Скільки грошей давати дитині?

Скільки грошей давати дитині?

Скільки грошей давати дитині?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 7,962 просмотров

Зміст:

Рано чи пізно всі батьки стикаються з питанням про те, скільки грошей давати дитині на кишенькові витрати? Так, це досить непросте питання: даси багато, може витратити на щось шкідливе, даси мало — може не вистачити на його потреби або дитина стане відчувати своє незавидне становище порівняно з однолітками.

Необхідно знайти золоту середину і чинити правильно, так щоб не образити дитину, навчити його цінувати гроші і не розбалувати.

Як давати гроші дітям?

 

Перш ніж розглядати питання про те, скільки давати грошей дитині, потрібно вміти це робити.

Перше, що батьки повинні розуміти, що видаючи дитині кишенькові кошти, вони при цьому вже не мають права вказувати, на що їх витрачати. Але на перших порах, коли ви тільки починаєте давати дитині особисті кошти, необхідно запитувати його про те, на що він їх витратить і потім ненав'язливо цікавитися, купив він те, що хотів? Таким чином, ви зрозумієте, чи можна довіряти дитині гроші, чи правильно він їх розподіляє і в разі чого, зможете наставити його на «шлях істинний».

Необхідно розуміти, що головна мета особистих кишенькових грошей — це не задоволення особистих потреб дитини, а навчання його основам фінансових взаємодій, які очікують його в дорослому житті.

У розвинених країнах саме так і чинять — дітям з раннього віку прищеплюють розуміння того, що гроші з неба не падають. Їм викладають вже в початковій школі основи фінансових операцій, батьки записують їх у різні економічні секції і навіть банки вносять сюди свою освітню лепту, пропонуючи цікаві ігри, в основі яких лежать найелементарніші поняття економіки та грошових взаємовідносин. На жаль, в нашій країні такі обов'язки лежать тільки на самих батьках, які інший раз, допускають масу помилок у фінансовому вихованні підростаючого покоління.

Від чого повинен залежати розмір коштів, що видаються дітям:

  1. Від фінансової можливості самої сім'ї. Ніколи не можна давати дитині такі суми, які за місяць складаються в половину сімейного бюджету. Не можна на фоні скромного життя прищеплювати дитині поняття, що для нього навіть «зірка з неба», адже в щоденному житті він бачить, як батьки намагаються вижити, а йому при цьому, дають великі суми. Це розвиває в дітях вседозволеність і веде до негативних наслідків;
  2. Від тієї суми, яку дають його одноліткам. Якщо немає можливості давати стільки ж, скільки дають дітям інші батьки, поясніть дитині причину і давайте дещо менше;
  3. Від витрат самої дитини. Якщо ви бачите, що в принципі, дитина не витрачає всю суму, а ще й накопичує, значить, сума дитину влаштовує;
  4. Від віку вашої дитини.

Від чого НЕ повинен залежати розмір суми кишенькових грошей дитині: 

  1. Від його успішності в школі. Якщо раніше багато батьків практикували такі заохочення, то в сьогоднішніх реаліях, це загрожує тим, що ви виростите надто вже ласу до грошей особистість, геть позбавлену нормальних людських почуттів. Можна іноді видавати «премії» за гарне навчання — це стимулює дітей і викликає в них бажання вчитися ще краще;
  2. Від його зайнятості в домашніх справах. Тут так само не варто платити дитині за прибирання і миття посуду: всі домашні справи апріорі повинні входити в його домашні обов'язки;
  3. Від його поведінки, при цьому виключити крайні випадки, коли дитина в своїй поведінці переступила усі межі;
  4. Від вашого настрою. Ставлення до дитини не повинно страждати від ваших особистих або робочих проблем, дитя жне винне в тому, що у вас напружений період;
  5. Від уваги, яку батьки приділяють дитині. На жаль, саме цей пункт найбільш часто сьогодні зустрічається. Багато батьків важко працюють, щоб забезпечити своїм чадам гідний рівень життя і не завжди у них є час, який необхідно приділяти дітям. В іншому варіанті, є батьки, які не так напружено працюють, але просто не хочуть займати свій вільний час дітьми, їм простіше присвятити його собі. У кожному разі підсумок один — спроба відкупитися від дитини кишеньковими грошима, досить значними сумами, так званої компенсацією.

