Як жити на відсотки?

Як жити на відсотки?

Як жити на відсотки?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 3,538 просмотров

Зміст:

Багатьом з нас знайом термін «рантьє», який асоціюється зі спокійним і розміреним життям без активного ведення робочої діяльності, виконання своїх бажань і повної незалежності від грошей.

Рента — це ваші доходи, які ви отримуєте у вигляді відсотків зі своїх активів, або просто — зі своїх капіталів і заощаджень, які ви свого часу відкладали і успішно інвестували.

Коли приходить час, ви починаєте шукати пасивні методи заробітку і розподіляєте свої фінанси між ними. Самі при цьому, повністю дистанціюєтеся від ведення робочої діяльності і просто живете на одержувані пасивні доходи.

Після того, як ви успішно інвестували гроші і тепер отримуєте прибуток, ви абсолютно звільняєтесь від їхньої влади. У деяких випадках, коли ви вважаєте, що ваш інвестиційний пасивний дохід поки ще не достатній, ви продовжуєте працювати, поступово, але впевнено, збільшуючи свій капітал. Такий спосіб, коли ви не відкидаєте можливість активно заробляти, приведе вас до кращого результату, ніж у першому варіанті, і ви станете успішним рантьє.

Коли слід задуматися про ренту?

 

Найчастіше, люди починають думати про пасивний дохід в той момент, коли у них вже є в наявності певний капітал, який, в більшості випадків, створений своєю працею протягом тривалого періоду. Таким чином, рантьє стають ті, хто вже переситився своїм «багатим досвідом роботи» і вважає, що в його віці вже пора виходити на спокій.

Але ж ви можете зробити це і раніше, поки ще займаєтеся активною діяльністю, і це буде ефективніше, ніж просто вийти на пенсію і жити на відсотки від пасивного доходу і не робити ніяких нових фінансових вливань у свій капітал.

Дуже добре, якщо розмір вашого капіталу можна розділити на пасивну та активну частини:

 • пасивна частина просто приносить стабільний дохід;
 • активна складова вашого капіталу, є інструментом інвестування.

Наявність пасивної частини дозволяє зменшити ризик взагалі залишитися без грошей, у випадку, якщо раптом ваші біржові операції / інвестиції виявляться невдалими.

 

Коли слід задуматися про ренту?

 

Куди інвестувати свій капітал, щоб жити на ренту?

 

Припустимо, що ви вирішили піти з роботи і почати життя рантьє. Але для цього необхідно правильно розподілити свій капітал і змусити його приносити вам пасивний дохід. Це дуже важливий момент, адже ви не повинні ризикувати всіма своїми засобами і не підхоплюватися серед ночі в холодному поту просто тому, що вам приснилося, що банк, де ви зберігаєте гроші, збанкрутував. Тому ви повинні розподілити свої накопичення між декількома інвестиційними інструментами, кожен з яких, буде приносити нехай і не завжди великий, але стабільний дохід. При цьому ви знаєте, що якщо одне джерело доходу зникне (банк збанкрутує, нерухомість згорить і т.д.), у вас все одно залишиться ще кілька проектів.

Так як у житті трапляються різні ситуації, ви повинні забезпечити доступ до своїх капіталів та інвестицій своїм спадкоємцям.

Важливо знати: успішний рантьє завжди прагне отримувати таку ренту, яка допоможе забезпечити не тільки своє життя, а й життя своїх спадкоємців.

Інвестиційний портфель рантьє складається:

 • З активів в пенсійному фонді або накопичувальних програм страхування життя. Такі види активів гарантовано будуть вам надавати виплати по вашому капіталу протягом усього життя, незалежно від того, яка економічна ситуація в країні і в усьому світі;
 • З об'єктів нерухомості, які ви здаєте в оренду і отримуєте дохід. Так, не завжди цей дохід буде на стабільно високому рівні, тому цінова політика на цьому ринку часто коливається. Але якісь кошти, ви все одно зможете отримати. Іншими словами, це довгострокове інвестування, яке є вигідним і успішним видом пасивного доходу рантьє;
 • Цінні папери. Якщо ви купите облігації терміном на 10 і більше років, за якими вам гарантують стабільний дохід, то відповідно зможете забезпечити себе на цей період пасивним доходом. Те ж саме можливо і з акціями;
 • Банківські вклади — це самий простий і доступний спосіб отримувати прибуток. Але при цьому, коли економічне становище країни залишає бажати кращого, звичайно, ви ризикуєте залишитися без своїх накопичень. Тому користуйтеся декількома банками, робіть внески в різній валюті, не приймайте пропозиції від тих банківських установ, які пропонують надто привабливі ставки, набагато вище середніх показників на ринку.

