Страхові тренди України в 2019 році. Страховики сповнені оптимізму!

strahovanie1000

Страхові тренди України в 2019 році. Страховики сповнені оптимізму!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 1,130 просмотров

У 2019-му році страховий ринок України буквально «розцвів».  За перші півроку валові страхові платежі зросли на 23% — до 20 млрд. грн.  А за 9 місяців чисті страхові премії збільшилися на 18,8% в порівнянні з тим самим періодом минулого року.

За останні 3-4 роки на українському страховому ринку чітко позначилися дві тенденції.

По-перше, сегмент явно оговтався після кризи 2014-го.  І зараз він росте швидше, ніж ВВП чи інфляція.  І фізичні особи, і корпорації все охочіше страхують своє здоров'я, бізнес і майно.  Причому, страхують добровільно.

Очікується, що в найближчі роки ринок страхування в Україні буде рости на 15-20% щорічно.  Якщо, звичайно, не станеться чогось екстраординарного.

По-друге, сьогодні, як ніколи, актуальна проблема «зайвих» СК.  Ринок потребує серйозної «чистки», щоб прибрати всі неплатоспроможні і сумнівні компанії.  За останні п'ять років ринок України покинуло близько 100 компаній.  Тільки за перші три квартали 2019 року c ринку пішло більше 50 страховиків.

Але цього, на жаль, недостатньо ...

Скільки в Україні зайвих СК?

Цікава статистика.  На 30 вересня 2019 року в Україні працювало 234 страхові компанії: 211 СК «non-life» і 23 СК «life».  Однак 98% валових страхових премій збирає ...  лише половина зареєстрованих компаній.  А точніше, 100 non-Life страховиків акумулюють 98,1% премій і 96,7% припадає на 10 (!) СК «Life».  До лідерів «лайфового» страхування відносять MetLife, УНІКА Життя, ПЗУ Україна Страхування життя, ТАС Лайф, АСКА Життя і колишню AXA (зараз ARX Life).

Картинка 4

Нагадаємо, що найбільшу СК України AXA (перше місце в країні за обсягами страхування) в 2019 році викупила канадська компанія Fairfax Financial.  До слова, тепер страхова компанія називається ARX.

10 найбільш популярних страхових продуктів в Україні в 2019 році:

  1. Життя;
  2. Автострахування;
  3. ОСАГО;
  4. Медичне;
  5. Туристичне;
  6. «Зелена карта»;
  7. Від нещасних випадків;
  8. Майна;
  9. На випадок хвороби;
  10. Фінансових ризиків.

Двісті з гаком страхових компаній в Україні — це явний перебір.  Адже лише третина цього списку реально працює і надає населенню страхові послуги.

Ринок вимагає жорсткої зачистки за аналогією з банківським сектором.  Для порівняння: на початок кризового 2014-го року в Україні було зареєстровано близько 200 банків!  Але після хвилі банкрутств до кінця 2019 року їх залишилося близько 80.

Більше половини банків пішло з ринку тільки тому, що вони не відповідали вимогам регулятора.  Причому, вимогам цілком обґрунтованим.

НБУ — новий регулятор страхового ринку в Україні

Страховий ринок можна привести в цивілізований формат, змінивши законодавство.  В першу чергу, це, звичайно, стосується закону про фінансові послуги та закону про страхування.

І перший крок у цьому напрямку вже зроблено.

Нагадуємо, що 12 вересня Верховна Рада прийняла закон про «спліт».  В першу чергу, закон ліквідовує Національну комісію з регулювання ринків фінансових послуг.  З 1 липня 2020 року регулятором усіх фінансових, страхових і лізингових компаній, а також ломбардів, БКІ та кредитних спілок стає Нацбанк.

Картинка 2 (1)

До слова, діяльність недержавних пенсійних фондів і фондів фінансування будівництва контролюватиме Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Свою роботу в якості регулятора Нацбанк почне з перевірок страхових компаній.  Все СК зобов'язані виконувати положення Нацкомфінпослуг №850 (про відповідність критеріям і нормам ліквідності, прибутковості, наявності та достатності капіталу і т.д.).

В першу чергу, НБУ планує перевіряти три критерії:

1) СК дійсно займається страховою діяльністю;

2) Компанія має прозору структуру власності;

3) Страховик дотримується всіх положень закону про фінансовий моніторинг.

У вересні Катерина Рожкова, перший заступник голови НБУ, під час брифінгу заявила про те, що уряд планує створити фонди гарантування для страхових Life-компаній і кредитних спілок.  За аналогією з ФГВФО для захисту банківських депозитів.  Однак до втілення цього проекту в життя ще далеко ...

