Інвестиційний дохід компаній зі страхування життя, або тенденції на ринку страхування життя

Тенденции рынка страхования жизни

Інвестиційний дохід компаній зі страхування життя, або тенденції на ринку страхування життя

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 7,408 просмотров

Сьогодні хочемо поговорити з Вами про страхування життя і інвестиційний дохід «лайфових» страхових компаній. Прийшов червень і, як завжди, всі основні гравці «лайфового» ринку починають публікувати звіти з показниками інвестиційного доходу.

Для початку розберемо, хто взагалі на ринку пропонує послуги з накопичувального страхування життя?
Рейтинг Форіншурер, спеціалізованого порталу про страхування в Україні, виглядає так:

Таблиця 1. Рейтинг компаній зі страхування життя за 2016 рік за договорами, які включають накопичувальне страхування життя.

tabl1

Це 8 найбільших гравців на ринку. Серед цих 8-ми компаній — 4 гравці з іноземними інвестиціями (2 — Австрія, 1 — США, 1 — Польща) та 2 компанії, які знаходяться у власності в українських акціонерів. Це «ТАС» — кінцевим власником якої є Сергій Тігіпко та «АСКА-Життя» — власник Рінат Ахметов. А також 2 компанії, справжнього бенефіціара яких ми дізнатися не змогли. 1-ша — «Класік страхування життя», основним акціонером якої є кіпрська компанія. Скоріш за все власник також виходець з України. 2-га — «КД Життя», вивчаючи її власників, ми теж звернули увагу на офшорні сліди (Британські Віргінські острови), за якими не змогли з'ясувати кінцевого бенефіціара? Тому вибираючи компанію для укладення договорів довгострокового страхування життя, ми б дуже обережно ставилися до цих 4 компаній з офшорним і українським корінням.

А більше про те, як визначити надійну страхову компанію, Ви можете прочитати в нашій статті на сайті «Все PRO Гроші» перейшовши за посиланням.

А зараз пропонуємо Вам детально ознайомитися з цими компаніями:

Metropolitan Life Insurance Company (США)

Компания Метлайф

На українському ринку представлена компанією ПрАТ «МетЛайф».

Рік заснування — 1868.

Клієнтів у всьому світі — понад 100 млн.

Рейтинг Standard & Poor's «AA».

Працює більш ніж в 50 країнах світу.

В Україні веде свою діяльність з 2002 року.

Клієнтів в Україні — понад 460 тис.

Основним акціонером є Швейцарська компанія MetLife Global Holding Company II LLC (МетЛайф Глобал Холдинг Компані II ГмбХ) (99,9988% голосуючих акцій), яка входить до складу глобальної холдингової корпорації MetLife (США). Компанія American Life Insurance Company (США) залишається непрямим акціонером ПрАТ «МетЛайф».

За даними щорічного рейтингового видання «Insurance Top» — ПрАТ «МетЛайф» займає перше місце на ринку страхування життя за такими показниками: кількість договорів страхування життя і застрахованих осіб, найбільші активи, найбільший статутний капітал, найбільший обсяг зібраних страхових премій за накопичувальними договорами страхування життя.

Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) (Польща)

Компания ПЗУ

 

 

 

 

 

На українському ринку представлена компанією СК «PZU Україна Страхування життя».

Рік заснування — 1803.

Клієнтів у всьому світі — н.д.

Рейтинг Standard & Poor's «А».

Працює в 5 країнах світу.

В Україні веде свою діяльність з 1993 року.

Клієнтів в Україні — понад 80 тис.

Основні акціонери:

  1. Товариство з обмеженою відповідальністю «Повшехни Заклад убезпечення» — 53,4723% голосуючих акцій
  2. ПрАТ «ПЗУ Україна» — 46,5224% голосуючих акцій. У свою чергу, основним акціонером ПрАТ «ПЗУ Україна» є Товариство з обмеженою відповідальністю «Повшехни Заклад убезпечення» — 83,2292% голосуючих акцій.