 

Як давати гроші дитині?

 

Скільки давати грошей дитині?

 

На першому місці тут стоїть вік дитини. Погодьтеся, що дитині 6 — 7 років зовсім ні до чого сума з двома нулями — на що він витратить її? Одна справа, якщо це подарунок на день народження, який дитина тут же ховає в свою скарбничку і зовсім інша справа, коли малюк починає болісно міркувати, куди її витратити і, зрештою, купує щось зовсім непотрібне, за що батьки його починають лаяти, хоча винні самі.

Коли дитина ходить в 1 — 3 класи, батьки повинні розрахувати розмір суми, виходячи з потреб дитини: гроші на проїзд в транспорті, покупка смаколиків в буфеті, придбання дрібниці у вигляді канцелярської приналежності або гумки для волосся. Як правило, ця сума не перевищує 20 гривень.

Коли дитина починає дорослішати, відповідно, ростуть і її потреби, починають проявлятися і деякі риси характеру. Розмір суми грошей тут вже буде залежати не тільки від потреб дитини, але і від того, які запити у неї з'являються, як вона ставиться до грошей і чи не має вже дурних звичок. Спочатку, коли ви вже даєте суми від 30 до 50 і більше гривень, намагайтеся контролювати витрати дитини і якщо бачите, що все гаразд, значить можна більше не ставити запитань про витрати.

З часом, якщо дитину не влаштовує величина суми грошових коштів, це може стати причиною появи бажання роздобути їх більше. І дуже добре, якщо раптом, на канікулах дитина виявляє бажання заробити собі на кишенькові витрати. Цілком можливо, що це стане поштовхом до розумового розвитку дитини, коли вона почне читати посібники про те, як швидко заробити або почне думати про оптимальні і доступні для неї способи заробітку.  Стати фінансово грамотною та успішною Ваша дитина зможе за допомогою нашого БЕЗКОШТОВНОГО КУРСУ «ДІТИ ТА ГРОШІ».

Таким чином, питання «скільки» визначається самими батьками, фінансовим становищем сім'ї та віком дитини. Якщо пам'ятаєте, в точних науках є таке поняття, як «необхідне і досить умовне», які чудово характеризують відповідь на питання про розмір суми особистих грошових коштів для дітей.

Важливо знати: необхідно разом з підростаючою дитиною обговорювати, які статті його витрат будете оплачувати ви, а які — вона сама. Чим більше витрат без вашого втручання оплатить сама дитина, тим краще з точки зору її вміння планувати свої фінансові можливості. 

Як часто давати гроші дітям?

 

За твердженням психологів, час для дітей, особливо малюків, плине набагато повільніше, ніж для дорослих. Тому вони не зможуть розподілити більшу суму, видану на цілий місяць правильно, та й не зуміють це зробити, т.я. не володіють необхідними фінансовими навичками. Як правило, малюки одразу ж, буквально протягом декількох днів витрачають те, що їм видавалося на цілий місяць. Рекомендується дітям молодшого шкільного віку видавати гроші на один день: зведіть це в жартівливий ритуал, що відбувається щоранку, так ви будете привчати дитину до систематики та регулярності.

У міру того, як ваше чадо дорослішає, період «фінансування» можна збільшувати, паралельно прищеплюючи загальні навички грошових відносин і розподілу своїх коштів.

Важливо знати: чим менше вік дитини, тим менше видається йому грошей і навпаки. 

Як проводити контроль виданих дитині коштів?

 

Як ми вже відзначили, контроль необхідний на початкових етапах, коли дитина ще не володіє навичками грошових відносин. Надалі це недоречно і може нанести дитині психологічну травму, поселити в його душі невпевненість в своїх власних діях.

Важливо знати: батьки можуть тільки рекомендувати своїм нащадкам, як, куди і скільки витрачати. Це стосується якихось серйозних покупок (коли дитина накопичує на ноутбук або мобільний телефон). 

У сім'ї апріорі повинні вестися розмови про шкоду чіпсів, газованих і енергетичних напоїв, інший фаст-фуд. Якщо ви спіймали на такому «злочині» своє чадо, обов'язково має бути покарання, серйозна розмова, але не позбавлення грошових коштів, т.я. гроші не є інструмент впливу.

