Україна в 2019-му: 10 приводів для оптимізму

original

Україна в 2019-му: 10 приводів для оптимізму

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 1,291 просмотров

Ми звикли жити на тлі негативних новин про Україну. Криза, корупція, проблеми з МВФ, відтік капіталів і «мізків» за кордон... Тому сьогодні команда ВСЕПРОГРОШІ вирішила порушити цю сумну традицію.
Давайте спробуємо змістити фокус уваги з негативу на позитив. Згадаймо, що хорошого для української економіки сталося в році, що минає. Тим паче, що приводів для стриманого оптимізму в 2019 році, як не дивно, було чимало.

Поліпшення прогнозів від світових рейтингових агентств

Агентство S&P Global Ratings підняло суверенні рейтинги України в іноземній і національній валюті в довгостроковій перспективі з «В-" до «В». За національною шкалою рейтинги теж були збільшені з «uaBBB» до «uaA». При цьому короткострокові рейтинги збереглися на рівні «B».

Аналітики S&P Global Ratings очікують, що:

  •  уряд Зеленського продовжить останні макроекономічні реформи;
  • українська економіка потрошки відновиться;
  • держборг по відношенню до ВВП скоротиться;
  • міжнародні та внутрішні ринки капіталу як і раніше будуть відкриті для України.

Ще одне агентство Fitch Ratings покращило кредитний рейтинг нашої країни в довгостроковій і короткостроковій перспективі з В- до В (в національній та іноземній валюті). Прогноз був поліпшений зі стабільного на позитивний.

Картинка 2 (1)

На думку аналітиків агентства, Україна може швидко отримати доступ до зовнішнього фінансування держбюджету. Країна вже скоротила держборг і поліпшила свою макроекономічну стабільність. Ще один фактор оцінюється як позитивний: знизилася політична невизначеність, бо новий уряд скоротив виборчий період.

Зростання в рейтингу Doing Business

У жовтневому рейтингу Doing Business від Світового Банку Україна піднялася відразу на 7 позицій. Зараз наша країна посідає в ньому 64 місце. Цікаво, що ще п'ять років тому Україна не входила навіть до першої сотні.

Країна покращила шість показників. В 2019 стало простіше:

  • отримати дозвіл на будівництво;
  • зареєструвати майно;
  • підключитися до електромережі;
  • отримати кредити.

Крім того, стало менше торгових бар'єрів на кордоні. А міноритарні акціонери відчувають себе більш захищеними.

Картинка 3

Стабільне зростання ВВП

За даними Мінфіну український ВВП зростає вже 15 кварталів підряд. Не так швидко, як хотілося б, але зростає. Навіть Всесвітній банк сповнений оптимізму з цього приводу. В середині жовтня прогноз по зростанню економіки в 2019 році був скоригований СБ з 3% до 3,7%. Аналітики Мінекономіки теж вважають, що в наступному році Україна «зміцніє» на 3,7%.
За три квартали 2019 року реальний ВВП зріс на 3,9%. До слова, це кращий результат зростання української економіки за останні 8 років.

Уповільнення темпів інфляції

У жовтні індекс споживчих цін зріс лише на 0,7%. До кінця року темп зростання ІСЦ в річному вираженні сповільнився до 6,5%. Нагадаємо, що НБУ встановив цільовий коридор для інфляції на рівні 4-6%.

Оздоровлення банківської системи

Головною подією в банківській системі в 2019 році стало об'єднання Альфа-Банку і Укрсоцбанку. Альфа-Банк став повним правонаступником всіх зобов'язань і прав Укрсоцбанку. В результаті чисті активи Альфа-Банку зросли з початку року на 19%. Результат об'єднання: покращилися всі основні економічні показники (регуляторний капітал, норматив достатності, норматив достатності основного капіталу).

Картинка 6

 

А ще в 2019 році знову привернув до себе увагу легендарний ПриватБанк.  Але на цей раз — своїми вражаючими результатами.  За перші 10 місяців прибуток Привату склав 28 млрд. грн.  – вдвічі більше, ніж в 2018 році.

Загалом платоспроможні банки України заробили за 10 місяців цього року 52 млрд. чистого прибутку: в три рази більше, ніж за той же період минулого року.

Впевнено зростає український ринок страхування

За перші  9 місяців 2019 року страхові компанія заробили майже 30 млрд. грн.  Це на 21,6% більше, ніж за той же період 2018 року.

Крім того, український ринок страхування стає більш цивілізованим.  22 жовтня Президент України підписав закон про захист прав споживачів фінпослуг. Відтепер банкіри і страховики зобов'язані розкривати більше інформації про складові своїх продуктів.  Експерти очікують, що фінансова звітність страхових компаній стане більш достовірною.

