В Україні заборонили конфіскацію майна у боржників!

konfiskat_avto

В Україні заборонили конфіскацію майна у боржників!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 5,316 просмотров

конфіскація майнаКИЇВ, 25 червня 2012р. За рішенням Вищого спеціалізованого суду України кредитні установи не мають права забирати у боржника майно, яке не є заставою за позикою, повідомляють «Известия». Вищий спеціалізований суд України постановив, що:

[tip]Боржники банків мають право вільно розпоряджатися своєю власністю, якщо вона НЕ була закладена при оформленні кредиту.[/tip] 

Тобто банк не може відбирати для погашення кредиту, квартиру, якщо був закладений тільки автомобіль. Схожа норма є і в чинному Цивільному кодексі, проте до недавнього часу банкіри за допомогою суддів повсюдно її порушували. Якщо продаж застави повністю не покривала суму боргу, банки вільно відбирали будь-яке інше майно. 

Банкіри називають таку практику наслідком фінансової кризи.

«Кредитний бум обернувся масовими неплатежами по позиках, і паралельно з цим різко знецінилося заставне майно, — розповідає радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ. — Згадайте, як сильно обвалилися ціни на нерухомість. 

Коли банк видавав кредит, ціна заставної квартири, як правило, набагато перевищувала зобов'язання позичальника. Після кризи продаж такої квартири не покривала і половини виданого позики. Але «пробачити» залишок боргу банк не може, адже чийсь кредит — це і чийсь депозит. 

Тому й з'явилася практика стягнення боргів за допомогою продажу незакладену майна». конфіскація майнаВтім, навіть в цьому випадку позичальник не зітхне вільно, тому що другий ризик для нього полягає в суперечливості українського законодавства. Дійсно, Цивільний кодекс захищає права боржників щодо незакладену майна. Проте зараз банкіри йдуть іншим шляхом і відбирають у неплатника не запоруку, а повну суму заборгованості. І на це, вони мають всі підстави — закон залишає банку право вибору, що саме забирати у боржника — запоруку або позичені кошти. Головним регулятором зобов'язань позичальника є норми того договору, який був укладений між ним і банком

В основній масі, такі договори передбачають повернення кредитору повної суми кредиту, незалежно від вартості застави. Тому раніше для звернення стягнення на незакладену майно не було потрібно додаткових дозволів. 

[note]Зараз стягнення буде проходити в два етапи: 

 1. Продаж застави за рішенням суду.
 2. Нове звернення банку до суду на стягнення залишку боргу. [/note]

Процедура стане довше, але це не означає, що її не буде зовсім. Простіше кажучи, щоб погасити кредит не банк буде відбирати і продавати майно. Боржник буде сам займатися пошуком грошей. 

Тривалі судові розгляди будуть на руку тим, у кого сума боргового залишку досить невелика. Крім них виграють ще боржники, які встигли переписати на рідних свої незакладені активи. Банки не стануть судитися тільки заради процесу, і будуть ретельно аналізувати кредитні справи перед початком формування позовної заяви. 

Ще один плюс полягає в тому, що на основі рішення ВССУ можна буде переглянути прийняті рішення про визнання угод по відчуженню незаставленого майна фіктивними. Хоча для цього позичальнику знадобиться чимало часу і коштів. 

Цікаво, що банкіри придумають у відповідь :)

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 1

  Виховання фінансової грамотності у дітей

  Згідно даних спільно проведеного дослідження американського агентства USAID та НБУ Україна посідає останнє місце за рівнем фінансової грамотності серед країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку. Дуже показовий приклад на тлі того, що уряд недавно анонсував курс...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • 34

  Скільки страхових залишиться в Україні до 2025 року? І чи є життя після «спліт»?

  Страховиків має бути мало ... Перевірки і посилення вимог до роботи страхових компаній за останні три роки «викосили» в Україні понад 25% усіх СК.  І уряд обіцяє, що глобальна «чистка» на страховому ринку тільки починається. З...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of