Люди не просто купують за свої гроші товари чи послуги. Люди купують самі гроші, а платять за них чимось іншим, іноді дуже цінним – своїм часом, здоров’ям, знаннями. А що ви віддаєте, щоб отримати гроші? Чи вартують гроші того, що ви за них платите?
Варто хоча б раз в житті задуматися над питанням: «Що є для мене особливо цінним в моєму житті?» Назвіть принаймні пять таких речей, які ви по-справжньому цінуєте, а ще краще, запишіть ці важливі і цінні для вас речі.
А тепер дайте відповідь на питання «Які з цих речей ви готові добровільно обміняти на гроші?»
Якщо ви чесно вказали ті речі, які цінуєте по-справжньому, то скоріш за все ЖОДНУ з них не захочете поміняти на гроші. Справді, чи варто міняти на папірчики те, що є цінним і дорогим для вас?
В дитинстві багато хто грався в гру «А ти можеш зробити це (щось неприємне чи непристойнее) за мільйон доларів?» Сьогодні багато реаліті-шоу підхопили цю ідею, і ми вже можемо спростерігати по телевізору, на що люди готові піти і навіть йдуть за великі (на їх думку) гроші. В багатьох фільмах також тим чи іншим способом обігрують цю ж ідею «Хто і чому згодиться зробити щось непристойнее за великі гроші». Наприклад, це фільм «Indecent Proposal» («Непристойна пропозиція»), де багач пропонує чоловікові один мільйон доларів в обмін на ніч з його дружиною.
Коли ми не помічаємо чи не хочемо помічати, що становить справжню цінність в нашому житті, то доводиться йти на компроміси, міняючи наші цінності на гроші.
Найчастіше на гроші ми міняємо найцінніше, що у нас є – наш час. Час – це така універсальна одиниця обміну для тих, хто працює. Якщо люди хочуть мати більше грошей, то, очевидно, треба віддати більше часу, щоб їх отримати. Проте люди все-таки усвідомлюють, що час – це більша цінність, ніж гроші, що воно для нас значно важливіше, ніж гроші самі по собі. 67% людей, в яких запитали, що для них найцінніше, відповіли, що це – вільний час, а лише для 13% — гроші.
Також на гроші люди міняють свою свободу, здоров’я, стосунки. Та найдивнішим є обмін добробуту на гроші. Як це? А ось так – людина витрачає більше, ніж заробляє, тобто витрачає не лише поточні доходи, а навіть заощадження, тобто руйнує, свідомо чи ні, свою фінансову стабільність, фінансовий фундамент своєї родини. Чому? Та тому що не володіє фінансовою грамотністю – важливою складовою культури сьогоднішньої людини.
Чи вважаєте ви фінансово грамотним себе? Що для вас є показником вашої грамотності чи безграмотності? На чому ґрунтуються ваші фінансові рішення? Як стати фінансово грамотним чи підвищити рівень своєї фінансової культури? Як забезпечити, щоб ваші гроші працювали на вас, а не ви віддавали найцінніші речі в обмін за гроші? Про все це ви зможете дізнатися з нашої рубрики «Фінансова грамотність». Саме тут ви зможете піднятися по щаблям фінансової мудрості, зрозумієте, хто такий фінансовий нуль і як ним ніколи не стати.
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...
16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: