Що таке “ринок страхування” та як він функціонує в Україні?

23

Що таке “ринок страхування” та як він функціонує в Україні?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 3,934 просмотров

Ринок “страхування” для пересічного громадянина сьогодні звучить досить неоднозначно та абстрактно. З однієї сторони, асоціативно, керуючись власним пострадянським досвідом ми згадуємо “соцстрах”, праобраз “солідарної системи пенсійного страхування”, “відновлення тимчасової втрати працездатності”, з іншої – абсолютно нічого не можемо згадати про зовсім іншу сторону медалі – накопичення, приємний матеріальний додаток до заслуженої пенсійної винагороди, впевненість та захист власного майбутнього, що залежить від наших думок, цілей, дій, одним словом, грамотного фінансового планування та диверсифікації ризиків власних заощаджень. І не дивно, адже ініціатора такої ідеї, окрім держави звісно, чекала б не дуже приємна винагорода, зокрема – звинувачення у спекулятивних діях у 70-80-і роки, буржуазних витребеньок у 50-60-і роки, ворога пролетаріату у 20-40-і роки 20-го століття. Отже, ми маємо переконання лише з чужого досвіду, але реально зовсім не знайомі з цим фінансовим інструментом диверсифікації ризиків власного майбутнього.

1

Що із законодавством і чи варто довіряти?

В Україні відносини страхування регламентовані Законом України «Про страхування». Страховий захист майнових інтересів підприємств, установ, організацій та фізичних осіб передусім забезпечується виконанням страховиками серйозних вимог, які встановлює визначений вище закон:

  • страхові компанії в Україні можуть бути створенні лише у формі: “…акціонерних, повних, командитних товариств або товариств з додатковою відповідальністю згідно із Законом України “Про господарські товариства…”. Відмітьте для себе, що така форма організації як товариствами з обмеженою відповідальністю є неприпустимою для страховика. Тобто ваші внески забезпечуються не лише активами страхової, але й власністю її засновників.
  • страхова діяльність є ліцензійованою: “…учасників кожної з таких фінансових установ повинно бути не менше трьох, та інших особливостей, передбачених цим Законом, а також одержали у встановленому порядку ліцензію на здійснення страхової діяльності…”. Така ліцензія надається державними органами виконавчої влади – Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (НАЦКОМФІНПОСЛУГ).
  • статутний капітал страхової компанії повинен бути сплачений виключно у грошовій формі, або цінними паперами, що випускаються державою. Водночас даний обсяг не може перевищувати 25 % від загального обсягу статутного капіталу. Отже, засновники страхової компанії повинні володіти реально заявленим капіталом у грошовому виразі, а не нематеріальних активів. Він також не може бути внесений засновниками у результаті отриманого кредиту чи позики.
  • мінімальний розмір статутного капіталу страховика повинен становити: “ …який займається видами страхування іншими, ніж страхування життя, встановлюється у сумі, еквівалентній 1 млн. євро, а страховика, який займається страхуванням життя, — 10 млн. євро за валютним обмінним курсом валюти України”.
  • формування цілого ряду страхових резервів, що забезпечують майбутні виплат страхових сум і страхового відшкодування залежно від видів страхування, наявність яких чітко прослідковується (НАЦКОМФІНПОСЛУГ) та регламентується законом.

2

Чи стабільний ринок страхування?

Додатковим рівнем гарантованості зобов’язань страхових компаній є сплачений статутний капітал та активи, визначені ст. 31 Закону України «Про страхування» для представлення коштів страхових резервів. Давайте поглянемо на цифри на рис. 1.

333

Рис. 1 — Динаміка статутного капіталу страхових компаній України і активів, передбачених для розміщення страхових резервів.

Джерело: розраховано на основі даних https://www.nfp.gov.ua

Очевидною є стабільність сплати статутного капіталу, суттєве та стабільне перевищення активів направлених на розміщення страхових резервів. Про що говорять дані індикатори – про стабільність ринку страхування, про його забезпеченість та регламентованість. Зараз активи страхових компаній зростають, що свідчить про зацікавленість українців в їх послугах. Зменшення питомої вага обсягів сплачених статутних капіталів страховими компаніями (чорні прямокутники) по відношенню до їх активів, передбачених для розміщення страхових резервів (жовті прямокутники) доводить, що страхові компанії абсолютно серйозно відносяться до власних зобов’язань не лише задля виконання законодавства, адже для цього досить було б сплатити статутний капітал, але й перед власними клієнтами, збільшуючи активи. На разі, ринок страхування в Україні є стабільним і вартим уваги як фінансового інструмента вдалої інвестиції.

Що саме недорозповіли нам про ринок страхування? 

Апріорно ми знецінюємо значення страхування не розуміючи його переваги як фінансового інструмента заощадження та інвестування у власне майбутнє. Одними із прикладів є страхування життя. Можна почати хоча б з очевидних переваги цього інструменту довгострокового інвестування.

3

Давайте розбиратись:

За Чому?
Фінансовий захист здоровя та життя на визначений термін, незалежно від зовнішніх чинників, адже ви вже маєте договір на отримання таких послуг Дозволить бути впевненим, що у випадку хвороби чи проблем із здоров’ям, ситуація не стане катастрофою для вас та вашої сім’ї.Страховик реалізує виплату відповідно до визначеної суми у договорі страхування.Отримуєте якісну та своєчасну медичну допомогу

Компенсує відсутність доходу та забезпечить належний рівень на період реабілітації.
Додаткові заощадження або приємний додаток до пенсії. За договорами страхування життя ви отримуєте гарантовану виплату та додатковий інвестиційний дохід.За допомогою програм пенсійного страхування можна сформувати капітал для отримання додаткових пенсійних виплат протягом запланованого періоду. До речі, ви можете самостійно обрати розмір цього приємного додатку.
Страхові виплати перевищують страхові внески Дозволить вирішити ситуацію зі здоров’ям, забезпечить грошові кошти для відновлення та реабілітації.
Зручність сплати внесків Можна самостійно сформувати календар сплати страховий внесків. Одноразовий, щорічний, чи щоквартальний внесок – дає можливість сформувати капітал без ризиків для власного бюджету.
 
Податкова знижка Якщо ви є учасником програм добровільного страхування життя на період більше 5 років, ви щорічно можете отримати податкову знижку на суму сплачених страхових внесків, адже ви формуєте власний фінансовий захист, тому маєте право на компенсацію у вигляді податкової знижки зі сторони держави, якщо вона не може його забезпечити на належному рівні.
 
Ви зберігаєте власні кошти, як у банківському сховищі, але з перевагами. Право на отримання страхової виплати не може бути: конфісковане, не підлягає арешту, не ділиться у разі розлучення. Може переходити в спадок.
 

Відповідно до Законом України «Про страхування» страхові компанії, які займаються страхуванням життя, не можуть займатися іншими видами страхування. Точніше їх діяльність направлена на збереження, акумулювання та примноження капіталу, а не оплату страхової послуги на короткий період часу.

4

Окрім зазначеного, зверніть увагу TOP-10 компаній “Life”- страхування, існування яких перевірено часом, а вони не перестають бути першими за отриманими страховими преміями. Це свідчить про довіру клієнтів.

Страхова компанія Life Країна засновник Рікзаснування Початок представлення в Україні Отримані страхові премії, тис. грн Темп зростання, %
1 MetLife США 1868 2002 951 721 27,16
2 UNIQA Life Австрія 1922 2006 668 366 48,22
3 TAS Україна 1998 1998 502 033 13,56
4 ASKA-Life Україна 1996 1996 500 897 68,94
5 PZU Україна Польща 1803 2003 413 046 37,76
6 Граве Україна -Life Австрія 1828 1998 340 315 22,09
7 АХА Страхування життя Франція 1994 1994 93 331 56,64
8 Княжа Лайф Вієнна Іншуранс Груп Австрія 1999 1999 68 835 5,22
9 Forte Life Insurance Україна 2005 2014 50 079 74,45
10 KD Group Україна 2007 2007 37 236 17,44

Джерело: офіційні сайти компаній.

Сьогодні на страховому ринку України відчувається потреба у некомерційному страхуванні, яке не здійснює підприємницької діяльності на користь акціонерів, а реалізує принцип колективної взаємодопомоги учасників страхування. Така необхідність визначається передусім можливістю за доступними цінами забезпечити реальним страховим захистом широкі верстви населення, сільськогосподарських товаровиробників, представників малого бізнесу тощо. Варто вже сьогодні думати про власне майбутнє та його належний рівень. Тому потрібно розсудливо використовувати власний час та фінанси.

Команда ВСЕПРОГРОШІ не тільки допоможе розібратися з нюансами страхового ринку, а й сформує індивідуальний інвестиційний портфель конкретно під Ваші цілі з урахуванням специфіки нинішньої ситуації в Україні.  Замовити безкоштовну консультацію можна тут.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of