В якій валюті зберігати гроші

В якій валюті зберігати гроші

В якій валюті зберігати гроші

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
1 комментарий 21,572 просмотров

Зміст:

Збережені гроші краще, ніж зароблені гроші. На щастя, навіть не дивлячись на всілякі негативні ситуації в країні, існують і успішно використовуються сотні способів заробітку грошей. Як кажуть «було б бажання ...». А от коли доходить справа до накопичення грошей, коли починаєш розглядати способи збереження в цілості й схоронності своїх фінансів, виникає ряд питань: як зберігати гроші, і в якій валюті зберігати.

На питання про те, як зберігати гроші, можна знайти масу відповідей:

  • Вдома під матрацом;
  • На депозитному вкладі;
  • На звичайному накопичувальному рахунку;
  • В накопичувальних довгострокових програмах;
  • Вкладати (інвестувати) кошти в успішні проекти і отримувати додатковий дохід;
  • Просто зберігати в банківській комірці;
  • і багато інших.

Будь-який з вище наведених варіантів зберігання грошей має свої особливості, свої як позитивні, так і негативні сторони. Але можна спокійно вибрати альтернативу або розділити свої заощадження «по різних кошиках» — одну частину зберігати в банку, іншу пустити в оборот, якщо ви точно впевнені в ефективності проекту, в який збираєтеся фінансувати, і він не лопне, як мильна бульбашка.

А ось, що стосується другого питання, про те в якій валюті зберігати гроші, то тут складніше, т.я. наш валютний ринок останнім часом відчутно трясе і вибрати одне конкретне рішення, досить важко.

Коли ви заробили певну суму, яку можете дозволити собі просто зберігати, а не витрачати, то вам слід правильно підійти до моменту вибору валюти.

Багато експертів валютного ринку рекомендують зберігати заощадження в тій валюті, в якій гроші заробляються, і в якій вони будуть в подальшому витрачатися. Ми також дотримуємося такого підходу. Приміром: якщо ви маєте намір через півроку відправлятися на відпочинок до Європи, тоді вибирайте євро. У тому випадку, якщо ви через рік хочете купити квартиру, тоді підходять долари, т.я. більшість наших компаній-забудовників, сьогодні ігнорують національну валюту і працюють тільки з доларами. Для оплати навчання своєї дитини в Україні, звичайно, слід зберігати заощадження у гривні. Якщо мова йде про навчання за кордоном, то валюта заощаджень залежить від країни бажаного навчання.

У цей же самий час, навіть при такому раціональному підході, наш народ воліє мати справу з депозитами з капіталізацією, тобто накопиченням або з можливістю отримувати щомісячні виплати відсотків по вкладу. Звичайно, депозит — це найпростіший, доступний й порівняно безпечний спосіб зберігання грошей, та ще й з можливістю отримувати додатковий пасивний дохід. Але ми поки ще не в Європі, ми в своїй рідній країні, де банки мають одну погану «звичку» — прогорати і залишати людей без їх накопичень, незалежно від того, в якій валюті вони зберігають свої кошти.

Важливо знати: дуже ретельно і уважно вибирайте банк, з яким будете співпрацювати. Це обов'язково має бути надійна банківська установа, з хорошою репутацією, гарантіями безпеки і вигідними, прозорими умовами співпраці. Про те, як вибрати надійний банк, ми вже писали раніше.

І ось в той момент, коли ви вирішуєте оформити договір, наприклад, на депозит, крім питання, який банк вибрати, ви опиняєтеся перед вибором: в якій валюті зберігати гроші: євро, долари, фунти стерлінгів, швейцарські франки, канадські долари, ієни, гривні.

Зберігання грошей в євро

Євросоюз є досить успішним і стійким економічним проектом, в який входять стабільні економіки Німеччини, Франції, Англії. Але присутні і такі країни, як Греція, яка в 2008 році занадто сильно підкосила всю економіку Євросоюзу, що призвело до боргової кризи, яка до цих пір ще не стабілізувалася. Така ситуація створює умови уразливості євро, причому в довгостроковій перспективі.

Але вся зона Євросоюзу все ж залишається міцною і це гарантує стабільність євро. Тому 30% своїх заощаджень, ви можете успішно зберігати саме в цій валюті.

Зберігання грошей в доларах

Така валюта, як долар, сьогодні залежить від двох чинників: економічна ситуація в Америці і становище євро. Якщо з першим аспектом усе зрозуміло, то на другий фактор впливає становище євро, адже ці дві валюти взаємопов'язані: якщо дорожчає одна — підвищує свої ставки й інша, якщо помітно падіння долара, то євро так само зменшить свою вартість.

