«Перепалка» інвестора та професійного трейдера

Копия Олександр Новосядлий 2

«Перепалка» інвестора та професійного трейдера

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 1,634 просмотров

В січні 2014 року була опублікована стаття «Що може дати фондовий ринок українському інвестору?»

яка показала величезний інтерес до питань інвестицій на фондову ринку, зокрема, українському.

До статті написано 7 сторінок емоційних коментарів, частину з яких подаю в сьогоднішній статті, аби пролити світло на ключові питання роботи з цінними паперами.

Олександр Новосядлий 2Працюю на фондових ринках вже 3 роки. Зосереджую свою роботу на двох біржах: українська (УБ) та російська (MOEX) фондові біржі. Займаюсь як портфельними інвестиціями так і активним трейдингом. Сформована команда трейдерів, я — очолюю дану команду, та працюю в якості ризик-менеджера. Для того, щоб розпочати діяльність на фондових ринках необхідно:

1) вибрати он-лайн брокера

2) підписати договір на брокерське обслуговування та відкрити торгових рахунок

3) встановити на комп'ютері торгову платформу Quik

4) отримати у брокера логін та пароль для доступу в торгову систему

5) поповнити торговий рахунок

6) почати торгувати

ux.ua — сайт Української Біржі

moex.com — сайт Московської Біржі

Щоб розпочати торгівлю на фондових ринках, відкритого рахунку на грошей на ньому — недостатньо для ведення успішного бізнесу. Основний елемент для отримання успіху є чітко визначена система аналізу.

Є два типа аналізу:

1) Технічний аналіз — аналіз ринкової структури, що сформувалась у минулому та є на даний час. Це робота із графіками, а саме їх аналіз, що базується на основі графічних та комп'ютерних підходів

2) Фундаментальний аналіз — аналіз, що базується на основі визначення фінансово-економічної інформації, що стосується цінних паперів — це визначення «справедливої» (внутрішньої) вартості цінних паперів (на основі аналізу діяльності емітента) та порівняння її з ринковою

Наступний важливий елемент у торгівлі — це вміння будувати свої цілі перед процесом інвестування. Потрібно чітко розуміти бажаний прибуток та фіксувати його коли вкладення досягнули даного рівня прибутковості, а також мати вміння закривати збитки, тобто визначити наперед максимально допустимі збитки у кожному вкладенні.

Третій елемент — це коректний розподіл коштів і відповідності до ризиків. Процес аналізу має розпочинатись з визначення максимально допустимих збитків, а не, придбавши акції, починати прораховувати прибутки.

Тепер наведу приклад на основі того ж Райффайзен Банк Аваль: основою при купівлі акцій для портфельний інвестицій є визначення справжньої ціни акції, що розраховується з власного капіталу компанії та порівнюється із біржовою ціною.

Акції купуються тільки у точках їхнього спаду, коли ціна є недооцінена, тобто ринкова ціна нища за вартісь власного капіталу на одну акцію. За останніх кілька років власний капітал на одну акцію даної компанії є не більше 0,28 грн. На даний час ціна — 0,11 грн. Акції недооцінені, тому це найкращий момент для купівлі.

Алчевський металургійний комбінат — статутний капітал 0,02 грн. на одну акцію, ринкова — 0,038. Акції — переоцінені (що вже говорити про 0,2164), тому є вірогідність їхнього падіння.

Це один із прикладів аналізу, і лише по даному показникові складно приймати рішення. Тут варто пригадати вислів: «Сім раз відміряй, а раз відріж».

У 70% все відбувається з точністю навпаки. Я зустрічав багато людей які отримували збитки при купівлі цінних паперів, проблемою — є незнання систем аналізу та нерозуміння природи формування біржі та ринкових цін.

Коли ми чуємо біржу, ми згадуємо фільми, де хтось вклав маленьку суму і за день став мільйонером. Коли ви дивитесь бойовики, ви вірите, що одна людина за фільм перебиває чоловік 100?! От і ринок — це зовсім інша структура, і для досягнення успіху потрібно вчитись і ще раз вчитись.

У статті були описані депозитні ставки у валюті, тобто депозити у доларах та євро. На превеликий жаль в Україні великий ступінь недовіри до національної валюти, велика доларизація — тому я і не згадував про гривневі вкладення.

Коли ми вкладаємо грошові кошти в банківську структуру складно розраховувати на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, можна навести безліч прикладів про неповернення коштів

http://zib.com.ua/ua/10185-fond_nichogo_ne_garantuvannya_vkladiv_fizichnih_osib_scho_da.html

http://my.ictv.ua/index/read-news/id/1468010

Так, розмір фонду 7 млрд.грн., а депозитна база гривневих вкладів фізичних осіб в Україні в десятки разів більша. Виникає питання: «Що і кому фонд зможе повернути?»

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • shutterstock-46

  Облікова ставка 13,5%: добре чи погано?

  «НБУ зменшив облікову ставку на рекордні 2 п.п.» 13 грудня минулого року Нацбанк вирішив знову зменшити облікову ставку.  Це було п'ятим за рахунком зниженням з початку 2019 року.  У грудні цей макроекономічний показник «схуд» особливо...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • money-1-1024x570_-1

  Що потрібно знати про депозити?

  Про те, що гроші повинні працювати, знає кожен, хто їх заробляє. Але, на жаль, багато українців продовжують тримати заощадження вдома, позбавляючи себе можливості отримувати пасивний дохід. Пояснюється це низьким рівнем довіри громадян до фінансових установ,...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of