Вся правда про фінансову систему СРСР (Ч.4 Перебудова)

USSR_stamp_Perestroyka1_1988_5k8x6.jpg

Вся правда про фінансову систему СРСР (Ч.4 Перебудова)

Комментариев нет 1,125 просмотров

Створена в 30-і рр. кредитна система проіснувала аж до 1988 р, зазнавши лише деяких змін.

У зв'язку з перебудовою економіки у другій половині 80-х рр., була проведена реорганізація банківської системи країни, яка полягала в зміні функцій Держбанку СРСР і 

створенніз 1 січня 1988 р . спеціалізованих банків для обслуговування окремих галузей народного господарства: Банку зовнішньоекономічної діяльності СРСР, Промислово-будівельного банку, Агропромислового банку, Банку житлово-комунального господарства і соціального розвитку, Банку трудових заощаджень і кредитування населення.

Багато з функцій раніше, що виконувалися Державним банком СРСР, були передані спеціалізованим банкам. Однак після проведеної реорганізації він залишився головним банком і єдиним емісійним центром країни.

Становлення банківської системи другого періоду відбувалося в основному спонтанно. Прийнятий у 1991 р. закон про банки і банківську діяльність до кінця 1995 вже серйозно відставав від змін, що відбуваються в кредитно-фінансовій сфері.

В кінці 80-х рр... в умовах переходу до ринкових відносин виникла реальна необхідність створення якісно іншої кредитної системи, яка відповідала б новим вимогам і дозволяла б акумулювати достатні кошти для розвитку вітчизняної економіки.

З метою посилення ролі банків у підвищенні ефективності суспільного виробництва в 1987 році було прийнято рішення реорганізувати систему спеціалізованих банків з урахуванням особливості сфери діяльності народногосподарських комплексів.

В результаті сформувалася система нових банків, що включала Промбудбанк СРСР, Житлосоцбанку СРСР, Ощадбанк СРСР, Зовнішекономбанк СРСР.


Радянський уряд втрачав «кермо» управління народним господарством. Пояснюється така ситуація тим, що проголосивши економічну реформу і зробивши рішучі кроки в її здійсненні, він прагнув зберегти основні принципи соціалістичної економіки. Було взято курс на побудову «Ринкового соціалізму» і планово керованої економіки.і сформувалася система нових банків, що включала Промбудбанк СРСР, Житлосоцбанку СРСР, Ощадбанк СРСР, Зовнішекономбанк СРСР.

Уряд СРСР здійснив нову спробу зберегти централізовану систему банків, вдосконалити її, для чого 31 березня 1989р. було прийнято постанову «Про переведення державних банків СРСР на повний господарський розрахунок і самофінансування ».

Найбільш істотним недоліком перетворень, які були допущені в банківській сфері, стало те, що вони були спрямовані в основному на створення нових банків без радикальної зміни змісту, стилю і методів банківської роботи, посилення економічних методів впливу на економіку

Реорма банківської системи в 1987-90-х рр.

У роки перебудови в СРСР почалося руйнування монополії Держстраху СРСР і Індержстраху на страхування в СРСР. Ухвалений Верховною Радою СРСР Закон СРСР від 26 травня 1988 № 8998-ХІ «Про кооперацію в СРСР» поклав початок демонополізації страхової справи. Цим Законом передбачалося, що кооперативи могли страхувати своє майно і інші майнові інтереси не тільки в органах державного страхування, а й могли створювати кооперативні страхові установи, визначати умови, порядок і види страхування.

У 1990 році було прийнято два важливих для демонополізації страхування Постанови Ради Міністрів СРСР: № 590 від 19 червня 1990 року «Про затвердження Положення про акціонерні товариства та товариства з обмеженою відповідальністю та Положення про цінні папери» та № 835 від 16 серпня 1990 року «Про заходи щодо демонополізації народного господарства », які дозволили функціонувати на страховому ринку конкуруючим між собою державним, акціонерним, взаємним і кооперативним товариствам.

Так ми знову повернулись до тієї схеми функціонування фінансової системи як в усьому цивілізованому світі – конкуренції в ринковій економіці. На сьогоднішній день є більш ніж достатня кількість як і банків, так і страхових компаній. А які ж з них будуть найбільш корисні конкретно для Вас? Дізнайтесь у свого незалежного фінансового консультанта.

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook
Комментарии ВКонтакте

Читайте также

  • Книга Бізнес з нуля

    Огляд книги «Бізнес з нуля» Ерік Ріс

    Про що книга? Книга «Бізнес з нуля» про те, як впровадити бізнес і управляти бізнес-моделлю. Придумати ідею нескладно, але зробити продукт продаваним важко. Потрапити в закручену спіраль зростання і прибутковості виходить не у всіх стартаперів. Професіонали в...

  • Книга Побудова бізнес-моделей

    Огляд книги «Побудова бізнес-моделей» Олександр Остервальдер, Ів Пінье

    Правильно сформульована бізнес-модель сприяє просуванню власної справи вперед, досягаючи нових цілей. У книзі «Побудова бізнес-моделей» описується процес побудови моделей. Олександр Остервальдер пропонує креативну концепцію побудови, аналізу та удосконалення бізнесу, яку у своїй практиці використовують компанії Ericsson,...

Коментувати

Name*

Email

Website