Страхові тренди України в 2019 році. Страховики сповнені оптимізму!

strahovanie1000

Страхові тренди України в 2019 році. Страховики сповнені оптимізму!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 675 просмотров

У 2019-му році страховий ринок України буквально «розцвів».  За перші півроку валові страхові платежі зросли на 23% — до 20 млрд. грн.  А за 9 місяців чисті страхові премії збільшилися на 18,8% в порівнянні з тим самим періодом минулого року.

За останні 3-4 роки на українському страховому ринку чітко позначилися дві тенденції.

По-перше, сегмент явно оговтався після кризи 2014-го.  І зараз він росте швидше, ніж ВВП чи інфляція.  І фізичні особи, і корпорації все охочіше страхують своє здоров'я, бізнес і майно.  Причому, страхують добровільно.

Очікується, що в найближчі роки ринок страхування в Україні буде рости на 15-20% щорічно.  Якщо, звичайно, не станеться чогось екстраординарного.

По-друге, сьогодні, як ніколи, актуальна проблема «зайвих» СК.  Ринок потребує серйозної «чистки», щоб прибрати всі неплатоспроможні і сумнівні компанії.  За останні п'ять років ринок України покинуло близько 100 компаній.  Тільки за перші три квартали 2019 року c ринку пішло більше 50 страховиків.

Але цього, на жаль, недостатньо ...

Скільки в Україні зайвих СК?

Цікава статистика.  На 30 вересня 2019 року в Україні працювало 234 страхові компанії: 211 СК «non-life» і 23 СК «life».  Однак 98% валових страхових премій збирає ...  лише половина зареєстрованих компаній.  А точніше, 100 non-Life страховиків акумулюють 98,1% премій і 96,7% припадає на 10 (!) СК «Life».  До лідерів «лайфового» страхування відносять MetLife, УНІКА Життя, ПЗУ Україна Страхування життя, ТАС Лайф, АСКА Життя і колишню AXA (зараз ARX Life).

Картинка 4

Нагадаємо, що найбільшу СК України AXA (перше місце в країні за обсягами страхування) в 2019 році викупила канадська компанія Fairfax Financial.  До слова, тепер страхова компанія називається ARX.

10 найбільш популярних страхових продуктів в Україні в 2019 році:

 1. Життя;
 2. Автострахування;
 3. ОСАГО;
 4. Медичне;
 5. Туристичне;
 6. «Зелена карта»;
 7. Від нещасних випадків;
 8. Майна;
 9. На випадок хвороби;
 10. Фінансових ризиків.

Двісті з гаком страхових компаній в Україні — це явний перебір.  Адже лише третина цього списку реально працює і надає населенню страхові послуги.

Ринок вимагає жорсткої зачистки за аналогією з банківським сектором.  Для порівняння: на початок кризового 2014-го року в Україні було зареєстровано близько 200 банків!  Але після хвилі банкрутств до кінця 2019 року їх залишилося близько 80.

Більше половини банків пішло з ринку тільки тому, що вони не відповідали вимогам регулятора.  Причому, вимогам цілком обґрунтованим.

НБУ — новий регулятор страхового ринку в Україні

Страховий ринок можна привести в цивілізований формат, змінивши законодавство.  В першу чергу, це, звичайно, стосується закону про фінансові послуги та закону про страхування.

І перший крок у цьому напрямку вже зроблено.

Нагадуємо, що 12 вересня Верховна Рада прийняла закон про «спліт».  В першу чергу, закон ліквідовує Національну комісію з регулювання ринків фінансових послуг.  З 1 липня 2020 року регулятором усіх фінансових, страхових і лізингових компаній, а також ломбардів, БКІ та кредитних спілок стає Нацбанк.

Картинка 2 (1)

До слова, діяльність недержавних пенсійних фондів і фондів фінансування будівництва контролюватиме Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Свою роботу в якості регулятора Нацбанк почне з перевірок страхових компаній.  Все СК зобов'язані виконувати положення Нацкомфінпослуг №850 (про відповідність критеріям і нормам ліквідності, прибутковості, наявності та достатності капіталу і т.д.).

В першу чергу, НБУ планує перевіряти три критерії:

1) СК дійсно займається страховою діяльністю;

2) Компанія має прозору структуру власності;

3) Страховик дотримується всіх положень закону про фінансовий моніторинг.

У вересні Катерина Рожкова, перший заступник голови НБУ, під час брифінгу заявила про те, що уряд планує створити фонди гарантування для страхових Life-компаній і кредитних спілок.  За аналогією з ФГВФО для захисту банківських депозитів.  Однак до втілення цього проекту в життя ще далеко ...

Зверніть увагу!  Якщо зараз Вам не виплачують або затримують виплату страхового відшкодування, потрібно звернутися зі скаргою на страховика в Нацкомфінпослуг.  Результат не буде надшвидким, але він гарантовано буде.  До 1 липня 2020 року Нацкомфінпослуг в повній мірі виконує обов'язки регулятора страхового ринку!