Зверніть увагу!  Якщо зараз Вам не виплачують або затримують виплату страхового відшкодування, потрібно звернутися зі скаргою на страховика в Нацкомфінпослуг.  Результат не буде надшвидким, але він гарантовано буде.  До 1 липня 2020 року Нацкомфінпослуг в повній мірі виконує обов'язки регулятора страхового ринку!

 Що відбувається на ринку лайф-страхування?

Основний тренд — поступовий перехід до електронних полісів, які по трохи змінюють звичні паперові.  Електронні договори все частіше можна укладати дистанційно, використовуючи ЕЦП.  З кожним днем вибір і оплата страхового продукту стає простіше, а якість онлайн-обслуговування — вище.

Але сегмент «лайф» в Україні як і раніше – в початковому стані.  В розвинених країнах близько 80% населення мають поліс накопичувального страхування життя.  В Україні ж такий продукт є лише у 400 000 громадян ...

Чому ж українці не поспішають використовувати цей зручний і ефективний спосіб накопичити на пенсію?

Причин кілька:

  • «страховий» спосіб накопичень досить складний і незвичний для нас. Тим паче, з урахуванням низького рівня фінансової грамотності населення України;
  • українці принципово не довіряють довгостроковим фінансовим продуктам;
  • страхове законодавство України катастрофічно застаріло, а пенсійна реформа швидше мертва, ніж жива;
  • у нас досить мало ліквідних і ефективних фінансових інструментів, які СК можуть використовувати в своєму портфелі (наприклад, unit-linked).  Сьогодні основна частка інвестиційного портфелю лайфових страховиків – це вкладення в банківські депозити (близько 30%) і в ОВДП (більше 50%).
  • курс національної валюти як і раніше нестабільний.

Саме тому на ринку ризикового страхування в Україні експерти відзначають високий рівень конкуренції.  А ось «лайфовий» сегмент відрізняється помірною монополізацією.

38e1fc1b4cdac3b904b8aa0004de21fa

В одному зі своїх інтерв'ю Конрад Шинський, регіональний директор компанії OVB зазначив, що Україна — найцікавіший страховий ринок на території Європи.  Сьогодні мало хто з українців планує майбутнє на 20-30 років вперед.

Більшість живе «тут і зараз» і не готове до довгострокових програм захисту, накопичень та інвестування.  Тому, в першу чергу, потрібно підвищувати рівень фінансової грамотності населення.  І звичайно, пропонувати більше якісних продуктів від надійних компаній з бездоганною репутацією і довгою історією виплат.

Що буде з ринком українського страхування в найближчі роки?

Потенціал у українського страхового ринку — величезний.  Але темпи його зростання безпосередньо залежать від стану економіки, платоспроможного попиту населення і репутації страховиків в Україні.

До слова, в найближчі роки експерти очікують сплеск українського медстрахування.

По-перше, в останні роки різко зросли ціни на медичне обслуговування та медпрепарати.

По-друге, українці вже почали відчувати на себе наслідки новоспеченої реформи охорони здоров'я.  У 2019-му страхування — чи не єдиний спосіб отримати гідну медичну допомогу в Україні.

По-третє, великі компанії все частіше використовують медстраховки як частину соціального пакету для залучення й утримання персоналу.

На тлі масової трудової міграції українським роботодавцям доводиться прикладати все більше зусиль для залучення і утримання цінних кадрів.

У Європі та США медична страховка — частина обов'язкового соцпакета.  Слідом за міжнародними компаніями до процесу підключилися великі українські компанії.  Як наслідок, обсяги корпоративного страхування в Україні зростають з кожним роком.

Команда ВСЕПРОГРОШІ вважає, що в найближчі роки страхова система в Україні повинна, нарешті, стати прозорою, контрольованою і надійною.  А всі активні страховики — відповідати вимогам європейського законодавства.

Як мінімум:

  • мати достатню капіталізацію;
  • формувати обов'язкові резерви під майбутні виплати;
  • виплачувати страхові відшкодування чітко в строк і в повному обсязі.

Але навіть зараз на українському ринку можна знайти гідні страхові компанії з цікавими продуктами.  Команда ВСЕПРОГРОШІ допоможе сформувати надійний портфель захисту і накопичень з урахуванням Ваших цілей і поточної ситуації.  Записатися на безкоштовну консультацію можна тут.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of