Пенсійна реформа та недержавні пенсійні фонди

пенсійна реформа

Пенсійна реформа та недержавні пенсійні фонди

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
3 комментраиев 6,541 просмотров

«Про життя і гроші починають думати, коли вони підходять до кінця»
Еміль Лагідний

Вітаємо Вас!

Цікаво, про що думав той, хто писав «Медлено минуты уплывают в даль…»? Та вони ж мчать ! Тільки–но святкували початок нового тисячоліття, а на календарі - 2012 рік. Ще десять років і пенсія…

Кажуть, на пенсії треба відпочивати, подорожувати і загалом сприймати життя з радістю!

Сказали б ще, де для цих радощів набрати грошей якщо я залишу роботу.

Бачимо як «розкошують» наші батьки на пенсії, що втричі менша від зарплати….

Ні на кого не сподіватися і самому накопичувати на додаткову пенсію ?
У недержавному пенсійному фонді ?

Про це, будь-ласка, докладніше…...

На гідну державну пенсію в старості поки можуть розраховувати лише депутати, генерали, судді та співробітники Кабміну. Всім іншим громадянам українська держава не може запропонувати гідне пенсійне забезпечення в старості.

Як забезпечити безбідну старість?

Положення Державного пенсійного фонду обтяжується тим, що кількість працюючих людей, які і сплачують внески до пенсійного фонду зі своєї зарплати, постійно зменшується, а армія пенсіонерів зростає.

Якщо в 1966 році частка населення пенсійного віку становила 15,9 %, то в 2006 році його чисельність збільшилась у півтора рази і сягає 23,8 %, а до 2046 року зросте до 35% загальної чисельності населення України.

виплата пенсії Чисельність платників внесків на пенсійне страхування становить 15,2 млн. осіб, а чисельність пенсіонерів - 13,8 млн., тобто вже сьогодні пересічний платник внесків фінансує 90,8% середньої пенсії, а в окремих регіонах - і більше. При цьому, частка пенсійних видатків у ВВП країни вже перевищує 15%.

Пенсійна реформа передбачає, що українці, які не бажають у похилому віці залежати від держави, можуть скористатися послугами недержавних пенсійних фондів і самі нагромадити собі на надбавку до основної - державної - пенсії, а також отримати додатковий дохід.

Недержавний пенсійний фонд як він працює ?

Перші недержавні пенсійні фонди з'явилися в Україні в 2004 році. До 1 січня поточного року їх число досягло вже 109. У 2008 році кількість учасників недержавних пенсійних фондів збільшилася до 482,5 тисячі, а загальна сума пенсійних внесків досягла 582,9 мільйона гривень. 

Недержавний пенсійний фонд займається тільки пенсіями і існує на гроші своїх вкладників, у ролі яких можуть виступати фізичні особи та їх родичі, а також роботодавці і профспілки. Всі недержавні пенсійні фонди мають статус неприбуткової організації, тобто їх прибуток не розподіляється між засновниками фонду, а направляється для збільшення пенсійних активів своїх вкладників.
НПФ
Засобами фонду, отриманими від вкладників, розпоряджається незалежний адміністратор - компанія з управління активами (КУА). Для отримання доходу та збільшення суми пенсійних накопичень гроші недержавних пенсійних фондів інвестуються в різноманітні інструменти: акції українських та закордонних компаній, банківські депозити, державні цінні папери, банківські метали і валюту.

Відповідно до законодавства, всі активи недержавних пенсійних фондів повинні розкладатися в "різні кошики", щоб зменшити можливі ризики вкладників. Усі пенсійні внески і доходи від інвестицій при цьому належать недержавним пенсійним фондам, тобто його вкладникам, а адміністратор отримує фіксований відсоток від загальної суми активів Фонду.

Відповідно до українського законодавства, недержавні пенсійні фонди можуть бути трьох типів: відкритими, корпоративними або професійними. Учасником відкритого недержавного пенсійного фонду може бути будь-який громадянин України, без будь-яких обмежень на місце і характер його роботи.

Відкритий фонд дозволяє залучати найбільш широке коло вкладників, і тому такий тип недержавних пенсійних фондів переважає в Україні - 86 з 109 українських недержавних пенсійних фондів є відкритими.