СК «PZU Україна Страхування життя» — надійна страхова компанія з іноземними інвестиціями та європейськими стандартами обслуговування. Входить до складу PZU — найбільшої страховій групи Польщі, історія і досвід якої обчислюються століттями. Компанії «PZU SA» та «PZU Zycie SA» мають найвищу рейтингову оцінку серед усіх фінансових установ Польщі — «А» (зі стабільною перспективою обох компаній), Рейтинг S & P.

Страховая компания «ТАС» (Україна)

Тас лайф

 
 
 
 
 
 
 

Рік заснування — 2001.
Рейтинг агентства «Кредит — Рейтинг» «uaAins».
Клієнтів в Україні — понад 180 тис.

Основним акціонером є Т.А.С. ОВЕРСІАС ІНВЕСТМЕНТС ЛІМІТЕД (TAS OVERSEAS INVESTMENTS LIMITED) — 99,9764% голосуючих акцій. Кінцевим акціонером Т.А.С. ОВЕРСІАС ІНВЕСТМЕНТС ЛІМІТЕД є Тігіпко Сергій Леонідович, 100% акцій.

Класік страхування життя

Класік страхування життя

 
 
 
 
 

Рік заснування — н.д.
Клієнтів у всьому світі — н.д.
Рейтинг н.д.
Працює в наступних країнах світу — н.д.
В Україні веде свою діяльність з 2005 року.
Клієнтів в Україні — понад 27 тис.

Основним акціонером ПрАТ «СК «КЛАСІК СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ» є компанія GRAMBLE INVESTMENTS LTD, створена і зареєстрована відповідно до законодавства Кіпр, зареєстровану адресу якої: НЕ 317385, Кирияк Матс Стріт, Руссос Лімассол Тауер, 6 поверх, офіс 6А, а / я 3040 Лімассол Кіпр. Володіє 20046 акціями Товариства, що складає 99,98005% в статутному капіталі.

ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «КЛАСІК СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ» працює на українському ринку страхування життя з 2005 року як правонаступник компаній ЗАТ« Чеська страхова компанія Україна — Страхування життя» (до квітня 2009 року) і ВАТ «Дженералі Страхування Життя» (до березня 2013 року).

UNIQA Group (Австрія)

Компания Уника груп

 

 

 

 

 

На українському ринку представлена компанією ПрАТ Страхова компанія «УНІКА Життя».
Рік заснування — 1922.
Клієнтів у всьому світі більше 10 млн.
Рейтинг Standard & Poor's «А-».
Працює в 18 країнах світу.
В Україні веде свою діяльність з 2006 року.
Клієнтів в Україні — понад 140 тис.

Акціонери:

  1. UNIQA internationale Beteiligungs-Vervaltungs GmbH — 379 198 798 shares — 94,714%
  2. Private Joint Stock Company Insurance Company UNIQA — 20 747 824 shares — 5,182%
  3. UNIQA International AG — 414 956 shares — 0,104%

UNIQA Insurance Group (UNIQA) є однією з провідних страхових груп на своїх основних ринках в Австрії, Центральній та Східній Європі. UNIQA здійснює свою діяльність в Австрії, Швейцарії, Ліхтенштейні, Албанії, Боснії та Герцеговині, Болгарії, Хорватії, Угорщини, Косово, Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії, Росії, Сербії, Словаччини, Чехії та в Україні. UNIQA є другою за величиною страховою групою в Австрії з часткою ринку близько 22%.

Штаб-квартира асоціації знаходиться в Брюсселі, регіональні координаційні офіси — в США, Великобританії, Сінгапурі, Фінляндії, Нідерландах і Китаї.

Vienna Insurance Group (Австрія)

Vienna
 
 
 
 

 
 

На українському ринку представлена компанією ПрАТ СК «КНЯЖА ЛАЙФ ВІЄННА ІНШУРАНС ГРУП»
Рік заснування — 1824.
Клієнтів у всьому світі понад 20 млн.
Рейтинг Standard & Poor's "А +».
Працює в 25 країнах світу.
В Україні веде свою діяльність з 1997 року.
Клієнтів в Україні — понад 23 тис.

