ТОП-7 книг по інвестуванню

1

ТОП-7 книг по інвестуванню

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 6,704 просмотров

Куди вкласти гроші, щоб швидко заробити? Що краще – акції чи облігації? Як інвестувати без ризику? Яку вибрати стратегію? Чи варто інвестувати у валюту? Як не ходити на роботу та жити на відсотки?

Приблизно такий хаотичний потік питань виникає в голові у людини, яка щойно почула про інвестиції, і її розпирає бажання якомога швидше почати діяти. Але інвестування – це не про швидкість і тим більше не про поспіх. Це довгостроковий проект примноження капіталу, що потребує фінансової грамотності. Тому необхідно запастися терпінням й отримати певні знання.

Як би банально не звучало, але найкраще джерело знань – це книга. На щастя, в сфері інвестицій та фінансів нестачі в літературі немає. Якраз навпаки – її занадто багато, й деколи складно вирішити, яку книгу прочитати спочатку, а які вимагають певного рівня обізнаності, тому їх краще відкласти на потім. Сподіваємось, наш список літератури з короткими рецензіями допоможе вам розставити пріоритети й отримати необхідні знання в сфері інвестицій.

Джордж Семюель Клейсона «Найбагатша людина в Вавилоні»

2

Почнемо з самих азів або, якщо можна так висловитись, – з низів інвестування. Дивно, але більшість людей навіть не має фінансової подушки, і проблема зазвичай не в низьких заробітках, а в невмінні розпоряджатися заробленими коштами. Книга «Найбагатша людина в Вавилоні» Джорджа Семюеля Клейсона допомагає зрозуміти, як впорядкувати свої доходи й витрати, як правильно управляти особистим бюджетом і як не витрачати гроші на дрібниці.

Пропоновані автором рецепти порятунку від «худого гаманця» стануть основою для усвідомлення фінансових законів. «Червоною ниткою» через всю розповідь проходить думка, що в будь-якої людини, що має джерело доходу (роботу) є можливість стати багатою. Все що для цього потрібно – постійно слідувати законам добробуту, які у вигляді прикладів та цікавих історій викладені в книзі. «Найбагатша людина в Вавилоні» – це світовий бестселер, який допоміг багатьом людям зробити перші кроки в усвідомленні принципів інвестування. Книга невелика, без «води» і читається на одному диханні. Принципи, що описуються в ній, покладені в основу багатьох навчальних курсів.

Роберт Кіосакі «Керівництво багатого тата по інвестуванню»

3

Ця книга є третьою в серії «Багатий тато рекомендує» (перші дві – «Багатий тато, бідний тато» та «Квадрант грошового потоку»). Відомий інвестор й письменник докладно описує процес мислення багатої та бідної людини й підкреслює, що здебільшого від того, як люди мислять, залежить їх рівень достатку. «Керівництво багатого тата» розповідає, в які проекти інвестують багаті і не інвестують бідні.

Практикуючий інвестор Роберт Кіосакі на власних прикладах з життя показує, як змусити гроші працювати на себе. Матеріал подається у вигляді уроків інвестування, які викладає «Багатий тато» своєму синові. Із застосуванням наочних графічних зображень автор пояснює, що таке грошовий потік і в якому напрямку він рухається, які бувають інвестиції та на які категорії можна розділити всіх інвесторів. Для розуміння принципу роботи успішного бізнесу Кіосакі малює так званий «Трикутник Б-І», де детально розглядає кожну його складову.

Книга є світовим бестселером, читається як автобіографія та сповнена практичних порад, які по ходу читання можна втілювати в життя. Це як раз стосується питання про те, щоб почати швидше діяти. Єдиний мінус цієї допомоги в тому, що наведені в ньому приклади засновані на угодах, характерних для західних реалій. Однак, якщо ви розберетесь в нюансах, для вас не складе великих труднощів спроектувати ідеї «багатого тата» на наш ринок. Зрозуміло, щось доведеться прибрати, а дещо додати. Але головне – ви зрозумієте, в якому напрямку рухатися, щоб стати успішним інвестором.

Бодо Шефер «Шлях до фінансової свободи»

4

Наступним в нашому списку стоїть «Шлях до фінансової свободи» Бодо Шефера – книга, яка по праву вважається «біблією» інвестора. Автор переконаний, що створення капіталу – такий же природний процес, як плавання, їзда на велосипеді, малювання та багато іншого. Що навчитися створювати багатство може кожен, головне – дотримуватися 4 стратегій:

  • щомісяця відкладати відсоток від поточного доходу незалежно від його величини на поточний момент;
  • кожну заощаджену грошову одиницю (гривню, рубль, долар і т. ін.) вкладати в те, що принесе дохід;
  • робити все, щоб кожен рік прибуток збільшувалася;
  • знову відкладати відсоток від вже підвищеного доходу й знову вкладати в перспективні підприємства.

 

Застосування цих стратегій забезпечує стабільне зростання капіталу, так що ваш шлях до фінансової свободи не буде тривати все життя.

Бодо Шефер захоплююче розповідає про багатство з точки зору психології, зачіпає проблему мислення й особистої відповідальності. Наприклад, біда більшості людей в тому, що вони прагнуть зняти з себе провину за власні невдачі замість того, щоб проаналізувати помилки і взяти ситуацію під контроль. Цікаво, що, стикаючись з однієї й тією ж проблемою, багаті та бідні люди мислять абсолютно по-різному та відповідно приймають різні рішення, що є визначальним чинником в питаннях фінансів. Крім психологічних аспектів та загальної фінансової стратегії автор детально описує конкретні інструменти. В кінці Шефер робить висновок, що складається з ключових думок книги. «Шлях до фінансової свободи» відноситься до списку «must read» інвестора.

