Як придбати нерухомість? Іпотечний кредит VS дольова участь

Як придбати нерухомість? Іпотечний кредит VS дольова участь

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 3,113 просмотров

1У попередній статті «Як придбати нерухомість молодій сім’ї?»    ми розглядали можливі варіанти накопичення коштів для першого внеску по іпотечному кредиту, або ж дольової участі. 

Припустимо, що ви уже накопичили 50% від бажаної  суми для купівлі нерухомості. Тепер постає питання: як вигідніше буде для Вас, купити житло в кредит чи зачекати деякий час і отримати нерухомість через дольову участь?
Розглянемо для початку іпотечне кредитування. Ми взяли реальний  договір іпотечного кредиту який діє в одному з 2банків України. Умови залишимо з попередньої статті: вартість 1-кімнатної квартири 240 000 грн.  Якщо аванс у розмірі 50% від вартості квартири відсоткова ставка буде 19,09  на 5 років, 19,39 % на 10 років, 19,69% на 20 років. 

Розглянемо 2 схеми погашення кредиту ануїтет  та класична. Зазначимо, що при ануїтету  Ви сплачуєте однакові платежі кожного місяця, які розподіляється таким чином, що до кінця терміну кредиту Ви повністю погашаєте заборгованість по тілу кредиту та відсоткам. А при класичній схемі суму Вашого боргу ділять на рівні частини, які Ви щомісячно погашаєте разом з відсотками, нарахованими на поточну заборгованість по тілу кредиту.
Зведемо всі дані у таблицю, для наглядності:

Tab
 Зазначимо, що для розрахунків ми взяли фіксовану ставку, але у договорі прописано, що вона фіксована на протязі перших 3 років, починаючи з 4 року вона стає плаваючою і буде залежати від  Українського індексу ставок за депозитами фізичних осіб у гривні  на строк 12 місяців які оприлюднені НБУ + стала маржа банку. Тому дані розрахунки прогнозні. 

Але все одно загальну картину бачимо. Найменша переплата при терміну в 5 років і класичній схемі погашення. Але й вона становить 50% від тіла кредиту. Не говорячи вже про максимальну переплату – при ануїтетній схемі і терміну в 20 років, переплата більш як в 3 рази перевищує суму кредиту. Але це далеко не всі витрати. Ще є комісія 1,25 від суми кредиту, а це при 120 00 рівно 15 000 грн. Далі візьмемо витрати які будуть згідно даного договору при мінімальному строку 5 років. Страхування застави 0,3% при вартості квартири у 240 00 грн. це за 5 років 7 200 грн . Страхування життя – 0,7% на залишок кредиту це 12 600 грн. Незалежна експертиза від 500 грн. Нотаріальні послуги, держмито 0,1% 120 грн.

Підведемо короткі підсумки: навіть при найменшому строку і класичній схемі оплати за 5 років переплата становить 81 975 грн., що становить 68,3% від взятої суми в кредит.
3Тепер перейдемо до варіанту придбання нерухомості через дольову участь. Розглянемо приклад з реального життя. 1 кімнатна квартира площею 40,37 м2. Вартість – 226 072 грн. Відповідно вартість 1 м2 – 5600 грн. У нашому випадку перший внесок становив 50 %, тобто 113 036 грн. Якщо б це було 80% суми, умови не змінюються, якщо менша сума — забудовник в праві змінювати ціну за м2, в більшу сторону, звісно ж. При таких вихідних умовах місячний платіж становить 6650 грн., до цієї суми додаємо 2% комісія банку.
Але не слід забувати ще про витрати після здачі квартири: ремонт, опалення, меблі і т.д. А також, що ці 18 місяців десь потрібно жити, у нашому місті оренда 1 кімнатної квартири становить близько 1200 грн/міс. За 18 міс. Це 21 600 грн. Це все також слід враховувати. Таких витрат ми уникаємо при іпотечному кредиті, адже одразу після купівлі можна в`їжджати у квартиру.

Тому неможливо дати універсальної поради, що ж краще робити якщо не вистачає коштів купити одразу квартиру. Чи взяти її у кредит, чи у ділову участь. Кожен випадок особливий і розбирати його потрібно індивідуально.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of