Основний акціонер — VIENNA INSURANCE GROUP AG Wiener Versicherung Gruppe (ВІЄННА ІНШУРЕНС ГРУП АГ Вінер Ферзіхерунг Групі, акціонерне товариство) — 97,797% акцій.

Група представлена 50 компаніями зі страхування в 25 країнах Центральної та Східної Європи і обслуговує понад 20 млн. Клієнтів.

Стратегія розвитку ПрАТ СК «Княжа ЛАЙФ Вієнна Іншуранс Груп» побудована на основі європейських стандартів, високоякісному індивідуальному обслуговуванні клієнтів і виключно класичних принципах ведення бізнесу.

КД Жизнь (Словенія)

КД жизнь

 
 
 
 

На українському ринку представлена компанією ПрАТ «КД Життя».
Рік заснування — 1896.
Клієнтів у всьому світі — н.д.
Рейтинг — н.д.
Працює більш ніж в 13 країнах світу.
В Україні веде свою діяльність з 2008 року.
Клієнтів в Україні — понад 7 тис.

Основний акціонер — Товариство з обмеженою відповідальністю «Франден Ессошіентс» (Franden Associates Ltd) — 95,99% акцій.

KD Group — це одна з провідних компаній фінансового ринку Європи, в структурі якої більше 50 великих страхових та інвестиційних компаній. Основними видами діяльності KD Group є управління активами, страхування, надання фінансових і банківських послуг, капіталовкладення.

АСКА-Життя (Україна)

Аска

 

 
 

 

 

 

 

Рік заснування — 1996.
Рейтинг — н.д.
Клієнтів в Україні — понад 450 тис.

Акціонери:

  1. SCM FINANCE LIMITED, Республіки Кіпр — 55,66%, Кінцевим акціонером SCM FINANCE LIMITED є Ахметов Рінат Леонідович, 100% акцій
  2. Громадянин України Сосіc Олександр Йосипович — 44,33%

Приватне Акціонерне товариство «Українська Акціонерна Страхова Компанія АСКА-Життя» — перша в Україні недержавна компанія, яка отримала ліцензію на здійснення діяльності у сфері страхування життя.

А зараз до Вашої уваги надаємо порівняльні таблиці прибутковості всіх основних гравців ринку страхування життя, історично, починаючи з 2005 року.

Таблиця 2. Додатковий інвестиційний дохід «лайфових» СК в гривнях, %

tabl2

Важливою подією на ринку страхування життя став вихід з ринку іноземного гравця компанії «Aegon», результатом якого став продаж компанії «Ейгон лайф Україна» компанії «ТАС». Але, в свою чергу, хочемо відзначити і вихід на український ринок ще одного великого іноземного гравця — фінансово-інвестиційний холдинг Green Globe Enterprises INC (Америка), який викупив страхову компанію «Гарантія життя» і тепер працює під брендом ПрАТ СК «Грінвуд лайф іншуренс» . Основною тенденцією в цьому році є те, що компанії вже не можуть забезпечувати ту прибутковість, яку могли забезпечити ще 4-5 років тому. А іноземні гравці починають показувати прибутковість нижче, наприклад, від 13,71% у «МетЛайф» до 16,78% у «PZU Україна Страхування життя» в гривнях — і це природно, так як їх акцент на максимальну надійність і захист капіталу клієнта . А ось «ТАС», «АСКА-Життя» та «КД Життя» показують відповідно 20,1%, 21,5%, 19,7%, що говорить про те, що ці компанії ще не поміняли політику інвестування з метою максимальної надійності , а використовують стратегію інвестування з метою показати максимальну прибутковість, що не зовсім правильно з точки зору безпеки вкладів. У таблиці, на жаль, немає інформації про прибутковість компанії «Класік страхування життя» за 2016 рік і за період 2005 — 2012 року, поки вони працювали під брендами «Чеська страхова компанія», «Дженералі» і «ППФ», а менеджери компанії теж не зуміли нам цю інформацію надати у зв'язку з тим, що вони її не знають.

