«Перепалка» інвестора та професійного трейдера

Копия Олександр Новосядлий 2

«Перепалка» інвестора та професійного трейдера

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Комментариев нет 1,422 просмотров

В січні 2014 року була опублікована стаття «Що може дати фондовий ринок українському інвестору?»

яка показала величезний інтерес до питань інвестицій на фондову ринку, зокрема, українському.

До статті написано 7 сторінок емоційних коментарів, частину з яких подаю в сьогоднішній статті, аби пролити світло на ключові питання роботи з цінними паперами.

Олександр Новосядлий 2Працюю на фондових ринках вже 3 роки. Зосереджую свою роботу на двох біржах: українська (УБ) та російська (MOEX) фондові біржі. Займаюсь як портфельними інвестиціями так і активним трейдингом. Сформована команда трейдерів, я — очолюю дану команду, та працюю в якості ризик-менеджера. Для того, щоб розпочати діяльність на фондових ринках необхідно:

1) вибрати он-лайн брокера

2) підписати договір на брокерське обслуговування та відкрити торгових рахунок

3) встановити на комп'ютері торгову платформу Quik

4) отримати у брокера логін та пароль для доступу в торгову систему

5) поповнити торговий рахунок

6) почати торгувати

ux.ua — сайт Української Біржі

moex.com — сайт Московської Біржі

Щоб розпочати торгівлю на фондових ринках, відкритого рахунку на грошей на ньому — недостатньо для ведення успішного бізнесу. Основний елемент для отримання успіху є чітко визначена система аналізу.

Є два типа аналізу:

1) Технічний аналіз — аналіз ринкової структури, що сформувалась у минулому та є на даний час. Це робота із графіками, а саме їх аналіз, що базується на основі графічних та комп'ютерних підходів

2) Фундаментальний аналіз — аналіз, що базується на основі визначення фінансово-економічної інформації, що стосується цінних паперів — це визначення «справедливої» (внутрішньої) вартості цінних паперів (на основі аналізу діяльності емітента) та порівняння її з ринковою

Наступний важливий елемент у торгівлі — це вміння будувати свої цілі перед процесом інвестування. Потрібно чітко розуміти бажаний прибуток та фіксувати його коли вкладення досягнули даного рівня прибутковості, а також мати вміння закривати збитки, тобто визначити наперед максимально допустимі збитки у кожному вкладенні.

Третій елемент — це коректний розподіл коштів і відповідності до ризиків. Процес аналізу має розпочинатись з визначення максимально допустимих збитків, а не, придбавши акції, починати прораховувати прибутки.

Тепер наведу приклад на основі того ж Райффайзен Банк Аваль: основою при купівлі акцій для портфельний інвестицій є визначення справжньої ціни акції, що розраховується з власного капіталу компанії та порівнюється із біржовою ціною.

Акції купуються тільки у точках їхнього спаду, коли ціна є недооцінена, тобто ринкова ціна нища за вартісь власного капіталу на одну акцію. За останніх кілька років власний капітал на одну акцію даної компанії є не більше 0,28 грн. На даний час ціна — 0,11 грн. Акції недооцінені, тому це найкращий момент для купівлі.

Алчевський металургійний комбінат — статутний капітал 0,02 грн. на одну акцію, ринкова — 0,038. Акції — переоцінені (що вже говорити про 0,2164), тому є вірогідність їхнього падіння.

Це один із прикладів аналізу, і лише по даному показникові складно приймати рішення. Тут варто пригадати вислів: «Сім раз відміряй, а раз відріж».

У 70% все відбувається з точністю навпаки. Я зустрічав багато людей які отримували збитки при купівлі цінних паперів, проблемою — є незнання систем аналізу та нерозуміння природи формування біржі та ринкових цін.

Коли ми чуємо біржу, ми згадуємо фільми, де хтось вклав маленьку суму і за день став мільйонером. Коли ви дивитесь бойовики, ви вірите, що одна людина за фільм перебиває чоловік 100?! От і ринок — це зовсім інша структура, і для досягнення успіху потрібно вчитись і ще раз вчитись.

У статті були описані депозитні ставки у валюті, тобто депозити у доларах та євро. На превеликий жаль в Україні великий ступінь недовіри до національної валюти, велика доларизація — тому я і не згадував про гривневі вкладення.

Коли ми вкладаємо грошові кошти в банківську структуру складно розраховувати на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, можна навести безліч прикладів про неповернення коштів

http://zib.com.ua/ua/10185-fond_nichogo_ne_garantuvannya_vkladiv_fizichnih_osib_scho_da.html

http://my.ictv.ua/index/read-news/id/1468010

Так, розмір фонду 7 млрд.грн., а депозитна база гривневих вкладів фізичних осіб в Україні в десятки разів більша. Виникає питання: «Що і кому фонд зможе повернути?»

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 1-min

  «Зелений» тариф в Україні: чому він не працює належним чином?

  В Україні «зелений» тариф — один з доказів того, що наша країна повільно, але впевнено рухається в Європу.  Однак на практиці ми не використовуємо «зелений» тариф належним чином.  Як у випадку з медичною та пенсійною реформою...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

 • 1

  Новий закон про валюту, що змінилося?

  7 лютого набув чинності закон «Про валюту та валютні операції». Усі нововведення можна умовно розділити на дві групи: для бізнесу і для населення. Для населення підвищення ліміту інвестицій за кордон з 50 тис дол до 50 тис євро. Українці отримають...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

Коментувати

Name*

Email

Website