Продовжимо тему пасивного доходу. Дуже часто доводиться чути, що людина розраховує здавати в оренду житло і тим самим забезпечити собі стабільний дохід в похилому віці для задоволення своїх щоденних потреб, для збереження того рівня життя, до якого звик.
Здачу житла в оренду можна назвати пасивним доходом з ду-у-у-же великою натяжкою. Зі спілкування з людьми, які вже сьогодні отримують такий дохід, можна почути про кілька досить складних проблем, пов’язаних з цим.
По-перше, за орендарями треба наглядати, бо вони можуть так користуватися вашою квартирою, що через три-чотири роки доведеться робити ремонт, ціна якого становитиме річний дохід з оренди. Саме тому цей дохід зовсім не є пасивним, а вимагає активної участі орендодавця. А якщо людина хворіє, лежить в лікарні, просто повинна кудись виїхати, то хто тоді усіма цими питаннями буде займатися?
Крім того, демографічна та економічна ситуація така, що може призвести до зниження ціни за орендоване житло та навіть суттєвого падіння попиту на нього. Пропозиція буде значно перевищувати попит, адже не лише ви, а й інші люди розраховують на цей вид доходу!
Особливо це актуально в малих містах, де є лише одне-два підприємства, і їх закриття веде до занепаду всього населеного пункту. Таке вже сьогодні відбувається в багатьох районних центрах. Тут вже ніхто нічого в оренду не здасть!
Важливо ще пам’ятати, що такий дохід також оподатковується, і якщо сьогодні багатьом вдається здавати житло квартирантам та не платити при цьому податки, то вже в найближчі роки все це буде виявлятися, обліковуватися та оподатковуватися, а той, хто приховає такий дохід і попадеться на цьому – заплатить великий штраф.
Саме тому здача житла в оренду не може вважатися справді пасивним доходом і навряд чи зможе забезпечити достойну старість, як на це багато хто розраховує.
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
15 грудня Верховна Рада прийняла держбютжет, в якому встановлені розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на 2021-й рік. Як ці зміни вплинуть на податки, пенсії, соціальні стандарти й окремі види штрафів ми розповідаємо в цій статті...
У 2020-му році світ став свідком найвищої активності по залученню капіталу IPO за десятиліття: $331 мільярд був притягнутий через 1591 лістинг, що на 42% більше в порівнянні з 2019-м роком. Настільки стрімке зростання акцій первинного ринку...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: