Як правильно вибрати депозитний вклад

Anons.jpg

Як правильно вибрати депозитний вклад

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
1 комментарий 3,210 просмотров

Якщо Ви накопичили деяку суму і не плануєте витрачати її прямо зараз, перед Вами постає питання про збереження Ваших грошей. Один з популярних способів вкладення вільних коштів — банківський вклад, або по-простому депозит. Щоб зберегти та примножити свої заощадження, Ви повинні поставитися до вибору банківського вкладу з особливою увагою.

 

У зв’язку з цим Ви можете скористатися кількома порадами.

1. Визначте цільове призначення банківського вкладу, від цього буде залежати вибір виду депозитів. Якщо Ви володієте обмеженою сумою і хочете просто захистити кошти від інфляції, вибирайте вклад без можливості поповнення. Процентна ставка буде залежати від розміру вкладу. Як правило, дохід від строкових депозитів без права поповнення вищий, ніж від ощадного вкладу та вкладу «до запитання». Якщо ж Ви збираєте гроші на велику покупку або на відпустку, вигідніше відкрити вклад, що дозволяє додатково вносити на рахунок будь-яку суму. У цьому випадку Ви зможете поповнювати свої накопичення по мірі можливості.

2. Визначте тривалість дії депозиту. Банки пропонують різні варіанти: від одного місяця до кількох років. Чим більше термін, тим вище процентна ставка по вкладу. Однак приймати рішення потрібно дуже обережно, зваживши всі «за» і «проти». Справа в тому, що на цей час Вам доведеться «забути» про вкладені гроші. Якщо вклад закривається достроково, банк нараховує мінімально можливу суму доходу. Вибираючи довгостроковий депозит, з'ясуйте, чи передбачена капіталізація відсотків. Це означає, що через певний термін, наприклад раз на місяць, нарахований дохід приєднується до первісного внеску. Надалі відсотки нараховуються на збільшену суму.

3. Оберіть валюту вкладу, в якій будете зберігати кошти. В значній мірі вибір валюти залежить від цільового призначення Вашого накопичення. Так якщо після закінчення депозитного договору Ви плануєте купувати нерухомість, оплачуючи її валютою, то варто розглядати валютні вклади. Таж само ситуація з відпочинком за кордоном. Якщо ж накопичення призначене для непередбачених витрат (фінансовий резерв), то найкраще відкривати вклад в національній валюті, щоб не втрачати різницю на конвертації і при цьому отримати значно більші відсотки.

4. Вивчіть ринок банківських послуг. Для цього відвідайте кілька великих і авторитетних банків. Поцікавтеся умовами відкриття депозитів, процентними ставками та іншими важливими для Вас моментами. Візьміть зразки договорів та уважно прочитайте їх вдома. Як правило, по вкладах зі схожими умовами банки пропонують однакові процентні ставки. Якщо ж обіцянки по відсотках більше нагадують «золоті гори», варто додатково перевірити репутацію фінансової установи. Інший «підводний камінь» криється в пункті договору, згідно з яким банк залишає за собою право зміни депозитної ставки без повідомлення клієнта.

5. Порівняйте прибутковість різних депозитів. Порахувати потенційний прибуток можна самостійно, скориставшись, наприклад, спеціальним Інтернет — сервісом. Можете звернути увагу на наступний нюанс. Якщо Ви готові розлучитися з певною сумою коштів на півроку, то можна порівняти прибутковість по піврічних, тримісячних і місячних вкладах. На перший погляд більш тривалий депозит принесе більше грошей.

Однак якщо Ви не плануєте знімати з рахунку нараховані відсотки, то продовжений кілька разів місячний внесок може виявитися вигідніше. Хоча в цьому також є «інша сторона медалі»: банк може змінити умови вкладів через один – три місяці і відповідно прологанція (продовження терміну дії) договору буде відбуватися вже на нових умовах, які можуть бути менш привабливими.

6. Інвестуючи велику суму, розділіть її на кілька внесків. Для більшої впевненості депозити можна відкрити в різних банках. Держава гарантує повернення грошей у разі визнання банку неплатоспроможним та позбавлення його ліцензії. Виплати невеликих депозитів відбуваються швидше.

Коли Ви будете визначатися з цільовим призначенням вкладу (крок 1), майте на увазі, що депозит – це фінансовий інструмент, який призначений для вирішення певних фінансових питань. В деяких питаннях депозит – є найкращим рішенням. Але в певних питаннях банківський вклад може бути менш ефективним або буде супроводжуватися підвищеними ризиками. Тому варто розуміти, що на фінансовому ринку існує багато різних фінансових продуктів, кожен з яких має своє призначення. Це так само, як є різні види транспорту, які поділяються на ряд груп за різними ознаками: по вантажопідйомності, типу коліс, призначенню, середовищу пересування та інше. Так наприклад до наземного транспорту відноситься як автобус, так і вантажівка, і легковий автомобіль. Всі вони в деяких питаннях можуть частково замінити один одного, але в цілому вони мають різне цільове призначення. На фінансовому ринку так само – є багато різних фінансових інструментів з різними функціями та призначенням.

Як визначити які фінансові інструменти найкраще підходять для досягнення Ваших цілей? Як впевнено себе почувати вибираючи послуги фінансових установ? Як мінімізувати ризики при інвестуванні? Про це все Ви зможете дізнатися з нашої рубрики «Фінансові продукти».

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 1

  Безбідна старість в Україні – міф чи реальність?

  Оскільки введення обов'язкових накопичувальних пенсій в черговий раз відкладається, в Україні як і раніше залишаються солідарний і добровільний накопичувальний рівні пенсійної системи. При солідарному пенсіонерам виплачуються гроші за рахунок податків офіційно працюючих громадян, яких в...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

 • 1-2

  МФО vs банк або де вигідніше брати кредити

  Ще кілька років тому в разі фінансової потреби люди зверталися переважно в банки, оскільки іншої гідної альтернативи для отримання кредиту не було. Однак з появою в Україні мікрофінансових організацій (МФО) ситуація змінилася. Взяти кредит тепер...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

Коментарі

 • Классификация депозитных вкладов | | 26 / 04 / 2014

  [...]уже говорилось в нашей статье «Как правильно выбрать депозитный вклад» при избрании депозита важно в первую очередь [...]

 • Коментувати

  Name*

  Email

  Website