Що сталось із фінансовим ринком у 2013 році? Підсумки

2013money

Що сталось із фінансовим ринком у 2013 році? Підсумки

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
1 комментарий 1,767 просмотров

Фінансові підсумки 2013року2013 рік уже позаду, а тому пора робити підсумки року і зокрема на фінансовому ринку. Яким був 2013 для фінансового ринку? Що скажуть інвестори та які фінансові зміни відбулись у секторах ринку? 

Інвестори зазначають, що у той час як у США спостерігають відновлення економіки, єврозона вийшла з рецесії, економічна ситуація в Україні у 2013 порівнювалась з епохою «застою». А тому, заробити на кон'юнктурі ринку українським гравцям в 2013 році було непросто. Проте, тим, хто не побоявся ризикувати, часом посміхалася фінансова удача, адже фінансові ринки світу в 2013 були наповнені ліквідністю, про що говорять основні світові індекси, а тому у українських інвесторів була можливість заробити і на західних ринках.

Щодо ринку нерухомості, то для інвесторів України пріоритетом була житлова нерухомість. Кількість будівництв виросла не тільки по Києву, а й по інших містах України. Другим після житла по пріоритетності залишається торговельна нерухомість, активно будувалися масштабні торгово-розважальні центри, особливо у столиці.

Нова прибуткова валюта — Bitcoin 

прибуткова валюта - Bitcoin Ніколи раніше про кріптовалюти не говорили так багато, як цього року. Курс валюти, яка існує з 2009 року, на початку 2013-го становив $ 13. І якщо тоді хтось вдало купив собі парочку цих віртуальних монет і зберіг їх певний час, то  протягом року міг обміняти їх за курсом $ 1 240 за штуку. Проте варто зазначити, що їх курси  досить нестабільні — вони можуть змінюватись на десятки доларів буквально за кілька хвилин.

Євробонди — «Борговий тягар» України 

17 грудня, слідом за виділенням Росією $ 15 млрд, інвестори могли спостерігати найбільше рух  українських євробондів. Буквально протягом години після згоди двох лідерів, на ринку прибутковість суверенних облігацій України з погашенням в 2014 році знизилася в 1,8 рази і склала 7,93%. Як наслідок ціна на українські бонди істотно виросла. Тому найбільші утримувачі такого типу європаперів змогли добре заробити на кризовій для України ситуації.

Та саме на 2013 рік припав пік виплат України за зовнішніми боргами, проте Україна вчасно перерахувала МВФ згідно графіку погашення запозичень за весь 2013 -й близько 5,6 млрд. доларів США.

банкЩо стосується банківського сектору, то у 2013 році над депозитами нависли певні загрози. Часткове погіршення стану системи було викликане спробою НБУ будь-якими методами стримувати існуючої обмінний курс для створення дефіциту гривні в економіці та підвищення її вартості за кредитами і депозитами. Та головним випробуванням фінансисти назвали перші тижні Євромайдану. Ці дні стали перевіркою на міцність банків і головного регулятора — незважаючи на побоювання учасників ринку до 22 грудня 2013 НБУ не ввів мораторій на зняття коштів з банків. Якщо говорити про депозитні вклади, то більшість громадян воліли робити вклади у валюті, відмовляючись від високої ставки за гривневими депозитами, що перевищувала в ряді випадків 20 % річних. Переводячи гривневі депозити у валютні  обсяг операцій сягав $ 100 млн на добу. Чимало еге ж.

Попри те, що під час року частина іноземних банків все таки покинула український ринок, та в очах наших громадян, довіра до банківської системи в значній мірі покращилась, і як результат банківський сектор має приблизно 19% приросту депозитів  вкладників.

Разом з тим, українському центробанку вдалося утримати офіційний курс національної валюти на стабільному рівні, а тому ті, хто не побоявся девальвації, міг непогано заробити на банківських вкладах.

