Як застрахуватися від коронавіруса українцям? В Україні та за кордоном

strak

Як застрахуватися від коронавіруса українцям? В Україні та за кордоном

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 922 просмотров

COVID-19 і страховка... Реально застрахуватися від коронавірусу в Україні? Які витрати покриє страховка, і в яких випадках? Що робити українським туристам, якщо вони виявили у себе симптоми COVID-19, перебуваючи в іншій країні?

Розбираємося разом з ВСЕПРОГРОШІ!

Картинка 4

Погана новина

У міжнародній системі страхування пандемії та епідемії — це форс-мажор. І такі захворювання не відносять до страхових випадків. Нацкомфінпослуг (поки що саме ця структура контролює діяльність страхових компаній в Україні) нагадує: 11 березня ВОЗ офіційно оголосила про пандемію COVID-19 по всьому світу.

Іншими словами, з 11 березня страхові компанії мають законне право відмовити клієнтам з діагнозом «коронавірус» у страхових виплатах. Повністю або частково. Однак українські СК досі так і не дійшли до єдиної думки на цей рахунок... Можливість страхової виплати залежить від типу страхового полісу. І, звичайно, від політики конкретної страхової компанії.

Добровільне медичне страхування

Стандартний поліс ДМС не покриває лікування небезпечних інфекцій або критичних захворювань. Раніше в списку виключень була холера, СНІД, гепатит, туберкульоз, онкологія. У 2020-му році цей перелік хвороб поповнився коронавірусом.

Ситуація ускладнюється ще одним моментом. Діагностувати та лікувати COVID-19 в Україні можуть тільки в державних лікарнях з переліку МОЗ.

Отже, на що може розраховувати українець зі стандартним полісом ДМС?

У страховій компанії «PZU Україна» нам пояснили, що такий клієнт може зателефонувати на гарячу лінію СК і отримати попередню лікарську консультацію.

При підозрі на коронавірус страхова організує виклик «швидкої» та госпіталізацію клієнта. Далі СК сплатить вартість усіх медикаментів і послуг (в тому числі, і експрес-тестування на COVID-19) аж до постановки діагнозу. Хоча, нагадаємо, що за законом такого пацієнта зобов'язані доставити в держлікарню безкоштовно, безкоштовно зробити тест і лікувати теж безкоштовно.

Однак більшість страхових компаній все-таки візьме на себе витрати ДО МОМЕНТУ встановлення COVID-19. Після цього поліс ДМС перестає діяти. Звичайно, якщо в договорі окремим пунктом не було прописано інше.

Але в будь-якому випадку всі нюанси страхових виплат при підозрі на коронавірус потрібно узгоджувати з компанією, з якою у Вас укладено договір страхування! І краще це зробити заздалегідь, щоб уникнути неприємних сюрпризів за фактом.

 «Страховка від коронавіруса»

На хвилі паніки українські страховики почали пропонувати українцям спеціальний страховий продукт для діагностики і лікування коронавірусу.

34

Наприклад, СК «Місто» зараз активно рекламує програму «Вірус – STOP».

До пакету входить:

  • направлення на тестування на COVID-19;
  • цілодобова онлайн-консультація лікарів-координаторів;
  • виплата протягом 5 днів;
  • страховка українців у віці до 75 років.

Виплата при діагнозі «COVID 2019» та стаціонарному лікуванні становить 10 000 гривень. При діагнозі «вірусна пневмонія»: 3000 грн. або 6000 грн. (амбулаторне або стаціонарне лікування). А вартість страховки залежить від ризиків, віку клієнта і терміну дії договору (від 200 до 2400 грн.).

СК «Оберіг» пропонує страховку «STOP-коронавірус». Вартість залежить від пакету (Lite, Comfort або Exclusive): від 150 грн. до 450 грн. за 6 місяців. Сума страхового захисту: від 10 000 грн. до 50 000 грн. За кожен день госпіталізації СК «Оберіг» обіцяє виплатити від 200 грн. до 1000 грн. Застрахуватися можна, якщо клієнтові менше 65 років. Захист починає діяти через 14 днів з моменту підписання договору.

Команда ВСЕПРОГРОШІ рекомендує не піддаватися паніці і бути обачним, обираючи страхову компанію! Будь-яка масштабна криза – найкращий стрес-тест для страхового ринку. На плаву в підсумку залишаться тільки серйозні та надійні компанії...

Поліс страхування життя

На відміну від поліса ДМС, поліс страхування життя може покрити витрати на лікування COVID 2019 і його наслідків. Деякі програми передбачають виплати при лікуванні важких і критичних захворювань (в тому числі, і коронавірусу). СК може компенсувати перебування в лікарні (навіть у відділенні інтенсивної терапії або реанімації). Наприклад, одна із стандартних програм СК MetLife передбачає виплату в розмірі 1000 грн. за кожен день перебування в закладі.

