Складний відсоток. Як на цьому заробити?

Складний відсоток

Складний відсоток. Як на цьому заробити?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
1 комментарий 20,867 просмотров

Зміст:

Зазвичай людина стикається з поняттям складні відсотки вперше в той момент, коли відвідує банк з метою отримати розрахунок по доходу від свого вкладу.

Складний відсоток — це збільшення інвестиційних капіталів, яке відбувається за рахунок отримання прибутку, який в свою чергу реінвестується. Це означає, що ваш дохід приймає участь в отриманні нових доходів за наступний розрахунковий період. Таким чином, за рахунок того, що ви свій капітал постійно реінвестуєте, ви отримуєте прибуток швидше і в більшому розмірі, ніж від простого депозитного вкладу. Банки визначають термін «складний відсоток», як капіталізацію. У народі «складний відсоток» ще називають як відсотки на відсотки.

Складний відсоток на простому прикладі

 

Процес нарахування складних відсотків має величезний вплив на результат ваших інвестицій. Коли ваш внесок збільшується за допомогою складних відсотків, це дозволяє отримувати в рази більші суми грошових коштів, ніж у тому випадку, коли ви користуєтеся вкладами під звичайні відсотки.

Припустимо, що ви помістили в банк суму в 100 000 гривень. Для спрощення розрахунків візьмемо річну відсоткову ставку 10%, і тоді, в кінці звітного періоду, ви повинні отримати 10 000 гривень у вигляді відсотків, а загальна сума ваших накопичень складе 110 000 гривень. І якщо ваш внесок зі складними відсотками, то подальше нарахування відсотків буде відбуватися вже з нової суми. У випадку з простим внеском, подальше накопичення йтиме все з тієї ж суми в 100 000 гривень (див. Таблицю нижче).

На наступний рік, розмір вашого вкладу вже буде дорівнювати 121 000 гривень, т.я. нарахування йшло від суми в 110 тисяч гривень.

Третій рік принесе вам капітал в 133 100 гривень. При простому вкладі на третій рік ви отримаєте тільки 130 тисяч гривень.

Як бачите, різниця між внеском з щорічною капіталізацією (зі складними відсотками) і звичайним внеском, становить 3100 гривень за три роки.

 

Таблиця порівняння простих та складних відсотків

 

Якщо ж процентна ставка буде вище, то і на виході буде ще більша сума. А при регулярному поповненні вкладу, результат взагалі перевершить всі очікування. Головне при цьому грамотно вибрати інструмент інвестування, застосувати диверсифікацію і вибрати надійні фінансові установи.

Формула складних відсотків

 

Для полегшення розуміння механізму нарахування складних відсотків, використовується наступна формула:

SUM = X * (1 + %)n, де

X — розмір початкового капіталу;

% — відсоток, що нараховується за період (зазвичай становить рік, квартал або місяць);

n — кількість періодів (років, кварталів, місяців).

З нашого прикладу, SUM = 100 000 * (1 + 0,1)3 = 133 100 гривень.

Для розрахунку складних відсотків ви можете використовувати цю формулу або застосувати наш калькулятор, який ви можете завантажити безкоштовно за ссилкою в кінці статті.

Нарахування складних відсотків

 

Нарахування складних відсотків (річних і не тільки) припускає, що всі отримані від вкладу проценти, ви не будете забирати і виводити з банку, а станете їх додавати до суми основного вкладу. Таке розумне рішення призводить до того, що нарахування відсотків на наступний період інвестування вже відбувається не на розмір основної суми, а на ту кількість коштів, яка вийшла у вас в результаті добавки відсотків за цим вкладом.

Таким чином, утворюється циклічність капіталізації: нарахування відсотків відбувається на відсотки і отримана сума додається до основної.

Звичайна процентна ставка найчастіше трохи вище, ніж при складному відсотку, але якщо порівнювати кінцевий результат, то при нарахуванні саме складного відсотка, ваш капітал ефективніше збільшується.

 

Графік простих і складних відсотків

 

У тому випадку, коли ви хочете використовувати короткострокове інвестування, строком до 2 років, тоді вам більше підійде простий відсоток за вкладом. Причина такого вибору проста: 2х років для отримання великої суми по складному відсотку мало.

Важливо знати: мінімальний прибутковий період з інвестування з використанням складного відсотка, становить 5 років. Чим більше буде цей термін, тим більше прибутку до основного капіталу ви зможете отримати.

Цей прийом інвестування прекрасно підходить тим людям, які займаються довгостроковим інвестуванням і створюють свої капітали для майбутнього. Наприклад, якщо вам зараз 30 років, а термін виходу на пенсію настає в 60, то попереду у вас цілих 30 років для створення капіталу для пасивного доходу або приватної пенсії. Порахуйте за допомогою формули, наскільки зросте сума вашого внеску за ці роки.

Ми хочемо зауважити, що чим раніше ви почнете користуватися капіталізацією свого вкладу, тим більші суми ви отримаєте.

Важливо знати: час — це перший помічник в питаннях інвестування. Чим раніше ви вирішуєте займатися накопиченнями, тим швидше ви звільнитеся від влади грошей.

При цьому, складні відсотки застосовують не тільки до банківських інструментів інвестування, вони можуть використовуватися і в інших сферах: покупка акцій та інших цінних паперів, нерухомість і т.д. Ви можете вкладати свої кошти в різні типи інвестицій і при цьому не виводити отримані відсотки, а реінвестувати їх в той же самий проект. Це призводить до значного збільшення капіталу за різними інвестиційним вкладам.

Значить, для того щоб швидше збільшити свої капітали необхідно:

  • Починати користуватися складними відсотками вже зараз і відкрити вклад, строком від 10 років;
  • Розподілити частини свого капіталу за різними інвестиційними проектами і не виводити з них отримані відсотки;
  • До основної суми вкладу щомісячно додавайте вільні кошти;
  • Реінвестуйте.

 

Графік складних відсотків

 

Калькулятор складних відсотків

 

Калькулятор для розрахунку складних відсотків ви можете скласти самостійно, використовуючи електронні таблиці Excel, а також можете завантажити безкоштовно калькулятор складних відсотків нашої розробки, який включає:

  • Калькулятор простих і складних відсотків;
  • Калькулятор розрахунку суми інвестицій від потреб;
  • Калькулятор розрахунку капіталу від можливостей.

Завантажити безкоштовно калькулятор ви можете за ссилкою.

Зробимо висновок: застосовуючи складні відсотки, ви набагато швидше знаходите фінансову незалежність і змушуєте працювати свої грошові кошти більш ефективно.

Якщо ж вам не вистачає грошей для того, щоб почати інвестувати або ви хочете збільшити свій інвестиційний потенціал, то рекомендуємо вам почати враховувати свої доходи і витрати — вести домашню бухгалтерію. Це дозволить вам розуміти, звідки і в якому розмірі приходять до вас гроші і куди і в якому розмірі вони йдуть. Домашня бухгалтерія допоможе вам побачити так звані «чорні діри» безслідного зникнення грошей і якщо їх «залатати», то тим самим ви збільшите свій інвестиційний потенціал. Отримайте домашню бухгалтерію безкоштовно та заощаджуйте до 30% вашого сімейного бюджету.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

1
Отправить ответ

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of