Кількість довгих кредитів зменшилася. Наприклад, в кредитах населення відбулось скорочення частки іпотечних кредитів і зростання споживчих кредитів, які є більш ризикованими. Скоротилась частка домовлених кредитів серед юридичних осіб і збільшилась частка кредитів, які йдуть на поточні потреби підприємств — покриття касових розривів і т.п.

ринок страхування 2013Ринок страхових послуг залишається найбільш капіталізованим серед інших небанківських фінансових ринків. Загальна кількість страхових компаній (СК) станом на 09.2013 становила 411, у тому числі СК «life»1– 62 компанії, СК «non-life» – 349 компанії, (станом на 09.2012 – 448 компаній, у тому числі СК «life» – 64 компаній, СК «non-life» – 384 компній). 2013 був роком зміцнення позицій як вітчизняних так і іноземних СК. Так, обсяги валових страхових премій 2013 рік збільшились порівняно з  місяцями 2012 року на 35,2%, при цьому чисті страхові премії збільшились на 8,7%. Це свідчить про зростання довіри населення до самого страхування, та й до самих страхових компаній, хоча проблема вибору однієї СК серед такої кількості, як зазначають, досі залишається. 

Нажаль досі не змінилось ставлення до страхування у держави — чиновники досі не розуміють, що за рахунок страхування можна вирішити багато соціальних проблем.

Головне, що його важливість розуміє дедалі більше громадян і найголовніше успішно реалізує заради своєї ж безпеки.

Кожен отримав свої результати, загальні підсумки проаналізовані, висновки зроблено.

 А яким  2013 рік був для Вас, як учасника фінансового ринку? 

Поділіться у коментарях

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 1

  Безбідна старість в Україні – міф чи реальність?

  Оскільки введення обов'язкових накопичувальних пенсій в черговий раз відкладається, в Україні як і раніше залишаються солідарний і добровільний накопичувальний рівні пенсійної системи. При солідарному пенсіонерам виплачуються гроші за рахунок податків офіційно працюючих громадян, яких в...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

 • 1-2

  МФО vs банк або де вигідніше брати кредити

  Ще кілька років тому в разі фінансової потреби люди зверталися переважно в банки, оскільки іншої гідної альтернативи для отримання кредиту не було. Однак з появою в Україні мікрофінансових організацій (МФО) ситуація змінилася. Взяти кредит тепер...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

Коментарі

 • Олег | 17 / 01 / 2014

  В 2013 році я зробив ставку на депозити в банках. В 2012 я тримав депозити в ПриватБанку і Дельнабанку. Мене все влаштовувало. Але обєм депозитів в цих виликих банках значно більий ніж та сума якою володіє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

  Тобу щоб убезпечити свої кошти при можливих проблемах в цих великих банках довелось частину коштів перевести на депозити в менші банки, я для цего обрав 2 банки: це Імексбанк, і Міський Комерційний Банк.

  З ними під час розміщення коштів були невеликі проблемки, але в цілому покищо мене вони влаштовують. Буду співпрацювати з ним і в 2014.

  Інший підсумок року для мени це акції. Я в 2010 року купив акції 5 емітентів із блакитних фішок. В 2013 індекс Української біржі впав преблизно на 5% і що насторожує обєм торів акціями впав приблизно в 2 разі. Отже 2013 не виправдав по акціям мої сподівань. Ринок акцій остаточно в комі.

  Також я займаюсь прямим інвестування. В 2013 був один проект досить успішний від продовжуєтьс і в 2014 році, думаю навіть довложити. Були і негативні вкладення, по одному із них вже йде судове розберательство, по інших 2-ох буду займатися в цему році. Також почав в кінці року ще один проект, покищо політ нормальний.

  Взагалі рік пройшов добре, гривня залишилась стабільною не зважаючи на запенвення «експетів» і хвилювання на євромайдані. Мої особисто доходи збільшилися в 2013 році.

  Думаю що 2014 буде кращим, газ подешевшав, кредит отриманий, влада Януковича тримається досить впевнено, в економіці буде пожвалення. Думаю курс долара на кінець 2014 не буде нижчим за 8,50 за долар.

  Амінь.

 • Коментувати

  Name*

  Email

  Website