У тому випадку, якщо дитина зіткнувся з нераціональними витратами, то не слід її карати і позбавляти грошових коштів: спокійно, без криків і докорів разом з нею розберіть ситуацію, поясніть її помилки і дайте поради, але ні в якому разі не позбавляйте її кишенькових грошей — негативний досвід, теж досвід.

Будь-який досвід відносно грошей буде корисним і потрібним, особливо сьогодні, коли на кожному кроці ми бачимо знижки, акції та бонуси. Не потрібно постійно давати дитині поради, як і куди витратити гроші: вона сама поступово почне розуміти що таке економія, вибір в сторону набагато якісного товару, необхідного в даному випадку. Це безцінний досвід зведе нанівець ризик того, що у вашій родині виросте звичайний споживач рекламної продукції, який «оселиться» в магазинах.

 

Кишенькові гроші

 

Щоб перевірити готовність вашого спадкоємця до витрат вже немаленьких сум можна провести експеримент: складіть список продуктів, які необхідно купити, видайте гроші і відправте його в магазин самостійно. Якщо по приходу додому ви побачите, що список не тільки чітко виконаний, але і куплені якісні продукти, та ще й принесена оешта, значить все в порядку, можна довіряти. А от якщо вам принесли не все, що ви замовляли, та ще й собі прикупили те, чого не було в списку — задумайтеся про доцільність більших сум кишенькових грошей.

Можна навіть скористатися простою формулою розподілу коштів: нехай дитина ділить свої потреби у фінансах на необхідні (проїзд в транспорті, обід в школі), бажані (смаколики, різні розваги), дорогі бажання (новий ноутбук, телефон). Таким чином, діти вчаться не тільки правильно використовувати кишенькові гроші, а й економити, а значить — накопичувати.

Отже, підіб'ємо підсумки всього вищесказаного. 

  • Видача грошей повинна бути регулярною і своєчасною. Таке ставлення до своїх батьківських обов'язків та обіцянкам дитині, привчає її до фінансової дисципліни;
  • Видача повинна бути в оговореному з дитиною розмірі, ні більше, ні менше — це показує вашому спадкоємцю, що фінансові обіцянки завжди повинні виконуватися;
  • Обов'язково обговоріть з дитиною ті статті витрат, які оплачуєте ви, а які вона сама. Таким чином виховується дисципліна і відповідальність, молодше покоління починає розуміти, як важливо виконувати СВОЇ фінансові обов'язки;
  • Якщо раптом сума виділених кишенькових коштів буде менше, поясніть причини дитині. Коли в родині виникають фінансові труднощі, ці питання обговорюються в присутності дитини, щоб вона вчилася розуміти життя і сприймати всі ситуації;
  • Ніколи не використовуйте фінансовий інструмент як покарання або спонукання до чого-небудь. Краще іноді преміювати дитину за її успішні показники, але практикуйте це рідко;
  • У сім'ї повинна бути сувора фінансова дисципліна. Якщо дитина за пару днів витратила всі гроші, видані на місяць, то в перший раз це можна пробачити і разом з нею розібрати цю ситуацію, вказати її помилки і знову дати гроші. Але якщо така ситуація відбувається вдруге — це вже спроба дитини маніпулювати своїми батьками, тому ніяких додаткових дотацій бути не повинно, нехай чекає видачу коштів на наступний місяць. Вчіть своє чадо відповідальності від наслідків через його необдуману поведінку та порушення ваших домовленостей про особисті кошти.
Важливо знати: не варто, даючи дитині гроші, супроводжувати цю дію словами про те, що «ми тобі довіряємо і ось тому ти отримуєш такі суми, ми тебе не контролюємо». Це в корені неправильне ставлення, не можуть бути гроші тим інструментом, який показує ступінь довіри або любові до своєї дитини. Грошові кошти — це інструмент, призначений для виховання, особливо що стосується ступеня відповідальності в період, коли ваш маленький карапуз перетворюється на підлітка і в дорослу людину. Іншими словами, гроші — це життєві реалії, які показують дві сторони медалі: бути бідним погано, неправильно розпоряджатися грошима — погано, більша кількість покупок — це ще не щастя, а ось вмілий розподіл коштів — це перший крок на шляху до багатства.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of