В Україні заборонили конфіскацію майна у боржників!

konfiskat_avto

В Україні заборонили конфіскацію майна у боржників!

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Комментариев нет 5,174 просмотров

конфіскація майнаКИЇВ, 25 червня 2012р. За рішенням Вищого спеціалізованого суду України кредитні установи не мають права забирати у боржника майно, яке не є заставою за позикою, повідомляють «Известия». Вищий спеціалізований суд України постановив, що:

[tip]Боржники банків мають право вільно розпоряджатися своєю власністю, якщо вона НЕ була закладена при оформленні кредиту.[/tip] 

Тобто банк не може відбирати для погашення кредиту, квартиру, якщо був закладений тільки автомобіль. Схожа норма є і в чинному Цивільному кодексі, проте до недавнього часу банкіри за допомогою суддів повсюдно її порушували. Якщо продаж застави повністю не покривала суму боргу, банки вільно відбирали будь-яке інше майно. 

Банкіри називають таку практику наслідком фінансової кризи.

«Кредитний бум обернувся масовими неплатежами по позиках, і паралельно з цим різко знецінилося заставне майно, — розповідає радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ. — Згадайте, як сильно обвалилися ціни на нерухомість. 

Коли банк видавав кредит, ціна заставної квартири, як правило, набагато перевищувала зобов'язання позичальника. Після кризи продаж такої квартири не покривала і половини виданого позики. Але «пробачити» залишок боргу банк не може, адже чийсь кредит — це і чийсь депозит. 

Тому й з'явилася практика стягнення боргів за допомогою продажу незакладену майна». конфіскація майнаВтім, навіть в цьому випадку позичальник не зітхне вільно, тому що другий ризик для нього полягає в суперечливості українського законодавства. Дійсно, Цивільний кодекс захищає права боржників щодо незакладену майна. Проте зараз банкіри йдуть іншим шляхом і відбирають у неплатника не запоруку, а повну суму заборгованості. І на це, вони мають всі підстави — закон залишає банку право вибору, що саме забирати у боржника — запоруку або позичені кошти. Головним регулятором зобов'язань позичальника є норми того договору, який був укладений між ним і банком

В основній масі, такі договори передбачають повернення кредитору повної суми кредиту, незалежно від вартості застави. Тому раніше для звернення стягнення на незакладену майно не було потрібно додаткових дозволів. 

[note]Зараз стягнення буде проходити в два етапи: 

 1. Продаж застави за рішенням суду.
 2. Нове звернення банку до суду на стягнення залишку боргу. [/note]

Процедура стане довше, але це не означає, що її не буде зовсім. Простіше кажучи, щоб погасити кредит не банк буде відбирати і продавати майно. Боржник буде сам займатися пошуком грошей. 

Тривалі судові розгляди будуть на руку тим, у кого сума боргового залишку досить невелика. Крім них виграють ще боржники, які встигли переписати на рідних свої незакладені активи. Банки не стануть судитися тільки заради процесу, і будуть ретельно аналізувати кредитні справи перед початком формування позовної заяви. 

Ще один плюс полягає в тому, що на основі рішення ВССУ можна буде переглянути прийняті рішення про визнання угод по відчуженню незаставленого майна фіктивними. Хоча для цього позичальнику знадобиться чимало часу і коштів. 

Цікаво, що банкіри придумають у відповідь :)

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • payoneer-limits

  Платіжна система Payoneer – вигідно виводимо валюту з-за кордону

  Отримання грошей є однією з основних задач, яку доводиться вирішувати всім, хто працює з іноземними інтернет-ресурсами або компаніями, і більшість фрілансерів вибирають Payoneer, тому що вважають його кращим платіжним сервісом. Пояснюється це невисокою комісією при...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

 • 23

  Що таке “ринок страхування” та як він функціонує в Україні?

  Ринок “страхування” для пересічного громадянина сьогодні звучить досить неоднозначно та абстрактно. З однієї сторони, асоціативно, керуючись власним пострадянським досвідом ми згадуємо “соцстрах”, праобраз “солідарної системи пенсійного страхування”, “відновлення тимчасової втрати працездатності”, з іншої – абсолютно...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

Коментувати

Name*

Email

Website