Корпоративний недержавний пенсійний фонд ґрунтується одним або кількома роботодавцями для накопичення пенсій для своїх працівників. Відповідно учасниками такого недержавного пенсійного фонду можуть бути лише фізичні особи, які мають або мали трудові відносини з роботодавцями - учасниками чи засновниками такого фонду.

Нарешті професійний недержавний пенсійних фонд може створюватися профспілками або галузевими організаціями, а його вкладниками будуть лише люди певної професії.

Недержавні пенсійні фонди ПЕРЕВАГИ

Перше і головне перевага недержавного пенсійного фонду для пересічного вкладника - це можливість отримати додаткову пенсію, яка може бути набагато більше державної. При цьому майбутній пенсіонер може самостійно визначати частоту і розмір внесків, термін виходу на пенсію (від 50 до 70 років для чоловіків і від 45 до 65 для жінок), а також суму і тривалість пенсійних виплат. Клієнт недержавного пенсійного фонду може також зменшити суму регулярних платежів або перестати вносити їх зовсім - без штрафів.

переваги НПФ

Другий плюс: пенсійні внески учасника недержавних пенсійних фондів не зливаються в загальний казан, як у солідарній пенсійній системі, а зараховуються на персональний рахунок вкладника. Він може в будь-який момент дізнатися, скільки він вже накопичив.

Третя перевага: майбутня пенсія добре захищена. Всі накопичення є власністю вкладника (або його спадкоємців). Він може в будь-який час перевести гроші в інший пенсійний фонд, страхову компанію або банк. Держава висуває жорсткі вимоги і до самого недержавного пенсійного фонду, і до компанії, яка управляє пенсійними активами. Такий контроль виключає шахрайство та гарантує збереження майбутньої пенсії. Більша частина активів недержавних пенсійних фондів вкладається в інструменти з високим ступенем надійностібанківські депозити, цінні державні папери, дорогоцінні метали. Вони дають не найбільший дохід, але дозволяють мінімізувати ризики. Крім того, недержавні пенсійні фонди, відповідно до законодавства, не можуть бути визнані банкрутом.

Ще один приємний бонус: внески в недержавний пенсійний фонд звільняються від оподаткування аж до настання пенсійного віку вкладника.

Недержавні пенсійні фонди НЕДОЛІКИ

Основний мінус недержавних пенсійних фондів обумовлений їхньою метою — накопиченням пенсій. Тому отримати гроші з недержавного пенсійного фонду до настання обумовленого пенсійного віку буде дуже проблематично. На руки вкладника всю накопичену суму видають лише у випадку критичного стану його здоров'я (інвалідність, рак, інсульт) або ж якщо клієнт недержавного пенсійного фонду виїжджає на постійне місце проживання за кордон. У всіх інших випадках накопичення переводяться в інший фонд, страхову компанію або банк.

Другий недолік — пенсійний накопичувальний рахунок може бути лише в гривнях. Тому, щоб гроші вкладника не знецінилися, прибутковість фонду повинна бути вище рівня інфляції протягом на 10-25 років. Іншими словами, сума ваших основних накопичень не зміниться, а ось рівень додаткового доходу від інвестиційної діяльності недержавних пенсійних фондів передбачити складно.

Третя неприємність — податки з накопиченої суми таки доведеться заплатити, але з настанням обумовленого в контракті пенсійного віку. Щоправда, закон передбачає пільгу: податком на доходи (15%) обкладається лише 60% виплат. Таким чином, ставка податку становитиме 9%. Але вкладник недержавного пенсійного фонду по досягненню 70 років звільняється від податків, якщо йому виплачується пенсія на визначений термін (не менше 10 років). Це правило не поширюється на суб'єктів підприємницької діяльності, а також тих, хто в працездатному віці був звільнений від прибуткового податку.

