Як повернути частину сплачених відсотків по іпотечному кредиту ?

ипотека

Як повернути частину сплачених відсотків по іпотечному кредиту ?

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
10 комментраиев 15,781 просмотров

В Україні більшість житла купується шляхом іпотечного кредитування. Однак далеко не всі позичальники знають, що частину сплачених відсотків можна повернути через податкову знижку !

Продовжуючи кампанію по інформуванню населення про можливість повернення від держави коштів, ми розглянемо питання податкової знижки по іпотечних кредитах.

Чому ця тема настільки актуальна? Давайте розглянемо приклад іпотечного кредиту в розмірі 280 тисяч гривень (близько 35 тисяч доларів по курсу 8,00) під 20 % річних. Якщо сплачувати кредит протягом 15 років, то загальна сума сплачених % (переплата) складе 605 тисяч гривень, а повернути з держави можна 74 тисячі гривень – дивіться таблицю…

Як … ? Вражають суми … ? І головне це все реально ! Отже давайте переходити ближче до справи.

Спершу згадаємо, що таке «іпотечний житловий кредит» — це фінансовий кредит, що надається строком не менше п'яти календарних років для фінансування витрат, пов'язаних з будівництвом або придбанням квартири або житлового будинку (його частини), які надаються у власність позичальника. Одночасно з цим, житло приймається у заставу кредитором (банком). Тобто, якщо позичальник не повертає гроші, банк забирає житло на певних (вигідних йому) умовах.

За користування грошима банку, позичальник сплачує відсотки. Зрозуміло, що чим більше час користування грошима, тим більше сума переплати.

Існує можливість трохи знизити витрати по кредиту, скориставшись податковою знижкою, яка передбачена статтею 166 Податкового кодексу України. Податкова знижка — це сума, на яку може бути зменшено розмір оподатковуваного доходу за звітний рік. 

Частина відсотків, які Ви сплатили за користування іпотекою Ви можете включити до податкової знижки. Перелік витрат, які ще можна віднести до податкової знижки перегляньте тут. Якщо відсотки по кредиту Ви платите у валюті, то сума платежів перераховується в гривні за курсом Нацбанку України, що діяв на день сплати відсотків по кредиту. Ви також можете отримати в своєму банку довідку про суму сплачених відсотків за певний період.

Увага! До податкової знижки включається частина відсотків (стаття 175 Податкового кодексу України), яка дорівнює добутку коефіцієнта, що враховує мінімальну площу житла для визначення податкової знижки та суми процентів, сплачених Вами протягом звітного податкового року:

Податкова знижка = К х Суму сплачених %, де

К — коефіцієнт, що враховує мінімальну площу житла

К = МП / ФП, де

МП — мінімальна загальна площа житла, рівна 100 кв.м;

ФП — фактична загальна площа житла.

У разі коли коефіцієнт більше одиниці, до податкової знижки включається сума фактично сплачених % за кредитом без застосування такого коефіцієнта. Якщо площа житла більше 100 кв.м., то до податкової знижки включається лише частина сплачених процентів.

Обмеження при отриманні податкової знижки

Важливо пам’ятати, що є обмеження на отримання податкової знижки.

1. Податкова знижка надається виключно резиденту України, який має реєстраційний № облікової картки платника податків (ідентифікаційний код).

2. Отримати податкову знижку можна тільки якщо Ви працюєте за трудовим договором або за наймом, отримуєте офіційну заробітну плату і сплачуєте податки. Приватні підприємці позбавлені цього права.

3. Податкова знижка надається тільки громадянам, прописаним у житлі, яке куплене в кредит, тобто це має бути Ваше основне місце проживання.

4. Іпотечний кредит має бути виданий на житло, яке приймається банком у заставу.

5. Загальна сума податкової знижки за звітний податковий рік, не може перевищувати суми Вашого річного загального оподатковуваного доходу (заробітної плати).

6. Якщо Ви до кінця року не скористалися правом на податкову знижку, то на наступні роки таке право не переноситься. Наприклад, в 2013 році на податкову знижку можна внести тільки суми, сплачені протягом 2012 року. Витрати за 2011 рік Ви вже не можете включити до податкової знижки.

7. Право на включення до податкової знижки частини суми сплачених відсотків надається платнику податку за одним іпотечним житловим кредитом протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року, в якому: 

— об'єкт житлової іпотеки придбавається; 

— збудований об'єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання.

Якщо Ви сплачуєте іпотечний житловий кредит і маєте право на податкову знижку то:

1. Готуєте пакет документів згідно переліку (читайте тут

2. Заповнюєте податкову декларацію з додатком №6 (бланки та зразки заповнення отримайте тут)

3. Йдете в свою податкову, подаєте декларацію і подаєте копії необхідних документів (оригінали залишаються у Вас). 

4. Протягом 60 днів після подачі документів держава поверне Ваші гроші !

Зробити це можна до 31 грудня. Але краще не затягувати =)

P.S. Якщо з кола Вашого спілкування є люди, котрі сплачують іпотечний кредит і можуть скористатися податковою знижкою, поділіться з ними цією статтею!

Якщо Ви самі маєте іпотечний кредит і вже отримували податкову знижку, поділіться досвідом у коментарях – Ви допоможете всім, хто цього ще не робив.

Читайте також:

Інвестиції з пелюшок або як створити капітал дітям

Послуги зі страхування життя як форма здійснення заощаджень

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Медреформа

    Медична реформа в Україні: об'єктивно і без емоцій

    Нещодавно портал «ВСЕPROГРОШІ» докладно розглядав свіжу пенсійну реформу. Але 2017-й запам'ятався українцям також іншим «сюрпризом» від держави: новиною про багатоступеневу медичну реформу. Її перший етап стартував 1 січня 2018-го. Про медичну реформу вже багато говорили і...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal

  • 16f8b06f721a3d32a84a60b00f1a2400

    Що таке накопичувальне страхування життя?

    Третій місяць українці активно обговорюють свіжу пенсійну реформу. І поки питань до неї набагато більше, ніж відповідей. Ясно лише одне: всерйоз розраховувати на пенсію від держави не варто. Її доведеться формувати самостійно. І чим раніше, тим краще!..

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal

Коментарі

  • Податкова знижка. Перелік документів. | | 11 / 05 / 2013

    [...]Як повернути частину сплачених відсотків по іпотечном... [...]

  • Податкова знижка на навчання. Як? Кому? Скільки? | | 11 / 05 / 2013

    [...]Як повернути частину сплачених відсотків по іпотечном... [...]

  • Як оформити документи з ВУЗом, щоб отримати податкову знижку за навчання? | | 12 / 05 / 2014

    […]Як повернути частину сплачених відсотків по іпотеч… […]

  • Людмила | 13 / 05 / 2014

    Для отримання податкової знижки за іпотечним кредитом, цей кредит повинен бути виданий тільки банком, чи можливо і іншою установою? Прочитала статтю, наче і є право на знижку, але в податковій нам відмовили, мотивуючи тим, що на самому договорі немає слова «іпотечний».

    • Андрій Середа | 13 / 05 / 2014

      Шановна, Людмила! Якщо Ви зможете довести документально, що кредитний договір був оформлений безпосередньо для придбання житла, то є шанс отримати податкову знижку. Повинен бути договір застави, а також може бути довідка з фінансової установи. Якщо кредит споживчий, то податкова нічого не поверне.

  • Наталья | 15 / 07 / 2014

    Добрий день, якщо подаємо документи за 2013 рік, а прописка зроблена в 2014 році (раніше не було необхідності не знали про податкову знижку), ми маємо кредит з 2008 року проживаемо в квартирі з 2009 року. Податкова не приймає документи.

    • Андрій Середа | 15 / 07 / 2014

      Шановна, Наталья! Податкова має право відмовити, оскільки в переліку вимог щодо податкової знижки по іпотечному кредиту є вимога реєстрації в квартирі, на придбання якої брався іпотечний кредит. Можете спробувати довести, що фактично проживали в квартирі з 2009 року, але на цю тему краще говорити з керівниками податкової. За спробу Ви нічого не втратите, а може й підуть податківці на зустріч...

  • Людмила | 29 / 10 / 2014

    Доброго дня! Завдяки Вашим статтям я все-таки отримала податкову знижку в цьому році, правда сума не велика. При заповненні додатку в мене виникло одне запитання, тому задам його тут.

    В додатку 6 до декларації є рядок 08 (Сума витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним). Поясніть, що це означає. Можливо тут мається на увазі якийсь особливий кредит, по якому і саме тіло кредиту і відсотки за користування ним можна включити до витрат, які враховуватимуться при розрахунку податкової знижки?

    • Людмила | 10 / 11 / 2014

      Невже немає відповіді на моє запитання, панове експерти?

      • Андрій Середа | 11 / 11 / 2014

        Шановна Людмила!

        Дякуємо Вам за Вашу наполегливість та інтерес до питання податкової знижки.

        В Україні діяли дві бюджетні програми забезпечення громадян доступним житлом.

        Перша програма: «Надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла» — так звана програма 70/30, за умовами якої, 30% коштів, проінвестованих в новобудову, людям компенсувала держава. Детальніше див. постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2009 року N140 та від 29 лютого 2012 року N193

        Друга програма: «Здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов» згідно якої учасник програми міг оформити пільговий іпотечний житловий кредит на строк до 30 років. Відсоткова ставка фінансування за таким кредитом встановлювалася у розмірі не більше облікової ставки Національного банку плюс 2 відсотки. Детальніше див. постанову Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2012 року N343

        Витрати людини на придбання доступного житла за першою програму повністю підпадали під податкову знижку.

        По пільговому кредиту під податкову знижку підпадали лише сплачені відсотки.

        На сьогоднішній день коштів на реалізацію цих програм в бюджеті не передбачено. А їх відновлення можливе тоді, коли виростуть надходження в бюджет — виходячи із сьогоднішньої ситуації в Україні, напевно не скоро.

        З повагою, Андрій Середа

  • Коментувати

    Name*

    Email

    Website