Податкова знижка на навчання. Як? Кому? Скільки?

dengi-sostoyanie-fig-lapsha

Податкова знижка на навчання. Як? Кому? Скільки?

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
5 комментраиев 145,405 просмотров

Практично всі студенти-контрактники (або їх батьки) мають право на отримання податкової знижки до 18% від вартості навчання. А віднедавна можна отримати податкову знижку ще за навчання в закладах дошкільної, позашкільної, загально середньої, професійної (професійно-технічної).

Що таке «Податкова знижка за навчання»?

«Мовою закону»

Згідно з п. 14.1.170 ст. 14 нового Податкового кодексу, податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, — документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку — резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом.

А п. 166.3.3 того ж кодексу визначає, що сума коштів, витрачена на отримання середньої професійної або вищої освіти платником податків та/або членом його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати, підпадає під податкову знижку.

«Своїми словами»

Якщо громадянин України, який офіційно працює, отримує заробітну плату і сплачує податки, оплачує навчання у ПТУ чи вузі (своє чи сім'ї), то він може скористатися податковою знижкою. Якщо громадянин є СПД (суб'єкт підприємницької діяльності — приватний підприємець), то він НЕ може скористатися цією знижкою.

Якщо людина офіційно працює, отримує зарплату, але не сплачує податок на доходи фізичних осіб — то він теж НЕ може скористатися цим правом.

Для студентів і їх батьків

Якщо Ваш договір про оплату навчання оформлений на офіційно працюючу людину, яка платить податки і оплачує навчання за себе або за непрацюючого студента, то:

1. Готуєте пакет документів згідно переліку (читайте тут)

2. Заповнюєте податкову декларацію з додатком №6 (бланки та зразки заповнення отримайте тут

3. Йдете в свою податкову, подаєте декларацію і подаєте копії необхідних документів (оригінали залишаються у Вас). 

Зробити це можна до 31 грудня 2018 року. Але краще не затягувати.

Сума, на яку можна розраховувати

Беремо наступну формулу: прожитковий мінімум для працездатної особи на 1 січня звітного року (у 2017 — 1600  гривень) множимо на 1,4 і отримуємо 2 240 гривень. Округляємо до найближчих 10 гривень (2 240 гривень).

Тобто, максимальна оплата навчання, з якою знижка буде розраховуватися, становить 2 240 * 12 місяців = 26 880 гривень. Все, що понад, під знижку не підпадає.

Від цієї суми Вам можуть повернути з бюджету не більше 18% (ставка податку на доходи фізичних осіб): 26 880 / 100 * 18 = 4 838 гривень.

Тобто, якщо всі зірки для Вас співпадуть, — з бюджету можна буде повернути від оплати за навчання до 4,838 гривень.

Додатково

Відповіді на питання по податковій знижці є на сайті.

Абітурієнтам 2019

Якщо Ви поступаєте в 2019 році на контракт — намагайтеся укладати договір на навчання на того з батьків, у кого офіційне працевлаштування, більша офіційна заробітна плата і, відповідно, більше податкові відрахування. Ну і пам'ятайте, що приватні підприємці не підпадають під цю знижку.

Якщо у Вас є друзі студенти – контрактники, які можуть скористатися податковою знижкою, поділіться з ними цією статтею! А Якщо не хочеш над усім цим замислюватись? Пропонуємо послуги фінансового консультанта!

Якщо Ви не хочете звертатись за послугами до фінансового консультанта, пропонуємо відвідати серію живих майстер-класів, на яких Ви отримаєте корисні знання про поводження з грошима, та зумієте здобути фінансову незалежність.

Читайте також:

Якщо є бажання, можете переглянути безкоштовний відео курс про повернення податків тут.

Як повернути частину сплачених відсотків по іпотечному кредиту?

Заберіть від держави гроші, які Вам належать — скористайтеся податковою знижкою!

Накопичувальне страхування життя на користь дитини

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 1

  Безбідна старість в Україні – міф чи реальність?

  Оскільки введення обов'язкових накопичувальних пенсій в черговий раз відкладається, в Україні як і раніше залишаються солідарний і добровільний накопичувальний рівні пенсійної системи. При солідарному пенсіонерам виплачуються гроші за рахунок податків офіційно працюючих громадян, яких в...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

 • 1-2

  МФО vs банк або де вигідніше брати кредити

  Ще кілька років тому в разі фінансової потреби люди зверталися переважно в банки, оскільки іншої гідної альтернативи для отримання кредиту не було. Однак з появою в Україні мікрофінансових організацій (МФО) ситуація змінилася. Взяти кредит тепер...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

Коментарі

 • Заберіть від держави гроші, які Вам належать – скористайтеся податковою знижкою! | | 11 / 05 / 2013

  [...]Шановний Павло. Прошу читайте та використовуйте Податкова декларація про майновий стан і доходи. Бланк та зразок заповнення vseprogroshi.com.ua/dekla...nk-i-zrazok.html Податкова знижка. Перелік документів vseprogroshi.com.ua/podat...a-dokymenty.html Як повернути частину сплачених відсотків по іпотечному кредиту ? vseprogroshi.com.ua/yak-p...h-vidsotkiv.html Податкова знижка на навчання. Як? Кому? Скільки? vseprogroshi.com.ua/podat... — navchannya.html [...]

 • Як два місяці НЕ платити за навчання? Податкова знижка. | | 24 / 07 / 2013

  [...]в своїх статтях вже писали про податкову знижку за навчання. Скориставшись правом на податкову знижку, Ви можете [...]

 • Налоги заплатили? В 2014 году сможете часть вернуть! | | 31 / 01 / 2014

  [...]Налоговая скидка на обучение. Как? Кому? Сколько?  [...]

 • Як оформити документи з ВУЗом, щоб отримати податкову знижку за навчання? | | 12 / 05 / 2014

  […]Податкова знижка на навчання. Як?  Кому?  Скільки? […]

 • Как оформить документы с ВУЗом, чтобы получить налоговую скидку за обучение? | | 12 / 05 / 2014

  […]Налоговая скидка на обучение. Как? Кому? Сколько?   […]

 • Коментувати

  Name*

  Email

  Website