В СК «ТАС» діагноз COVID-19 вважають страховим випадком до офіційного оголошення епідемії в Україні. В залежності від типу страхового договору СК «ТАС» здійсніть страхові виплати у разі:

  • смерті клієнта;
  • критичного захворювання;
  • отримання інвалідності;
  • швидкої медичної допомоги з госпіталізацією;
  • хірургічного втручання;
  • реабілітації.

Простіше кажучи, програми Life-страхування дозволяють клієнту отримати фінансову підтримку на період лікування і реабілітації.

А якщо українець захворів на коронавірус за кордоном?

Тут все теж дуже індивідуально. Але в більшості випадків українські страхові все-таки йдуть назустріч клієнтам, які опинилися в складній ситуації в чужій країні. І туристична страховка покриє, як мінімум, частину витрат на організацію невідкладної медичної допомоги.

Картинка 6

Зверніть увагу! В кожній країні діють різні протоколи діагностики і медичної допомоги при виявленні коронавірусу! Уважно вивчіть їх перед відвідуванням і обговоріть із представником страхової компанії алгоритм Ваших дій до від'їзду.

Кілька прикладів.

УНІКА

При будь-яких порушеннях здоров'я, викликаних COVID-19 або іншою інфекцією, клієнт повинен зв'язатися з асистанс страхової компанії. Для відшкодування витрат в Україні клієнту достатньо зібрати стандартний пакет документів.

Альфа-Страхування

Страховка покриє першу медичну допомогу в чужій країні. Але якщо лікарі підтвердять діагноз «коронавірус», то вартість самого лікування страхова компанія клієнтові не відшкодовує.

Асистанс лише направить клієнта в медустанову з дозволеного переліку, яке може прийняти пацієнта з підозрою на коронавірус, зробити йому тест і при необхідності госпіталізувати.

Граве

Туристична страховка покриє витрати до встановлення діагнозу «COVID-19».

VUSO

При ознаках застуди чи ГРВІ медична допомога надається за стандартною схемою, яка прописана в договорі. VUSO покриє невідкладну допомогу і доставку до спецшпиталю.

При підозрі на COVID-19 клієнта направлять в державний медзаклад. Там необхідну медичну допомогу нададуть за рахунок країни, в якій опинився клієнт. Транспортування до України сплатить страхова компанія. Виняток: якщо клієнт виїжджав за кордон в рамках пакетного туру від турагентства.

ARX

Лікування COVID-19 в іншій країні туристична страховка покриє. Однак СК не несе відповідальності за випадок, який стався в країні, куди не рекомендує їхати МЗС. Зараз в цьому списку, наприклад, Китай, Італія, Єгипет, ОАЕ, Франція, Греція, Таїланд, Іспанія, США.

За полісом надається невідкладна медична допомога (стаціонарна або амбулаторна). У полісі навіть є опція, яка покриває продовжене перебування в стаціонарі протягом 10 днів. Але всі дії узгоджуються зі страховою компанією в індивідуальному порядку (залежить від заходів боротьби з коронавірусом в країні перебування).

Турстраховка діє на весь період дії договору плюс 10 днів. Лікування в Україні не покривається — тільки за її межами.

Теоретично, українські туристи, хворі на коронавірус за кордоном, можуть розраховувати на медичну допомогу при наявності турстраховки. Однак будь-який український страховик може відмовити у виплаті, мотивуючи це різким погіршенням епідеміологічної ситуації в країні перебування.

Як українські страхові компанії працюють в умовах карантину?

За законом, СК закриватися на карантин не зобов'язані. Їх віднесли до групи дозволених видів діяльності (разом з продуктами харчування, ліками, паливом, засобами гігієни, банківськими послугами та засобами зв'язку).

На практиці ж більшість страхових компаній все ж перевела своїх співробітників на віддалений режим роботи.  Це пов'язане, по-перше, з тим, що зараз складно добиратися до робочого місця, а по-друге, реальних клієнтів в офісах в період карантину теж стало набагато менше.

В режимі онлайн можна отримати консультацію страхового консультанта, обрати оптимальний страховий продукт, вивчити і підписати договір, а також внести страховий платіж.  Це зручно, безпечно і ... абсолютно законно!

Особиста думка команди ВСЕПРОГРОШІ.  У період карантину однозначно варто дотримуватися рекомендованих лікарями заходів безпеки, щоб звести до мінімуму ризики зараження.  І обов'язково оформити Life-страховку з хорошим покриттям, якщо Ви до сих пір ще цього не зробили.  Адже «безкоштовне» лікування коронавируса в Україні, за фактом, обійдеться в десятки тисяч гривень ...

Ми допоможемо обрати перевірену, надійну та оперативну страхову компанію під Ваші цілі і запити.  Записатися на безкоштовну фінансову консультацію можна тут.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of