Бенджамін Грехем «Розумний інвестор»

5

Ще одна книга, яку можна сміливо зарахувати до «біблій» інвестування хоча б тому, що сам Уоррен Баффет – один з найвидатніших інвесторів сучасності – вважає її найкращою. А вже йому-то варто довіряти.

Незважаючи на те, що книга вийшла в середині минулого століття, вона актуальна й понині. Автор чітко розмежовує поняття інвестицій та спекуляцій та вчить саме інвестувати, орієнтуючись в першу чергу на новачків фондового ринку. Книга написана доступною мовою, в ній багато уваги приділяється психології інвестора й розбору поширених помилок. Бенджамін Грехем підкреслює, що ні світові кризи, і тим більше, ні коливання фондового ринку не здатні заподіяти більшої шкоди інвестору, ніж він сам. Автор також попереджає читача, що ніякі інструменти (навіть золото та державні облігації) не гарантують стовідсоткову прибутковість інвестицій, й розповідає, як мінімізувати ризики.

Ерік Найман «Як купувати дешево та продавати дорого»

6

Переходимо до книг для професійних інвесторів. «Як купувати дешево та продавати дорого» – досить складна книга, в ній багато професійних термінів, цифр та графіків. Вона розрахована на підготовленого читача. Проте, по мірі накопичення знань й досвіду (адже ви ж не збираєтеся зупинятися на початковому рівні? ) ми рекомендуємо вам її прочитати.

На самому початку книги Ерік Найман задає риторичне, засноване на власних спостереженнях питання: «Скільки ви плануєте прожити? Напевно, багато хто з вас скаже, що не один десяток років. Тоді чому ж ви приймаєте такі фінансові рішення, ніби жити вам залишилося від сили рік-два? » І це питання змушує відразу замислитись та заглибитися в читання. Окрім консервативних інструментів інвестування автор велику увагу приділяє трейдингу (тут зустрічається таке поняття, як трейдінвестор).

Цікаво, що Найман не згоден з порадою Уоррена Баффета «купіть акції й тримайте». «Так і хочеться додати «до смерті» – вашої або фінансового інструменту, який ви придбали», – заявляє він, підкреслюючи, що сьогодні набагато вигідніше займатися трейдингом. «Трейдінвестор, як лікар: його завдання поставити правильний діагноз та вилікувати хворі (безграмотні) фінанси», – ще одна цікава думка практикуючого трейдера та доктора економічних наук. Загалом, якщо ви бажаєте з усім цим розібратися, доведеться зануритися в світ фінансової аналітики від Еріка Наймана.

Ентоні Роббінс «Гроші. Майстер гри»

7

У цій книзі описується стратегія інвестора – чим відрізняються інвестори, які втрачають гроші, від інвесторів, які примножують капітал. Книга заснована на великих дослідженнях та інтерв’ю більш ніж 50 найбагатших фінансистів світу. Кожен з них поділився своїми підходами: чому вони роблять те чи інше, вчиняють так, а не інакше, і як вдається отримувати довгострокові результати в інвестуванні.

Складні фінансові концепції викладаються зрозумілою для широкого кола читачів мовою й супроводжуються наочними життєвими прикладами. 7 кроків, 5 стратегій, 9 розвінчаних міфів – в книзі буквально все розкладено по поличках. Тоні Роббінс проводить цікаву асоціацію: великі гроші і інвестиції – це гра. Наш стиль поводження з грошима схожий на те, як ми розпоряджаємось силою. Що це для вас – гра чи навантаження? Багаті люди вибирають гру, тому автор радить копіювати їх модель поведінки. Незважаючи на доступність пояснень книга досить товста й вимагає достатнього терпіння, щоб осмислити схему дій успішного «гравця», тому ми рекомендуємо її для практикуючих інвесторів.

Карл Річардс «Психологія інвестицій. Як перестати робити дурниці зі своїми грошима»

8

Як видно з назви, в книзі йдеться про те, чому люди втрачають гроші. Автор чітко розмежовує 2 поняття – дохідність інвестиційного інструменту та прибутковість інвестора. Наприклад, якщо акції тієї чи іншої компанії виросли на 50% – це прибутковість фінінструмента, але набагато більшу цінність несе інформація про те, скільки заробив інвестор на цих акціях. А це вже залежить від того, як він скористався сприятливою ситуацією (коли купив, а коли продав). Карл Річардс докладно описує, які почуття рухають людьми при прийнятті інвестиційних рішень, розкриваючи психологію інвестора від А до Я. Книга наповнена великою кількістю графіків та написана простою мовою, тому, як тільки ви задумаєтесь про інвестування, обов'язково її прочитайте, і зможете уникнути багатьох необдуманих рішень.

І в завершенні одна порада. Щоб адаптувати отримані знання до українського ринку, скористайтеся порадами професіоналів, і ви збережете багато часу, сил і коштів. Записатися на безкоштовну консультацію по складанню особистого фінансового плану, формування інвестиційного портфелю, аудиту банківських й страхових договорів та інших питань, пов'язаних з розпорядженням капіталом, можна тут. Вдалих вам інвестицій!

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of