Але, тим не менш, Америка є тією країною, на валюті якої сьогодні тримається багато економік світу. Тому, навіть не дивлячись на те, що в США періодично відбуваються різні катаклізми з національною валютою, це не має великого впливу на її світовий курс і долар залишається стабільним і вигідним для заощаджень.

Якщо ви занадто вже боїтеся різких коливань курсу долара, то можна робити короткострокові доларові вклади, а далі вже дивитися по тій ситуації, яка складається всередині країни: продовжувати свій вклад або переводити гроші в іншу валюту.

Якщо ви не боїтеся стрибків, то можна розглядати і довгострокові цільові накопичувальні програми в валюті.

Зберігання грошей в фунтах стерлінгах

Ця валюта не так вже й знайома українським вкладникам і це велика помилка — по своїй надійності і міцності, вона завжди вище, ніж долар і євро. На відміну від двох найпоширеніших валют, фунт не залежить від економічної складової країн, що входять в Євросоюз, на неї не впливає і політика, яку веде Америка.

Великобританія має багатовікову історію стабільності економіки, фунт підтверджений надійними активами і володіє масою резервів, які накопичувалися століттями, він забезпечує своїм споживачам високу купівельну стабільність. Така ситуація обумовлена тим, що коли Америку тільки ще починали освоювати, економіка Великобританії була вже в розквіті. Тому, якщо ви хочете спокійно спати і не стежити за коливаннями валютного ринку, фунт стерлінгів — це ідеальний варіант для ваших заощаджень.

Зберігання грошей в швейцарських франках

Швейцарський франк вже досить тривалий період тримає стабільність і дозволяє отримувати непоганий дохід, та й багато наших банків, чудово усвідомлюючи, що саме стабільність валюти — це запорука успішного залучення споживачів, пропонують своїм вкладникам, зберігати кошти саме в франках.

Швейцарія — це всесвітній банк, країна, яка ніколи не відчувала, що таке війна, глобальні потрясіння внутрішньої економіки, тому вона і виходить на перші місця всіх економічних рейтингів.

Швейцарський франк — це та валюта, яка найменше піддається валютним світовим коливанням. Важливий факт: саме ця валюта має статус міжнародного платіжного засобу і статусу резерву, що дозволяє всім тим, хто має дану валюту на руках, проводити свої банківські угоди без необхідності оформлення валютного паспорта. Іншими словами — споживач валюти зустрічає на своєму шляху мінімум усіляких бар'єрів від адміністрації банку.

Важливо знати: проводити швидкі операції з франком можна тільки в тому випадку, якщо рахунок відкритий безпосередньо в швейцарському банку, т.я. в нашій країні здійснюється контроль за проведенням валютних операцій.

Зберігання грошей в канадських доларах та ієнах

Вклади в таких валютах приваблюють споживачів тим, що країни, де присутні ці національні валюти, мають досить стабільні економіки. Вони сьогодні активно розвиваються і впроваджують нові технології, що забезпечують підтримку своїм валютам. Тому частину своїх заощаджень, можна перевести в ієни або канадські долари.

Зберігання грошей в гривні

Вклади в гривнях, як і в інших валютах, мають свої особливості, свої переваги і недоліки. За депозитами в гривнях зазвичай банки та інші фінансові установи пропонують вищі відсоткові ставки. Але, на жаль, останні події в країні призвели до девальвації національної валюти, тому зберігання всіх своїх коштів лише в гривні, має значні ризики.

  • У даній ситуації, в країні більш ніж 20 банків перебувають у стадії ліквідації. Це призвело до того, що кожен дев'ятий банк став неплатоспроможним. Таким чином, всі вкладники українських банків ніби то грають в російську рулетку: лопне їх банк або ж встоїть;
  • Навіть якщо ви вибираєте начебто стабільний банк, який обіцяє вам отримання всіх своїх вкладів і страховок, за фактом виявляється, що підписаний вами договір має ще й масу підводних каменів і вам важко, а в деяких випадках, взагалі неможливо отримати свої заощадження назад;
  • При військовому положенні в країні ЖОДЕН БАНК не може дати гарантій стовідсоткового збереження вашого вкладу. При такій ситуації, жоден розсудливий іноземний інвестор, не стане вкладати свої кошти в розвиток нашої банківської системи, що б нам не говорив уряд з екранів телевізорів;
  • Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ніяк не проявляє свою зацікавленість у захисті вкладників, він більше ратує за самі банки (або їх власників).

