто, на пенсію сьогодні щодня виходить велика кількість людей, і це триватиме принаймні ще років 10. А от на роботу зараз виходять дуже мало людей. Саме через це сьогодні кількість пенсіонерів вже перевищила кількість працюючих.

podЩе одним фактором зростання проблем в пенсійному забезпеченні громадян України є те, що наші люди в своїй більшості навіть і не підозрюють, що в Україні Пенсійна реформа триває вже понад 10 років, адже відповідний Закон про зміну системи пенсійного забезпечення  вступив у дію з 1 січня 2004 року.  В цьому  Законі, за зразком законів європейських, також передбачено, що пенсія у нас тепер має три рівні. Крім того, в цьому ж Законі визначено,  в яких фінансових установах можна зробити собі  приватні пенсійні накопичення – це банки, страхові компанії та недержавні пенсійні фонди. А в іншому Законі, в Податковому кодексі, сказано, що ті, хто роблять собі приватні пенсійні накопичення в страхових компаніях та недержавних пенсійних фондах, можуть отримати від держави повернення сплачених податків.

Отже, цими двома законами держава попередила всіх про необхідність робити приватні пенсійні  накопичення і заохотила їх робити, забезпечивши повернення сплачених податків за умови участі в цих накопиченнях.

Тобто, якщо людина і досі, чи по незнанню, чи через нерозуміння, досі ще не робить собі приватне пенсійне накопичення, вона втрачає тричі. По-перше, вона втрачає, бо її гроші не працюють на неї сьогодні, по-друге, вона втрачає на податках, по-третє, в неї не буде грошей в майбутньому.

А для тих оптимістів, котрі сподіваються, що Пенсійну реформу відмінять, чи сподіваються, що знизять пенсійний вік, чи сподіваються, що саме їм держава буде платити пенсію,  чи сподіваються, що їм до пенсії дуже pensдалеко, і все ще зміниться  в пенсійному забезпеченні, хочу запропонувати просто подивитися правді в очі. А правда така – демографічна ситуація в Україні лише погіршується, пенсіонерів вже понад 30% населення, народжуваність залишається на низькому рівні, а тому буде ставати лише гірше. А щоб стало краще, то треба це краще собі зробити самому, як це роблять європейці. На майбутню пенсію варто відкладати як мінімум 10-15%  свого доходу.

Сподіватися в цьому питанні на державу – значить хотіти перекласти відповідальність за своє життя на когось іншого. Проте коштів у держави на пенсії не вистачає вже сьогодні, і краще не буде. Тому головне положення, котре повинен зрозуміти кожен: «Державний соціальний захист для тих, в кого немає іншої надії». Саме в цьому полягає соціальна справедливість. Це положення з проекту Нова Країна, котрий описує бачення майбутнього України на кілька десятків років. Це – головна новина на день сьогоднішній про Пенсійну Реформу в Україні. Все – в наших руках, і наше забезпечене майбутнє – також.

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of