Таким чином, ефективний розподіл капіталу вашого інвестиційного портфеля дозволяє вам отримувати регулярні виплати від різних інвестиційних інструментів.

Можна скористатися і способом отримання доходу, вкладаючи частку свого капіталу в прибутковий бізнес. Звичайно, сучасне економічне становище країни не може гарантувати вам повну відсутність ризику втратити свої вкладення, але ви можете їх мінімізувати. Наприклад, ви можете помістити частину своїх накопичень в готельний бізнес: при будь-якому фінансовому становищі в країні, готелі та мотелі завжди будуть приносити вам дохід, нехай невеликий, але стабільний. Як варіант — вкладення в торгові та бізнес центри. Навіть кінотеатри і те, завжди приносять доходи, адже людям потрібно десь знімати стрес.

Ставлення до людей, що ведуть спосіб життя рантьє, у нашому суспільстві неоднозначне. Одні вважають їх успішними, досить розумними людьми, які змогли забезпечити собі і своїм дітям хороший рівень життя, у них стабільний дохід і вони не мають потреби працювати цілодобово, втрачаючи своє здоров'я і створюючи проблеми нервовій системі.

Інші ставляться до рантьє, як до породження зла, адже вони не працюють так важко, як всі інші, роблять те, що їм подобається, а не те, що всі інші. Деякі пішли ще далі і позиціонують рантьє з людьми, що ведуть паразитичний спосіб життя. Як правило, така думка формується у малограмотних людей, абсолютно не знайомих з фінансовими можливостями, відкритими для всіх, але тільки одиниці ними користуються.

 

Рантьє

 

Рантьє — це позбавлена від влади грошей людина, яка стала вільною особистістю і розпоряджається цією свободою на свій розсуд. При цьому, кожна друга людина може дозволити собі займатися справою для душі і це також приносить доходи.

Кожен з нас може стати таким же рантьє. Наприклад, ми вважаємо, що творчі натури, науковці, могли б таким чином позбавити себе від фінансових питань і повністю присвятити себе улюбленій справі, яка ще й приносить користь всьому людству.

Зробимо висновки:

 1. Рантьє повністю живе на кошти, які є прибутком від інвестиційного портфеля своїх вкладів. Розмір вашого капіталу повинен бути таким, щоб приносити пасивний дохід, розмір якого буде перевищувати суму ваших витрат.
 2. Нехай вас не лякає перший пункт, тому що розмір вкладів може бути будь-яким, адже правильний розподіл ваших коштів, збільшить ваші доходи, а значить — збільшить той капітал, з якого ви хочете отримувати пасивний дохід. Ви можете збільшувати свої накопичення шляхом банківських депозитних вкладів, здачі в оренду своєї нерухомості різного напрямку (комерційної і житлової), купівлею акцій і облігацій.
 3. Основа вашої ренти — це цінні папери і нерухомість — саме ці два активи повинні приносити вам стабільний дохід рантьє. Накопичувальні пенсійні програми повинні забезпечувати гарантований мінімум. Всі інші інструменти пасивного доходу є ризикованими, тому виділяйте для їх роботи невеликі частки свого капіталу, щоб не втратити всі заощадження.
 4. Ніколи не звертайте уваги на критику з боку простих обивателів, які вважають важку працю єдиним нормальним способом заробітку грошей. Ви ні в кого нічого не крадете, не живете за рахунок інших людей, ви є частиною фінансової системи країни і піддаєтеся таким же ризикам, як і вся ця система.
 5. Справа з грошима завжди пов'язана з ризиками — навчіться розумно ризикувати. Завжди диверсифікуйте інвестиції, використовуючи різні фінансові інструменти, вкладаючи гроші в різні компанії і різні активи.
 6. Підвищуйте рівень своїх знань у сфері інвестування. Дізнайтеся «Як отримувати 30-40% річних з гарантіями як у банку?» з безкоштовного відео курсу.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 735ac5ca-ce3e9cb0ad7ea518f3f4eb5d278a1fff

  Чи варто довіряти недержавним пенсійним фондам?

  Сьогодні в Україні досить гостро стоїть проблема з наповненням Пенсійного фонду, а також є необхідність в реформуванні всієї системи. І якщо це проблема не буде вирішена, то вже через 10-15 років пенсії буде платити просто нічим. Про...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • Рейтинг и анализ банков

  Підсумки 2020 року для банківського ринку України

  Для будь-якої країни, банківська система — вкрай важливий елемент розвитку та взагалі існування держави. Вона складають невід'ємну частину сучасного грошового господарства, а її діяльність тісно пов'язана з потребами відтворення. У сучасному суспільстві банки не тільки організовують...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of