Тому будь-які вклади і в будь-якій валюті на сьогоднішній день в нашій країні — це ризик. Але ризики є скрізь, у всіх сферах життя. Тому замість запобігання ризиків, потрібно навчитися ними керувати. І хто не ризикує, той просто не вміє жити. При правильному підході до всіх питань, при диверсифікації інвестицій, ви зможете не тільки зберегти свої кошти, а й примножити їх.

Гривня, навіть на тлі військової ситуації в країні, може гарантувати більш високу дохідність за вкладами, ніж інші валюти. Приміром, за останні три місяці, найголовніші банки країни підвищили свої процентні ставки по вкладах, зробленим у гривні, що підвищує дохід вкладників від 21 до 25% річних. А середній показник по всьому ринку, становить від 16 до 20% річних. Валютні ставки в даному випадку, виглядають дещо бідніше і складають всього від 5 до 6% річних (іноді до 12%).

Проте важливо при цьому розділяти поняття: збереження грошей і примноження грошей. Залежно від цілей підбираються відповідні інструменти та валюта заощаджень.

Переваги валютного вкладу:

  1. Якщо ви відкриваєте не один, а кілька валютних вкладів, що більш вигідно, то ви забезпечуєте собі захист від валютних ризиків. У тому випадку, якщо раптом долар падає, а євро трохи підвищується, ви виграєте по заощадженнях, зробленим в євро. Якщо і євро і долар падають, а фунт стерлінгів підвищується — ви також нічого не втрачаєте. Одна валюта компенсує собою ефективність другої.
  2. Вигода валютного рахунку і в тому, що якщо ви здійснюєте покупки в тих валютах, в яких і зберігаєте свої кошти, ви нічого не втрачаєте на коливаннях курсу.
  3. Всі банки країни працюють з різними валютами, так що відкриття валютного рахунку не представляє собою труднощів.
  4. В будь-який момент можна швидко перевести одну валюту в іншу;
  5. Сьогодні є можливість відкривати рахунки безпосередньо в зарубіжних банках, що ще більше мінімізує ризики, але там вже зовсім інші правила гри.
  6. Держава надає страхування ваших валютних вкладів.

Коли ви вибираєте валюту для зберігання своїх грошових коштів, слід так само брати до уваги і період зберігання грошей. Приміром, довгострокові вклади можна робити в стабільних валютах — швейцарський франк і фунт стерлінгів. Для короткострокових (піврічних) вибирайте долар, так як він сильно коливається. А от євро можна використовувати при обох типах вкладів.

Зберігання грошей

Сьогодні багато фахівців банківського ринку радять відкривати вклади на період від 1 до 3 місяців — саме вони здатні забезпечити вкладнику стабільний дохід при мінімальних ризиках в наших реаліях. Та й ставки по таких депозитах зараз значно вищі, ніж при довгостроковому вкладі.

Якщо ви все ж хвилюєтеся про свої кошти, причому незалежно від валюти вкладу, можна скористатися таким інструментом, як гнучкий депозит або депозит з правом поповнення та зняття коштів. Ви можете поповнювати рахунок і знімати свої кошти в будь-який час. Звичайно, ставки по такому депозиту менші, ніж при короткостроковому варіанті, але зате без ризиків і хвилювання.

Так як економічна ситуація не стабільна у всьому світі, краще відкривати кілька валютних рахунків — це знизить всілякі ризики і підвищить ваші доходи. При цьому слід не тільки відкривати різні валютні вклади, але і користуватися послугами різних банків. Також варто розглядати й інші фінансові інструменти, крім банківських депозитів, адже кожен з них «заточений» для вирішення певних завдань.

За великим рахунком, якщо у вас на руках є певна сума грошей, яка навіть при виникненні різних життєвих ситуацій вам не буде потрібна, тому що у вас є кошти і на такі випадки, то найбільш оптимальний спосіб довгострокового зберігання коштів — це золото, яке століттями зберігає свою ліквідність, що не знецінюється і має відносно стабільну вартість.

У будь-якому випадку, незалежно від виду валюти, ви розумієте, що збереження ваших заощаджень, кровно зароблених грошей, істотно залежить від знання різновидів фінансових продуктів, від знання системи фінансових установ, їх особливостей, репутації, рейтингів, економічного становища країни, а також уміння аналізувати всі ці складові. Тому будьте уважні і пильні у виборі методу зберігання грошей і вибору валюти. Також знайте, що ви завжди можете звернутися за консультацією до експертів по роботі з особистими фінансами.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

1
Отправить ответ

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of