Таблиця 3. Додатковий інвестиційний дохід «лайфових» СК в долар США,%

tabl3

Таблиця 4. Додатковий інвестиційний дохід «лайфових» СК в Євро, %

tabl4

Що стосується валютних програм, то тут тенденція ринку на зменшення поки що гарантованої прибутковості, а вже в 2017 і 2018 роках ми побачимо цю тенденцію і на прибутковості за підсумками року або взагалі відмова від накопичення капіталу в валюті. Такі гравці, як «МетЛайф», в валюті взагалі не укладають договори і ніколи не укладали, а «Княжа Лайф Вієнна Іншуранс Груп» ще в 2015 році зменшила гарантовану прибутковість за валютними договорами до 1,5% з 3%, а «КД Життя»,«PZU Україна Страхування життя», наприклад, вже не оформляє валютних договорів з 2016 року. А працюють тільки з гривневими програмами. «ТАС» зараз продає валютні програми під 1% гарантованої прибутковості, а з 1 січня 2018 року буде 0,5%, а компанія «УНІКА Життя» з 01.01.2018 планує зменшити її до 0,5% з поточних 4%.

Для тих, хто не в темі: згідно законодавства України Страхові компанії можуть гарантувати прибутковість не більше 4% річних, але щорічно беруть участь в додатковому інвестиційному доході в пропорції: 15% — забирає страхова компанія за управління капіталом, а 85% від отриманого доходу розподіляється клієнтам.

Відповідно, інвестиційний дохід у валюті за 2016 рік у всіх страхових компаній в доларах США становить від 4,3% в «Княжа Лайф Вієнна Іншуранс Груп» до 9,5% в «АСКА-Життя», а в Євро від 3,8% в «Княжа Лайф Вієнна Іншуранс Груп» до 8% в тій же «АСКА-Життя». Це говорить про те, що валютні договору стали дуже цікавими в порівнянні з банківськими депозитами для клієнта, особливо, якщо оформляти їх з гарантованою прибутковістю 4%. Відповідно 2017 рік — це останній рік, коли у Вас є можливість укласти валютні договору з такою гарантованою прибутковістю. В майбутньому, таких умов вже ніколи не буде, ринок буде змінюватися і наближатися до європейських ставок, а в Європі прибутковість, як у страхових компаній, так і в банках, не перевищує 2% річних в Євро або національній валюті. І якщо Ви задумалися про те, щоб скористатися можливістю придбати поліс накопичувального страхування життя в гривні або у валюті з гарантією 4% річних на весь період дії договору (10-40 років), Ви можете Замовити безкоштовну консультацію у нас (наших експертів — незалежних фінансових консультантів нашого порталу). Ми допоможе Вам розібратися з підбором накопичувальної програми, яка підходить саме Вам, під Ваші цілі і ваші можливості.

Якщо порівняти прибутковість у валюті в накопичувальних програмах, то можна звернути увагу, що страхові компанії показують прибутковість у валюті вище, ніж банки, так як вже в кінці 2016 року практично всі іноземні банки за валютними депозитами обіцяють вже не більше 1% річних. Для порівняння, давайте подивимося на ставки по валютних депозитах у банках з іноземним капіталом (до уваги не беремо банки з російським і з українським капіталом):

Таблиця 5. Прибутковість банківських депозитів, %

tabl5

Хоча порівнювати банки і страхові компанії не зовсім коректно, тому що у них різні цілі і призначення, але все ж ми порахували важливим показати Вам різницю. І дуже хочеться звернути Вашу увагу на сегмент накопичувального страхування життя напередодні пенсійної реформи в Україні, згідно з якою, величезна маса громадян, яким сьогодні до 35 років, залишиться в нашій країні без пенсій від держави, і єдиним рішенням для таких людей є подбати про свою пенсію самостійно. І саме для цієї мети як раз і підходять компанії, які займаються накопичувальним страхуванням життя. І тут важливо зуміти якісно підібрати собі програму накопичення. Наша команда може допомогти Вам зробити вірний вибір – для цього замовляйте безкоштовну консультацію тут.

Якщо стаття була для Вас корисною, залиште коментарі і діліться нею з друзями.

З повагою,
Олександр Чедрик
Володимир Погребной

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of