Чому фінансові консультанти радять клієнтам депозити не «найщедріших» банків? Тому що на першому місці для ФК НАДІЙНІСТЬ банку. А не надвисока процентна ставка за вкладом ...
Банківський вклад — це спосіб збереження, а не примноження коштів. Щоб гроші працювали і приносили дохід, їх розміщують в інших інструментах: цінних паперах, бізнесі або інвестфондах. На жаль. банківські депозити, в кращому випадку, дозволяють лише ЧАСТКОВО компенсувати втрати від інфляції.
І погодьтеся, дуже прикро втрачати свою «скарбничку» через банкрутство банку.
Сьогодні ми розповімо про те, як обрати надійний банк, користуючись простою інформацією з відкритих джерел. Щоб оцінити надійність вкладу, не потрібні складні коефіцієнти і звітність банку за кілька років. Досить перевірити «кандидата» за чотирма простими критеріями.
Класичні ознаки надійного банку
Правекс Банк | Intesa Sanpaolo (Італія) | 29 країн |
УКРСИББАНК | BNP Paribas (Франція) | 73 країни |
КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК | Група CREDIT AGRICOLE (Франція) | 50 країн |
ProCredit Bank | ProCredit Holding (Німеччина) | 23 країни |
Чому «група» краще, ніж «одинак»?
Свіжий приклад. «Ерсте Банк». Erste Bank — найстаріший австрійський банк, частина великої фінансової групи Erste Group Bank AG. Кілька років тому банк, на жаль, залишив український ринок.
Але до останнього дня його роботи в Україні всі виплати здійснювалися без затримок і в повному обсязі. Жоден з вкладників не постраждав! Хоча в останні роки український Ерсте Банк зазнавав колосальні збитки ...
Великі фінансові групи набагато стійкіші, ніж роздрібні банки. Адже за міжнародними холдингами стоять мільярдні резервні фонди, кілька рівнів захисту і багаторічний досвід і репутація. Скоріш за все такі групи «переживуть» фінансову кризу, тимчасовий відтік капіталу з рахунків і падіння нацвалюти в три рази.
З цієї точки зору, навіть ПриватБанк (найбільший банк України) не можна було вважати по-справжньому НАДІЙНИМ!
По-перше, їм володіли приватні особи, а не великі фінансові групи. По-друге, банку так і не було надано міжнародний рейтинг надійності. По-третє, ПриватБанк досі здійснює свою діяльність лише в двох-трьох країнах. Ну, і звичайно, банк не може похвалитися солідним «віком 40+».
В 2016-му році Приват було націоналізовано не просто так. Щоб уникнути банкрутства, держава «влила» в нього понад 155 млрд. гривень. Тільки завдяки цьому українці досі користуються приватівськими картками, банкоматами і терміналами. Хоча багато років поспіль Приват здавався надійним як скала…
Де шукати інформацію про банки?
На сайті Нацбанку України основне джерело інформації — розділ «Банківський нагляд». Саме там можна знайти:
— дані фінансової звітності;
— банки на стадії реорганізації;
— банки з тимчасовою адміністрацією (ФГВФО);
— банки на стадії ліквідації;
— інформацію про власників.
Переходимо до практики
Пропонуємо порівняти між собою два реальних банки за чотирма основними критеріями. Використовувати будемо тільки інформацію з відкритих джерел. Для порівняння візьмемо «Укрсиббанк» і маловідомий банк «Портал».
Банк «Портал»: 5 років. 20.09.2013 року було зареєстровано ПАТ «БАНК« ПОРТАЛ».
https://bank.gov.ua/control/uk/bankdict/bank?id=47216
УКРСИББАНК: 27 років. ПАТ «УкрСиббанк» було внесено до Державного реєстру банків ще в 1991 році.
Крім того, «мати» УкрСиббанку — роздрібний банк Banque Nationale de Paris (BNP) веде свою історію з 1848 року. У 2000-му році BNP і інвестиційний банк Paribas об'єдналися в одну структуру і утворили фінансову групу BNP Paribas. Частиною якої сьогодні і є УкрСиббанк.
Банк «Портал» працює тільки на території України. У нього немає філій і відділень. Клієнтів банк обслуговує в Києві в одному-єдиному офісі.
https://bank-portal.com.ua/ru/about
Банки групи BNP Paribas представлені в 73 країнах світу: Канада, Мексика, США, Австрія, Італія, Норвегія, Німеччина, Іспанія, Туреччина, Туніс, Марокко, ОАЕ, Австралія, Китай, Сінгапур та інших.
Банку «Портал» не присвоєно міжнародний рейтинг.
Група BNP Paribas:
— агентство Standard & Poor's: довгостроковий кредитний рейтинг «А» (можливості емітента з виплати відсотків і боргів оцінюються високо, але залежать від економічної ситуації);
— агентство Fitch: «А +» (розшифровується так само);
— агентство Moody's: «Аа3» (зобов'язання високої якості).
Банк «Портал»: на 01.01.2018 року структура власності банку виглядала наступним чином.
100% майна належить фізичній особі: Колосніщін Ігор Олександрович. 62,5% — безпосередньо і ще 37,5% — опосередковано через юридичну особу у ОСКАНІАН ЛІМІТЕД.
https://bank.gov.ua/files/Shareholders/339016/339016_20180101.pdf
УкрСиббанк: на 26.02.2018 структура власності банку виглядала так.
60% майна належить приватній компанії ВNP Paribas (Франція). Ще 40% — МФУ «Європейський банк реконструкції і розвитку» (Великобританія).
https://bank.gov.ua/files/Shareholders/351005/351005_20180226.pdf
Впевнені, що коментарі до останнього пункту не потрібніJ.
Корисні рекомендації для вкладників-українців
Оцінки і рейтинги таких сайтів НЕ МОЖНА вважати достовірними! Основне завдання «народних рейтингів» — привернути клієнтів на депозити банків-замовників. Зауважимо, не найнадійніших на ринку ...
Обрати надійний банк для вкладу можна і самому. Або заощадити час і сили і звернутися за допомогою до професіоналів. Замовити безкоштовну консультацію на тему інвестицій і накопичень Ви можете тут.
Сподіваємося, сьогодні Ви знайшли для себе щось корисне про те, як перевірити і оцінити надійність банку. Будемо вдячні за зворотній зв'язок в коментарях!
Відвідайте серію безкоштовних живих майстер-класів. Детальніше та зареєструватись можна тут.
Подивіться відео курс після якого Ви дізнаєтесь:
Читайте також:
Заберіть від держави гроші, які Вам належать — скористайтеся податковою знижкою!
Банкрутство банку та Фонд гарантування вкладів
Що таке IPO? Або як інвестувати в IPO зарубіжних компаній?
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
Не обтяжені фінансовою грамотністю співвітчизники вважають, що зберігання заощаджень «під матрацом» – найнадійніший варіант. «Ну і нехай гроші не приносять прибуток, зате немає збитків. А то вкладеш кудись не туди, й залишишся ні з чим...
15 грудня Верховна Рада прийняла держбютжет, в якому встановлені розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на 2021-й рік. Як ці зміни вплинуть на податки, пенсії, соціальні стандарти й окремі види штрафів ми розповідаємо в цій статті...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: