Як не зірватись та захистити гроші від себе

як заощадити гроші

Як не зірватись та захистити гроші від себе

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Комментариев нет 1,096 просмотров

як заощадити грошіМи вже знаємо, що ключ до фінансової незалежності, клюк до реалізації власних цілей, зрештою до фінансової грамотності лежить у одному із законів грошей — Заплати самому собі. Так, ми погоджуємось, що регулярно заощаджувати 10 % від доходу це важливо, що це шлях до фінансового благополуччя. 

Ми навіть в дитинстві любили створювати собі «заначки» і нам це вдавалось та чомусь у дорослому віці не у всіх це так легко виходить. Якщо навіть ми побачили, що «200» гривень щомісяця все таки реально покласти в скарбничку, то частина людей все таки стикається із ще однією проблемою.

От Вам знайома ситуація, коли Ви уже декілька місяців успішно поповняєте свій резерв, та тут трапляються непередбачувані витрати, Вам виявляється дуже потрібні гроші: чи то не вистарчає на нове весняне пальто чи до наступної зарплати, та результат один – Ваші заощадження перетворюються у витрати.

Як з цим боротися? Як заощаджувати та при цьому не витрачати накопичуване?

В цьому насправді проявляється вся суть фінансової самодисципліни. Вона одразу не з`являється, її розвивають поступово. Загалом будь яка дисципліна базується на певних встановлених правилах, манерах і головне їх дотриманні. А це ніщо інше як звичка.

Те що Ви вже почали відокремлювати десятину з щомісячного доходу — це вже похвально. Але цього виявляється не досить, адже важливо Захистити ЇЇ від СЕБЕ.

Як це можна зробити?

? Для початку, Ви маєте чітко зрозуміти для чого Вам відкладати гроші, з якою метою Ви створюєте собі копилка«заначку». Якщо ці гроші на «Чорний день» тоді визначте, що для Вас це має означати, що такого має трапитись, щоб Ви торкнулись цих коштів, який випадок, яка подія (хвороба, звільнення). В інших варіантах забудьте про них, і на них не розраховуйте,  інакше прикличете неприємну подію.

? Плануйте свої витрати на тиждень, місяць, рік і строго йдіть по плану. Завдяки цьому Ви вбережетесь від лишніх витрат та вибору: купляли чи не купляти.

З іншої сторони важливо, щоб Ваші заощадження були подальше від ваших очей.

? Нехай вони працюють на рахунку в банку до якого у Вас не буде карточки – тобто постійного доступу.

? Якщо ж Ви тільки почали заощаджувати незначні суми у «копілку», то нехай вона буде настільки красивою, щоб Ви наважились її розбити лише у критичній ситуації.

? Поговоріть із вашим вірним другом, адже друзі пізнаються …Так от домовтесь що Ви йому щомісяця на збереження протягом визначеного часу обов`язково будете давати певну суму грошей. Так Ви вб’єте двох зайців: захистите себе від лишній витрат та забезпечите регулярність заощадження (якщо що, то друг Вам підгадає).

3? З другого боку регулярність можна забезпечити якщо домовитись із вашим банком. Як тільки Ви отримуєте дохід на рахунок, банк 10-ту частину перенаправляє на окремий рахунок без вашої участі, що й служитиме вашою скарбницею.

? Якщо ж у Вас немає такої можливості і гроші треба щоразу нести в касу на резервний рахунок, а часом можна не донести, тоді спробуйте психологічно підійти до завдання — візьміть кредит у самого себе. Люди, які брали кредит знають що він дисциплінує, хоч і неприємно, адже доводиться гроші віддавати банку. Та уявіть собі, що Ви взяли у себе кредит і щомісяця сплачуєте обов`язковий платіж з єдиною відмінністю на власний депозитний рахунок.

Платіть собі за те, що Ви здорові, що Ви працюєте, маєте сім`ю і так далі. Причину за що можна собі подякувати завжди можна знайти.

Насправді проблема регулярності зникає коли у вас виробилась звичка поповняти свій вклад. Як відомо звичка формується протягом 21-денного постійного повторення дій. А тому зрозуміло, якщо ж Ви заощаджуєте одноразово в місяць, скільки часу  треба, щоб розвинути цей навик?

Пам`ятайте, що це процес поступовий, вимагає терпіння проте винагорода того варта.  Сформуйте в собі нову фінансову звичку і це вбереже Вас від фінансових втрат.

 А як Ви боретесь із цією проблемою, який вихід знайшли для себе? Поділіться у коментарях...

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • Depositphotos_100836156_original-e1499698621173

  Як правильно управляти сімейним та власним бюджетом?

  Всі ми вміємо, або вчимося заробляти гроші. Та чи багато з нас вміє чи, принаймі, знає, як ці гроші правильно розподілити? Правила управління особистими фінансами. Є три золоті правила: Заробити Зберегти Примножити Якщо людина не вміє заробити – вона...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

 • kak_rasschitat_zarplatu_po_okladu

  Яку частину заробітної плати українці «дарують» державі у вигляді податків?

  На жаль, податки в Україні сплачують не тільки бізнесмени і підприємці.  Кожен працюючий українець добровільно-примусово перераховує в бюджет більше половини зароблених грошей! Частину податків сплачуємо особисто ми, частину — наш роботодавець.  І ще немаленький шматок «відкушують» непрямі...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

Коментувати

Name*

Email

Website