Четвертий мінус — недосвідченість приватних пенсійних фондів. Далеко не кожен ризикне довірити свої гроші структурі, яка працює на ринку всього 3-4 роки. Більшість недержавних пенсійних фондів поки тільки збирають гроші, а масових виплат недержавних пенсій найближчим часом чекати не доводиться.приватна пенсія

Другий етап пенсійної реформи, на якому накопичувальна система пенсійного страхування стане загальнообов'язковою і будуть введені персоніфіковані пенсійні рахунки, відбудеться як мінімум у 2014 році.

image005

 • Як обрати прибутковий та надійний недержавний пенсійний фонд?
 • Як правильно спланувати суму капіталу потрібну для гідного рівня життя у пенсійному віці?
 • За допомогою яких ще фінансових продуктів можна забезпечити безбідну старість?
 • Де вигідніше створювати пенсійний капітал, в банку, недержавному пенсійному фонді чи страховій компанії ?

«Ви Бажаєте Отримати Відповіді на ці питання, та ще на 1000 інших які у Вас виникнуть обов’язково у житті?»

«Прямо Зараз Підписуйтесь Безкоштовно На Поштову Розсилку, Яка Забезпечить Вам ПОТІК відібраних та навіть Ексклюзивних Секретів, Новин і Стратегій на тему Управління Власними ГРОШИМА»

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 23

  Що таке “ринок страхування” та як він функціонує в Україні?

  Ринок “страхування” для пересічного громадянина сьогодні звучить досить неоднозначно та абстрактно. З однієї сторони, асоціативно, керуючись власним пострадянським досвідом ми згадуємо “соцстрах”, праобраз “солідарної системи пенсійного страхування”, “відновлення тимчасової втрати працездатності”, з іншої – абсолютно...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

 • частные пенсионные фонды

  Як працюють приватні пенсійні фонди і чи реально в Україні накопичити на пенсію в 170 тис. грн на місяць?

  Що відбувається з пенсійною реформою в Україні? Поки нічого хорошого. Подбати про гідну пенсію в старості слід самостійно, не сподіваючись на державу. Як розповів НВ Бізнес керівник департаменту з питань маркетингу та продажів «ОТП Капітал», член ради...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

Коментарі

 • Олена | 6 / 07 / 2013

  Добрий день! Скажіть, будь ласка, кому краще довіряти свої гроші — недержавним пенсійним фондам чи страховим компаніям? Чи викликає у Вас довіру зокрема компанія MetLife? Дякую.

  • Руслан Юрків | 7 / 07 / 2013

   Доброго дня, Олена.

   Ви писали: «кому краще довіряти свої гроші — недержавним пенсійним фондам чи страховим компаніям? »

   Пенсійний капітал потрібно формувати з врахуванням диверсифікації, «розкласти гроші в різні кошики». Потрібно користуватися і НПФ і СК, але Вам потрібно знати усі плюси та мінуси фінансових продуктів якими Ви плануєте скористатися.

   У Вас повинен бути фінансовий план по формуванню пенсійного капіталу який включає і інші фінансові продукти.

   Рекомендую замовити послугу з розробки Фінансового план ПЕНСІЙНОГО vseprogroshi.com.ua/poslu...j-plan-pensijnij

   В план включається також і підбір фінансових установ.

   Ви писали: «Чи викликає у Вас довіру зокрема компанія MetLife? »

   Шановна Олена, для того щоб дати відповідь на Ваше питання потрібно знати відповіді на багато питань, наприклад:

   Яку суму пенсійного капіталу Вам потрібно сформувати?

   За який термін?

   Чи потрібно Вам мати страхове покриття і в якому розмірі?

   Яку суму інвестицій Ви готові здійснювати щоб досягти поставленої цілі?

   І т.д…

   Компанія MetLife має свої плюси і мінуси та велику кількість програм. Можливо у Вашому випадку ця компанія не зможе надати Вам те що Ви бажаєте отримати.

   Є багато запитань на які потрібно знати відповіді щоб надати Вам рекомендацію.

   Рекомендую замовити послугу з розробки Фінансового план ПЕНСІЙНОГО vseprogroshi.com.ua/poslu...j-plan-pensijnij

  • Антон | 20 / 12 / 2016

   Доброго дня, Олена! Я вже, являюсь клієнтом компанії MetLife. Перед тим як прийняти рішення перевірив всі важливі моменти гарантії та ліцензії. Як на мене, це саме надійне місце для накопичення коштів навіть з теперішньою ситуацією за вікном. Мій знайомий на пряму працює на дану страхову компанію.

 • Коментувати

  Name*

  Email

  Website