Гривня серйозно зміцнилася до долара

В кінці листопада 2019 гривня встановила світовий рекорд.  26 листопада нацвалюта пробила на міжбанку позначку в 24 грн/$.  До слова, це сталося вперше з січня 2016 року.  За 11 місяців 2019 року гривня зміцнилася до долара на 14%, що і стало світовим рекордом.

Картинка 8

Причини зміцнення гривні:

 Приплив валюти через іноземних інвесторів через продаж ОВДП

Протягом 2019-го Мінфін продав нерезидентам облігацій внутрішньої державної позики на 4 млрд. доларів.  На кінець листопада ОВДП на руках у іноземців перевищили за вартістю 104 млрд. гривень.  В першу чергу, такий ажіотаж пов'язаний з високою прибутковістю цінних паперів.

На початку року облігації внутрішньої держпозики можна було придбати з 19% прибутковістю!  Однак варто зазначити, що до кінця року ставки по ОВДП впали до 12,4%.

Приплив валюти від IT-шників і українців, що працюють за кордоном

За різними даними за кордоном працює, як мінімум, 3 млн. українців.  Щомісяця вони перераховують рідним в Україну сотні мільйонів доларів.  За попередніми оцінками в 2019 році обсяг грошових переказів з-за кордону від приватних осіб може перевищити $12 млрд.

Зростання цін на основні експортні для України товари

Головні експортні товари для нашої країни: залізна руда, метали, соняшникова олія і зерно.  Чим дорожче ці позиції на світових ринках — тим більше валютних доходів отримує Україна.

В цьому відношенні 2019 рік був для нас «золотим».  За перші півроку ціни на залізну руду зросли на 50%: з $80 за тонну до $120.  Соняшникова олія також дорожчала протягом перших дев'яти місяців.  Стабільними залишалися світові ціни на пшеницю, ячмінь і кукурудзу.

Український ринок залишило багато «хворих і слабких» фінустанов

За перші три квартали Нацкомфінпослуг вивів з українського ринку 173 фінансові установи!  1 НПФ, 12 лізингодавців, 12 кредитних спілок, 28 ломбардів, 54 страховика і 66 фінансових компаній.

Така масштабна «чистка» призводить до оздоровлення ринку і робить його більш прозорим і контрольованим.

Збільшився приплив прямих іноземних інвестицій

Обсяг ПІІ в Україну у вигляді акціонерного капіталу на 1 жовтня становив майже $35 млрд. Найбільший приплив інвестицій зафіксований з Кіпру, Нідерландів, Швейцарії, Німеччини та Російської Федерації.

Які сфери були найпривабливішими для іноземних інвесторів в 2019 році?

  • фінансові та страхові компанії;
  • добувна і переробна промисловість;
  • нерухомість;
  • професійна, технічна і наукова діяльність;
  • роздрібна та оптова торгівля.

Українські рекорди 2019 року

Наостанок ми б хотіли згадати про декілька українських досягненнь 2019 року в різних галузях.

Рекордний врожай зернових і зернобобових культур

На кінець листопада 2019 року Україна практично завершила збирання рекордного врожаю.  Українські аграрії вже зібрали понад 74,3 млн. тонн.  У лідерах, як зазвичай, цукровий буряк, озима пшениця і кукурудза.

За перші три квартали аграрний експорт приніс країні $15,8 (на 21,5% більше, ніж в минулому році).

Зростає привабливість для інвесторів

У 2019-му Україна піднялася відразу на 55 позицій в рейтингу країн, привабливих для інвестицій в альтернативну енергетику.  Про це йдеться в звіті Climatescope 2019 від дослідницького агентства Bloomberg New Energy Finance.  Причини: смачні «зелені» тарифи, низькі податкові ставки і реформа енергосектору.

Збільшилася вантажоперевалка в морських портах

За 10 місяців 2019 року перевалка вантажів в морських портах України склала майже 130 млн. тонн, що майже на 20% більше, ніж в минулому році.  Це рекорд по приросту показника за останні шість років.

Причини: великий врожай зернових, високі світові ціни на руду і зростання транзиту через українські морські порти.

Покупки на AliExpress

Число замовлень з України на популярному сайті AliExpress в 2019-м зросло на 70%. А це, між іншим, друге почесне місце за темпами зростання на цьому торгівельному майданчику.  А за загальною вартістю придбаних на AliExpress товарів наша країна увійшла в першу «десятку»!

Багато експертів вважають, що сьогоднішня Україна має великий потенціал для зростання.  І саме зараз — найкращий час для інвестування!  Команда ВСЕПРОГРОШІ допоможе сформувати оптимальний інвестиційний портфель з урахуванням Ваших цілей і поточної фінансової ситуації.  Записатися на безкоштовну консультацію можна тут.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of