 Що відбувається на ринку лайф-страхування?

Основний тренд — поступовий перехід до електронних полісів, які по трохи змінюють звичні паперові.  Електронні договори все частіше можна укладати дистанційно, використовуючи ЕЦП.  З кожним днем вибір і оплата страхового продукту стає простіше, а якість онлайн-обслуговування — вище.

Але сегмент «лайф» в Україні як і раніше – в початковому стані.  В розвинених країнах близько 80% населення мають поліс накопичувального страхування життя.  В Україні ж такий продукт є лише у 400 000 громадян ...

Чому ж українці не поспішають використовувати цей зручний і ефективний спосіб накопичити на пенсію?

Причин кілька:

 • «страховий» спосіб накопичень досить складний і незвичний для нас. Тим паче, з урахуванням низького рівня фінансової грамотності населення України;
 • українці принципово не довіряють довгостроковим фінансовим продуктам;
 • страхове законодавство України катастрофічно застаріло, а пенсійна реформа швидше мертва, ніж жива;
 • у нас досить мало ліквідних і ефективних фінансових інструментів, які СК можуть використовувати в своєму портфелі (наприклад, unit-linked).  Сьогодні основна частка інвестиційного портфелю лайфових страховиків – це вкладення в банківські депозити (близько 30%) і в ОВДП (більше 50%).
 • курс національної валюти як і раніше нестабільний.

Саме тому на ринку ризикового страхування в Україні експерти відзначають високий рівень конкуренції.  А ось «лайфовий» сегмент відрізняється помірною монополізацією.

38e1fc1b4cdac3b904b8aa0004de21fa

В одному зі своїх інтерв'ю Конрад Шинський, регіональний директор компанії OVB зазначив, що Україна — найцікавіший страховий ринок на території Європи.  Сьогодні мало хто з українців планує майбутнє на 20-30 років вперед.

Більшість живе «тут і зараз» і не готове до довгострокових програм захисту, накопичень та інвестування.  Тому, в першу чергу, потрібно підвищувати рівень фінансової грамотності населення.  І звичайно, пропонувати більше якісних продуктів від надійних компаній з бездоганною репутацією і довгою історією виплат.

Що буде з ринком українського страхування в найближчі роки?

Потенціал у українського страхового ринку — величезний.  Але темпи його зростання безпосередньо залежать від стану економіки, платоспроможного попиту населення і репутації страховиків в Україні.

До слова, в найближчі роки експерти очікують сплеск українського медстрахування.

По-перше, в останні роки різко зросли ціни на медичне обслуговування та медпрепарати.

По-друге, українці вже почали відчувати на себе наслідки новоспеченої реформи охорони здоров'я.  У 2019-му страхування — чи не єдиний спосіб отримати гідну медичну допомогу в Україні.

По-третє, великі компанії все частіше використовують медстраховки як частину соціального пакету для залучення й утримання персоналу.

На тлі масової трудової міграції українським роботодавцям доводиться прикладати все більше зусиль для залучення і утримання цінних кадрів.

У Європі та США медична страховка — частина обов'язкового соцпакета.  Слідом за міжнародними компаніями до процесу підключилися великі українські компанії.  Як наслідок, обсяги корпоративного страхування в Україні зростають з кожним роком.

Команда ВСЕПРОГРОШІ вважає, що в найближчі роки страхова система в Україні повинна, нарешті, стати прозорою, контрольованою і надійною.  А всі активні страховики — відповідати вимогам європейського законодавства.

Як мінімум:

 • мати достатню капіталізацію;
 • формувати обов'язкові резерви під майбутні виплати;
 • виплачувати страхові відшкодування чітко в строк і в повному обсязі.

Але навіть зараз на українському ринку можна знайти гідні страхові компанії з цікавими продуктами.  Команда ВСЕПРОГРОШІ допоможе сформувати надійний портфель захисту і накопичень з урахуванням Ваших цілей і поточної ситуації.  Записатися на безкоштовну консультацію можна тут.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 735ac5ca-ce3e9cb0ad7ea518f3f4eb5d278a1fff

  Чи варто довіряти недержавним пенсійним фондам?

  Сьогодні в Україні досить гостро стоїть проблема з наповненням Пенсійного фонду, а також є необхідність в реформуванні всієї системи. І якщо це проблема не буде вирішена, то вже через 10-15 років пенсії буде платити просто нічим. Про...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • Рейтинг и анализ банков

  Підсумки 2020 року для банківського ринку України

  Для будь-якої країни, банківська система — вкрай важливий елемент розвитку та взагалі існування держави. Вона складають невід'ємну частину сучасного грошового господарства, а її діяльність тісно пов'язана з потребами відтворення. У сучасному суспільстві банки не тільки організовують...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of