Страхування здоров'я. Чому варто страхувати здоров'я в 2015 році?

Страхування здоров'я

Страхування здоров'я. Чому варто страхувати здоров'я в 2015 році?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 3,980 просмотров

Зміст:

Страхування здоров'я або медичне страхування відноситься до особистих видів страхування. Воно забезпечує фінансовий захист від нещасних випадків або на випадок хвороби, при яких вам буде надана медична допомога. Маючи договір страхування здоров'я, ваші витрати на лікування та придбання лікарських препаратів будуть покриті за рахунок страхової компанії. Залежно від умов договору, страхова компанія в одних випадках може забезпечувати лікування людини, сплачуючи при цьому всі платежі за ліки та послуги медичних установ. В інших випадках може компенсувати витрати, понесені людиною під час лікування, або ж виплачувати певну суму грошових коштів, розмір якої визначається згідно умов договору страхування здоров'я.

Системи охорони здоров'я та медичного страхування в Україні та за кордоном

 

Сьогодні ми можемо виділити кілька систем медичного страхування, які діють за кордоном:

  • Державна страхова система;
  • Приватне платне страхування.

У жодній з розвинених країн світу немає одного типу страхування — в більшості з них присутні всі види страхування, в більш і менш поширеній формі.

У США найбільш розвинена система приватного медичного страхування (добровільне медичне страхування). У багатьох країнах, поряд з державними програмами, прекрасно функціонують і добровільні види медичного страхування.

У тих країнах, де страхування розвивалося разом з економікою, більш розвинена державна система охорони здоров'я. Наприклад, у Великобританії перейняли досвід СРСР і створили розвинуту систему державного страхування здоров'я і сьогодні ця система успішно працює, при мінімальних витратах на медичну допомогу і високій ефективності надання допомоги. Основна частина всіх фінансових коштів, що йдуть на виплати по страхових випадках, надходять з державного бюджету. При цьому, такий розподіл коштів допомагає тримати в рамках вартість медичних послуг.

Недоліком такого державного страхування можна назвати монополізацію медичного ринку послуг, ігнорування прав пацієнтів, відсутність вибору клініки і особистого лікаря.

Страхова система грунтується на солідарності, її регулює законодавство країни. Влада контролює розподіл страхових коштів та надає пацієнтам вибір клініки і лікарів. У цій системі всі особи отримують рівні права за страховими випадками, ефективний і правильний розподіл коштів.

Системи охорони здоров'я

Фінансування цих систем відбувається з кількох джерел:

  • Внески і податки від підприємців;
  • Податки від заробітної плати працюючих осіб;
  • Фінансування державним бюджетом.

Система обов'язкового страхування в Німеччині діє через лікарняні каси, тобто — некомерційні страхові організації, незалежні, з встановленою державою структурою. Діють різні види таких лікарняних кас — місцеві, морські, сільськогосподарські і т.д.

У Франції більше розвинена соціальна система страхування, в яку входить більше ніж двадцять різновидів страхування: вагітність, нещасний випадок і т.д.
Поряд з обов'язковим державним медичним страхуванням, в цій країні існує і додаткове страхування здоров'я, фонди місцевої допомоги, де можуть отримати медичні послуги навіть не застраховані французи.

На тлі таких різноманітних систем медичного страхування все ж не можна сказати, що вони всі можуть повністю задовольнити всі потреби охорони здоров'я.

У медичному страхуванні України ми можемо виділити два основних типи:

  • Обов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на роботі, інвалідності і втрати працездатності. Такий тип страхування надається особам, які уклали офіційний договір про співпрацю в будь-якому вигляді господарської діяльності;
  • Добровільне медичне страхування здійснюється на базі існуючих програм медичного страхування і забезпечує особам отримання комплексу медичних послуг. У договорі про співпрацю зі страховою компанією вказується перелік страхових випадків, розмір компенсації за ними і умови виплати.

Особисте й корпоративне страхування здоров'я

 

Приватне медичне страхування — це добровільний вид страхування, який гарантує вам, що в разі настання страхового випадку, вам буде виплачена компенсація за фінансові витрати на лікування, купівлю лікарських засобів.
Такий тип страхування допомагає вам і членам вашої сім'ї отримувати якісне медичне обслуговування.
Програми особистого страхування здоров'я розробляються індивідуально і формуються в залежності від ваших уподобань і побажань.

