Вся правда про фінансову систему СРСР (Ч1)

???±?µ???µ?¶?µ?????? ???????  ?????»?°????

Вся правда про фінансову систему СРСР (Ч1)

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
2 комментраиев 1,875 просмотров

Спілкуючись з клієнтами старшого віку доволі часто доводиться чути такі слова: «Банкам не можна довіряти. Вже вкладали колись. І що з того вийшло?»

А якщо почати мову за якісь довгострокові інвестиції майже сто відсотково лунає фраза: «Ми колись відкладали гроші на книжку і де вони тепер?»

Це й наштовхнуло мене на написання циклу статей «Вся правда про фінансову систему СРСР». Ми з вами дізнаємось, яка була фінансова система СРСР і куди ж насправді поділися гроші з Держбанку СРСР і Держстраху СРСР після розпаду Радянського Союзу.

Ми повинні розібратись в цьому питанні та раз і назавжди поставити всі крапки над «і». 

Досліджуючи це питання виявилось, що на території України до приходу червоноармійців діяло 4 приватних банки з українським капіталом (найбільший з яких мав 11 філій), а ще цілий ряд іноземних. Якщо уявити, що всі ці роки банківська система розвивалася капіталістичним шляхом ми б зараз мали одну з найрозвиненіших економіку і банківську систему.

Але зараз не про це. Радянська влада прийшовши в Україну провела свою реорганізацію. Декретом Раднаркому України від 21 січня 1919 всі банки України були націоналізовані й увійшли до складу Народного банку. У 1920 році Україна опинилася без банків та грошової одиниці.

Серйозні зміни у правовому становищі банків відбулися внаслідок кредитної реформи 1930—1932 років. Були ліквідовані банки, засновані на недержавній формі власності. Це фактично призвело до того, що у людей не було вибору якій установі довіряти свої кошти. Адже всі установи були у власності держави.

А в якому стані був ринок страхування на той час? У дореволюційні роки одним з головних центрів страхування в Україні була Одеса. Тут існували самостійні страхові товариства, а також перебували філії провідних страхових компаній Петербурга й Москви, представництва іноземних страховиків, зокрема американських, англійських, німецьких, французьких компаній зі страхування життя, діяльність яких була дозволена в Росії з 1885 року. Як бачимо ринок страхування не стояв на місці і активно розвивався.

Декретом 28 листопада 1918 були ліквідовані всі страхові товариства які на той час діяли, 18 листопада 1919 р. — анульовані договори страхування життя (без будь-яких виплат), а 18 жовтня 1920 — взагалі скасовано інститут страхування з заміною на безкоштовну допомогу населенню при настанні надзвичайних обставин. Однак в силу браку ресурсів і тяжкості Громадянської війни ця схема допомоги нужденним так і залишилася на папері.

У 1925 році операції державного страхування проводив Держстрах СРСР на підставі загальносоюзного законодавства, а також загальних правил страхування і тарифів. Так само як і з банками наші співвітчизники не могли вибирати установу для страхування життя, тому змушені були користуватися послугами Держстраху.

Тепер постає питання чи можуть бути надійним банк чи страхова компанія, якщо вони розвиваються поза конкурентним ринком? Вони впевнені у тому, що щоб не трапилось клієнти все одно будуть. У клієнтів іншого виходу немає. 

Чи можуть вони бути надійними якщо єдиним власником є держава? Ми не говоримо, що держава зникне як СРСР, але дефолт поширене явище.

І ще багато інших запитань…

У наступній статті ми детально розберемо як ж функціонувала банківська система Радянського Союзу.

Якщо у вас є цікава історія пов’язана з використанням Радянських фінансових установ поділіться нею з нами у коментарях. Особливо цікавить якість обслуговування клієнтів =)

Читайте зараз Вся правда про фінансову систему СРСР (Ч.2 банківський сектор)

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • Depositphotos_100836156_original-e1499698621173

  Як правильно управляти сімейним та власним бюджетом?

  Всі ми вміємо, або вчимося заробляти гроші. Та чи багато з нас вміє чи, принаймі, знає, як ці гроші правильно розподілити? Правила управління особистими фінансами. Є три золоті правила: Заробити Зберегти Примножити Якщо людина не вміє заробити – вона...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

 • kak_rasschitat_zarplatu_po_okladu

  Яку частину заробітної плати українці «дарують» державі у вигляді податків?

  На жаль, податки в Україні сплачують не тільки бізнесмени і підприємці.  Кожен працюючий українець добровільно-примусово перераховує в бюджет більше половини зароблених грошей! Частину податків сплачуємо особисто ми, частину — наш роботодавець.  І ще немаленький шматок «відкушують» непрямі...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

Коментарі

 • Марина | 19 / 04 / 2013

  Доброго дня!

  Якість обслуговування.... Я це ще пам`ятаю, оскільки часто сплачувала комунальні платежі в ощадкассі. Довго, дуже довго, по півтори години в черзі....

  Таке питання: я саме знайшла таку от книжечку, як на малюнку... Як зараз обстоять справи з компенсацією вкладів? Кому-сь компенсували? Я пам`ятаю, у 2008 стояли черги з бажаючих отримати хоча б частину. Що по факту вийшло з того?

  Дякую за відповідь.

 • Максим Федорович | 20 / 04 / 2013

  Доброго дня!

  у 2008 і 2012 компенсовували усім хто зареєструвався 1000 грн.

  Компенсаційні виплати відбувались через відділення Ощадбанку. Останні новини розміщені у них на сайті:

  "З першого вересня 2012 року Ощадбанк розпочав реєстрацію вкладників, дані про яких не було внесено до “Реєстру вкладників заощаджень громадян”, а також актуалізацію вкладників, дані про яких було внесено до цього реєстру та які отримали у 2008 році компенсацію в повному обсязі. У 2013 році реєстрація та актуалізація цих категорій вкладників продовжується. Отримати компенсацію вони зможуть у разі прийняття відповідної постанови Кабінету Міністрів України. "

  Тобто якщо Кабмін ухвалить відповідне рішення виплати проводитимуться і в 2013 році.

 • Коментувати

  Name*

  Email

  Website