Що є для вас по-справжньому цінним?

gorod-ulica-brodyaga-devushka

Що є для вас по-справжньому цінним?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 3,735 просмотров

   Люди не просто купують за свої гроші товари чи послуги. Люди купують самі  гроші, а платять за них чимось іншим, іноді дуже цінним – своїм часом, здоров’ям, знаннями. А що ви віддаєте, щоб отримати гроші? Чи вартують гроші того, що ви за них платите?

   Варто хоча б раз в житті задуматися над питанням: «Що є для мене особливо цінним в моєму житті?» Назвіть принаймні пять таких речей, які ви по-справжньому цінуєте, а ще краще, запишіть ці важливі і цінні для вас речі.

   А тепер дайте відповідь на питання «Які з цих речей ви готові добровільно обміняти на гроші?»

   Якщо ви чесно вказали ті речі, які цінуєте по-справжньому, то скоріш за все ЖОДНУ з них не захочете поміняти на гроші. Справді, чи варто міняти на папірчики те, що є цінним і дорогим для вас?

   В дитинстві багато хто грався в гру «А ти можеш зробити це (щось неприємне чи непристойнее) за мільйон доларів?» Сьогодні багато реаліті-шоу підхопили цю ідею, і ми вже можемо спростерігати по телевізору, на що люди готові піти і навіть йдуть за великі (на їх думку) гроші. В багатьох фільмах також тим чи іншим способом обігрують цю ж ідею «Хто і чому згодиться зробити щось непристойнее за великі гроші». Наприклад, це фільм «Indecent Proposal» («Непристойна пропозиція»), де багач пропонує чоловікові один мільйон доларів в обмін на ніч з його дружиною.

   Коли ми не помічаємо чи не хочемо помічати, що становить справжню цінність в нашому житті, то доводиться йти на компроміси, міняючи наші цінності на гроші.

  Найчастіше на гроші ми міняємо найцінніше, що у нас є – наш час. Час – це така універсальна одиниця обміну для тих, хто працює. Якщо люди хочуть мати більше грошей, то, очевидно, треба віддати більше часу, щоб їх отримати. Проте люди все-таки усвідомлюють, що час – це більша цінність, ніж гроші, що воно для нас значно важливіше, ніж гроші самі по собі. 67% людей, в яких запитали, що для них найцінніше, відповіли, що це – вільний час, а лише для 13% — гроші.

   Також на гроші люди міняють свою свободу, здоров’я, стосунки. Та найдивнішим є обмін добробуту на гроші. Як це? А ось так – людина витрачає більше, ніж заробляє, тобто витрачає не лише поточні доходи, а навіть заощадження, тобто руйнує, свідомо чи ні, свою фінансову стабільність, фінансовий фундамент своєї родини. Чому? Та тому що не володіє фінансовою грамотністю – важливою складовою культури сьогоднішньої людини.

   Чи вважаєте ви фінансово грамотним себе? Що для вас є показником вашої грамотності чи безграмотності? На чому ґрунтуються ваші фінансові рішення? Як стати фінансово грамотним чи підвищити рівень своєї фінансової культури? Як забезпечити, щоб ваші гроші працювали на вас, а не ви віддавали найцінніші речі в обмін за гроші? Про все це ви зможете дізнатися з нашої рубрики «Фінансова грамотність». Саме тут ви зможете піднятися по щаблям фінансової мудрості, зрозумієте, хто такий фінансовий нуль і як ним ніколи не стати.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 735ac5ca-ce3e9cb0ad7ea518f3f4eb5d278a1fff

  Чи варто довіряти недержавним пенсійним фондам?

  Сьогодні в Україні досить гостро стоїть проблема з наповненням Пенсійного фонду, а також є необхідність в реформуванні всієї системи. І якщо це проблема не буде вирішена, то вже через 10-15 років пенсії буде платити просто нічим. Про...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • Рейтинг и анализ банков

  Підсумки 2020 року для банківського ринку України

  Для будь-якої країни, банківська система — вкрай важливий елемент розвитку та взагалі існування держави. Вона складають невід'ємну частину сучасного грошового господарства, а її діяльність тісно пов'язана з потребами відтворення. У сучасному суспільстві банки не тільки організовують...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of