Важливо знати: тарифи і вартість страхування здоров'я безпосередньо залежать від того переліку ризиків, які ви включите в свою програму страхування, від вашого місця проживання та стану здоров'я.

Добровільне медичне страхування в Україні включає в себе:

  • Стаціонарні послуги (обстеження, консультації, терапевтичне і хірургічне лікування, забезпечення вас медичними препаратами);
  • Амбулаторне лікування (виклик лікаря додому, консультації, діагностика, оформлення амбулаторного листа);
  • Забезпечення медикаментами, доставка їх додому;
  • Надання невідкладної медичної допомоги;
  • Стоматологічна допомога.

Договір про добровільне медичне страхування укладається між страховою організацією і страхувальником. Згідно з пунктами договору, медичний заклад зобов'язується надавати всебічну медичну допомогу в повному обсязі, зазначеному в договорі.
Договір починає діяти з моменту внесення першого внеску, якщо немає винятків, передбачених обома сторонами (страховою організацією і страхувальником).

Добровільне медичне страхування

Корпоративне страхування здоров'я — це ефективний інструмент, який забезпечує працівникам медичну допомогу і великий спектр медичних послуг. Програми, які пропонують своїм корпоративним клієнтам страхові компанії, можуть включати в себе поліклінічні послуги, екстрену та планову медичну допомогу, послуги комерційних клінік і т.д. У більшості випадків, при укладанні договору про страхування, до кожного працівника здійснюється індивідуальний підхід. Наприклад, дівчатам може бути запропоновано страхування при вагітності. Деякі страхові компанії пропонують страхування не тільки співробітників компанії, але і навіть членів їх сімей на пільгових умовах.

Види страхування здоров'я

 

  • Страхування від нещасних випадків допомагає вам убезпечити себе фінансово при настанні нещасного випадку, який завдав шкоди здоров'ю або життю.
    Вартість страховки при такому страхуванні залежить від вашої професії, хобі, місця проживання, розміру страхової суми, встановленого порядку оплати.
  • Страхування на випадок хвороби, хірургічного втручання та при проведенні діагностики критичних захворювань — це всі випадки медичного добровільного страхування, яке сьогодні функціонує в Україні.
    У стандартному медичному полісі, який ви можете придбати, можуть бути включені: амбулаторне лікування та консультації у лікаря, покупка необхідних ліків, стаціонарне лікування, стоматологічна допомога та протезування, профілактичні та оздоровчі медичні заходи.
    При укладанні договору, страхова компанія буде обов'язково звертати увагу на ваш стан здоров'я. При підвищених ризиках компанія може збільшити вартість таких послуг або навіть взагалі відмовити в укладенні договору медичного страхування.

Способи надання страхових послуг

 

Сьогодні в Україні послуги з страхування здоров'я можуть бути надані такими методами:

  • Грошовими виплатами при настанні нещасного випадку вам або вашим родичам;
  • Грошовою компенсацією за витрачені вами кошти на лікування, послуги клініки, покупку медичних препаратів;
  • Забезпечення лікування в стаціонарних умовах, коли представник страхової компанії стежить за якістю і рівнем надання послуг і виплачує вашу страховку;
  • Забезпечення амбулаторно-поліклінічного лікування;
  • Забезпечення необхідними медикаментами. Сюди входить купівля ліків, доставка.

Переваги страхування здоров'я

 

Переваги страхування здоров'я

Коли ви застрахували своє здоров'я, ви отримуєте безліч переваг і можливостей:

  • Ви захищаєте своє здоров'я і життя від різних нещасних випадків і забезпечуєте собі спокійне життя, впевненість у майбутньому, можливість отримати ефективні та оперативні медичні послуги в разі необхідності;
  • У страховому випадку, вам будуть надані якісні медичні послуги, які ви самі виберете і те лікування, яке буде найбільш ефективним і дієвим;
  • При необхідності, ви отримуєте і консультації у тих лікарів, яких вибираєте самі;
  • Гарантовано отримуєте грошові компенсації за всі свої витрачені кошти на лікування, купівлю лікарських засобів, реабілітаційні та профілактичні заходи.

Страхування здоров'я є необхідністю, яка зможе забезпечити вам допомогу з боку медичних установ, держави і страхової компанії.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of